Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

marcelkatt
15. jan 2010

Baby, čo som sa dnes dozvedela... Tak svokra nášmu malému málokedy niečo kúpi len tak, no občas mu kúpi kinderko. Ale skôr ako mu ho dá ho odbalí pozrie, čo tam je a ak takú skladačku nemá, tak mu ju vezme, dá tam inú a zabalí. Chápete to? Malému dvojročnému dieťaťu toto robí jeho vlastná babka? To je fakt úbohé. 😒 prezradila mi to mm sestra.

marcelkatt
15. jan 2010

Janette, dobre si jej povedala!!!! 😀

mamutka
15. jan 2010

to nemyslis vazne? ako moze kinderko rozbalit, ved ta krehka cokoladka sa neda naspat nacapit poriadne......
musis uznat ze institucia svokra je bezodna studnica napadov ake normalny mozog nepostihnu ani keby co robil..........
moja svokra dala malemu na vianoce taky maly vankusik, vyzera ako z tych obchodov za 1 euro...
ona je taka, tiez som koli nej takmer o mlieko prisla, natrapila som sa dost.
jedna perla za vsetky - ruky si po wc nikdy neumyje, ani ked tam sedi 20 min a smradi, ide potom k dietatu. na upozornenie reaguje tak, ze vleze do kupelne, na sekundu pusti vodu a tvari sa ze je cista. za sekundu sa ani mydla nedotkne, ani teplej vody nedocka, ale jej to tak vyhovuje. vidno to podla zavaranin co nam vnucuje, tak spinave pohare, zatecene a ulepene vselicim hnedym a neznamym, to sa len tak nevidi.

byva daleko, ale v spojeni so svokrami dostava pojem relativity vzdialenosti uplne iny rozmer 😖

marcelkatt
16. jan 2010

Mamutka, žiaľ je to tak. Ona je závistlivý a súťaživý typ. Nechápem to. No má 53 rokov v marci a súťaží s 2 ročným vnukom? Choré... Keď niečo kúpime my Erikovi hneď vyzvedá kde a za koľko. Vždy ju už klamem, že to dostal, alebo z netu a neviem adresu. Nech si vnučke kupuje a zháňa sama. 😀 😀 😀 😀

janette4
16. jan 2010

Marcelka,moja malému tiež nekupuje,len keď má sviatok.ako,ja nie som odkázaná,aby mu niečo kupovala,aj keď by to občas padlo vhod,ale moji rodičia nám veľmi pomáhajú,buď mi dajú nejaké peniaze,aby som malému kúpila,čo potrebuje,alebo mu rovno donesú,oblečenie,mlieko,ovocie....Ale keď si dala preplatiť 1,5€za jogurty pre malého,až vo mne hrklo.Ona robí v potravinách a mali dostať tovar,tak jej mm povedal,aby nám zobrala 6jogurtov pre malého.vedela,že sú pre neho,lebo povedal,že čokoládové nie,že to je pre Maťa.Poobede mi ich doniesla,zo slušnosti som sa opýtala,čo som dlžná a v pohode povedala 1,5€.ostala som zarazená,ale bola som ticho.môj manžel to nedokázal prekusnúť a zavolal jej,či je taká chudobná,že decku nedokáže kúpiť blbé jogurty.Povedala mu,že aj ona ich musela zaplatiť.hm,to hovorí za všetko.Pritom o peniaze núdzu nemajú,ona má výplatu,svokor má dôchodok,ale chodí aj do roboty,takže má aj výplatu.Žijú sami s dospelým synom,ktorý si sám varí aj perie.asi o týždeň velice dávala mm 3jogurty,aby dal malému.povedal jej,že už mu dala druhá babka,od nej nepotrebuje,aby mu dávala z donútenia. 😝

marcelkatt
16. jan 2010

Janette, na chlp to isté aj u nás. Tiež nepotrebujem , aby mu kupovala. No, mne ide iba o princíp, že vnučke modré z neba a vnuk nič pomaly. A tiež ak niečo náhodou ona kúpi, čo je síce málo kedy, si do centu vypýta. Oni majú tiež prachy, svokor podniká so subtropickými rastlinami a ona mu pomáha. Teraz kúpili nové auto. Sú sami dvaja iba v 3 izb byte a ešte svokor má mamu 72 ročnú s veľkým rod domom. Je jedináčik, tak už svokra plánuje, že ak babka manželova umrie, predá byt a presťahuje sa na dom, no pochybujem, že synovi môjmu manželovi čo len cent dá. Dcére ručia bytom, pre syna by to nikdy neurobili. No na druhej strane som rada, že nie sme im ničím zaviazaní, nič nám nikdy nedali len tak, nepomohli. Raz nám svokor požičal na opravu auta, poctivo sme všetko vrátili v dohodnutom termíne.

