Moje varenie verzus varenie svokry

123mamca
20. apr 2016

Ahojte, pekne ranko 🙂 😴ako ste sa vyspali. . 😠 idem sa vás niečo opytat maminy ktoré ste už pár rokov vydate a zijete s muzom sami .Nestáva sa vám občas po toľkých rokoch, že ak niečo uvaríte. .muž to okomentuje slovami. ."mama to vari inak, ,mama to ma take vlacnejsie alebo zavolam ja máme ako to robí 👿?sto certov vo mne rastie. Ale to asi viem prečo. .ešte stále, občas ak ma prácu pri mamine,staví sa k nej na obed. .to ja som v práci alebo doma veď. .môže to byť tým. A porovnáva 😩😫😤

hammy
20. apr 2016

nepovedal, lebo ma pozná 😀 zobrala by som mu tanier, a poslala ho k mamke najesť 😉 nemá ďaleko 🙂

jabadaba
20. apr 2016

@123mamca ano po desiatich rokoch manzelstva mi toto muz nepovedal. Skor povie, ze ja varim lepsie ako jeho mama. 😀

magmolatus
20. apr 2016

@123mamca
Zavolam mame ako to varí? = že mu to chutilo a chcel by to aj od teba aby si to tak spravila.

U nas varím ja a aj manželka, detto aj moji rodičia varia obaja a dokonca pofrflem si aj na moje kucharske schopnosti ked sa porovnavam so svojim otcom. Hlavne ak robím pečenú kačicu, tak ja ju neviem spraviť tak chrumkavú ako on, ale zase za to nebesá nespadnú.

tykat
20. apr 2016

@sono2 ...keď toto "ich" jedlo ani nemá žiadny recept, všetko "od oka, podľa toho aká je múka, prisypuješ hladkú alebo polohrubú alebo hrubú, vajce dáš alebo nedáš, prisolíš od oka..." 😀 ...ja som urobila tak ako sme to zvykli robiť my lebo je to bežné jedlo ale "nieeeeee, to nemá byť také....", ani u nich som ešte nevidela 2x rovnaké 😀 , ale to je OK lebo to je "od mamky/babky"...velice rada sa varenia tohto jedla vzdám keďže je vcelku pracné a polhoďku po dojedení sa už stravníci otáčajú čo by si dali pod zub...kľudne toto výnimočné "kulinárske dielo" prenechám svokre 😀

janickacrazy
20. apr 2016

@tykat a čo je to za jedlo prosím ťa? inak ked to tak opisuješ, presne tak varím ja, všetko od oka, neznášam totiž návody akéhokoľvek druhu, ani recepty, dokonca nemám ani kuchársku knihu 😀

amairim
20. apr 2016

@hanuska148 inak to s tym olejom. Svokra to kupuje na kartony. Minule kupila tri po 12 kusov. Aj sa jej zdalo vela,tak nam jeden karton podarovala. Trapime sa s nim vysse roka 🙂
Ona ma taku specialitku, to by si nedala do ust. Uvari zemiaky v supke, olupe ich, ak sa jej zda byt velky tak ho prekroji maximalne na polku. Riadne ich poleje olejom a na to nasype cervenu papriku. Akoze take americke. To je slast. Podotykam, ze tomu este aj sol chyba.
@tykat aj ja chcem recept tej slichty vediet, hod ho sem aspon od oka 😀

alchemilkazltozelena
20. apr 2016

@123mamca to bude nejaky mamickar....moj praveze povie ze varim lepsie a hlavne davam vacsie porcie...oproti tym jej mikro 😀 z ktorych by sa nenajedol ani skrecok nie to este chlap 😠

csenibaba
20. apr 2016

@anjika42 dakujem za úpravu😉

123mamca
autor
20. apr 2016

@alchemilkazltozelena 😄😀čo narobim, snažím sa ako viem,niekedy neviem 😊ci raňajky,obed vsetko nakladam a však papa už sám 😉ale sranda noo

hanuska148
20. apr 2016

@amairim fuj, ja len neviem kde na to prišli? V takýchto množstvách? Ako hovorím nemam nic proti nezdravým jedlám, nemam problém si dať aj rezeň vyprážaný a pod ale tu to je uz úplný extrém. Na dedinách sa vždy varilo mastne, vsak klasika ale tieto enormne množstva vážne netuším kde nabrala. Svokra je zlata, vždy ked sme tam tak sa o všetko stará, pripraví nám jedlo sama pritom ja by som si kľudne aj sama urobila ale ona nechce, chce nás odskakovať tak vsak preco nie 🙂 ale toto mi vážne vadí, hlavne preto ze mam potom neskutočne bolesti brucha. A tam nemam možnosť nic ine zjesť! Nemajú nic co by nebolo az tak nemastne. Kolko krát im chyba aj aspoň obyčajný chlieb a šunka. Minule mi takto išla robit klobásu ktorá je uz sama o sebe mastná, ja ked robím klobásu nedávam masť na panvicu lebo ona predsa pusti trosku a to stačí. Nie, svokra vyliala do panvice zase 2cm oleja a v tom to močila. Potom zase vajcia, obyčajne vajíčka! kde vážne netreba veľa masti zase dala oleju a oleju, cele to tam plávalo. Mozem rozprávať donekonečna tieto jedla 😀 každé jedno premasti...ach no aj škoda reči. Nechcem ju ohovárať, je milá, uz sme jej to vytkli ale nedá si povedať, nie ani tak kvôli nám ale celkovo kvôli ich zdraviu, vsak to tam musí jesť aj svokor aj švagor s rodinou.

