Muž sa po svadbe zmenil. Vráti sa to ešte späť?

monika12
24. júl 2008

chodili sme spolu rok, stretávali sme sa pomaly denne. Bol to citlivý chlap, nosieval mi kvety, brával ma na večere.. rozumel mi, veľa sme sa rozprávali o všličom.. po roku ma požiadal o ruku.. po 3 rokoch sa nám narodila dcérka. po svadbe sa ale mierne zmenil, začal mi viacej nadávať a menej si ma vážiť. v tehotenstve sa snažil, lebo ma "ospravedlňovalo", že som citlivá z hormónov.. dcérku má veľmi rád, pomôže mi s ňou, ale radšej ju odnesie k babke keď je nervózna a treba sa jej viac venovať.. momentálne máme ťažké obdobie, ideme sa sťahovať. zariaďujeme si byt.. ale on je zo dňa na deň horší, vynadá mi za hociakú hlúposť (keď urobím kvapku na stenu, ktorá sa dá bez problémov zamaľovať..). predtým mi nadával, len tak" krava, sliepka, sprosta, hlupaňa.." (možno niekomu sa tieto slová zdajú normálne, ale mne nie-ubližujú mi, nie som na nadávky zvyknutá), ale v poslednej dobe sa už dva krát stalo, že mi vynadal, že som pi..
máme sa sťahovať a začať bývať sami.. tak veľmi som sa na túto chvíľu tešila.. ale uvažujem, či je to správne.. neviem čo je lepšie pre moje dieťa-vyrastať bez otca alebo dennodenne počúvať ako otec mame nadáva (dokonca niekedy po mne ajj niečo hodí-čo mu príde pod ruku). neviem čo urobiť..
čo sa týka ospravedlnení- potom čo mi vynadá-po pár hodinách dôjde a povie PREPÁČ a tvári sa že sa nič nestalo, že je to samozrejmosť.. aj keď mu poviem že sa stále hnevám, berie to ako srandu a vtiera sa mi rôynymi spôsobmi.. ale na druhý deň mi vynadá znova..ale ja mu už nemienim odpúšťať, už ma to nebaví, je to stále dookola.. berieto tak že ja sm predsa na ňom závislá, alebo neviem ako.. (bývame teraz u jeho rodičov, u mojich sa nedá, sama z rodič.príspevku nevyžijem..)
neviem čo robiť, staél je to dookola to isté-nadávky ospravedlnenie atď.. ale zo ňa na deň horšie.. poraďtete zmení sa to niekedy?? obetovať sa kvôli dieťaťu? čo robiť?

siduska
24. júl 2008

ahojky mozno, ze je nervozny zo stresu okolo a vybija si zlost na tebe aj ked si to neuvedomuje, ze tebe tym ublizuje...daj mu este cas, skus to z nim zit sama vo svojom ake to bude.ale tie nadavky, by sa nepacili ani mne...skus mu to vracat, tez sa mu to nebude pacit.

yesno22
24. júl 2008

monika mas IP 😔

bubi7
24. júl 2008

nadavky sa tažko vracaju ked sama na ne nieje zvyknuta

siduska
24. júl 2008

no ale vies ako sa hovori jak ty ku mne tak ja k tebe.

yesno22
24. júl 2008

siduska...nemyslim, ze to je riesenie...pisala som monike Ip, lebo nieco podobne mam za sebou a viem ako sa musi citit...nikto z nas nie je dokonaly, aj ja obcas v hadke a v zlosti poviem manzelovi, sestre, kamoske nieco nepekne ale nadavat? to urcite nie... 😠

siduska
24. júl 2008

ja tiez v zlosti poviem aj to co nechcem a potom ma to strasne mrzi... ja viem ze to boli ked z nicoho nic by na mna priatel nadaval to by mi vadilo, asi by som sa utokom branila ale ako pises neni to resenie...dlho by sme tak nevydrzali....

