Muž odmieta spoločné bývanie. Čo mám robiť?

mitinka
2. júl 2007

baby poradte my byvame u svokrovcov a ti nas zivia a tak,skratka im nic neplatime lebo muz stale rozprava ze na to nemame co je pravda.ja som zacala pracovat ako predavacka co nieje bohvieco ale aspon si dobre privirobim 9tisicami a materska mi ostava teda rodicovsky,.... on zarobi okolo 17t ja tych 9t a mame rodicovsky 4400+pridavky 540sk co si myslim ze sa to da.vcera mi kamaratka ktora byva s muzom (sice este deti nemaju) v socialnych bytoch a povedala mi ze sa tam objavili az 3volne!!!vyborna sanca ist byvat konecne sami!!tak som tam hned dnes rano volala a mam si prist vypisat ziadost,... tesila som sa ako mala,.... lenze prislo velke sklamanie a ja som sa rozplakala a nie a nie zastavit moj muz mi oznamil ze tam byvat nepojdeme LEBO NEMAME ZA CO!!!!vam sa take nieco uz stalo??ja hrozne chcem ist prec so svokrou sa uz pomaly ani nebavime co si tak lezieme na nervy stale nas sleduje pocuva ako padne kazdy ,,spendlik" a ja som uz na nich alergicka vsetko tu zahadne mizne kde si co polozim,... 😠 😠 volam svojej mame kde to je kam sa mam obratit a ona mi povedala to iste nebudeme mat za co a nebudem sa stihat starat o domacnost a tak,.....ja som uplne hotova a chcem tam uz ist byvat aj ked sama s malou ja som na dne,... vsetci mi hovoria ved si odkladajte a potom chodte do svojho lenze mi BOHUZIAL neodlozime nic lebo mam skromneho manzela o sa rozvaza na aute do prace a mesacne nas to vyde okolo 5000sk co by sme mali akurat na byt a chodil by na bicykli!!!!co si o tejto debilite myslite vy???poradte!!!

mominka
3. júl 2007

No vidis to,Mitinka, paradička, pekne krôčik po krôčiku a bude bytík.
Co sa týka správania svokrovcov, asi by som ich s kamennou tvárou ignorovala a urobila by som si všetko po svojom. Nekompromisne. Nie len deti treba vychovávať ale aj rodičov si treba vychovať a ukázať im, kde sú ich hranice a čo si k tebe môžu a čo nemôžu dovoliť. V tom musíš byť tvrdá. Ale v tomto moc nemám praktické skúsenosti, ... ja som od prírody rezervovanejší typ človeka a držím si dlho cudzích ľudí od tela. A tak isto to je aj so svokrovcami. Nase vzťahy sa tvarujú len postupne. Ale najlepsie sa upravia, ked sa nám podarí od nich odstahovat. Vtedy ich budem asi zbožnovať, ... a ak mi este dieťa sem-tam postrážia. No to by bola paráda. 🙂

mimi109
4. júl 2007

mitinka a keby si mu neak pohrozila? neviem nech si vyberie bud ty a mala a spoloce byanie alebo rodicia 😒 😅 juj no snad sa to dako vyriesi k tvojej spokojnosti

ja som presvedcena ze keby sme my nesli po svadbe byvat k mojim rodicom ale ku svokre tak sme tam do teraz 😖

lasenka
4. júl 2007

mimi - ahojky moja, dlho som ta "nevidela" 😉 🙂

mitinka, super, zacina sa to hybat k lepsiemu 😉 stale nam tu napis, ako sa posuvate dalej a svokru si nevsimaj, maj na mysli, ze dlho tam uz nebudete 😀

hanka274
4. júl 2007

ahoj mimi!!
pohrozila?to sa sice niekedy tak hovori, ale neni to fer. Okrem toho, ze to muzi nenavidia-vyhrazky takehoto typu, a predsa vyhrazka konkretne u mitinky nebude na spravnom mieste. Pretoze ak tak nespravi, tak asi miti nepojde byvat sama s malou...chapes, vyhrazka len tak.
chapes...
pekne po poriadku...papiere a len cakat na byt...

