Muž je gamblér

hankaop
3. sep 2015

Zienky,chcem vas poziadat o radu,ako postupovat. Kamaratka ma muza,ktory prave pripravil rodinu o dost vela penazi,zobral a minul uver,kreditku a peniaze do debetu na online pokry a stavkovani. Nevie teraz co skor a kam. Chcela by ho poslat na liecenie,ale nemoze,lebo by prisiel o pracu. Maju osem mesacne dieta,on zaraba,ona na materskej,byvaju v meste s malymi moznostami ist pracovat a aj keby,dieta nema kam dat. ...nejake napady tipy triky? Ako ho z toho dostat? Zena chce urobit co moze,aby zachranila rodinu,odchod je posledna moznost,musela by odist ku kamaratom 200km daleko,inak nema kam. Dakujem za kazdu radu.

moonlight1210
3. sep 2015

@hankaop poznam par vyliecenych gamblerov a zial vsetci mi povedali jedno: ambulatne liecenie je na figu. chcelo by to inak silnu osobnost, aby neskusali podvadzat.
musi to byt liecenie.
od liecenia nesmie ocakavat rady, ako sa vyhrabat z ekonomických problemov (vela z nich mi povedalo, ze toto bola prvorada otazka skoro vsetkych liecenych a citili strasne sklamanie, ze tu ide o liecenie a nie o pravne poradenstvo. logicky ich trapili predovsetkym dlhy. to kazdy chape. a je jasne, ze je to motivacia, ale je fakt, ze ak sa dostali spat aspon na nulu, prestali ich strasit cervene cisla a rychlo spadli do zavislosti znova. takze - najrpv poliecit zavislost, potom riesit dlhy - vacsinou ich popri ich lieceni riesia samozrejme pribuzni).
dalsia vec - po vylieceni, po istom case prichadza kriza, ked ma pocit, ze to zvlada, ze uz to ma pod kontrolou a skusi klasicky "vsak len jeden poharik". a spadne do stavkovania zas. potrebuje podporu a strazenie, ci napriklad naozaj dochadza na stretnutia vyliecenych gamblerov (prave tajnym sabotovanim stretnuti zacina casto novy pad do zavislosti).

neviem, ci to jej muz da s ambulatnym liecenim.
aj ked si kamoska vezme pod patronat vsetky financie a bude ho vydelovat a on bude nosit blocky od minutého, stale mu to nezabrani brat si pozicky od nebankoviek, ked to na neho pride a bude mat potrebu si tajne zastavkovat zase.
teoreticky by som jej radila, aby si pracu skusila hladat ona, on by o tu svoju prisiel a siel sa liecit. neviem, ake maju moznosti s dietatom, kym ona bude robit.
jemu by som do konca zivota mavala pred ocami tou sumou (x2, lebo aj minul, aj musi splatit) a premienala ju na konkretne veci: toto sme uz mohli mat (auto, dom, dovolenku, veci pre deti, ...). a to hlavne v case, ak sa z dlhu vysekaju. lebo po asi roku hrozi prva kriza nutkania, skusit to zas, len tak trosku. tak aby si pamatal, co stratil.

inak - urcite rozdelit bsm, prv ako pridu exekúcie, potom je to uz tazke, skor nemozne.

a je to silna zavislost, bude kamoska potrebovat vela sily, aby podporila jeho, aj to sama vydrzala (kazdy jeden vylieceny gambler, co poznam, chvalil svoju zenu do nebies, ze bez nej by to nedal. ale nezavidim jej to, co prezivala a aj preziva, ked musi mat oci na stopkach, hoci je v dome uz aj par rokov klud.).

cecil36
3. sep 2015

@justinka27 uprimne, vela sa toho uz spravit neda...iba sa poistit do buducnosti.

zuzuliatko18
3. sep 2015

@justinka27 konkrétne čo sa dá z BSM vylúčiť nemám skúsenosti, nerobím s tým. ak ste na dome pdoieloví spoluvlastníci, čiže ste ho nadobudli pred manželstvom, tak tvoj podiel je ok, ohrozený je jeho podiel. ale k zvyšku by sa mohol vyjadriť skôr niekto, kto s tým robí, ja som z úplne inej oblasti práva, s BSM nemám skúsenosti.

justinka27
3. sep 2015

@zuzuliatko18
ani rozvodom sa ich nezbavim?

zuzuliatko18
3. sep 2015

@justinka27 nie, na dlhy vzniknuté počas manželstva rozvod nemá vplyv.

