Môže manžel rozvod úmyselne naťahovať?

slsp
26. mar 2009

Môj manžel chce úmyselne naťahovať rozvod - neviem akým spôsobom, možno tým, že sa nebude dostavovať na súd, neviem. Všade sa vyjadruje tak, že sa možno budeme rozvádzať rok-dva. Aj mne hovoril, že tak ľahko sa nerozvedieme.
Prečo také niečo chce robiť? Len aby ma viac trápil? Naspäť nás určite nechce, nakoľko mňa aj svoju pol ročnú dcérku pred nedávnom nezákonne odhlásil z trvalého bydliska.
Môže rozvod úmyselne naťahovať?

mixka
26. mar 2009

to sa da, niekoho len tak odhlasit z trvaleho pobytu ??? vsak musel nahlasit vas novy pobyt.

mirka414
26. mar 2009

pomsta,hnev nenavist...zbrane na vsetko.

slsp
autor
26. mar 2009

žiaľ je to možné. 5 dní sme boli s dcérkou bezdomovkyňami - samozrejme na papieri. A keď som išla za tou pani, čo ma odhlásila, tak mi povedala , že ona nevedela, resp. nestihla si naštudovať zákon, a dávno to možné bolo. Starostka tiež nevedela a neverila,že to nie je možné, až keď som im ukázala zákon, uverila....

slsp
autor
26. mar 2009

pomsta, hnev, nenávisť - no hej, lenže si on našiel kamarátku a nás vyhodil z domu! Podľa mňa mám ja dôvod na tieto veci, nie? Mimochodom, ani za dcérkou nechodí...

ria80
26. mar 2009

Když už to tak dopadlo,bud ráda,že aspon nechodí,tím líp budete moct začít nový život.Aspon něco máš dobré.Odhlásit vásopravdu mohl,s tím nic nenaděláš.Rozvod taky protahovat může,třeba že se nedostaví k soudu,ale to se musí omluvit,ne jen tak.Nebo jestli máte nějaký majetek,tak se může tahat o to.To se pak asi dost protáhne.

nikol_79
27. mar 2009

ria80 majetok sa na rozvode nerieši, na to je samostatné konanie, majetkové vyrovnanie. Naťahovať to môže, a tá doba rok alebo dva zas nie je až taká nereálna. Ja som podala na rozvod už pred piatimi mesiacmi a zatiaľ sa nič nedeje, a ešte keď sa raz alebo zo dva razy ospravedlní, tak to skutočne môže trvať minimálne rok 🙄 možno aj viac. A samozrejme ak bude tesne pred pojednávaním meniť právnika, ten má nárok na naštudovanie spisu, a tiež sa to môže odročiť, takže dôvody na naťahovanie rozvodu sa nájsť dajú 😠

alexandra
27. mar 2009

Pokial viem, vlastne dieta len tak odhlasit nemoze. Kym sa vsak rozvediete, mozno by bolo rozumne dat Navrh na upravu rod. prav a povinnosti za trvania manzelstva, nech si zase nemysli, ze do rozvodu k Vam ziadne povinnosti nema..

sicilia79
29. mar 2009

ale veď ty môžeš za ten čas, kým vás nerozvedú žiadať manželské výživné...a myslím si, že porozmýšľa, či bude naťahovať rozvod a platiť ti popritom manželské výživné

danu
20. nov 2009

ssseaaa • Dnes o 08:29
mám veľký problém...manžel odmieta podpísať rozvod, pred troma rokmi som u neho zistila neveru postupne sme sa úplne odcudzili, stále je preč, neklape nám to po nijakej stránke no horšie je to že on si myslí že si žijeme v harmónii, navrhla som (/po dlhom zvažovaní ) rozvod, no on sa mi vyhráža že mu o tri dni pojdem na pohreb, že on mi nič nepodpíše a pod....som zúfalá ...už ho nemilujem. ako ukončiť naše manželstvo ked on nesúhlasí ? prosím poradte ☹ 😖 😢 😔 😔 😔