mishichka82
6. júl 2007

ahojte...som tu nova, ale chcem sa so starostami podelit

...my zase mame trochu iny problem....buduci svokrovci su super(mozno preto ze su v inom meste)... nam robia problemy trochu moji rodicia...pred par mesiacmi som sa od nich konecne odstahovala...byvame s priatelom spolu v byte, ktory som zdedila po dedkovi a od ktoreho maju moji rodicia stale kluce...naposledy sa nam stalo, ze sme sa vratili z dovolenky a doma sme nasli poprehadzovany nabytok. sice sme to tak chceli dat (aj sme to pred nimi len tak spomenuli), ale urobit sme si to chceli sami

...stale ma vnimaju ako neschopnu malu skolacku, pritom uz mam 25 rokov a od strednej skoly som sa vedela o seba viac menej postarat (nie len financne)....zial odmietaju to akceptovat...zacinam byt zufala z kazdodenych telefonatov typu ci by som nemala urobit to alebo ono a ze ked odidem nabuduce z domu tak by som si mala upratat najprv , neustale nam kupuju veci do domacnosti o ktore ani neziadame (co je mile,ale aj zvazujuce)...a kedze nie som z tych co budu ticho sediet, mame slusne poviem, ze je to nasa vec ako vedieme domacnost, tak sa hned rozplace a urazi... jedine riesenie co ma napada, je predat byt a odstahovat sa na opacny koniec mesta(teraz byvame 5 min od seba)...lenze to by sa so mnou do konca zivota nebavili.

mitinka drzim palce s bytom nech si uz konecne mozes zacat uzivat kludny rodinny zivot. 😉

anaxamon
6. júl 2007

mishinka, podla mna by si to mala vyriesit tak, ze pozves rodicov na veceru alebo jdnoducho sa s nimi stretnete a v kludnej atmosfereim vylozite karty na stol, ze obaja chcete mat svoje sukromie, ze ste dospeli a ze si nezelate aby vam chodili do bytu bez vasho povolenia a aby vam kupovali veci o ktore ich vyslovne neziadate. To aby k vam nechodili vyrieste vymenou zamky a im to aj na rovinu povedzte. Je celkom mozne ze sa nastvu a z pokojnej atmosferz sa stane hadka a neviem co, mozno sa zvdvihnu a odidu, ale vy si stoje za svojim, zamku vzmente..Rodicov na cas vypuste z hlavy a vedzte ze vy im zacnete chybat, takze oni sa ozvu🙂

poleva
6. júl 2007

moja zlatá sú to mužské výhovorky, tak si zvykol a tak mu to vyhovuje...

ervotoc
6. júl 2007

mišička vymen zámku... 😉

libka1
10. júl 2007

Ja som byvala u svokrovcov 1 mesiac a potom sme šli aj s partnerom radšej spavať do rozbombardovaného bytu (to myslím doslovne, bol to starý byt s ktorého sme spravili holobyt, aby sme ho znormálnili) na matrace, boli sme na matracoch v bordeli 3 mesiace, možno aj viac. Nemali sme prachy na robotníkov, tak sme si všetko robili svojpomocne a samozrejme sme obaja chodili do práce aby bolo za čo kúpiť stierky, farby, ... Keby sa ma niekto spýtal či banujem poviem že nie. Bolo to najlepšie rozhodnutie aké sme mohli spraviť, teraz máme krásny byt, veľmi sa nám týmto krokom upevnil vzťah, ktorý sa svokra snažila narušiť. Proste ako to strašne na začiatku vyzeralo tak to dobre dopadlo. Držím ti mitinka palce aby si ten rázny krok spravila!