Nám pomáha môj ocino. Maminku nemám. Ocino má 3 deti a 3 vnukov. Každému rád pomôže ak treba, máme krásny vzťah so súrodencami aj s ocinom. Janet máš skvelého manžela!!! Je dobré, že to chápe a všetko vidí. MM tiež v tomto vie aká je jeho mama a celkovo rodina, takže jej tiež už neraz povedal, no ona sa vyhovorí a nakoniec to otočí proti nám aj tak. Tak ju kašleme. Teraz sme v PD u môjho ocina všetci, tak máme pokoj a harmóniu. Dnes bol dedko na nákup, okrem iného pokúpil výživy, jogurty deťom - je tu aj sestra teraz s malým, dokonca nášmu kúpil Nutrilon a to nie je malá čiastka. Dávala som mu peniaze na nákup a nevzal, tak reku vravím aspoň za to umelé mlieko. A ocino môj , že keby nechcem nekúpim a kúpil som to vnukovi. Náš malý pije ešte umelé mlieko JUNIOR Bifidus 1+. Ale normálne jogurty papá klasické, aj všetko, len mlieko má umelé, pretože nám neje ovocie žiadne. Je alergický a jablká mu nechutia. Tak mu kupujeme mlieko kvôli vitamínom.

janette4
16. jan 2010

marcelka,presne toto hovorí moja mama,keď jej chcem dať peniaze za nákup.svokra mi raz volala,tuším pred mikulášom,že akú kašu má malému kúpiť,že majú hruškovú.povedala som jej,že môže byť.potom,že majú aj mlieko Nutrilon,či chcem radšej to.Reku,kľudne môžte kúpiť aj mlieko,budem len rada.Potom sa asi pozrela na cenu toho mlieka,lebo mi len povedala:no,tá kaša je hrušková,tak mu ju vezmem 😀 😀 😀 .a ja som sa v duchu len trpko usmiala 😝

katica06
16. jan 2010

baby, ani moja mama nevezme peniažky za nákup, preto jej volám za takéto veci len v tom najnutnejšom prípade(aj tak nás prekvapí menším nákupom). Naopak, keď jej mi niečo kúpime, tak nás vždy vyplatí, keď nezoberem ja tak dá mm.

Svokrička by to nikdy nespravila... Drahá nám v lete poslala zimné hrušky(bola búrka tak popadali), vraj pre deti, no boli malé a tak tvrdé, že sa ani rozrezať nedali 😝 po týždni som do jednej zahryzla, chutili ako piliny.

wild.horses
16. jan 2010

.... s tym kinderkom to jej teda dalo zabrat 😖

janette4
16. jan 2010

...to teda áno 😀 😀 😀 😀 😀 normálneho človeka by to ani nenapadlo 😝

marcelkatt
16. jan 2010

No moje, moja svokra sa vynájde kofa... a ešte sa tým, pochváli dcére chápete? Totálna krava.

mamutka
17. jan 2010

marcelka, kup jej daco a dobre sa v tom najprv prehrab. a ked to zje, tak jej povedz ze si sa v tom vrtala.
ja neviem, kavu, cukor, alebo vies co....jogurt! a to ovocie zo spodu povytahuj, viecko zacapni naspat a chod jej to dat. a povedz ze to musi ten isty den zjest, lebo to je uz otvarane...............

marcelkatt
17. jan 2010

🙂 dobrý nápad mamutka...

