Muž sa po svadbe zmenil. Vráti sa to ešte späť?

monika12
24. júl 2008

chodili sme spolu rok, stretávali sme sa pomaly denne. Bol to citlivý chlap, nosieval mi kvety, brával ma na večere.. rozumel mi, veľa sme sa rozprávali o všličom.. po roku ma požiadal o ruku.. po 3 rokoch sa nám narodila dcérka. po svadbe sa ale mierne zmenil, začal mi viacej nadávať a menej si ma vážiť. v tehotenstve sa snažil, lebo ma "ospravedlňovalo", že som citlivá z hormónov.. dcérku má veľmi rád, pomôže mi s ňou, ale radšej ju odnesie k babke keď je nervózna a treba sa jej viac venovať.. momentálne máme ťažké obdobie, ideme sa sťahovať. zariaďujeme si byt.. ale on je zo dňa na deň horší, vynadá mi za hociakú hlúposť (keď urobím kvapku na stenu, ktorá sa dá bez problémov zamaľovať..). predtým mi nadával, len tak" krava, sliepka, sprosta, hlupaňa.." (možno niekomu sa tieto slová zdajú normálne, ale mne nie-ubližujú mi, nie som na nadávky zvyknutá), ale v poslednej dobe sa už dva krát stalo, že mi vynadal, že som pi..
máme sa sťahovať a začať bývať sami.. tak veľmi som sa na túto chvíľu tešila.. ale uvažujem, či je to správne.. neviem čo je lepšie pre moje dieťa-vyrastať bez otca alebo dennodenne počúvať ako otec mame nadáva (dokonca niekedy po mne ajj niečo hodí-čo mu príde pod ruku). neviem čo urobiť..
čo sa týka ospravedlnení- potom čo mi vynadá-po pár hodinách dôjde a povie PREPÁČ a tvári sa že sa nič nestalo, že je to samozrejmosť.. aj keď mu poviem že sa stále hnevám, berie to ako srandu a vtiera sa mi rôynymi spôsobmi.. ale na druhý deň mi vynadá znova..ale ja mu už nemienim odpúšťať, už ma to nebaví, je to stále dookola.. berieto tak že ja sm predsa na ňom závislá, alebo neviem ako.. (bývame teraz u jeho rodičov, u mojich sa nedá, sama z rodič.príspevku nevyžijem..)
neviem čo robiť, staél je to dookola to isté-nadávky ospravedlnenie atď.. ale zo ňa na deň horšie.. poraďtete zmení sa to niekedy?? obetovať sa kvôli dieťaťu? čo robiť?

kuspitka
7. okt 2010

ak sa neda dieta rozmaznat tak preco,mala chce byt stale na rukách?
ja ju nechcem ucit na ruky ,ale ked ona potom zacne velmi plakat.....
moj muz stale povie treba ju ucit nemoze mat vsetko,ako aj to ked papa telefonny a ovladacku....

ywana
7. okt 2010

@kuspitka ...je úplne normálne, že dieťatko pchá do úst všetko čo mu príde pod ruku...ved ona nevie, že je to dôležitý ovládač...pre ňu je to len dobrý predmet na ohrýzanie... 🙂
...tvoja dcéra sa chová úplne prirodzene, tak ako iné detičky v tomto veku...
...spýtaj sa manžela, prečo chce aby sa správala neprirodzene ?
...lebo to chce on ?

...mám vo svojom okolí dva "vzorové" prípady, ked rodičia výchovou smerujú deti k takému správaniu, ktoré je maximálne prijateľné pre rodičov, teda ich správanie je až vzorové...
...poslúchnu, nepapuľujú, robia si povinnosti, ked sa im povie...
...dalo by sa povedať - ideálne deti...
...problém, ktorý vidím ja, z vonkajšieho pohľadu, je ten, že tie deti "zlomili" a nerešpektovali ich názory a slobodnú vôľu...
...skrátka im nenechali priestor na ich prirodzený vývoj osobnosti...
...to však netvrdím, že je u všetkých detí, ktoré poslúchajú...
...v týchto konkrétnych prípadoch - v jednom sú už deti väčšie a začínajú sa od direktívneho otca odťahovať, urobia čo chce, ale moc s ním nekomunikujú a pokiaľ môžu, vyhnú sa mu...(toto chcel ?)
...v druhom prípade sú detičky pomerne malé - ale tak udupanú osobnosť som už dávno nevidela...myslím, že to je časovaná bomba, ktorá sa tým rodičov raz vymkne spod kontroly...