ramzesa
10. júl 2007

mitinka, to je super, drzim palceky,aby sa vam ten bytik podaril 😉 , nic nie je lepsie, ako byvat sami. My sme byvali dva roky so svokrovcami, su super, takych by chcel asi kazdy, ale sukromie tiez. Najviac sme sa natahovali na kupelni, proste nas bolo vela a ked som otehotnela druhykrat, tak uz sme museli naozaj prec, nastastie sme mali kam, uz sa len cakalo,kedy sa tam bude dat ist. Svokrovci by si nas tam este urcite nechali, ale nam je tak lepsie a dokonca aj na navsetevy sa tesime. A detuse, tie nenechavam nikomu. Ked chcu nech sa s nimi vyblaznia pocas navstevy. Jedine v surnych pripadoch,ked nemozu byt ani so mnou, ani s manzelom,ale povacsine to nie je problem. A plat? Ani nepisem ako malo sme mali my a zvladli sme platit aj najomne aj stravu aj telefon aj internet... Nastastie pozicky sme nemali a ani nemame ziadne...bolo to menej ako polovica vasho prijmu 😕 (to sme este obaja studovali 😅 )

lenadka
13. júl 2007

mitinka, vas prijem sa mi zda velmi dobry na dnesnu dobu, da sa to s nim zvladat v pohodke. My sice byvame u svokrovcov, ale platime im-cize je to jedno ci podnajom alebo byt sami. Akurat mne malu svokra strazi lebo muz ma pracu na 3 smeny. A tiez navari-a vari fakt dobre, vcera mi dokonca pradlo povesala, vychadzame spolu raz fajn a raz sme nastvaty vsetci 😝. Nas prijem je o par tisic mensi ale za byvanie a stravu u svokrovcov dame cca 5000Sk, ale ak sa napr, nieco vacsie kupi/polka prasata a tak/ davame este polku na to. Do tych 5000Sk som zahrnula aj to co ja kupujem potraviny + mam zahradu a vlacim s nej furt cosi domov. Platime hypoteku na dom, ja splacam kameru tj. cca 4000Sk a este veselo prerabame dom. Do toho nam pridu pol rocne platit poistky cca 15000 a platim aj elektrinu co sa minie v nasom dome pri prerabani, nie je to malo ved ide miesacka, vrtacka a kadejake brusky a pod.Pravdou vsak je ze si malokedy nieco kupim, malej tiez len to najnutnejsie /a nebudem sa tvarit mala ma vela veci zo sekaca, burzi v materskom centre, od cinanov a vyperdajov,od rodiny po detoch, nemala som novy kocik, autosedacku ani postielku/, na plavaren ideme raz mesacne na dovolenke sme neboli uz 3 roky. Podstatne je ze sa to da zvladat a ja pred sebou stale vidim nase buduce byvanie 😔 😵

zuzpidka
13. júl 2007

Ahoj Lenadka. Ja som na tom podobne ako ty. Tiež má malý veci po rodine a po dcérke, ale kočík sme kúpili nový, lebo po dcére bol veľmi zničený. Vychovali sa v ňom tri deti, naša malá a dve krstňatá. Tak asi ako vyzeral. Hypotéku nemáme, ale za to dve požičkové karty a stavebné sporenie. Tie karty sú najhoršie. Ale tiež myslím hlavne na našu budúcnosť a na to, aby sme boli čoskoro sami. Už aby to bolo. 😉 😀