tornocziovalea
20. apr 2016

@123mamca viem o com hovoris 🙂 ja som to mala zo zaciatku ako hudobu polievku skoro kazdy den, mi to moj drahy okomentoval ze bol zvyknuty na nieco ine a ze ci to nemozem uvarit tak ako jeho maminka. Potom som sa niektore veci naucila varit tak ako jeho maminka ale niektore som odmietla, tie ktore som bola naucena ja od mojej maminy a to mal smolu. Ked to nechcel tak bol hladny

anjika42
20. apr 2016

csenibaba - ok 🙂

svetluska82
20. apr 2016

@hanuska148 moja mama robi klobasu vo friteze 🙄 tiez jej darmo vysvetlujem , ze je to extra mastne

brcka252
20. apr 2016
Používateľ brcka252 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od brcka252.

@123mamca to mam potom asi velmi dobreho manzela, ten ma tiez vzdy pochvali ked mu navarim a este mi snad ani raz neofrflal jedlo ktore som mu navarila. Ale nemozem povedat aj svokra vari dobre ale som rada ze mu chuti aj moje jedlo 🙂

sono2
20. apr 2016

@tykat t! To musíš zistiť čo to je. Ma to hrozne zaujíma. Čo to je za kulinarska špecialita. Či by to Pohlraich šmaril aj s tanierom do prvého koša😀😀

sono2
20. apr 2016

@janickacrazy ty nemáš knihu😑😑😀😀 ty patríš do skupiny ku svokram😀😀

sono2
20. apr 2016

@amairim americke paprikove😰😰😲😲 to ako chutí? Ble

janickacrazy
20. apr 2016

@sono2 prečo? ja mám už tretiu svokru a všetky mali/majú kuchárske knihy doma 😀

domi237
20. apr 2016

Baby to je asi darmo, maminkám svojich drahých sa nikdy nevyrovnáme. Či? Ak máte niektorá nejaký návod ako sa vyrovnať s varením svokre, tak ho rada privítam 🙂

nerko
20. apr 2016

@123mamca Moja svokra vari bajecne a pecie este lepsie. Manzel ked tam ide sa vzdy dobre naje. A svokra, ked pride strazit drobca tak mi aj donesie, ak ma navarene a som jej za to nesmierne vdacna. Manzel mi sice neofrfle to co navarim, no viem ze sa jej nemozem rovnat. Skoda len, ze ho nezaucila do tajov svojej kuchyne. Mohol teraz vyvarat on mne a ja by som mala veget 🙂

sono2
20. apr 2016

@janickacrazy moja nema😁 V tejto diskusii varia svokry od oka😀

sono2
20. apr 2016

@domi237 ja sa vyrovnam a viem lepšie aj tie trápne držky. Len ich nerobím, lebo pachnu. Vie svokra dobre variť? Urob maďarský guláš, domácu knedľu alebo pečené kapusta domácu knedlu. Napíšem ti recept?

123mamca
autor
28. apr 2016

A naposledy ma dojal ked predomnou povedal ona vari v nedelu to je tak do stredy a potom zas na dva dni ,ale to ja viac krat varim skoro stale och 😒😩mamickar

petulda333
28. apr 2016

@123mamca ja nechapem co riesis blbosti...bud mu to povedz jasne ze nech vas neporovnava a ak treba tresni ho panvicou aby pochopil alebo mu nevar vobec a nebude mat co porovnavat!!

123mamca
autor
28. apr 2016

@petulda333 😀😃ved musim)sa postazovat no nie a netresknem este sa mi zide😜😝👄💋💋❤

petulda333
28. apr 2016

@123mamca sak zabit ho nemusis,aspon zatial 😂😂😂😂😂

prevenar
28. apr 2016

@123mamca

1- nestava
2- nech vari sam podla seba 🙂
3- my varime spolu, mame to ako spolocny - spolocensky rodinny program 😀

123mamca
autor
28. apr 2016

@prevenar minule sme spolu kuchtili,boli sme sami doma 😼to sa mi pacilo lo ,musime zopakovat