Moze prist chemia medzi partnermi aj neskor?

sylvia002111
10. júl 2019
Zacala som sa stretavat s muzom, o 10 rokov starsim, ktory stelesnuje skoro vsetko, co si zena moze priat. Je starostlivy, zaujima sa o mna, o moje starosti, nazory, pocity ... Je dobre situovany, karierne vela dokazal a po materialnej stranke mi dopraje cokolvek, vecere, kytice ruzi, nakupy jedla, drogerie, znackove saticky, natankuje benzin ... pozval ma na dovolenku, bráva ma na vylety, nakupy, drinky ... Predstavil svojej rodine. Snazi sa zariadit cokolvek co potrebujem a načal temu spolocneho byvania u neho. Velmi si ho vazim ako cloveka a som mu velmi vdacna za jeho spravanie sa ku mne ako k zene. Je uplnym opakom mojho expriatela, ktory bol ziarlivy, egoisticky, sebestredny a lakomy (este ani polovicu najmu za byt za seba nebol ochotny uhradzat). Lenze napriek tomu, ze sa ku mne tak pekne sprava,... ja k nemu lasku necitim (otvorene som mu to aj povedala) a neviem mu opatovat jeho nehu a zaujem ... jeho dotyky ma skor vyrusuju, alebo su mi neutralne, nez by som sa im tesila, ci s laskou ich opatovala. Je celkom sympos, zachovaly, nema ani brusko (cvici denne) ... Som od neho mladsia o 10 rokov a este aj zdaleka nevyzeram na svoj vek, takze rozdiel medzi nami je viditelny. Chvilami sa hambim za svoju povrchnost a ze nie som stastna, ze som stretla takeho vynimocneho muza. Ale proste neviem mu zo seba dat ani zlomok citu, nehy, lasky .... ktoru som davala svojmu ex (ten bol mladsi odo mna o 3 roky). Mate niektora skusenost, ci sa moze stat, ze cit a chemia z mojej strany jedneho dna pride?
kikaaa444
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ktochytavzite
10. júl 2019
Chemia nie ale laska mozno pride casom.
sylvia002111
autor
10. júl 2019
@kikaaa444
Som samostatna, sebestacna a zarabam slusne. Mam uz velkeho dospeleho syna. On sa ku mne sprava ako k princeznej, vobec nejde o ekonomiku, ale o ten moj pocit, ktory som pri expriatelovi nepoznala ... ked Ta muz rozmaznava, ochranuje ...
sylvia002111
autor
10. júl 2019
@ktochytavzite
Co je laska? A co je chemia? Kam patri obdiv a vdaka, ktoru ja k nemu citim?, do dalsej kategorie?
pallacinka29
10. júl 2019
Ze “natankuje benzin”. Ak si to precitas medzi riadkami, mas ho na peniaze... Pises, ze si samostatna a sebestacna a on Ti tankuje a kupuje drogeriu? 😂😂😂
sylvia002111
autor
10. júl 2019
@pallacinka29
Nakupujeme spolocne, ale on ma nenecha si svoje veci zaplatit. Preco riesis ekonomiku?? zavidis? Neprecitala si si, ze som mu otvorene povedala, ze necitim k nemu to co on ku mne? Ja sa pytam ci sa niektorej stalo, ze zalubenie a chemicke reakcie prisli az po case.
pallacinka29
10. júl 2019
@sylvia002111 ci zavidim? Co? Ze zijes s niekym, koho dotyky Ta vyrusuju? 🙏🏻🙏🏻🙏🏻Taka chudera nie som, zijem s niekym, koho lubim...
sylvia002111
autor
10. júl 2019
@pallacinka29
No vidis, zijes s niekym koho lubis. Otazka je, ci si ho lubila uz od prveho momentu?
petrao2
11. júl 2019
Tak sa mu vyhybaj a prestan si nechat platit za vsetko
Ak si samostatna a sebestacna
Inak ho mas fakt len na prachy
A nie chemia nepride neskor bud je alebo nie je
kikaaa444
11. júl 2019
Prepac ale napísala si to tak že to vyznelo že si s nim pre peniaze . Napísala si že ti je nepríjemne keď sa ta dotkne . A potom si napísala prečo si s nim i keď fyzicky ti je nepríjemný . Prepac ale ak mi je nepríjemne že sa ma moj partner chytí tak s nim nebudem veď to je základ vzťahu a je mi jedno či bude dobrý povahovo .