lenadka
13. júl 2007

zuzpidka, nasa mala sa vozila v hlbokom kociku po dvoch detoch a v bugine tak isto, este aj stolicku na krmenie mam z bazaru 😅 okrem pavuka-toho malej kupila a darovala moja sestra. Jedine co odmietam obnosene su topanky aj to sa svokre nevidi preco dam za sandalky 700 Sk - no preto! Lebo nechcem aby mala bola captava, tiez ked nieco kupim zvykne sa to komentovat, ked vsak vacsinou poviem cenu cumia na mna ze kde som to take lacne kupila 😝 😕 ako minule cizmicky na zimu /ze preco teraz zimne?/ za 125 Sk vo vypredaji, povodne stali 470, potom 250 a nakoniec mali totalny vypredaj vsetko za polovicu a boli za tu cenu, tam som sa vysantila 😀 kupila som jej hned aj pyzamko dost vacsie lebo teraz ma dost a nam postelne pradlo...chceli tam hned utekat kupit si tiez, lenze uz nic dohromady nebolo-treba mat aj stastie 😉. Ked vidim nieco pekne za dobru cenu kupim aj dopredu ak viem odhadnut kedy jej to bude dobre, zatial som sa vzdy trafila 😅 uvidim dokedy 😕 😀

kacabacka
13. júl 2007

Já měla podobný problém. Před svatbou jsme s manželem bydleli v rod. domě u jeho rodičů asi 3 roky, pak jsme se vzali, a byli tam asi půl roku. Do toho jsme už začali plánovat, že se odstěhujem. Tchýně mě taky pěkně vytáčela do vrtule, tchán naštěstí v pohodě. Do toho si švagrová přivedla novýho šamstra, kterej tam bez našeho vědomí přespával a když jsem se ráno probudila a šla do koupelny, tak jsem se nestačila divit, na koho jsem tam narazila...Naštěstí manžela to tam taky štvalo. Začali jsme hledat firmu, která nám postaví dům. Je fakt, že máme slušné příjmy. Moje máma nám nabídla, že můžeme jít bydlet na chalupu, já jsem nechtěla, ale manžel mě přemlouval, teď už tam jsme půl roku a je to v pohodě i mezi sebou se už nehádáme. Shodou okolností tam, kde máme chalupu, tak i stavíme. Je to kousek za Prahou, takže dostupnost super. Akorát je to teď zas trochu na palici, protože se tam na celý prázdniny nakvartýrovala babička, který se taky furt něco nezdá, ale to nějak skousnem...Je mi líp, fakt se mi ulevilo, že bydlíme sami, ale už se fakt těšim, až se nastěhujem do svýho, až budou všechny věci svoje místo a hlavně, až budem mít soukromí a budem si moct dělat, co budem chtít.

lenadka
13. júl 2007

kacabacka, ved to aj priestoru mame malo dve male izby a ked si nieco odlozim niekde inde mimo nich vacsinou sa to same niekam uprace 😠 a to veeelmi casto co ma dost stve...aj napr. maslo vylozim s chladnicky, ze ked pridem s malou z vonku zmekne a natriem jej chlebik...prideme a maslo v chladnicke tvrde ako fras... Mna vie svokor vytocit on je protivny, ma zvlastny zmysel pre humor v style robit kazdemu zle, najradsej nervaci nasu malu, ze jej akoze berie hracky alebo jedlo a ona potom nervaci a reve, alebo strasne pisti...a potom ked to robi sama od seba na druhy den cez spravy tak je vytoceny a vrieska na nu, ze ju to vsak uci on to mu ani nahodou nezapina 😠 a este radsej ma ohovara, alebo ma sproste poznamky, ked mu vsak odpovies podobne nafuci sa 😠

lenadka
17. júl 2007

mitinka, no ako? Nieco sa pohlo? 🙂

katmi
19. júl 2007

mitinka - to je otrasne.. sprosti chlapi..ja to stale hovorim.. ale hlavne,aby si on mohol rit vyvazat do roboty..to je hlavne..ze?? 😠 😠

musa
26. okt 2007

no boze mitinka,sorry ale co to mas za chlapa,u nas plati "co ty aj ja"skus si zobrat raz auto ty do roboty,co na to povie,my ani nahodou nemame taky prijem dokopy ako len tvoj manzel,a v pohode vyzijeme,ved clovek sa prisposobi situacii,a uskromni sa,ak ovsem nepozera iba na seba.

poleva
27. okt 2007

ahoj mitinka máš niečo nové ?

andrealiskova
21. nov 2009

Jak to nakonec dopadlo?