Muž mi s ničím nepomôže. Čo s tým?

zani
16. júl 2008

Ahojte dievcata,myslim ze este takato tema tu nie je,bola by som rada keby ste napisali vase skusenosti ak mate s takymto niecim.Ja som z toho zufala a neviem si rady,tak prosim vas napiste co radite ak mate alebo ste mali s tym problem a ako ste sa to riesili.

vroni
17. júl 2008

xstelinka, ja som nemyslela, že máš chlapa poslať kade ľahšie. To by sme predsa celý život len chlapov vyhadzovali 😀 Ja by som ho hnala svinským krokom - robiť!!!!!

xstelinka
17. júl 2008

vroni, moja chyba 😉 asi si sedim na vedeni

martina.d.
17. júl 2008

baby, vy by ste deťom vzali otca, len za to že vám nepomáha. Ja ho ľúbim, beriem ho takého aký je a on mňa a deti tiež, veď o tom to je. On nie je despota, po viacnásobnom upozornení sa spamätá, len to, že ho treba upozorniť. Voľný čas venuje deťom a mne.
Áno sťažovala som sa, že nepomôže, ale teraz sa už nesťažujem.. Radšej nech nepomáha, ale nech miluje svoju rodinu a mňa. Čo z toho, keby mi všetko robil a po robote chodil za frajerkou alebo do krčmy?

xena22
17. júl 2008

Ja ked som chodila s mojim muzom,tak mi vadilo,ze musi doma "robit" skratka ja som chcela ist v sobotu od rana na kupko a on nemohol,lebo musel najprv upratat,ked som chcela aby sme isli v nedelu na vylet,tak nemohol,lebo musel najprv varit,kolkokrat som ho doma pristihla ako prevliekal periny,alebo umyval okna a jeho bratia s otcom tiez cosi "zenskeho" robili,pokym mamicka riesila svoju karieru,alebo sa v ramci relaxu sa kutrala v zahradke,vtedy som ju nenavidela,ale teraz jej zakazdym poviem obrovske DAKUJEM.Samozrejme,ze aj ona robila kolko mohla,ale nikdy nenechala chlapov sediet na gauci,kym ona by sa nahanala prakticky z roboty do roboty...ja sa tiez snazim teraz zariadit moju domacnost tak isto,zapojit vsetkych a mat vsetko rychlo z krku aj ked to nie jevykonane podla mojich predstav 😀 Raz za dva tyzdne ich poslem na plavaren a vypulirujem si dom tip top 😉
Asi som odbocila od temy 😀 ,ale chcela som tym povedat,ze asi je to fakt o tom ako bol chlap vedeny od mala,alebo by sme mali byt ostrazite uz pred svadou a ujasnit si podmienky popredu,len aby potom nezislo zo svadby 😀 A je vela pravdy na tom,ze clovek si prenasa zvyky so svojich vlastnych rodin,takze clovek moze uz popredu vidiet,ako to asi bude fungovat,aj ked nie vzdy to musi byt pravidlo 😉

martina.d.
17. júl 2008

Ešte dodám, že neporiadok má všade aj moja svokra, takže manžel nemal kde vidieť, ako to má v skutočnosti vyzerať. V prvom manželstve neviem ako fungoval, ja som ho už do rúk dostala vychovaného od mamy aj od ex. Ale ako je vyššie uvedené, milujem ho takého aký je. A vďačím mu za veľa.Veľakrát mi dá viac to, že ma pohladí, obíjme a povie ľúbim ťa. A to nie som na ňom finančne ani inak závislá, byt je môj, príjem mám.

vroni
17. júl 2008

Martina, ideš z extrému do extrému 😉 Samozrejme, že nikto neberie dieťaťu otca preto, lebo nehádže ponožky do prádla. Sú rôzne formy pomoci, niekto pomôže v domácnosti, niekto opatrí deti, niekto prinesie veľa peňazí 😎 .... Proste nie každý chlap, ktorý nevysáva je odroň. Ale chlap, ktorý odmietne žene pomoc, lebo "potom by chcela ešte viac" je pre mňa neprijateľný, lebo takýto výrok veru je chrapúnsky a arogantný. A nie som si istá, či je takáto perla domáca ochotná pomôcť inou formou, lebo aj tou by žena eventuellne mohla "chcieť viac" a takého by som do roboty (hovoríme tu o domácnosti) hnala biom (pomyselným, samozrejme)