kikaaa444
11. júl 2019
@sylvia002111 ľúbiť a priťahovať
Sú dve rozdielne veci . Porovnávaš hrušky s jablkami . Jasne že nikto nelubi od prvého momentu ale chémia ta je ešte predtým ako sa zaľúbi uuuplne na samom začiatku proste . Mna mna napr priťahuje jason statham ale nelubim ho 😆😆😆
moonlight1210
11. júl 2019
@sylvia002111 ano, moze nastupit neskor. Ale musi zacat faza spolocneho budovania. Ak pride pocit, ze sa viete spolocne doplnit (hodnoty, nazory), spolocne tvorit (rovnaky ciel) a on ti tak da pocit aj ineho respektu ako iba peknej zeny, pride aj laska.
Ale musi tam byt aj fyzicka pritazlivost (ktora ale zas moze vyplynut z pocitu, ze si prijimana aj po inych strankach ako iba zena. Moze prist, aj ked tam spociatku nie je.).

V tejto cisto faze galantnosti ak necitis zalubenost, tak ani moc nepride. To sa neda kupit.
ktochytavzite
11. júl 2019
@sylvia002111 nevies?Tak preco sa pytas?Lasku s nim este mozes zazit ale chemiu nie,ta bud he ake i nueje,len tak nepride,sama to vurs,inak by si sa nepytala.
ktochytavzite
11. júl 2019
@sylvia002111 a daj si otazku,kebyze Ti nic nekupuje,nepozyva ,je daky obycajny zamestnanec,neplati dovolenky a podobne ostala by si s nim??A kolko ma rokov?40-50??Ja mam starsieho o 12r ale mna moj pritahoval,tutu susedka ma tiez dobre situovaneho,starsieho mozno aj o 20 r a su spolu 6-7r.
anita6666
11. júl 2019
@sylvia002111 Casom moze prist vselico,ale urcite nie chemia....mna by celkom zaujimalo,ako to mate po intimnej stranke, lebo ja si neviem predstavit,ze by som spala s muzom,ktory ma nepritahuje a nie je tam chemia...a uz vobec nie,ze mi je jeho dotyk neprijemny....v istom veku uz clovek mozno nahliada na vztah racionalnejsie,ale aj na tu intimitu "nieco" treba,inak by bol pre mna kamos na volne chvile a ak vam to obom staci takto,tak je vsetko ok....neviem,ako teba vnima on...ci ste sa o pocitoch bavili a co ti na to povedal...ak chces, kludne napis cez ip....
pininka1
11. júl 2019
Láska a úcta možno prídu neskôr, ale ak tam nieje od začiatku chémia a vášeň tak je to na figu. A súdim.ze niesi taká stara aby si sa do konca života pretvarovala. Nechápem príspevky ostatných čo má s tým že ti muž kupuje pozornosti ze ho máš len pre peniaze. Ja keď som začala chodiť s mojím mužom, nielen že na každé rande mi doniesol kvety a vždy všetko platil, ale dostávala som od neho x darčekov, proste ma ľúbil a chcel minurobit radosť a samozrejme aj ja jemu, v rámci svojich možností. Myslím že to je vo vzťahu úplne normálne, ešte sú galantni muži, ktorí vedia čo sa patrí.
majcika
11. júl 2019
Neverím, že chémia príde neskôr. Skôr jemne vyprchava časom ale v laskyplnom vzťahu chémiu trosku zatlači do úzadia vnútorná láska.
zuzubb007
11. júl 2019
Keď tam nieje chemia, žiadna už ani nepríde, tiež by ma zaujímal sexuálny život akože pretrpis alebo čo? Možno furt myslíš na bývalého aj tak mi to vyznie
hettinka
11. júl 2019
@sylvia002111 posla mna si sa ešte neodputala od expriatela. Na nový vzťah nie si pripravená, preto to nefunguje.