vefi89 • 2d, 28tt • Dnes o 08:30
Toto zazil moj manzel pri prvej zene. Rozviest sa da aj bez jeho suhlasu, ale tam by bolo asi riziko, ze si ublizi???ak som spravne pochopila. Skus najst nejaku pravnu pomoc. Napisem ti ip 😉

ssseaaa • Dnes o 08:42
tak tak...nechce sa zmieriť vraj ak sa má rozviesť tak radšej zomrie, ale ja už takto dalej nedokážem žiť, vidím ho iba počas víkendov, už som si od neho odvykla už mi nechýba, nemáme takmer žiaden sexuálny život, nepritúli ma neobijme, proste sme už len ako kamaráti, aj na dovolenke v lete bol sám bezomna, prednejší su mu kamaráti, výlety s nimi..........jednoducho tot je nadlho rozprávať

diddi • 2d • Dnes o 09:21
zacni zit podla seba,bez ohladu na neho....neviem,ci mate deti....ale ja by som robila to,co on....samotna dovolenka..aj teraz v zime...

nika251 • 2d • Dnes o 09:29
Ahoj. Ssaseaaa- ja osobne si myslim ze su to len reci. zazila som to , sice nie v manzelstve ale s predchadzajucim. A cuduj sa svete- zije. Myslim si, ze zivot je prilis kratky, mlada si len raz - na to, aby si ho prezila nestastna. Kazdy je zodpovedny za svoje ciny, nemozes niest na pleciach zodpovednost zanho. Ja osobne ti radim, bud trosku sebecka a rozved sa, zacni si budovat novy zivot.

ssseaaa • Dnes o 09:46
nika toto vravím aj ja a potvrdzuje to viacej odborníkov že ten kto sa smrťou vyhráža sa natolko ľúbi že si ublížiť nedokáže.

diddi chcem začať žiť no niečo ma stále blokuje....dnes dojde domov a ja mám z neho strach čo bude vyvádzať preto že sa chcem rozviesť, budeme doma len sami dvaja a o to sa bojím viac aby ma neudrel, kedže aj toto sa mi už stalo.

baby ja som nešťastná, fakt neviem kam sa mám pohnúť, nemám priateľov lebo mojich mi vzal manžel a jeho teda naši spoloční sú ďaleko ...ja som teraz zostala úplne sama, kamarátky čo aj mám teraz nové majú priateľov a tak nemám s kým ísť na kávu ani nikam, proste chodím len z domu do roboty a z roboty domov a potom doma len rozmýšlam a rozmýšlam 😔 😢 ☹ som v hroznej situácii, som na kolenách, chcem sa postaviť na nohy no nedokážem to , sama určite nie !! :(

diddi • 2d • Dnes o 10:04
kedze sa uz stalo, ze ta udrel...tak by som absolutne nerozmyslala nad tym, ze si nieco spravi a okamzite sa rozviedla....necakaj, ze sa zmeni, je to v nom a on ti to uz dokazal, ze ta vie aj udriet....prestan s nim komunikovat, chod k rodicom, ak sa da......co ta blokuje?...len to, ze si nieco spravi???...a co ked spravi nieco tebe?!.....mate deti?

jonatanka • 2d • Dnes o 10:10 ssseaaa, ja ti napisem skusenost z mojim expriatelom, po vztahu ktory sa evidentne rozpadal a nikam nesmeroval som navrhla rozchod, on sa vyhrazal, ze si nieco urobi, ze radsej umrie ako by sa so mnou rozisiel, prosto ma deptal, len aby som sa s nim nerozisla, zaslo to az tak daleko, ze mi vypisoval smsky, ako ide skocit z mosta ak okamzite nepridem a pod. Az raz poslal spravu, ze sa ide obesit, ma uz slucku na krku, nech okamzite pridem, bola som vtedy vonku, bavila som sa s priatelmi na tuto spravu zareagoval kamarat, tak ze mu v mojom mene odpisal, ci mu mam ist podkopnut stolicku aby to uz mal za sebou.... Drsna odpoved, ja viem ale po tom som uz mala klud, ziadne spravy, citove vydieranie, nic.....Predtym mi hral na city a ja som za nim vzdy utekala. Moja rada, ak sa chces rozviest chod do toho, sice budes pocuvat ako sa chce zabit ale on to neurobi, ak by chcel tak sa ZABIJE A NEHOVORI O TOM 😔

