Muž mi s ničím nepomôže. Čo s tým?

zani
16. júl 2008

Ahojte dievcata,myslim ze este takato tema tu nie je,bola by som rada keby ste napisali vase skusenosti ak mate s takymto niecim.Ja som z toho zufala a neviem si rady,tak prosim vas napiste co radite ak mate alebo ste mali s tym problem a ako ste sa to riesili.

zuz11
16. júl 2008

Pomahajú vám partneri / manzelia https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zebricka
17. júl 2008

Zani, a co by si od neho ocakavala? Uz si mu to niekedy povedala? Ide o to, ze domacnost je len na Tvojich pleciach alebo ze sa nevenuje dietatu, aby si Ty isla napr. kadernicke?

Ja mam najradsej, ked si vsetko porobim sama, idealne vtedy, ked muz nie je doma, nech ho nemusim stale ziadat, aby si vylozil nohy, ked idem s vysavacom 😀.... jedine, co chcem od neho, aby mi nepridaval, cize aby riady odkladal aspon do umyvadla, aby si daval topanky do botnika a pouzite oblecenie do práčovne.... aha, este aby nosil peniaze.... 😉 .... naozaj nepotrebujem, aby mi pomahal, aj tak si vsetko urobim najlepsie sama, vtedy, ked to treba urobit (napr. vysavam a dlazky umyvam kazdy den - aj teraz sa idem do toho pustit, len cakam, kedy odide 😉 ) a keby sme sa delili o prace v domacnosti, tak by sme sa len vadili, lebo jemu by to vyhovovalo robit inokedy, ako by som to ja uz chcela mat urobene, robil by to inak ako ja a podobne..... takto si robim sama, ako a kedy treba, on nech pekne pracuje, zaraba a stara sa o nas... 🙂... takto mi sily pridu vyrovnane....

zani
autor
17. júl 2008

Ahoj zebricka,dakujem za odpoved,ide prave o to,ze ja nechcem aby mi varil,pratal a robil to co ja robim,lebo ako hovoris vsetko najlepsie urobim sama,len aby mi nepridaval.Samozrejme veci ako ked vytiahnem nieco tak to vratim spat,saty ktore su spinave dam do spinaveho,ciste do skrine,ked maly odide spat,odlozi rozhadzane hracky alebo ho prebali ked ja prave jem.Povedal mi keby toto robil,tak by som od neho este viac chcela,teraz nerobi nic a ma pokoj.

adal
17. júl 2008

napomínať, napomínať a znova napomínať 🙂 určite ho to časom prestane baviť a chytí sa toho, ver mi 😉

prasiatko30
17. júl 2008

never tomu ze napominat napominat a napminat pomoze - to pochybujem - skor to bude viest k vacsim hadkam a po nejakom case chlapik bude uplne imunny voci takymto hlaskam a napominaniam - ja by som skor zvolila inu formu boja - neda spinave do spinaveho - tak sa neoperie - ked si nebude mat co ciste zobrat do roboty tak sa hadam vzpamata, zo dva dni nepoumyvat riad a ked uz nebude mat kam nalozit jedlo - ktore aj tak nepripravis tak by sa mohol aj vzpamatat - proste surovo strajkovat a ignorovat to iste co ignoruje aj on - je jasne ze o syna sa musis starat ale vsetko co sa tyka muza nechat tak.

my doma to mame asi tak ze spinave veci sa davaju do kosa - ja sa snazim prat raz do tyzdna (lebo jeden cas sme mali taky blby zlozvyk pustat poloprazdne pracky tak som to stopla) a perem zasadne to co je v kosi - pokial si to neda do kosa na spinave pradlo nema oprane az do dalsieho tyzdna - a ver mi vzdy je to co chce oprat v kosi na spinave pradlo vtedy ked to chce mat oprane 😉

mirka414
17. júl 2008

adal presne napriklad moj je super zahradkar a teraz spravil kamosom taku nadhernu skalnatu predzahradku s malinkym jazierkom,ale ked som chcela aby spravil len nieco jednoduche u nas doma 😠 ani pocut,najradsej len inde doma to nejde 😝 tak som sa pustila sama do prace a premiestnila zahradne stoly a zraz dostal chut aj pomahat...trebaho do vsetkeho postrcit ale potom to uz ide 😵 😵 velku radost ma ak robi nieco pre malinku to ho netreba 2x prosit...ale ked poviem,,milacik ja mam napad,,tak to uz uteka prec 😀

halienka
17. júl 2008

Zani, tak to od neho neni pekné čo ti povedal, ba by som povedala, že doslova vypočítavé. Veď v manželestve ide okrem iného aj o to, že "ve dvou se to lépe táhne", do čoho spadá aj to že si tí dvaja navzájom pomáhajú a podporujú sa. To že si on povie, že ti nepomôže, lebo potom by si mohla chcieť ešte viac, to je čo? 😕 (na to mu ty môžeš nabudúce tiež povedať keď bude mať chuť na postelové hrátky, že radšej nie, lebo potom by mohol chcieť ešte viac 😅 ) Veď mne sa nezdá, že chceš po ňom až tak moc, to čo píšeš sú vcelku základné veci a sem-tam pomoc, keď to zrovna ty nemôžeš urobiť.