digysa
24. júl 2008

monika12: vydrz to kym sa sama neosamostatnis. To je podla mna jedine riesenie. Vravid, ze bez neho nevyzijes...to je dost velky problem, ked mas dieta. Ja by som urcite vydrzala, ale popri tom case by som zacala byt trochu drsnejsia... Tym myslim, ze ak by mi v nejakej situacii zacal nadavat, tak neries situaciu, ze preco ti vynadal ale v momente povedz toto: " Ja som tvoja manzelka a matka tvojej dcery, aspon koli nej by si ma mal respektovat a nepouzivat tieto primitivne vyrazy.Ak mi este raz vynadas a pouzijes nadavky na moju adresu, tak uvidis velku zmenu v tvojom zivote. " .....Ak by sa pytal, ze co tym myslis, tak mu na to neodpovedaj....len mu povedz, nech sa necha prekvapit. Nechaj ho v pomykove a nech duma, co si tym myslela....
Aj keby sa ziadne zmeny nemali udiat, to uz je ina vec....ale mala by si ho trochu pritlacit k stene, lebo ak si nechas vynadat a potom sa nechas ucicikat recickami, tak to bude dokola prebiehat, ako zacarovany kruh.

Az ked budes financne sebestacna a zivot pojde tymto stylom nadalej, tak nie je o com. Len by som zatial neplanovala rozrastanie sa rodinky.... 😨

xena22
25. júl 2008

Urcite pracuj na svojom osamostatneni sa! Budes sa citit lepsie ked budes mat kam ist a za co,mozno sa potom odhodlas aj celit jeho slovnym utokom,myslim,ze teraz sa trochu aj bojis,ze ked sa budes vyhrazat odchodom,ze ti este aj dvere otvori...je to hlupe ale je to tak...tym nemyslim,ze aby ste sa hned rozvadzali,ale len aby si on uvedomil tvoju hodnotu...ale kym dosiahnes taky stav -psychicky,fyzicky aj financny 😀 ,tak sa skus radsej porozpravat po dobrom,mozno je fakt len prchky clovek,ja to vidim aj podla seba,kedysi som nevypustila jedinu nadavku z ust a teraz obcas hresim ako kocis 😀 (teraz nemyslim na adresu manzela,deti alebo ostatnych ludi,ich necastujem nadavkami ani nemam preco 😀 ),ale napriklad ked sa popalim,alebo ked mi cosi spadne ujuuuuj uz to ide jedno za druhym 😀 a vzdy si potom poviem,boze si dama,ovladaj sa,aj sa snazim,ale obcas mi este uleti 😀

luciar79
26. júl 2008

tiež mi nadávka občas vyletí...ale len keď niečo vyvediem.....Ale nikdy by som nepovedala nadávku manželovi a nestrpela by som keby on vynadal mne. a určite by si to nemal dovoliť pred deťmi......Nie som si istá že stres je ospravedlnenie chovania tvojho muža.Asi by som mu povedala priamo čo si o tom jeho chovaní myslím a k čomu to speje....ak to nepochopí a nezačne sa chovať normálne tak to s ním nemá cenu

maca793
26. júl 2008

monika12
ja som zažila niečo podobné. spočiatku to bolo rozprávkové, ale akonáhle sa narodili dvojčatá, všetko išlo dolu vodou. trvalo to ani nie rok, a ja som požiadala o rozvod, pretože ma začal biť a nadávať mi, ponižovať mňa aj mojich rodičov, o deti sa poriadne nestaral. peniaze na domácnosť nedával žiadne, aj keĎ zarábal dosť slušne na ten čas /pred 8 rokmi 17000,-sk/. viac som jeho týranie nezniesla a urobila som rázny krok. rozvidli nás hneď na prom pojednávaní. od tej doby som cítila, že som spravila veľmi dobre, lebo ak by to pokračovalo ďalej zbláznila by som sa. ešte do nášho vzťahu zasahovala jeho matka, takže som to mala o to ťahšie.
ja by som to rozhodne ukončila.