kristina25
21. nov 2009

moj manzel tiez nesuhlasil s rozvodom. Tvrdil, ze mi sa nikdy nehadali (ani nebolo kedy lebo bol malokedy doma), vsetko bolo v nasom vztahu ok. Ja som trvala na rozvode. Tyzden pred pojednavanim sa mi vyhrazal, ze ked sa rozvedieme bude ziadat, aby dcerku prisudili jemu, ked si niekoho najdem tak zabije aj jeho a mna, proste, ze mi komplet znici zivot. Zo zaciatku som sa aj bala, ale informovala som sa, ze mi dceru zobrat nemoze, ked nepijem, nie som niejaka flakacka.
Som rada, ze rozvod prebehol tak rychlo, 6 tyzdnov a boli sme rozvedeni. Po rozvode tie vyhrazky skoncili a o dceru sa vobec nezaujima.

vrbicka
21. nov 2009

Tvoj manžel podpisovať nič nemusí podpisovať. Rozvod neprebieha ako v americkom filme, že s tým musí súhlasiť a pekne krásne to podpíše. Nie...To, že on s tým nesúhlasí je jeho vec. Pôjdete na pojednávanie, ty povieš svoju verziu, on povie svoju verziu a v prípade, že sa nebude chcieť ani vtedy rozviesť, tak vás pošlú do manželskej poradne...Tam pokecáte, psychológ dá vyjadrenie na súd a bude po. Málo prípadov je takých, že ich súd nerozvedie. Manželstvo musí plniť svoj účel. A keď ho neplní, nič nebráni v rozvode. Ani to, že jeden z manželov sa rozviesť nechce - čo je v najčastejšom prípade len pomsta.

danu
31. dec 2009

bruno777 • Dnes o 17:51
caute potrebovali by sme poradit ohladom rozvodu..moja dobra kamaratka by sa chcela rozviest ale jej muž s tym nesuhlasi....ziju spolu asi 5rokou nemaju ziadne dieta...chcel by som vediet ze ci ich rozvedu aj tak ked on s tym nesuhlasi...on nepije, ani nic ze by jej nejako ublizoval aj ju mam rad ale ona už k nemu neciti nic a chcela by sa rozviest lebo sa tak len trapi...vopred dakujem za rady

bzzmajka • snž • Dnes o 17:56
Podla mna to pojde na súd, nepozeráte Súdnu sien? To je podla skutočných príbehov. A podla mna im dajú ešte manželskú poradnu.

zuzanockamt • Dnes o 18:03
aj ja si myslim, ze im odporucia este manzelsku poradnu, ked sa "len prestali mat radi" a nic vazne tam nie je

ukmima • 2d • Dnes o 18:05
Aj ja som sa rozviedla...a tiez sme boli bez dietata....navrhli nam este poradnu, museli sme sa tam ist nahlasit, ale poradkyni som hned povedala, ze nemam zaujem o zmier v manzelstve, vypocula si nas oboch...a potom nam dala papier, ze neodporucuje /druhu sancu/...
Ked sudca odporuci poradnu, ci sa to paci alebo nie, musi sa ist tam par objednat...neda sa to odmietnut....

pancake
31. dec 2009

ak ona povie ze ma noveho priatela, alebo ak povie ze on si nasiel novu priatelku tak im nebudu ,,ponukat,, manzelsku poradnu. a bude hned na prvom pojednavani rozvedena. 😉