justinka27
3. sep 2015

bozeeee moj

cecil36
3. sep 2015

@zuzuliatko18 dom maju za manzelstva takze to nie je podielove, ale bezpodielove

cecil36
3. sep 2015

@justinka27 nie rozvodom sa zbavis len tych co vzniknu. rozvod moze trvat dlho preto podaj navrh zatial na rozdelenie bsm.

justinka27
3. sep 2015

@cecil36
ak podam navrh na rozdeleni bsm a manzel to prestane platit?boze baby ja vam tak zavidim ,ze mate takych dobrych manzelov

zuzuliatko18
3. sep 2015

@cecil36 nečítala som všetky komentáre, v jednom spomínala niečo o podieloch, tak neviem. to už musí vedieť ona...

cecil36
3. sep 2015

@justinka27 tak pride k exekuciam...podaj rychlo na bsm a prepiste dom na deti, rodicov...kym este nie su exekucie. Neviem v akej vyske ich ma. Vyber si peniaze z uctu ak mas a radsej ich mat doma alebo na ucte niekoho komu doverujes, tak si daj posielat aj vsetky prijmy. btw som byvala manzelka gamblera, takze viem o com hovorim.

hankaop
autor
3. sep 2015

no, byt maju na hypoteku, ta je pisana nanho. moze byt prepisat aj tak na zenu...?

justinka27
3. sep 2015

@cecil36
on ma svoj ucet a ja svoj kde mi chodi materska dotkne sa to pravdepodobne aj mojho uctu vsak?

justinka27
3. sep 2015

@hankaop
na mna ho neprepise lebo ma syna s prveho manzelstva

katarinamarkova
3. sep 2015

@hankaop v prvom rade ziadost o vysporiadanie bsm....ak je gembler neprestane zo dna na den hrat a dlhy budu len narastat.
zalozit si svoj ucet
ak maju deti nejaku knizku sporenie, kde ma pristup aj manzel - zrusit a previest na svoj ucet
vsetkymi moznymi sposobmi donutit manzela dat sa liecit, resp. aspon navsteva psychologa

cecil36
3. sep 2015

@hankaop a kupovali byt za manzelstva? Zena je na RD ci pracuje? Prepisat hypo nie je take jednoduche....

@justinka27 ak jeho prijem pokryje dlhy nie, ale ak nepokryje siahnu aj na tvoj...preto radim pancucha alebo este lepsie ucet na niekoho ineho.

babul83
3. sep 2015

V prvom rade ako radia baby postarať sa o BSM. A liečenie? no mojej mame povedal psychiater, že ani to často nepomôže. Musí byť sám fakt odhodlaný a chcieť. Lebo ak nechce nemá to význam a akurát sa v liečebni naučí viac trikov ako to zamaskovať, ako získať peniaze atď. A ambulantne jej povedal, že škoda peňazí a času. Ak niekto chce zbaví sa toho sám, ak nechce alebo chce len kvôli manželke a nie kvôli sebe samému nemá to význam. Môj otec nám tiež pripravil "krušné chvíľe" a stále to nie je ideálne. Vždy má nejaké to obdobie ,kedy tomu prepadne, ale mama tak striehne na peniaze a všetko sliedi, že nemá šancu prehrať väčšiu sumu. A ináč úprimne poviem, že obdivujem moju mamu, ja by som ho už dávno vyhodila a otočila sa mu chrbtom. A pritom to je môj otec, ktorý mam miluje, zniesol by pre nás modré z neba, ale jednoducho je to silnejšie ako on. :( A ja osobne to neviem pochopiť.

hankaop
autor
9. sep 2015

Zatial prehodili vsetko na nu,ale neviem,ci hudu rusit BSM,bo nejak sa jej to nezdalo potrebne. Asi aj kvoli tym 160€,co to stoji a to teraz nemaju.
Maju skusobny mesiac,ci ju to bude tak bavit,neviem isto. Ako je to vazne,ci mu iba zasibalo,ci co. Neviem.

