Môže ho volať ocko?

sharpey
25. sep 2017

Mám otázocku, čakáme druhé bábätko... Prvé bábätko bolo S iným mužom keď že bol nezodpovedný tak sme sa rozisli A po dvoch rokov prišiel druhý A chceli sme druhé no prvý syn má 5 rokov A volá muža Erik mal niekto skúsenosti S tím? Chceme že by ho volal tiež ocko keď že bude súrodenec ho volať tatík aby sme bola úplná rodina....ten jeho biologicky ho má rád A ho berie sem tam K sebe A blbé ny bolo keby mal dvoch tatikov? Má niekto Z vás podobné skúsenosti!? Ďakujem za každú radu

sipopa
25. sep 2017

nechala by som ho nech ho kludne vola menom, jedneho otca uz ma tak aby nebol aj on z toho potom casom dopleteny, ked budu starsi tak to pochopia 🙂

sharpey
autor
25. sep 2017

@zuzka38 A kto píše že ho chce donútiť?

mnamko
25. sep 2017

Nehaj to zatial tak ako to je mozno zacne sam ked bude pocut surodenca. Nech sa rozhodne sam

radacak
25. sep 2017

Ak ma otca ktoreho ma rad a ktory sa o neho zaujima,preco by mal volat tvojho partnera ocko?vsak uz jedneho otca ma .

margotka112
25. sep 2017

Ja som mala ocina,mama sa rozviedla druhý krát vydala a nového sme volali tato. Nemala som to vôbec pomiešané,s ocinom sme sa stretávali cez víkendy a tato bol s nami každý deň. A je krajšie oslovenie tato, ako ked dieťa volá dospelého krstným menom.

alicka850
25. sep 2017

My to mame podobne. Dcera z 1.manzelstva sa sama rozhodla po dvoch rokoch spoluzitia oslovovat priatela ocko, svojho biologickeho vola tatino. Mame uz spolocneho syna, takze obe deti volaju mojho partnera ocino. My sme to nejako extra neriesili, tak to prislo, zacala s tym sama a ja som nemala dovod jen to vyhovarat, ked to tak citi. S ex sa dcera stretava, maju dobry vztah.

silesias
25. sep 2017

U nas je to presne ako u @alicka850 len s tym rozdielome ked to chce dcera rozlisit povie oco Juraj alebo oco Peto.
Ono ked budete mat dietatko a budete hovorit, ocko prisiel, ocko nakrmi, ocko prebali i maly si to osvoji sam od seba. Aj u nas to tak bolo, prislo to same uplne prirodzene a to mame medzi detmi 12rocny rozdiel.

lija22
26. sep 2017

@sharpey ja si zas myslim, ze v dnesnom blaznivom svete mat dvoch ockov ci mamy nie je nic nezvycajne. Ale nechaj synceka nech vola ako on chce. Mozno sam prejde na ine pomenovanie

sharpey
autor
26. sep 2017

Veď práve necháme asi na ňom...no ide O to že vzťah S otcom má ale otec je proste no nijaký keď si ho vezme tak ho nechá babke nech sa stará nieje to ono A Erik sa O neho stará ako O vlastného

majaxy
26. sep 2017

Mám malú princeznú, neterku, ona je v opačnom probléme, opustila ju matka.Novú priateľku otca sama začala nazývať mamou, najprv v okolí a potom aj priamo ju.Nikto jej nič nehovoril, malá to tak začala cítiť, rozhodla sa sama

sharpey
autor
26. sep 2017

@majaxy áno pokiaľ majú pocit že to tak má byť tak začnú len som chcela názor počuť či by bolo vhodné ak by ho volal nič také som nepísala že ho budeme nutit

mawiya
6. okt 2018

@sharpey vôbec sa netráp tým čo je správne. dieťa si vyberie samé. moji synovia začali mojho druhého muža volať dady (lebo keď sa zoznamili hovoril len anglicky) a bio otca volaju otec. Nikdy ich nikto nenútil, vytvorili si to sami. Dôležité je, aký majú vzťah.