Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

zuzula1989
28. apr 2011

@katushka16 možno je to tým, že vztah matka - dcéra je bližší...Ale zdá sa mi to aj tak nefér, hlavne voči tým detom, ktoré to vycítia ale nechápu...

katushka16
28. apr 2011

@zuzula1989 veď práve,ide tu hlavne o deti. vidíš a otec-syn sú si asi tiež bližší a ja nemám pocit,že by môj svokor preferoval naše malé,ale svokra...

evinkal
28. apr 2011

@aduskatt u nás je to prekliatie.starká sa naprd vydala,mama a teraz ja..dúfam,že aspoň moja dcéra bude mať šťastie-o čom pochybujem☹

zuzula1989
28. apr 2011

@katushka16 no ono je to asi príliš komplikované..ich postoj nezmeníme musíme ho len akceptovat...aj tak by asi nikdy nepriznali, že robia niake rozdiely, celé by to prekrútili a nakoniec by sme z toho vyšli ako tie hlupane my...

katushka16
28. apr 2011

@zuzula1989 presne,super si to vystihla,ale najradšej by som ich nevidela nikdy už.mať tak svätý pokoj od nich... ach jaj

zuzula1989
28. apr 2011

@katushka16 jasne, poslat ich jednosmerne na mesiac... 🙂 🙂 🙂 a myslim si , že oni to pocituju rovnako...jediné čo ma upokojuje je asi to , že v tomto nie som sama... podobne je na tom velmi vela kočiek...

sareenah
28. apr 2011

@zuzula1989 no...keby ho vyhodila, tak podla mna, to by uz medzi vami dvomi a svokrou riadne vrelo...ale asi by som hladala sposoby, ako odtial odist...ci by si muz zacal hladat pracu inde, ale proste vravi sa, ze mladi, maju byt sami...a ano, je to tak, proste kazdy chce zit po svojom...mal svoj klud a pokoj...no drzim palce...proste odisla by som...a co najskor...vsetko sa musi dat nejako vyriesit...a mozno keby ste odisli, svokra by manzela nikdy nevyhodila...zas je to jej syn...no by bol velmi silny krok...

aduskatt
28. apr 2011

@evinkal ale s tym nieco treba robit.plac ti velmi nepomoze, to ti chlapa nezmeni...proste to utni a hotovo.ked tvoja dcera uvidi aky mas vztah, bude to povazovat za normalne......kazdopadne, ty asi najlepsie vies, co robis.drzim palce, nech to nejako dopadne........................myslim vsak, ze by si mala v zaujme svojom aj dcery zabojovat

evinkal
28. apr 2011

@aduskatt aj ja si to uvedomujem..deti čo vidia u rodičoch...hladám riešenie

aduskatt
28. apr 2011

@evinkal tak ti budem drzat palce, nech najdes to najlepsie pre seba

janette4
28. apr 2011

AHOJTE.

@lenocka84 ,
@zuzula1989 s tými vnúčatami od neviest máte pravdu.Moji svokrovci bývajú vo vedľajšom vchode,so svokrom sa už 2roky ignorujeme,samozrejme z jeho strany vrátane mojich detí,svokra príde 3krát do roka zagratulovať Matúškovi.keď sa stretneme,ani sa nepozrie do kočíka.ale už som si zvykla.hovorí sa"Pánbožko neni náhlivý,ale pamätlivý", tak dúfam,že je to pravda.ešte aby jej moji synovia neboli dobrý.Mám dve švagriné,jedna má namysleného pubertiaka,ktorý nevie povedať 3súvislé vety a druhá dcéru,ktorú má jej partner ako športovec len na ukazovanie sa pred novinármi 😝
Teraz tam bol mm na Veľkú noc a oznámila mu,že na krstiny nepríde.Nech,je to jej posledná šanca,keď ju prepasie,vnúča viac neuvidí,aj keby som mala chodiť kanálmi.Už som sa kvôli nim naplakala dosť,už pre mňa neexistujú. 😠

zuzula1989
28. apr 2011

@janette4 to si vystihla..ono sa im to raz vráti a potom budú lutovat..len potom sa to už tažko napráva...