bambusko
17. júl 2008

zienky, ktore robite v domacnosti vsetko, raz dieta vyrastie a tiez budete pracovat, to si myslite, ze vam potom chlap pomoze, ked uz teraz nic nerobi? moj drahy bol vychovany tak, ze mu mamicka dala vsetko pod nos. ked sme spolu zacali byvat, obaja sme pracovali, nemali este deti, domace prace sme si podelili, podla toho, co komu najmenej vadi a co vie. ked k nam raz svokra dorazila a moj manzel si varil ryzu k mesu, skoro odpadla a ohovarala ma kdekade. kamoska sa z toho smiala, povedala, ze dobre robim, lebo ona toho svojho navykla na full-service a po 20 rokoch manzelstva s tym uz nepohne 😒 moj nazor je, ze ak si muz vazi zenu a poklada ju za rovnocenneho partnera, nebude sa davat obsluhovat a cakat, ze ho popyta o pomoc, napr. ak ona prave je a treba utisit dieta, dat na wc ap. pre dalsie roky spolocneho zivota stoji za to na zaciatku vybojovat si urcite pravidla, iba ak by si od zivota s nim vela necakala, nechaj to tak a rob zo seba po zvysok zivota sluzku a handru

bambusko
17. júl 2008

alebo je este druha moznost, ze zaraba tolko, aby ste si mohli dovolit pomocnicu v domacnosti 😎 vtedy je to ok

ella1
17. júl 2008

baby,tak je to pravda o tej výchove.aj moja svokra mala 4-och synov,ktorí nemuseli nič robiť a ona sa musela podľa mňa zblázniť!
no ale zas musím povedať,že za tých pár rokov som toho môjho predsa len ,,preučila" aspoň niečo,aj ked to bolo ťažké a boli hádky.ale teraz som napríklad doma,tak nemusia nič robiť.
ale dcéru teda učím a ked budem mať syna,bude tak isto makať,nech nemusí jeho budúca manželka na mňa nadávať! 😀

ale-ja nikdy nechodím so smeťami,na nákupy potravím chodí väčšinou manžel!ja zas vymaľujem a tak 😀 a z toho obchodu mi nikdy nezabudne doniesť niečo,čo vie,že mám rada 😉

nguyen
17. júl 2008

aj my si prace delime, presne ako vravi bambusko co komu menej vadi 😀 alebo kto co vie. priklad : drahy umyva riad lebo ja to z duse nenavidim a ja zehlim lebo inak by sme si nemali co obliect (vsetko by bolo spalene 😀 ) a presne ako bambusko aj moj drahy pochadza z rodiny kde bol chlap panom a mama so sestrou obskakovali otca, jeho a jeho bratov ale nemala som vyrazne tazkosti pri deleni prac, a presne aj jeho rodicia sa pozastavuju nad tym, ked napr volaju a zdvihnem ja pretoze drahy umyva riad 😲 a u nich je to tak ze otec sa uskrna ze "no to si teda dopadol, syancik" ale mama je nadsena, a stale sa pyta ako som to dokazala ze jej sa to nepodarilo za 20 rokov 😀

ella1
17. júl 2008

ked sme pri tom riade-tak kedysi som strašne chcela umývačku a všetci na mňa kukali ako na mimozemšťana!tak som si povedala,že mne sa tak isto nechce umývať riad a nútila som manžela,nech to robí aj on!
a čo sa stalo? máme umývačku a on tvrdí,že je to najlepšia vec na svete! 😀
akurát,že sem tam sa stane,že sme takí leniví,že sa nikomu nechce ten riad tam poukladať alebo vybrať 😀

vroni
17. júl 2008

Ella, vôbec nie ste leniví. To je na houby umývačka, aj my máme takú nepodarenú doma 😀

cicushka
17. júl 2008

ja som povedala manzelovi, ze ma nebavi furt dokola vysavat, utierat dlazky a prach, prat a vesat pradlo...a pod. ze to je neskutocny kolotoc a pri malej potom nema kedy ist ani na zachod, ked este musim mysliet na upratovanie. Tak som si vydupkala raz tyzdenne "upratovacku". Najprv namietal....ale teraz si uz aj non pochvaluje. Raz za tyzden sa uprace a my to uz iba udrziavame a uz nestresujeme, kedy sa zas uprace, lebo vieme, ze vzdy pride. Je to strasna pomoc.