miriamka
17. júl 2008

Zani...co sa domacnosti tyka tiez mi manzel doma nepomaha,ale ani to neziadam,rada si sama poupratujem.Ale zase postavil cely nas dom,teraz muruje plot takze by som to od neho ani len neziadala.
A viem ako to myslis,aj mna niekedy stve ze ja upracem a on vzapati napriklad zaspini podlahu a mozem ist odznova 😠 Takze asi je to skorej o tom ako vysvetlit tym nasim chlapom aby nam robotu nepridavali,ze?

zani
autor
17. júl 2008

dakujem vam dievcata za vase nazory,halienka uplne suhlasim s tvojim nazorom.Snazim sa mu vysvetlit,ze teda sme tu dvaja dospeli ludia ktori ziju v jednej domacnosti a to ze ja som doma s malym neznamena ze nie som unavena a este mi aj on potrebuje pridavat robotu lebo jej nemam dost.Ale akosi to on nechce priajat.A dalsi priklad je podobny ako Mirkin,ked kamarati zavolaju,urob to alebo ono,okamzite na tom pracuje,ja ked nieco potrebujem odpoved je potom.

miriamka
17. júl 2008

Zani...a keby si mu to povedala,tak sa nahneva?

zani
autor
17. júl 2008

nie,nenahneva,ale s nim nepohnem

zani
autor
17. júl 2008

vraj on nebude robit veci ked ja mu poviem,lebo ho chcem komandovat.

gucz
17. júl 2008

mne úplne stačí keď povaruje malú, kým si ja v kľude upracem. A keď tak mu dám vybrať z dvoch prác, teda to čo chcem, aby spravil a to čo viem, že neznáša robiť. Napríklad ho poprosím, či neutrie a neschová riad (čo vlastne od neho chcem), alebo či radšej neumyje chodbu pred dverami(čo viem, že by nešiel robiť). Tak si myslí že si vybral tú ľahšiu prácu 😀 . Chlapa treba občas aj prekabátiť 🙂 😉 🙂

jankita
17. júl 2008

zani - a neskusala si nieco take, ze napisat zoznam toho, co chces aby spravil a kym to nebude urobene, tak nevarim? Prip. neperiem, nezehlim a pod. U mna to zabralo 😀 .

martina.d.
17. júl 2008

zani, ja mám tiež ten istý problém, 8 rokov sa o tom rozprávame, 8 rokov sa s tým nič neurobilo. Ale ako sa hovorí, človek si zvykne aj na šibenicu. 😉 😀
Aj zoznam sme si písali, že kto by mal aké úlohy - jediné čo z toho zoznamu akceptoval, bolo to, že on bude chodiť do práce a občas vynesie smeti. 😀
Takže, neviem, koľko ste vy dvaja spolu, ale možno ho ešte zmeníš...
Ja neočakávam, že môj manžel bude variť, prať, žehliť, piecť - to nie, to je ženská robota. Mne by úplne stačilo, keby si občas všimol, že už bol na svete objavený aj vysavač, alebo vložil riad do umývačky a nenechal ho na stole, odpratal si špinavé oblečenie do prádelníka a bolo by. Len toto, to je tak veľa?
Občas mi povaruje malého, občas ho nachová, výnimočne prebalí. Uspať uspí málokedy a pod.
Takže pevné nervy. 😀

mywiel
17. júl 2008

Nehnevajte sa za moj nazor ale chlapy ktori nepomahaju zene nie su chlapy ale nedospele deti, ved kazdy partner by mal vediet ze to robia jeden pre druheho, takychto chlapov nechapem co doma nic nerobia a ani by som s takym nemohla zit. A este su tu pisat dake zoznamy, ved sme dospeli a kazdy z nas vie co ma robit... 😕

mywiel
17. júl 2008

Takyto muzi mi pripadaju, ze ich matky zanedbali niekde ich vychovu lebo doma vsetko robili za synacikov oni a taka matka sa potom moze aj zodrat, ja urcite takto nechcem dopadnut a ked budem mat syna tak bude doma pomahat, ved zena ked ma domacnost + deti tak sa uz potom nezastavi a to si neviem predstavit robit vsetko sama a upratovat ako sluzka po muzovi a detoch lebo si nedokazu ani spinave pradlo dat do kosa...? 😲 😠

jankita
17. júl 2008

mywiel - ten zoznam mi nahodou super pomohol, lebo on stale zabudal, co vlastne vsetko treba. Neboli to take denno-denne veci ako umyt riad a tak, lebo take veci normalne robi, skor to malo byt ze namalovat okna, vycistit sifon, nabit klinec na obraz a take muzske prace... Som mu to opakovala, opakovala a nic. Tak som sa zatala aj ja, ze nebudem varit a za jeden vikend bolo vsetko spravene 😀 .