janette4
28. apr 2011

@zuzula1989 u nás sa to podľa mňa už napraviť ani nedá.v septembri sme chceli s mm spraviť prvý krok,ustúpiť (ako tí múdrejší 😀 ), všetko si to vydiskutovať a pomeriť sa.keď mm volal mamke,povedala,že načo by sme chodili,že však je všetko v poriadku.😝
a ja už o ich pozornosť alebo lásku k vnúčatám ani nestojím.do mm hučím,aby sme sa odsťahovali a išli úplne preč z mesta,nech ich nemám na očiach,lebo aj keď sú mi už ukradnutí,bolí ma,keď môj syn na svokra kričí dedičko ahooj a on sa otočí a ide preč.malý tomu nerozumie a pýta sa ma,či ho dedko nepočul 😝

zuzula1989
28. apr 2011

@janette4 no tak pri takej reakcii sa to napravit vazne neda...chudatko malinke tak ten z toho musi byt uplne mimo..vsak ano ked je podla nej vsetko ok tak nech si trhne pravou zadnou...a maly ma predsa dobrych rodicov, a urcite kopec ludi ktory ho lubia, tak kaslat na starych rodicov´, ktori nanho aj tak kaslu..

evinkal
28. apr 2011

@aduskatt ĎAKUJEM,dúfam,že sa to podarí...

aduskatt
28. apr 2011

@evinkal zalezi len od teba🙂 este raz.drzim palce

evinkal
28. apr 2011

@aduskatt vieš,teraz akurát riešim bývanie pre mňa a deti 😉

aduskatt
28. apr 2011

@evinkal super🙂)bodaj by sa ti to podarilo.........budem na teba mysliet.....viem, ze to nie je jednoduche, ale uvidis, ako sa ti ulavi, ked to vyjde

vinka
28. apr 2011

@janette4 aj ja si myslím,že Boch je nenáhlivý ale pamätlivý.takto sa správala aj naša babka k nám a ked umierala boli sme ju pozrieť mi deti.A normálne nás prosila o prepáčenie,že nejavila o nás záujem.Lenže nám to už bolo jedno.Tá pani bola pre nás cudzia.Ked zomrela mne slza nevypadla.Lebo nikdy som ju nepoznala.Tak dopadne aj môj svokor.Aj všetci ostatný čo nejavia záujem o vnúčata.Lebo ked má niečo proti neveste alebo zaťovi ok ale prečo do toho vťahujú aj deti neruším.

karmenka3108
29. apr 2011

cafte kocenky....ja este nemam oficialne svokru, ale uz teraz mame casto medzi sebou konflikty. Ja teraz koncim VS, a ak si nenajdem robotu, budem musiet ist k priatelovi byvat, pretoze doma nemam ziadne zazemie. A ked pojdem k nim, tak budem ako pristahovalec, uz aj teraz sa tak citim, lebo vsetci vychadzaju zo situacie, ze mozem byt len rada byt ticho a drzat krok ze mozem byt u nich, lebo doma by som sa zakopala este viac. My s priatelom mame ine plany. Na zaciatok mozno budeme sa musiet prisposobit, a byvat tam nejaky cas, lenze nie stale. Moja buduca svokra ta len chce aby sme tam ostali byvat, mali tam aj deti, a zabili tam svoj zivot. Svokra sa vyhraza synovi, ze ho vydedi ked odijde z domu, este si viac zhorsi situaciu, lebo ze s amusi o nich starat, musi byt doma a prispievat im. A ja som za tu najhorsiu, lebo hucim do priatela, aby sme stade odisli cim skor, a on to tak neciti.
Minule zabila ze sa citi ako tretie koleso na voze. Chapem to, lebo ja jej nedovolim sa tak starat do nasho vztahu, a nema tolko moznosti vsetko dirigovat, ale aj tak ich ma strasne vela. Napr. ked je v rakusku vola s priatelom cez skype aj 4 krat denne, a on dobre ze jej nepovie kedy bol na wc, a komplet harmonogram celeho dna.