cacianka
14. sep 2015

ja som za zrušenie BSM počas manželstva neplatila nič viac iba základný poplatok na súde.
preto je najdôležitejšie podať na súd návrh na zrušenie BSM počas manželstva, lebo za všetky pôžičky, dlžoby aj s úrokmi zodpovedá aj manželka, a je úplne jedno že o tom nemala ani šajnu, nič nepodpísala, za nič neručí. sú manželia a basta ! plaťte - je jedno kto!
po rozdelení BSM splatiť musia spoločne čo nastalo počas manželstva , exekútor siahne na hocičo z domácnosti, na účty, platy a pod. ale ked je BSM zrušené - od tohto termínu si každý zodpovedá za svoje dlžoby sám, aj keby zostali manželmi .
čiže predtým platili zákony tak - že BSM sa mohlo rozdeliť AŽ po rozvode, teraz kvôli veľkému rozšíreniu rôznych závislostí a nebezpečnému podnikaniu jedného z manželov paltí zákon, že sa majetok môže rozdeliť aj počas manželstva, zúžiť a rozšíriť.
pozrite si na internete tieto témy.

babatko2010
18. sep 2015

Gambler už gamblerom zostane...z vlastnej skusenosti viem že taký človek je ako schyzofrenik tu ti naslubuje hory doly ako prestane ako nechce atd a tam si urobí aj tak po svojom,moj muž bol na liečení na najlepšom pracovisku čo sa tohoto týka a žiadna zmena to už je proste v tom človeku neviem príčinu ani nič nikdy mi nevedel povedať prečo to robí no robil tu už dáávno pre našim vzťahom a nikdy som na nič neprišla až po velmi dlhom čase,veelmi dobre to zatajoval až ked nabral nebankove uvery a zacali chodiť sťažnosti že to neplatí ked aj mne začali vyvolávať jeho kamaráti že im dlžíí aťd je toho proste vela a viem že už sa nezmení aj ked naslubuje...

draik
18. sep 2015

@cacianka
Manželka za dlhy manžela priamo nezodpovedá (neručí), ale dlhy jedného z manželov je možné vymáhať aj z majetku (vecí) v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov. Aj keď to tak na prvý pohľad možno nevyzerá, je v tom veľký rozdiel. Exekútor by totiž na účet manželky ani na jej mzdu v danom prípade siahnuť nemohol.
Zrušenie resp. zúženie BSM za manželstva nie je žiadnou novinkou.
V záujme nezavádzania zadávateľov by bolo vhodné radiť len v tedy, ak v danej oblasti máte prehľad.

cacianka
18. sep 2015

@draik ospravedlňujem sa - bol to skôr "laický" postup.
viac som chcela zvýrazniť možnosť zrušenia BSM počas manželstva, čo sa dá - táto možnosť platí viac ako 10rokov, ale mnoho ľudí o tom stále nevie, a najme ked sú pod stresom ich to ani nenapadne, čo som si všimla vo veľa príspevkoch na MK, v inej sekcii.
aj mňa naháňali exekútori kvôli ex ...

draik
18. sep 2015

@cacianka
Nie je dôvod sa ospravedlňovať. Mnohí prispievatelia v snahe pomôcť napíšu aj informácie, ktoré už možno neplatia alebo nie sú úplné. A práve to môže zadávateľov popliesť. Predpokladám však, že ak ide o väčšie hodnoty, zadávatelia kontaktujú nielen toto fórum, ale aj niekoho zbehlého v danej veci.

cacianka
18. sep 2015

@draik napr. ja som mala s exom dosť dlho rôzne problémy, vždy som dúfala že to ustojíme, pomáhala podporovala, vybavovala, riešila aby som mu v ťažkých chvíľach pomohla, dávala som mu šance,
ale keď to všetko prepuklo a pohár pretiekol, bola som v takom šoku, že som ani nevedela ako mám podať žiadosť o rozvod a kedy a ako riešiť urgentne, čo najviac horelo. tiež som začala pátrať po právnikovi v tomto smere a nedarilo sa mi, nemala som na riadneho peniaze, nárok na bezplatného tiež nie lebo som mala 10,- nad životné minimum a dosť dlho trvalo kým som sa rozkukala.

keď má človek problém , ktorý najmä dosť rýchlo vyskočí, je akoby v bubline nereality a nevie niekedy kde je sever... aj preto sa tu na MK objavujú "primitívne" dotazy, a my čo sme už ostrieľaní životom, a ty právom, vieme aspoň trošku poradiť.
baby tu dávajú "babské" recepty, ty naopak stojíš v tvrdej realite a vieš poradiť odborne. ja viem pochopiť ako sa žena cíti zranená, zradená a dezorientovaná, ty ovládaš právnické kľučky. občas sa aj ja vyjadrím nepresne...
pekný deň a víkend, držím ti palce, aby si mohol naďalej vysvetlovať nám amatérom § 😉
PS. aj ja budem potrebovať poradiť :🙂)