zooeynka
11. júl 2019
@sylvia002111 toto dlhodobo neustojis, chvilu sa dokazes pretvarovat a uzivat si vyhody ktore ti ponuka, ale on bude chciet stale viac a coskoro sa ti zhnusi. Budes sa citit prazdna a frustracia bude narastat. Ak ho nelubis kasli nanho, on o tvoju uctu a vdacnost ajtak nestoji. Zrejme sa opat zalubis, ale do niekoho ineho a henten ti bude len prekazat.
lubiss
11. júl 2019
ak to nepride hned potom to nepride nikdy 😃 maximalne budes stale iba vdacna a vdak nie je laska a este ked ta jeho dotyky otravuju tak neviem naco s nim zabijas cas a neposles ho rovno do riti aby si nasiel niekoho kto ho bude lubit a da mu to co ty nikdy...nuz ale asi darceky a plna nadrz su prima co ? 😃 😃
eliska13
11. júl 2019
@sylvia002111 ešte je možné, že tohto máš omotaneho okolo prsta a tým nie je pre teba zaujímavý.Su ženy, ktoré potrebujú vo vzťahu vzrušenie, hádky, trenice píšeš, že bývalý taký bol...tento je poddajny a "nudný"
Chémia nepríde, ale ak si dáš na misku váh čo Ti ponúka môžeš mať pekný vzťah.ale myslím, že tam nie je chémia a ani láska ináč by Ti blízkosť, intimita nevadila.
sapetka
11. júl 2019
Ak si charakterna zena udrzis to v hladine “priatelstva”s stopnes jeho dotacie smerom k tebe.. to neznamena ze na veceru ta nemote pozvat alebo sem tam kupit kvietok ako “kamoske”ale ostatne veci by mne osobne neboli prijemne ak by mi niekto s kym nemam ziaden vztah platil od kozmetiky po dovolenky veci.. bud ti to robi a zneuzivas situaciu alebo potom neviem co tym sledujes..
nickpick
11. júl 2019
@sylvia002111 podla mna je uplne prirodzene, ze si uzivas to, coho sa ti pri ex nedostavalo, dotycny je gentleman a kedze je z teba paf rozmaznava ta, nevidim na tom nic zle, bola si uprimna a na rovinu si mu povedala ako to s tvojimi citmi je, asi mu na tebe zalezi a vyckava ci sa tvoja naklonnost k nemu predsa len neprebudi....z osobnej skusenosti poviem ze moze, ale aj nemusi, ak si intelektualne sedite (podobne nazory na zivot, zmysel pre humor, spolocne smerovanie - ciel, vzajomny respekt, ucta, obdiv) tak by z toho mohlo byt cosi viac (ak nie je fyzicky naozaj ze odpudivy), ale ak tam vyssie uvedene chyba a nie je tam ani ta fyzicka pritazlivost tak sa to s najvacsou pravdepodobnostou u teba nevyvinie v lasku, mna moj sucasny partner nahanal viac ako 10 rokov, trvalo mi naozaj dlho kym som konecne precitla (a presla si roznymi vztahmi) a pochopila, ze ta povestna chemia a osial sa naozaj malokedy pretavia do plnohodnotneho vztahu...ked uz nemas 20-30 tak chces od vztahu viac ako motyle v bruchu, roztrasene kolena a orgazmicke vybuchy, skus si sucasnu situaciu viac uzivat, daj tomu cas, neanalyzuj nonstop co citis, uvolni sa, co ty vies mozno sa veci po par tyzdnoch vykrystalizuju, ked to proste nepojde tak zostante priatelmi....
suezana
11. júl 2019
@nickpick super napisane.
lindusss2016
11. júl 2019
@sylvia002111 z tvojho opisu to vyznieva, ze stelesnuje hlavne plnu penazenku. Netvrdim, ze ti ide o peniaze samotne, ale skor z toho vyplyvajuce vyhody. Laska je laska, je to ten pocit, ked sa usmievas a ani nevies preco, ked ti k stastiu staci len jeho pritomnost... a chemia su motyle v bruchu, ked citis vzrusenie len z toho, ze sa k tebe priblizi, ze sa vase ruky dotknu... to uz nepride. Ten chlap ta proste fyzicky nepritahuje, darmo si nahovaras, ze na svoj vek vyzera dobre, ale nepaci sa ti. Ja tiez viem pozriet na starsieho pana, zhodnotit, ze vyzera fajn, ale nedokazem si predstavit, ze by sa ma mal dotknut.