kuspitka
8. okt 2010

@ywana aj tvoje dieta jbolo take,ze stalke sa lepilo na teba a nic ti nedovolilo robit...

katti77
8. okt 2010

@kuspitka prepac, ze sa do toho miesam, ale ja osobne poznam mamu, ktora svoje dve deti do troch rokov nosila na rukach ked si to zelali, nepohla sa od nich ani do obchodu, lebo plakali za nou, a este vela veci ktore ona robila tak ako deti chceli a respektovala ich potreby...nie ze by to bolo uplne najspravnejsie ale mozem povedat, ze tie deti uz maju jedno 8 a jedno 12 rokov a nie su ani rozmaznane ani nemaju vsetko co chcu, jednoducho respektuju aj oni nazor rodicov...podla mna su super vychovane

mamutka
8. okt 2010

@kuspitka take male dieta naozaj nemoze byt rozmaznane - este nerozlisuje priciny, dosledky...nemanipuluje....ze sa pyta na ruky je OK a na to rodicov ma - obdobie separacnej uzkosti a pod je narocne, dieta si na zaciatku zivota vobec neuvedomuje, ze matka a ono su dve bytosti - dochadza na to az vo veku tvojho dietatka, tak po tebe velmi tuzi....
ale odbocujeme, aj ten moj sa zmenil, ale to by som tu dlho musela riesit, ach jo. ale porozpravat sa este stale vieme, hadm to poriesime.
ale to ze ten tvoj chce od babatka! dospelacke spravanie - to nie je v poriadku. neviem na co on ma dieta, ale viem na co dieta ma vas - aby sme mu boli vzdy na blizku a na tie ruky ho brali, lebo sa boji - v tomto veku nevie, ze ked zajdes za roh, este sa aj vratis.......take veci ako nebrat dieta na ruky od malicka, nech si nezvyka - to je necitlive a nerespektuje to potreby dietata a fakt je, ze ani zvierata to nerobia, to je vynalez modernej doby kedy matka mala byt cvicena na chladny odchov deti aby hned od nich letela do prace....

ywana
9. okt 2010

@kuspitka ...nie, ale ja som si stíhala všetko porobiť, ked malá spinkala...
...ked nespala, venovala som sa jej, hrali sme sa a väčšinu času sme boli vonku...
...napr. doobeda som navarila, ale riady som dlhé roky umývala až večer, a to všetky naraz...
...samozrejme, že manžel občas frfľal, ale ja mám ostrý kazyk a dostalo sa mu, že nech to teda poumýva sám... 😀

ywana
9. okt 2010

@kuspitka ...ešte ma napadlo - prvého pol roka som dcérku ukladala spinkať tak, že som ju uložila, zavrela jej dvere a ona potichu zaspala...
...potom sme boli na pár dní v nemocnici a ked sme sa vrátili nechcela už sama zaspávať, plakala a nedajbože aby som zavrela dvere... ☹
...tak som si s ňou chodievala ľahnúť (striedali sme sa aj s manželom)...
...občas sme aj zaspali a ako som už písala, ked som spala nemohla som umyť tie celodenné riady 😀 ...
...občas mi to liezlo na nervy...
...a trvalo to 3 roky...
...nemyslím, že je to o rozmaznanosti...

denisaivan
9. okt 2010

@mamutka trosku sa zamiesam do vasej debaty.Pekne si to napisala a plne s tebou suhlasim.