orinka
27. júl 2008

No.... najprv si bola krava, sliepka, hlupaňa, teraz si už p.... ... Kedy budeš dostatočne "blbá" (prepáč, podľa neho) na to, aby ti dal facku???? Akosi sa tá jeho "agresia" voči tebe stupňuje, nezdá sa ti?

liana
27. júl 2008

a nemá on problémy s alkoholom?

kveta
27. júl 2008

Monika12, podľa mňa sa u Vás roztáča kolotoč domáceho týrania: útok, ospravedlnenie, tvárenie sa, že sa nič nestalo, ešte horší útok, ospravedlnenie sa,...

Bude sa to zhoršovať. Utekaj.

luciaakubko
27. júl 2008

moni, som na tom velmi podobne...ten moj si navyse ako rukojemnicku vzal vlastnu dceru a nou ma drzi v sachu. mam z neho strach, no i tak ho lubim. asi nie som normalna 🙂 vsetci kamosi mi uz roky vravia aby som to navzdy ukoncila, no som asi prilis velky slaboch. co ja viem? tiez mi s malou dost pomaha, no urcite by sme to zvladli aj samy 🙂

monika12
autor
29. júl 2008

diki za rady, teraz sem zasa za dobre.. vystrašili ste ma..s tym stupňovanim.. asi by som mala začať niečo robiť.. nejako sa zmeniť.. 😠

milhaus
29. júl 2008

moika i ja mam niečo podobne ale jeho rodičia ho v tom podporuju, je od rana do večera v robote a ešte každy den u nich a ked chcem aby bol cez vikend pri nas a volam k jeho rodičom aby ho poslali domu ešte ma ohovoria
aj včera videla som ho tam ist a vyše hodiny nič, ani telefon nebral ani svokrovci a vraj robil murik
doma je tiež kopu brace, byt nedorobeny a nik mu nepomôže ale on k nim hned leti, jeho brat ide stavat a je tam stale ale nik mu nepomôže tu a musis sa s nim pohadat aby vôbec tu niečo robil

digysa
29. júl 2008

luciaakubko: ak si si ista, ze to zvladnes aj bez neho a nechas takto ponizovat a dokonca je v tom zapletena aj tvoja dcera, tak naco cakas? Kym sa to nevyhroti na nejaky vazny pripad? Ako to myslis s tou dcerou rukojemnickou? Vysvetli mi to....zda sa mi to ako vazna vec, ktoru len tak nechas bez riesenia.... 😕 😒 ☹

luciaakubko
30. júl 2008

nenecham to len tak. momentalne vsak nemozem robit nic. nie je to vyhovorka, bavila som sa o tom s odbornickou...nebudem to tu rozoberat podrobnejsie, ak sa chces spytat konkretne, ip. ahoj.

nguyen
30. júl 2008

monika, chodili ste spolu rok, pricom ste sa stretavali denne ale nezili ste spolu? a ked ste sa vzali a zacali spolu zit zacal ti nadavat? pocas tehotenstva zbrzdil a teraz znova nadava? a prepac mozno blba poznamka ale v dobe ked ste spolu zili, ale nebola si este tehotna, nekladala si si tuto otazku? Lebo podla mna vobec nie je normalne aby si partneri nadavali do hlupan, sprostych ci krav a to uz nespominam horsie nadavky, bez ohladu na to ci maju deti co to mozu pocut alebo nie. Ide o vzajomny respekt, stres - nestres!

katia7
30. júl 2008

ak je to neznesitelne a zhorsuje sa to odisla by som,tot vse, sama mam toto rozhodovanie za sebou ale velmi cerstvo tak sa nebudem viac vyjadrovat. a prezit sa da, da sa pracovat alebo chvilu byvat u rodicov alebo hocico.....