Uprimne povedane, neviem si absolutne predstavit fungovanie s nou. Rozpravat sa s nou neda, lebo je strasne tvrdohlava, a sebecka. Nepripusti ze by sme chceli mat svoje sukromie a vlastny zivot, ale musime sa podriadovat jej.

tinkerbell
30. apr 2011

@karmenka3108 zaklad stastneho vztahu = nebyvat so svokrovcami!

lenocka84
30. apr 2011

@karmenka3108 treba sa svokry opytat ci aj ona byvala u tej svojej, a nech to zhodnoti ako by sa to teraz dialo jej, mozno pochopi
ja to obcas praktizujem, sice nie vzdy to vyjde, ale aspon zabera a nerype

redangel32
30. apr 2011

Moja "svokra" je tiez chvalabohu daleko,niekolko tisic KM ale aj tak dokaze vytocit. Syn mal oslavu 2 rokov. Ako je mesiac dlhy tak ju nejak velmi nezaujima. No a teraz? Hned po oslave pise na skype aby sme poslali fotky a videa. Ale nie hociako....cez youtube NIE. No este si aj vybera. Musim podotknut,ze ani vela fotiek nemam pretoze bolo dost znamych a nemal kto fotit. Moj sa k tomu nemal vobec. Co mamke nespomenie,ze mami ani som nefotil. O mesiac sa chystame na svk. Uz teraz robim program aby sme tam boli co najmenej. brrrrr

karmenka3108
30. apr 2011

lenocka84, tinkerbell. Ona sa musela tiez nastahovat k svojej svokre, lebo sa vydavala 17 rocna, a bola tehotna. Byvala tam asi tri roky. A teraz zastava nazor, ze ked si ona musela vytrpiet byvanie so svokrou, a musela ju posluchat vo vsetkom, nech si to vyskusame aj my.......och och
Ked raz pride nato ze pojdeme prec, to bude katastrofa, bude vydierat svojho syna este viac ako teraz...bez problemov to nebude....on chudak je tak v strede, medzi nami, a my bojujeme, ktora ho potiahne viac, a ktoru posluchne. Priatel nema srdce k tomu, aby jej nieco povedal, a nieto aby stade odisiel, boji sa ze ho matka vydedi.........

kocurko1
30. apr 2011

@karmenka3108 podobne sa pred 8 rokmi choval aj moj manzel. Keby som o takomto case pred 8rokmi nekoncila aj ja VS a nedala si ziadost do prace sem na zap. SK, uz by sme spolu neboli. Niektori zamestnavatelia tu ponukaju dotovane ubytko pre zamestnancov. Daju na izbu spolu aj par, a niekedy su tu na ubytovni aj ludia, ktori maju trvale bydlisko tu blizko, ale na personalnom odd im zohladnili rodinne problemy.
Fakt nebolo to lahke, trvalo pol roka, kym vtedy moj priatel si tu nasiel tiez pracu a prestahoval sa, 2 roky na zapade, kym sme isli do vlastneho bytu. Ale inak by sme spolu uz neboli. Stale mame problemy na dialku so svokrovcami, nase hadky su len kvoli nim, lebo ine problemy nemame.... 😉
Inak to nevidim ako uz teraz pred statnicami behat po pohovoroch a hladat aj vacsich zamestnavatelov, lebo oni maju aj ubytovanie 😉

katushka16
1. máj 2011

@karmenka3108 ahoj,ona ho nemôže vydediť len za to,že sa od nej odsťahujete,to je čo za sprostosť.to len vydiera

kawasaki17
1. máj 2011

@katushka16 ahoj, tak tak, esteze jej on narovinu povie, lebo z moje slova su pre nu bezvyznamne....nikdy nepristupim nato aby sa mi starala o dieta, ona ich vychovala 5, takze ma uz svoje za sebou....mne to tak pripada, ze jej chybaju tie casy s detmi, tak si to chce nahradit s tym nasim.

kawasaki17
1. máj 2011

@tinkerbell
@ullala
asi to tak vyzera, ze jej naozaj budem ja hladat pracu. som zvedava ako sa jej to bude pacit. ci bude aj potom taka nadsena ako je teraz pri hladani tej mojej. ja mam pred sebou este 2 roky materskej a chcem si ju naplno uzit aj s drobcom a venovat sa mu kolko sa len da...

kocurko1
1. máj 2011

@kawasaki17 aj tak by ti sv. dlho nevydrzala s malym. On najneskor v 2 rokoch bude potrebovat kolektiv, vyblaznit sa, stale nieco nove vymysliet ako v skolke. Vidim, ked sa nasa mala nudi, dava nam poriadne zabrat. Organizmus ani psychika v patdesiatke podla mna nie je stavany na celodenne behanie za detmi. Staci raz neustriehnut

tinkerbell
2. máj 2011

@kawasaki17 a preco vlastne byva svokra u vas?Ak som to spravne pochopila