mamutka
9. okt 2010

@denisaivan dakujem 🙂

marjoz
6. nov 2010

Žienky moje, mne raz jedna baba povedala, že muži si ženu po pôrode prestávajú vážiť, pretože im už dala všetko.
A teraz ked to tu tak čítam tak neviem neviem. Ale zase mam kamaratov, ktorí sú naozaj zrelými mužmi a tí reagujú presne opačne. Manželku si vážia aj práve preto, že porodila krásne dieťatko. Asi je to o povahe.
ťažko sa radí v takom prípade, pretože ked žiješ len z materskej a nemáš kam ísť aj hrdosť musí čiastočne ustúpiť, pretože kam s tým drobcom. V dnešnej dobe to vôbec nie je ľahké osamostatniť sa. Možno by som skúsila poprosiť rodičov či by ma na nejaký čas neprichýlili aj s dieťaťom. Ale urážať by som sa nenechala. Začať útok rovnakého typu, väčšinou títo muži odrazu berú inak a zabúdajú na fakt, že oni robia to isté, takže neviem či by sa to ešte nezhoršilo.Lebo uraziť ego nezrelého muža, tak to je riadny prúser.

mircalla
6. nov 2010

U nas sa to po narodeni maleho naopak zmenilo k lepsiemu.

boddez
7. nov 2010

u náás sa zmenila matka...este behom tehotnstva 🙂 🙂 🙂 a dopadlo to chvalabohu tak ako dopadlo a svoje male dievčatko...vychovavam sam a je nam skvele...a na nič sa nestazujem... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

miruska15
7. nov 2010

ahojte maminy trošku sa k vam primiešam a zareagujem na debatu o noseni deti.Ja si myslim že je to pre matku najkrajšie obdobie naročne ale najkrajšie.Prečo nenosit detičky na rukach ja mam maleho stale na rukach taky je podareny ked pride ku mne natiahne tie maličke ručičky a svojou činštinou sa pyta hore.Kedy ich budeme nosit ked nie teraz vychutnavajte si tie okamihy ked budu mat 15 ani nas neobymu budu mat na to už inych.Bože a že ožužlavaju telefony a ovladače ved ony nas v podstate kopiruju vidia nas ako to použivame a oni to chcu tiež použivat posvojom.A idu im zubky bolia ich sami su so seba nervozny tak im pomahajme a nie nechat bez povšimnutia a mat nazor nech si zvyka.

@boddez klobuk dole šikovny si 😉

mircalla
7. nov 2010

@boddez no pozrela som tvoj fotoblog....mas moj obdiv

boddez
7. nov 2010

@miruska15 presne si to vystihla....uplne do púsmenka...neobmedzujem svoju malinku...v ničom na ruky?..samozrejme z radostou .vsetko nech skusa vidi...tatiko je stale pri nej...nedovolim jej predsa nič čo by jej ubližilo...vychutnávam si toho presne tak...ked bude mať 15 a povie mi jooj occiii..prečo ides vedla mna v obchodaku?...ta uvidia moji kamoši...a potom pridu frajeri...a hmm to potom bude tatiko ...kuusať do ladvin...svoje dievčatko milujem ...a nič v zivote jej nebudem odopierať..uči sa skuša...tak je to fajn...ked si ju nevšimam začne mrnčat ..tak ako ked by niekto nechal babatko same sa hrat ono sa zahra ale len chvilku...treba jjej cvičit vnemy moja sofinka vnima vsetko ..krasne vnima m vnemov miliooon ..skusa kazdy den ma prekvapí ničim novým... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a som na nu hrdy..pretože nič užastnejsie som v živote nevidel ..🙂) 🙂 🙂 🙂 🙂
@mircalla Ďakujem..... 🙂 🙂 🙂

miruska15
7. nov 2010

@boddez ako pekne pišeš o malinkej krasne.že je to zvlaštne a krastne že ten maly človiečik vlastne by neprežil bez nas rodičov.Tak prečo mu ubližovat už len myšlienkami.Ved sme ich chceli tak sa starajme a mojkajme.

boddez
7. nov 2010

@miruska15 🙂 🙂 🙂 🙂