sorrelia
30. júl 2008

nerozumiem preco sa chces menit ???
nemal by sa zmenit ten kto ti ublizuje ???
No v prvom rade plati podla seba sudim teba... Ak ti nadava musi mat veeelmi nizke sebavedomie, ktore si zvysuje na tebe. Uzasny priklad pre dieta !
Apropo. Najprv su to nadavky. Otrie si o teba hubu kedy chce. Povie prepac, lebo to na teba zabera, a o rok o dva ti da facku - zas povie prepac... Povieti, ze si za nu mozes sama... Budes sa chciet zmenit... ALe zase dostanes lebo on si nevie nijak zvysit sebavedomie len na tvoj ukor... a zase sa ti ospravedlni - chvilku bude mily a takto dokolecka...
Kraaasna prognoza 😢 no ale ked ti taky masochysticky vztah vyhovuje prosim - len chudak dcerka, ze musi byt divakom tychto scen 🙄

melody
30. júl 2008

urcite to musis riesit, cim skor, tym lepsie. ja by som sa obratila o radu co robit na nejakeho odbornika. tu ti "kuchynske" rady zial vela nepomozu. moj muz by si v zivote nedovolil povedat mi, ze som sprosta, krava, nieco podobne, nie to este horsie. podla mna, ak si partner take nieco dovoli, tak si toho druheho nevazi - jedno ci muz, alebo zena. to nie je dobry a stastny vztah. dalo by sa vela pisat, ale radsej si precitaj majove "mama a ja". je tam pribeh ceskej spevacky evy hurychovej, ktoru manzel dlhe roky tyral. opisuje to podrobne od zaciatku az do konca. a ten zaciatok mi zial pripomina ten tvoj, ako napisala aj kveta 😢 . neviem, nepoznam tvojho manzela, ani vas vztah, mozno to nie je take zle ako sa zda. posudit a rozhodnut sa mozes a vies len ty. ale urcite by som si ten clanok precitala a dala pozor na to, aby som tak nedopadla. hrozne sa to citalo, nie to este prezit. drzim palce.

greta24
31. júl 2008

Monika, od takehoto muza PREC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sama som to zazila, bohuzial v horsej forme - fyzicke a psychicke nasilie- tvoj problem bude len vacsi, ak ostanes. Toto robia zakoplexovani slabosi, co sa vyvrsia na zene, ale ked na nich zrukne chlap, tak su taaaaky mali. UTEKAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maca28
31. júl 2008

nezmeni sa,ja v takom vztahu zijem rok..sme spolu tri roky,mame krasnu dcerku,no ako som zostala tehotna,koniec..ani z voza ani na voz,dokonca zacal ublizovat mojej prvej dcere,nie je to fizicke ale psychicke,nic a nikto mu nie je dost dobry..vsetko ofrfle,usmernuje nas co a ako mame robit no on nepohne ani prstom,ma svoj zivot a my tam zjavne nepatrime..tak ze,moj postup je takyto,pockam kym mladsia dcerka trosku podrastie,usetrim dajake peniazky (nastastie zarobi dost aby si to vsimol) a zacnem pomali odstavovat ja jeho,nech si pripada tak ako ja teraz..pojdem do prace a ked budem uz tak zabehnuta aby sme nepotrebovali od neho peniazky,proste mu ukazem chrbat,tak ako to robi on mne ked ho teraz najviac potrebujem a o deti sa nebojim,ostanu pri mne,peniazmi si ich city nekupi a ak k nim nema vztah od malicka,nebude ho mat nikdy..