adal
17. júl 2008

mywiel, súhlas 😉

vroni
17. júl 2008

Tiež by so hnala takého chlapa svinským krokom. To, že chlapi urobia skôr u kamarátov než doma je asi normálne, u kamarátov ich viac ľudí pochváli 😀 Aj by som odpustila, že neodnesú prádlo do koša na prádlo (ani ten môj ešte nepochopil, že prádlo nemá nožičky) alebo po sebe tanier do umývačky (tých 7 metrov do kuchyne je priďaleko) Ale stupídne komentáre, že nepomôže, lebo by si mohla chcieť viac - tak to by u nás boli lietajúce taniere. Jasné, že aj u nás robím doma viac ja než chlap, lenže som doma. Ale vyniesť smeti keď ide do roboty ja osobne za prácu nepovažujem. Vyložiť a naložiť umývačku (napríklad cez víkend) tiež zvládne aj chlap. Alebo uložiť hračky po malej. Alebo vysat (to trpí, neznáša vysávanie) Proste drobnosti spoločne zvládnuté za pár minút. A ani by ma pri tom nenapadlo uvažovať, že mi chlap vlastne "pomáha" To je ako len moja domácnosť a on je tu na návšteve z Marsu či ako? Ja by som na tvojom mieste "dala výpoveď" Neoperiem, čo nie je v koši, navarené je, naber si a odlož si tanier, ak je nejaký čistý, ak nie, tak si umy. Alebo hladuj a choď špinavý. Tvoj problém. Nie som slúžka a nie je mojou úlohou posluhovať (bez odmeny 😀 )

alexandra
17. júl 2008

mywiel musis s Tebou suhlasit, najma co sa tyka tej zanedbanej vychovy..

slavik
17. júl 2008

mywiel súhlasím,
ja by som takého chlapa pohnala kade ľahšie.

zani
autor
17. júl 2008

mywiel,vroni suhlasim s vami

xstelinka
17. júl 2008

sice suhlasim, ze je zanedbana vychova, ale... .Ja to vidim u mna. Ja ked som v piatok ci v sobotu neupratala, nemohla som ist za frajerom. Sice sme s bratiom upratovali spolu, ale on len vysaval, ja som musa prach, kupelnu, zachod... .
A to mu ostalo do teraz, lutujem jeho zenu.
A moj drahy?! Ked sme spolu zacinaly a chodili k jeho rodicom na vikend, jeho sestra upratovala a behala hore dole a on nic. Hral sa so svojim bratom na PC. A to robi aj teraz.
Nas maly bude mat 2mesiace, za ten cas o okupal 2x a 1x ho prebalil. Je pravda, ze chodi nakupovat a vozi ma kam potrebujem(k lekarom). Ale ono treba aj navarit, upratat, poprat... .
Ono sa povie poslat chlapa kade lahsie, len by som chcela vediet ako? Ja by som bez neho nemala kam ist. Som, zial, na nom financne zavisla 😒

mywiel
17. júl 2008

Xstelinka ja uz ked som s mojim manzelom este len chodila uz som videla, ze nie je z tych chlapov co sa vyvaluju na gauci, asi by som si rozmyslela ci s nim ostanem uz vtedy keby som videla ze sa takto sprava... 😖

ukana
17. júl 2008

ja uz doma tiez vychovavam svojej neveste dobreho muza 😀 😀 a hlavne mu ocko ide prikladom......noooo, niekedy zabudne, ale mlady mu to pripomenie, a vtedy sa MM riadne hanbi....

mimo temu: mywiel - 41tt? este sa malej nechce na svet? 😉

mywiel
17. júl 2008

Ukana zatial nie... 🙂

ukana
17. júl 2008

potesim ta...ja som az v 42tt rodila 😀

mywiel
17. júl 2008

No ved max. 10 dni nechavaju prenasat, tak si vravim, ze raz von pojde... 😀

xstelinka
17. júl 2008

mywiel, len ono to nie je vzdy vidiet. Ja som sice videla, ze doma nic nerobi, lenze ked som nieco od neho potrebovala, vybavil a pomohol. No to sme spolu este nebyvali a myslela som si, ze u nas doma, v nasom spolocnom to bude ine.