Môžem mu veriť?

miriam1234
30. dec 2012

Myslite ze mozem verit snubencovi, ktory sa mi priznal, ze kedysi sa dvakrat vyspal s lahkou zenou? Olutoval to, ale ja sa s tym akosi neviem zmierit ☹

mircalla
2. jan 2013

Poviem Ti taky priklad, ze jeden moj ex, ked sme sa rozisli mal tiez sex s lahkou zenskou. V podstate zo zufalstva. Ten chalan bol az do nasho vztahu panic, a to uz mal 26 rokov. Tiez to olutoval. Bol fakt dobrak a nikdy nemal potrebu nahanat zenske. Jeden prestap z neho este nerobi zleho ci skazeneho cloveka. Ja by som to neriesila. Vobec

domcilka
2. jan 2013

V prvom rade si musíš uvedomiť, že ak mu to odpustíš, tak sa k tomu nikdy nemôžeš vrátiť. musíš sa správať ako by si o ničom nevedela. nikdy mu to už nesmieš vyhodiť na oči, ani pri hádke. Viem. je to veľmi ťažké. Podobnú skúsenosť mám a viem, čo to pre teba môže znamenať, ako ťažko sa s tým vyrovnávaš. Ale my ženy sme silné, a ak ti práve on stojí za to, tak hlavu hore a verím, že to prekonáš. 🙂

paris3
1. feb 2013

moj muz sa mi tiez priznal k takymto skusenostiam. bolo to na zaciatku nasho vztahu. vtedy som to riesila tak, ako tu radi vacsina dievcat. povedala som si co bolo, to bolo, teraz sme spolu a hotovo. neriesila som jeho minulost. VELKA CHYBA! vypoveda to o jeho charaktere a o tom, ze pred takym niecim nema zabrany. neskor moze prist tehotenstvo, dieta, vela sa zmeni, mozu nastat krizy a chlap sa k tomu lahko vrati ☹
u nas to bolo tiez tak... po spolocne prezitych desiatich rokoch som zistila, ze to robil vacsinu casu co sme boli spolu.
ked sa s tym vies zmierit, zostan s nim... ked nie, tak utekaj...

chovancova27
1. feb 2013

Každý máme za sebou niečo, nejaké tie "prešľapy"... ja som tiež kadečo povyvádzala v mladosti, kto nie?🙂 ale vživote by som nepodviedla svojho manžela, ktorého nadovšetko milujem🙂) mladícke prešľapy sa neriešia, a už vôbec nie ked stebou ešte vtedy ani nechodil...nechápem načo ti to vlastne hovoril, ja som teda až tak podrobne svoju ani mužovu sexuálnu minulosť nerozoberala...🙂 😀 a ani to radšej nechcem vedieť 😀

valeria1985
1. feb 2013

radím neanalyzovať to dookola...ja som v podobnej situácii..priateľ ma dobrú kamarátku ktorej sa aj zdôveruje, dokonca u nej občas prespí...dosť na to myslím a ničí to nielen môj postoj a dôveru voči nemu ale aj mňa samú...