albertine
18. jan 2010

Ahojte,ani som nevedela, ze sem budem patrit, ale ako ma uz vytaca moja svokra a to pravidelne, tak uz vazne nevladzem,
nikdy mi nic v domacnosti nepomohla, len raz, ked sme sa stahovali, tak poupratovala po malovani, aj to okomentovala, co vsetko spravila, no to som vtedy bola tehotna a viac nic,
ked sa maly narodil, tak ju ani nenapadlo, ze nic nestiham, ze mam totalny chaos, kym si zvyknem, to mi len moji rodicia a sestra pomohli, keby som ich nemala, tak fakt neviem, maleho chodievali svokrovci s dcerou pozerat, ze aby sa nepovedalo, ani mu nikdy nic nekupovali, len raz za uhorsky rok plienky a ani mu teraz nevedeli kupit na Vianoce oblecenie, ze nevedia aky je velky a co mu bude dobre a to som mohla byt spokojna, lebo este len potom to zacalo,
po vianociach som jej povedala, ze ked ma dovolenku, tak nech pride maleho pozriet, no to som nemala povedat, ona, ze dobre, ale ze ma 3 tyzdne a ze pride kazdy tyzden, to som si mala radsej rozmysliet, len kto vedel, ze zrovna bude mat 3 tyzdne volna, tak chodievala, ale ked sme sa dohodli na den a na hodinu, tak to menila, cakala, kedy jej moj manzel zavola, ze ci pride a kedy a to sme boli dohoverene a ona na druhy den pise, ze uz je v buse a to uplne v iny cas ako sme sa dohodli a to som chcela ist do mesta na urady povybavovat veci, takze maly sa musel rychlo najest, obliect a ist, cakala ma pred uradom a pred mojim doktorom a to potom kazdemu povypravala ako ma cakala a aka bola zima,
teraz sme boli v sobotu u nich a to sa nevedela dockat kedy prideme, uz nam sla naproti, potom zavolala susedov, ze sme tam, nech sa idu na maleho pozriet, on si chudacik maly pokojne sedel na gauci, hral sa a zrazu sa vynoria dvaja neznami ludia a svokra ani necakala schmatla ho z gauca a cpala im ho na ruky a potom sa cudovala, ze sa hned rozplakal, ja som sa nestacila divit a ani som nestacila nic povedat, ale to na mna bolo naozaj privela, a o tom, ze ked pride z vonka a ked ide z WC, tak si ruky ani neumyva a chce ist k malemu, tak ja uz vazne neviem, clovek chce byt slusny, ale toto je na mna vazne privela

andrejka021
18. jan 2010

albertine ahoj, nesmut, nehnevaj sa, budes len zla ako ja.
moja svokra mi ani neda vediet ze pride a zrazu sa objavi vo dverach.
darceky detom nekupuje - vraj nema peniaze 😀 . na vianoce deti dostali po baleni plienok a mame byt spokojni 😀
a ta moja je na dochodku 😀
kupili sme jej mobil, nech zavola vopred ze pride... ee ta kdeze! ona je stara zena, ona sa nemusi hlasit...
dudku detom stale vopcha do svojich ust a potom detom. otras!!!! 😝 aj ked ju na to upozornujem ze si to nezelam
tiez hygiena 0 bodov. deti ked od nej pridu hoc boli u nej len doobedu tak pridu celi spinavi, oblecenie, spina pod nechtami, smradlave. fuj 😔 no comment dalej, lebo je to fakt humus 😢

andrejka021
18. jan 2010

katica06. moja mama tiez ked k nam pride, tak stale prinesie nakup. stale! nestalo sa zeby nedoniesla, hoc jej stale vravim, ze nam netreba nic, ze nech aspon raz pride bez toho, aby si robila vydaje. a peniaze mi tiez necha pre deti co potrebujem nech im kupim. no a ked chce prist, tak sa ma este stokrat pyta, ci moze, ci nebude zavadzat. je u nas hodku a uz sa pobera domov, aby nebola na pritaz - a pritom nieje, lebo mi zabavi deti, neplacu, nechodia za mnou, mozem si urobit co treba. a este mi aj mama poumyva riad za sebou (co jej stale zakazujem) a vyutiera, odlozi. zato svokra sa necha obskakovat. uz vo dverach povie, ze si prosi kavu, pol lyzicky cukru a smotanu... 😕
napriek jej stale poviem, ze mam len turka, cukor mame ale bez smotany 😅 😅 😅 som zla, zla, zlaaaa! 😀

andrejka021
18. jan 2010

a svokrusu ked uvidia decka vo dverach tak spustia taky krik, ze ich ukludnujem dalsiu polhodku 😀 😀 😀

katica06
18. jan 2010

andrejka021, moje deti tiež plačú aj pod stôl sa skryjú keď svokra dôjde(naposledy zo mňa malá skoro aj gate pre svokrovcami stiahla, tak sa od nej bojí), ale tvoje deti aspoň niečo užitočné dostali, moja svokra kúpila pre vnučky 3D drevené skladačky (kopec malích kúskov), 2 dni sme sa s mm trápili kým sme z toho vyskladali dve kocky veľké asi ako marhuľa či jablko 😀 to ako keby nevedela že malá má rok a tá väčšia len 2.
a keď máš takú svokru ako marcelkatt, tak by som jed do tej kávy od zlosti hádam aj napľula, nech sa viac pení... 😝

danka222
18. jan 2010

😀 😀 príjemne sa zabavam ako jeden extrem svokry strieda druhý 😀 ale baby,nebojte sa, aj ja to mam doma...bože niekedy si tiež neviem dat už rady ale musim to vydržať... ☹

zuzu101
18. jan 2010

ahojte.aj ja mam takú"super"svokričku.malý bol minulý týždeň očkovaný a mal horúčky.a ona na mňa vyskočila že čo som to ja za hnusnú matku že dám očkovať svoje dieťa.ja jej nato že ma zavrú a ona že vraj sa o malého postará 😠
a to povedala celkom vážne.ináč je bývalá zdravoťáčka.a to by mi celý deň nestačil čo by som toho popísala.