A zo skusenosti ti vravim, ze poznala som v blizkom okoli podobny vztah, starsi podnikatel, zo zaciatku velmi pozorny, zena si to uzivala, myslela si, ze on predstavuje vsetko, co ma chlap mat. Zacali spolu zit, v neskorom veku si spravili aj dieta. Ona sa mu starala o domacnost, o vsetko, verna bola, ale co sa tyka intimnosti, on tam asi vzdy citil ten nezaujem. Postupne prestal nosit drobne prekvapenia, neskor aj velke dary, sekol s dovolenkami, nakoniec uz len zili vedla seba a on 5 rokov tajil milenku, ktora si uzivala vsetko jeho "stelesnenie muzstva"...
lindusss2016
11. júl 2019
@nickpick to je sice super napisane, ale moze s tym suhlasit len niekto, komu na sexe nezalezi... a teraz nemyslim len ju, je celkom mozne, ze ten chlad prestane bavit jeho. Ja teda som skupina 30, samozrejme od vztahu cakam aj ine hodnoty, ale pre mna je intimita dolezita a vidim aj z okolia, ze ked toto vo vztahu chyba, tak ludia vedla seba ziju ako spolubyvajuci... ale je pravda, ze ja aj moji znami teraz riesime ine veci v zivote, male deti, budovanie domacnosti a veci okolo. My este tak ci tak nemame cas si uzivat samych seba...
derdia
11. júl 2019
Možno si chcela vedieť,či sa dá zakúpiť časom...áno dá....áno dá a taká láska je omnoho lepšia ako láska na prvý pohľad....na prvý poklad sa prispôsobíme láske,ktorú cítime keď aj k magorovi....je magor?nie nie je lebo ho ľúbime...
Moja sestra sa tiež zaľúbila až po pol roku stretávania a zaľúbila sa do človeka,s ktorým jej bolo dobré a preto aký bol....takže len tomu dajte čas....na nič netlačte a možno ho časom začnete mať rada a veľmi ľúbiť...a nečítajú tu komentáre typu,že ho mas len za peniaze....to už ty vieš,čo je pre teba viac...či starostlivosť a láska z jeho strany alebo to,že ti dopraje...my to tu nedokážeme posudit...a nežijeme to čo ty...a ani necítime...takže to sú tu len dohady mnohých žien...
Takže ešte raz láska aj chémia môže prísť...lebo láska prichádza s chémiou😊a vôbec to nemusí byť na prvom rande....ale aj po pol roku😊
maminuska
11. júl 2019
@sylvia002111 u mňa je chémia spojená s láskou , ak niekoho ľúbim tak ma aj priťahuje. Toto ja u seba neviem oddeliť. Takže ak sa zaľúbiš pritiahne ťa aj fyzicky.
Ostatné si užívaj , aj jeho náklonnosť a aj štedrosť. Chce ťa získať tak ti dvorí, je to úplne normálne. To len v tomto prefeminizovanom svete si ženy myslia že keď muž niečo za ženu zaplatí tak hneď je zlatokopka a je pre ňu peňaženka.
xxxkatka
11. júl 2019
@sylvia002111 ak ti vadia dotyky, nie je tam fyzicka pritazlivost a ta je zakladom, aby sa dalo na niecom stavat. Laska prist moze, ta ma vela podob. Fyzicka pritazlovist nepride. Bud ferova a nepodporuj ho v tom, ze raz bude vztah (a ano, aj ked si mu povedala, ze ho nelubis, prijmas jeho dary, co v nom evokuje, ze ked sa bude stale snazit, bude u teba uspesny).

Tu začni písať odpoveď...

Odošli