leeenka26
2. feb 2013

Mam problem, ktory do tejto temy zapadne. S manzelom sme sa brali minuly rok 4.2.2012, teraz bude tomu presne rok. Problemy boli uz pred svadbou ako asi aj inde, ale niektore veci sa stali aj vaznejsie, napr. zopar raz ma oklamal. Teraz mame synceka, ked som s nim bola este tehotna a neboli sme zobrati, tak som zistila, ze ma oklamal, pred 3. rokmu si vzal pozicku a nepovedal mi o tom nic. Nahodou som to po niekolkych rokoch az zistila. Zatajoval, branil sa, klamal znova a znova aj pri ,,nacapani". Ako tak som mu to odpustila, ale nezabudla, podotykam ze doteraz neviem kam isli tie peniaze, lebo mne nedal ani euro. V tom case, ked si ju bral, sme uz spolu zili v jednej domacnosti a isli sme na kratku dovolenku z mojich nasetrenych penazi!! nechal ma to vsetko zacvakat. Ale odpustila som....islo sa dalej, aj ked uz posramotena. Teraz sa situacia zopakovala. Prislo k nejakemu problemu, z jeho viny sa pomylil na nejakej splatke uveru a uz mu to nechceli vratit, povazovali to za vyplatene, jednalo sa o nejaky tovar na splatky. Lenze tej istej spolocnosti tym padom dlzil na inom uvere a nechceli to ,,preniest" a musel to zaplatit rovno 2x, hrozili mu s exekuciou. Badala som, rozmyslala, co robit, peniaze u nas nie su, stale nam chybaju, tak ma napadol jedine jeho brat lebo nikto iny viem, ze proste nema. A on ze dobre, ze mu zavola potom. Prisiel vecer domov z roboty a povedal ze vybavene, ze mu pozical, ale dozvedela som sa zase nahodou (lebo som dakovala svagrinej za pomoc) ze to vobec tak nie je, ze sice mm bol osobne za svojim bratom, ale nepozical mu, lebo nemaju ani oni. Prisiel vcera vecer domov, tak som sa ho na to pytala a zas prekrucal. Ze on si od neho peniaze sice pozical, ale hned mu ich vratil, lebo mu pozical kamarat, opat a zase klamstvo. Tak som mu povedala nech neklame. Samozrejme zatlkal a zatlkal. Nemam uz na toto nervy, neviem, co mam robit, som z toho uplne hotova, nedokazem zit s clovekom, ktoremu nemozem verit. Mam 9 mesacneho synceka, nemam kam ist, nemam peniaze, neviem co robit, ale uz s nim zit nedokazem. Doteraz neexistoval problem, ktory by sme ako rodna nevyriesili. Nikdy som mu za nic take nenadavala, ani nic, nie som ziadna histerka alebo rafika, takze nemal dovod mi klamat. Co teraz robit? Pozname sa uz 12 rokov takmer.

mataharyy
2. feb 2013

@leeenka26 No pošramocená důvěra je na pytel to rozhodně, ale když víš že už je to v takové fázi že s ním nechceš za těchto okolností být, vrhla bych se na praktické řešení věci a to jak se dostat z pasti hrozících exekucí, protože jako manželka jsi (chtě, nechtě) spoludlužník 😖 Takže by to chtělo zjistit kde všude dluží a kolik (případně kam peníze šli), zajít za nějakým právním poradcem aby ti řekl co můžeš podnikat. V případě že odejdeš, můžeš si zažádat o majetkové vyrovnání a když máš malé dítě, můžeš (i po dobu manželství) žádat o výživné na sebe i dítě... Prostě pokud jsi rozhodnuta že už s ním nemůžeš být pro to že mu nevěříš, jednej co nejrychleji, i když to zní hnusně a krutě, tak je to nejlepší možnost, jak se nepropadnout do pořádného maléru a za předpokladu že by jsi s ním chtěla zůstat, rozhodně vyhledej někoho, kdo ti poradí jak postupovat, protože v případě nějakého problému (úraz, smrt, rozvod) kdy manžel nebude schopen splácet, půjde exekutor i po tobě 🤐

didi44
2. feb 2013

..podľa mňa mu môžeš veriť, ale len do tej miery, že opäť nestretne takú, čo mu roztiahne..lebo to by nebol mužom, aby nezasunul....a možno by stálo za to zamyslieť sa s koľkými si pred ním spala ty.... 🙂 ..veď predsa dôvera vo vzťahu je na prvom mieste.. 😀 😀 😀

jessica2225
2. feb 2013

didi44 vieš čo občas si prečítam tvoje príspevky, ale teraz mi to nedá a budem reagovať, stále len urážaš a osočuješ,aké sme my ženy, keby si sa radšej venoval tej tvojej polovičke tak by neroztahovala nohy kade tade, my nie sme ako tvoja žena, keby ženy dostávali viacej lásky a pochopenia, tak nehladajú inde
si zakomplexovaný chlap a daj sa liečiť