janette4
18. jan 2010

ahojte.zuzu a jej syna ako decko neočkovali,či čo? 😨 😝

janette4
18. jan 2010

s kávou ja problém nemám,nikdy sa nezdrží ani toľko,kým by voda zovrela.jej rekord je 5min. 😝

marcelkatt
18. jan 2010

ZUZU- tiež jedna z "úžasných" svokier

Albertine Ty si z PD? No tiež Ti niet čo závidieť veru.

Janet- fakt mi máme asi tú istú svokru...Ani moja nie je u nás dlho a ak si dá kávu, čo málokedy, tak sa opýta akú, že ona pije iba značkovú nejakú.

albertine
19. jan 2010

Marcelka, hej, som z PD a este pridam, ze svokrovci akoby cakaju, kedy vytiahnem paty z miestnosti a uz sa s nim fotia a to zakazdym, ked su s nim, ja len rozmyslam, co tolko s tymi zabermi robia, len si ani jednu nedaju vyvolat, len cakaju, kedy im my dame, a ked malemu isiel prvy zubok, tak sme to s manzelom zistili pri krmenim a ona ked prisla, tak zas akoby pockala, kedy vyjdem z izby a vrazila mu tam prsty, samozrejme spinave a zistila, ako su na tom maleho zubky a potom, ked som vosla naspat, tak sa mi pochvalila, ze je to zubok na pravej strane a ze mu to skusala, ja som myslela, ze na mieste odpadnem, tak moji rodicia si to nedovolia a kukaju, kedy sa maly zasmeje, aby mu zubky videli a ona spravi toto, ja uz fakt neviem, co si mam mysliet

janette4
19. jan 2010

baby,moja svokra nemá ani jednu malého fotku.iba,keď sme boli na3D sono,tak sme jej dali,dokonca,aj svadobné,keď sme im doniesli z ateliéru,tak si ich pozreli a vracali nám ich.vtedy sme im povedali,že to sme im dali vyvolať,aby si ich nechali.
a malého,keď si dávam vyvolávať,naši mi vždy povedia,aby som dala aj im,svokra vôbec,a ja jej ich sama dávať nebudem.ani keď sme v lete boli na prvej spoločnej dovolenke s malým,ani sa neopýtala,ako bolo,ani fotky nepozerala.

so zubkami mám nervy na švagrinú,Matúškovu krstnú.takto spolu vychádzame dobre,ale neznesiem,keď mnu pozerá zúbky,jak koňov 😠 i-vyhrnie mu hornú peru a nakŕka, 😝 samozrejme malý nervačí.ja mu ich takto nepozerám,vždy pozriem,keď sa smeje,alebo keď umývame zubky.

katica06
19. jan 2010

janette4, dcérka tvojej švagrinej ešte nemá zúbky...? asi preto je tak zvedavá na tie vaše....

janette4
19. jan 2010

táto švagriná,čo je malému krstná, má 12ročného chlapca,tá druhá má malinkú,ale tuším aj tá už má prvé zúbky,ale anima nenapadlo pchať sa jej do pusy. 😒 a tá sa o Matúška nejak obzvlášť nezaujíma,kým nebola tehotná,aj áno,ale potom už len o seba a teraz o svoje dieťa.a o svoje krstňa - je krstná synovi tej druhej švagrinej.

murinka
19. jan 2010

aj ked budeme robit cokolvek aj tak budeme zleeeeeeeeeeeeeee nevesty 😀

murinka
19. jan 2010

nezabudnem este poznamenat ze poobede som robila buchty z kysnuteho cesta s klobaskou a kapustou...ked prisla svokra z prace domov prednedavnom nezabudla poznamenat ze ona chcela sladke buchty s dzemom 😠 ze ju huba neboli 😠

marcelkatt
19. jan 2010

Murinka presne- Nikdy im nebudeme dobré. Moja svokra má jednu fotku našu svadobnú a jednu nášho malého. Vnučky a dcéry má kooopec. Aj vystavených.

Albertine aj ja som z PD 🙂 no žijem tri roky v TT. Ale zvažujeme návrat do PD, lebo tam som úplne sama.