Dieťa chodí do maďarskej škôlky a rozpráva viac maďarsky ako slovensky

madeleine37
2. mar 2018

Baby mam taky problem.Dcerka 3r. zacala navstevovat skolku s vyu. jaz. madarskym.Ina moznost tu v dedine nieje.Nejde mi ani o ten jazyk.Po madarsky viem aj ja a bola by som rada keby sa naucila aj ona.Lenze tak asi dva tyz. zacala rozpravat tak ze jej vobec nerozumiem.Pritom rozprava krasne po slovensky uz rok.Zacala tu nezrozumitelnu rec pouzivat viac ako slovensku....Uz neviem ci to nechat tak...ci sa to dako napraví...Ako to bolo u vas?Poradte co mam robit?Dopredu dakujem za odpovede.

zenaajmama
2. mar 2018

My sa rozpravame s malou aj po maďarsky aj po slovensky, teraz ma 23m, občas pospaja slova zaujimavo, ale inac rozpráva pekne.Poznám vela rodín kde chodí dieťatko do maď.škôlky, a väčšinou sa naučia že doma sa hovorý tak, v škôlke inak.Určite sa to ustáli aj u vás.Učitelky stym nemajú skúsenosti?

maciatkolulu
2. mar 2018

@madeleine37 teraz nechapem,nerozumies,lebo splieta dva jazyky,alebo ako? Nas maly hovori viac slovensky,ale otec nanho rozprava madarsky a niekedy to pospaja,ked poviem,ze nerozumiem,povie mi slovensky a naopak tiez. Deti si velmi rychlo zatriedia

madeleine37
autor
2. mar 2018

@zenaajmama Mohli sme sa aj my s nou uz skor rozpravat po madarsky aby sa naucila...Bola som za riad. a povedala ze to chce cas...tak uvidime...

madeleine37
autor
2. mar 2018

@maciatkolulu hovori nezrozumitelne...potom chvilu po slovensky...Keby si uz zvykla.Dobre by bolo...