alexandra
31. júl 2008

Nechas si hovorit, ze si sprostana a hlupana a pi.. len preto, z enevyzijes z rod. prispevku..? pre Boha, zena, maj hrdost! 😔

mamkine
31. júl 2008

ahoj, aj ja som v takom vzťahu, najprv bol presne taky ako ten tvoj, nosil kvety, čokolady, nikdy neprisiel s prazdnymi rukami, vzdy mal nejaky darcek, ked som otehotnela vzali sme sa a potom to zacalo, ked som po materskej nastupila do roboty, zmenil sa a odrazu bol idealny, asi sa bal ze budem viac sebestacna. a teraz ked som znova na materskej, je to zase o tom istom, nadava pred starsim synom, on ma uz 8 rokov a vsetko velmi vnima. Je to preto lebo jeho otec je taky isty, a ja som si uvedomila ze syn si bude brat priklad z neho, nechcem aby aj to druhe dieta zazivalo to co ten prvy syn, tak som sa rozhodla pre rozvod. uz ked som bola na materskej, odkladala som vsetko co som mohla, aby som mala na novy zaciatok,
Alexandra ja zijem na vychode v malom meste, kde nieje vela prace, a uz duplom nikto nevezme zenu s malym dietatom, preto vela zien sa citi byt zavysle od manzela. Je to hrozne, ze stat nepodpori samotne zeny, aby mali sancu zit normalnu, uz len kvôli detom, ved z nich vyrastu dalsi agresory. 😔

lenuska74
1. aug 2008

ospravedlňovať to tým že je nervózny zo sťahovania je hlúposť, muži zvetša v prvých rokoch spoločného žitia skúšajú kde až môžu a keď mu neukážeš hranice tak pôjde vždy ďalej a ďalej a jedného dňa skončíš pri tom že si sama povieš že si ta sliepka alebo ešte horšie. Mám kámošky ktoré boli veselé kopy a pohoďáčky myslela som si že sa vydali za tých správnych a jedná je úplne zdeptaná kopa a druhá sa lieči na psychiatrií, takže život prináša aj také situácie, ja som zas taká povaha že mne keby robil manžel to čo im/ a nehovorím že to neskúšal/ tak by doma bol taký cirkus že by to pre istotu radšej na to ani nepomyslel. Stane sa že mi zo srandy niekedy niečo povie ale hneď sa ospravedlňuje a podlizáva aby si to vyžehlil. Mala som otca notorického alkoholika a viem čo taký tyran chlap dokáže tak toto som si povedala že ja nikdy nedopustim a on o tom vie, že stačí jedno ublíženie a nič ma neudží a je sám. Takže sa nedaj zahnať do kúta a snaž sa byť nezávisla od neho, to je to najhoršie vtedy sa cítia byť v prevahe, aj keď cez matersku to nie je ľahké. Držím palce nech sa rozhodneš správne pre seba a svoje deti len na nich záleží. Naši sa rozviedli ale chodili sme k otcovi na prázdniny, ale mame som vďačná že neostala s ním a nemala to ľahke ja som mala 4r a sestra ani rok no zvládli sme to a ja dnes viem čo určite môjmu mužovi nedovolím a on to vie tiež. 😉

filipal
19. sep 2010

@denisainan
pis dalej do tejto temy 😉

filipal
19. sep 2010

@latvia, prosim ta, nemozes sem preniest prispevky z tej temy, co si zamkla, aby sme sa neopakovali?
myslim, ze denisaivan naozaj potrebuje pomoct a po zamknuti temy sa uz dievcata casto nezapoja. podla mna je to skoda.

denisaivan
19. sep 2010

@filipal Ahoj.Vidim,ze moja diskuia bola zamknuta.Som tu nova,nevedela som,ze som ju zapisala do zlej temy mama,oco,rodina.
Chcem len reagovat na to co ste mi kocky napisali.Ked som sa s mojim manzelom zoznamila uz nezil so svojou prvou priatelkou a nebol s nou zenaty.To,ze malu nevidava nie je len jeho chyba.Medzi nami je to momentalne take ake je,ale co sa tyka malej ju miluje a dal mi za nu zivot a viem,ze by jej nikdy neublizil.Ako otec je vynikajuci.To by som mu krivdila.Momentalne mame doma klud,ale chystam sa tento problem riesit.Musime si sadnut a porozpravat sa.