cicushka
17. júl 2008

ella1/ ja neznasam naplnat a vybera mycku tiez. 😀 😀 😀

ella1
17. júl 2008

jaj ták....a ja že to my! 😀

cicush-tiež rozmýšľam nad niekým,čo by mi prišiel upratať,lenže manžel tvrdí,že som postihnutá čistotou a že by to nik tak nevedel. 😀
možno sa len vyhovára aby nemusel platiť 😅

ale uvažujem,že ked budem tehotná a bude mimi,tak asi niekoho budem potrebovať.....viem si predstaviť do akého bordelu by som sa vrátila z pôrodnice! 😝 😀

cicushka
17. júl 2008

ella) ako pravda je, ze nikdo to nikdy nespravy presne tak, ako ty chces. Ale ta moja je super, a niekedy robi aj take veci, co by som necakala (utrie prach aj na vrchu dveri, pretriedi casopisy na zachode...)
Ale to co jej trva 4 hodiny, ja by som mala porobene za 2. Ale aj tak je to super a za tych 400 Sk tyzdenne mi to stoji. A hlavne tu moze byt aj sama doma...ma kluce a vzdy si otvori.

dahlia23
17. júl 2008

my máme tiež takú nepodarenú umývačku. 😎
keď som bola tehu, vydupala som si, že manžel bude umývať riad, lebo mne zavadzia brucho. lenže, keď som sa vrátila z pôrodnice, doma ma čakala myčka (od našich, samozrejme) a odvtedy si môžem riad spratávať sama - veď mám myčku. akosi nechápe, že tam ten riad nenaskáče sám.
tiež mám pocit, že mi muž nepomáha, iba pridáva, ale niekedy zahviezdi. Minule povešal dcérkine šatky tak, že som zírala - presne podľa môjho vzoru. 😀
a minulý týždeň sme mali v dome službu, tak sme to robili spolu - on zametal, ja som umyla okná, potom umyl podlahy. Síce podľa hesla "čo je mokré, to je čisté", ale tam som to neriešila, hlavne, že babky boli spokojné 😀

rora
29. aug 2011

Oprasim staru temu 😅 Ja som uz zufala z toho ze vsetko robim sama... Priatelov argument "ved ty si doma,tak upratuj a ja chodim do roboty a zarabam" mi uz pekne lezie krkom ☹ Nejde o to ze by som nezvladala starat sa o maly 2izbovy byt, ale niektore veci fakt uz nezvladam, vzhladom na tehotenstvo. U nas su nonstop kopce riadu a umyvat to vkuse - hned ma zacne chrbat boliet,no sediet sa mi u toho tiez neda, varim len ja, na to sa nie vzdy citim stat pri sporaku hoci len par minut, ale tak premozem sa.... Dalsie prace ani nemusim menovat (vysavanie,utieranie prachu,pranie,zehlenie....) Ked som ho aspon parkrat poprosila ci by mi nepomohol len zafrflal.... ☹ pritom ked sme este nebyvali spolu a byval u mami, neexistovalo u nho aby si po sebe co i len smietku neupratal.... Ale teraz ked ma ist nieco spravit, hned je nervozny a vybusny,ze preco by to mal robit on... tak radsej vsetko spravim ja,nech je klud... ☹ uz teraz mi je zle co ma bude doma cakat roboty po navrate z nemocnice a k tomu sa este starat aj o malu... Uz som aj parkrat "zastrajkovala" a na tyzden prestala upratovat,varit,umyvat a prat. Nepomohlo. aj tak ma to vsetko pockalo... Neviem ako tomu chlapovi jednoducho prehovorit do duse ze namiesto toho aby sa "hrajkal" na nete alebo pri telke, by mi neskutocne pomohol uz len tym ze prejavi zaujem vetou "nepotrebujes nieco pomoct?" ☹

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?6e6db450331afb61c79c2cc9df0bc4c6

klauduska
30. aug 2011

@rora asi ta uplne chapem,ja mam tiez niekedy pocit,ze v byte makam len ja a tak stale mojmu muzikovi davam najavo,ze tu nebyvam sama....ja uz chodim do roboty odkedy mal maly pol roka,na 1/2 uvazok,teraz uz na plny,ale vyhovorka typu,ze on chodi do robboty a zaraba u nas nehrozi,pretoze do tej roboty chodim aj ja a zarabam tiez a keby tam nechodim,tak sme jednoducho v minuse... 😒 ale vzdy vsetko robime spolu,ak sa da,ale akosi sameho ho nenapadne,aby sa spytal ci nepotrebujem pomoct,to mu musim ja vsetko nakazat a rozdelit....presne vysvetlit.....a niekedy si potom uz pripadam ako nejaka semtrika,ktora nic ine nerobi,len rozkazuje muzovi co ma doma robit.....ale aspon potom spravi......dokonca aj navari.... 😵
Ja mu vzdy poviem,ze ked mi pomozes,budeme to mat spolu rychlejsie hotove a mozeme mat nejaky spolocny program potom.... 😉 🙂