Muž sa po svadbe zmenil. Vráti sa to ešte späť?

monika12
24. júl 2008

chodili sme spolu rok, stretávali sme sa pomaly denne. Bol to citlivý chlap, nosieval mi kvety, brával ma na večere.. rozumel mi, veľa sme sa rozprávali o všličom.. po roku ma požiadal o ruku.. po 3 rokoch sa nám narodila dcérka. po svadbe sa ale mierne zmenil, začal mi viacej nadávať a menej si ma vážiť. v tehotenstve sa snažil, lebo ma "ospravedlňovalo", že som citlivá z hormónov.. dcérku má veľmi rád, pomôže mi s ňou, ale radšej ju odnesie k babke keď je nervózna a treba sa jej viac venovať.. momentálne máme ťažké obdobie, ideme sa sťahovať. zariaďujeme si byt.. ale on je zo dňa na deň horší, vynadá mi za hociakú hlúposť (keď urobím kvapku na stenu, ktorá sa dá bez problémov zamaľovať..). predtým mi nadával, len tak" krava, sliepka, sprosta, hlupaňa.." (možno niekomu sa tieto slová zdajú normálne, ale mne nie-ubližujú mi, nie som na nadávky zvyknutá), ale v poslednej dobe sa už dva krát stalo, že mi vynadal, že som pi..
máme sa sťahovať a začať bývať sami.. tak veľmi som sa na túto chvíľu tešila.. ale uvažujem, či je to správne.. neviem čo je lepšie pre moje dieťa-vyrastať bez otca alebo dennodenne počúvať ako otec mame nadáva (dokonca niekedy po mne ajj niečo hodí-čo mu príde pod ruku). neviem čo urobiť..
čo sa týka ospravedlnení- potom čo mi vynadá-po pár hodinách dôjde a povie PREPÁČ a tvári sa že sa nič nestalo, že je to samozrejmosť.. aj keď mu poviem že sa stále hnevám, berie to ako srandu a vtiera sa mi rôynymi spôsobmi.. ale na druhý deň mi vynadá znova..ale ja mu už nemienim odpúšťať, už ma to nebaví, je to stále dookola.. berieto tak že ja sm predsa na ňom závislá, alebo neviem ako.. (bývame teraz u jeho rodičov, u mojich sa nedá, sama z rodič.príspevku nevyžijem..)
neviem čo robiť, staél je to dookola to isté-nadávky ospravedlnenie atď.. ale zo ňa na deň horšie.. poraďtete zmení sa to niekedy?? obetovať sa kvôli dieťaťu? čo robiť?

naty
23. sep 2010

@fidka79 jo, to neříkám, že se nemůže změnit, některý lidi takový sou, ale on už BYL před svatbou hrubej, to mi právě přijde úplně mimo...čekali spolu dítě, dobře, stane se, ale nechápu tu svatbu a ted to stěžování si, prostě nechápu...pokud to bylo tak, jak píše...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missy97231
23. sep 2010

@naty jj, taky clovek sa po svadbe zmeni 🙂 ale vacsinou este viac k horsiemu... a tiez ked si to myslia o mimcu,,, ze ked sa male narodi, tak sa zmeni 😒 je to fakt smutne,, a som vdacna ze nieco podobne nemusim riesit,,, aj ked - idealny vztah ako z telenovely asi nema nikto 😀 😀

denne73
23. sep 2010

Ach dievčatá. Ja som sa vydavala ako 22 ročna. Smojim prvým mm sme sa poznali pomaly 5rokov. Tiež mi niečo hovorilo ešte dva dni pred svadbou eee toto nebude dobre a bolo to žial dobre tušenie. Po 11rokoch sme sa rozviedli ale mám e dvoch nádherných synov, heh teraz už puberťakov. Samozrejme od rozvodu som na deti nevidela ani korunu. Pred rokom som sa vydala po druhý krát. Moj mm je odo mna o 6 rokov mladši ale dá sa to. Momentalne čakáme spolu dieťatko. Mám len jeden obrovský problém. Neviem či je taký žiarlivy alebo čo, ale ja ked som cele dni doma tak si sadnem ku fb a pišem a prijmam žiadosti kamaratov a tak. No ked to zistil bol doma taký cirkus že mi spadla sánka. Ja normálne neviem či by nebol schopny aj odisť kvoli tomu. samozrejme on ma na fb tiež učet ale to je vporiadku lebo tam su vraj všetky kamarátky z dediny a tak.Je toto normálne?? Tak radšej nepokušam a chodim už len na MK. Ja verim tomu prisloviu: keď vtáčka lapaju pekne mu spievaju. Verím že sa muž dokáže po svadbe zmeniť či už k lepšiemu , alebo k horšiemu. No je taktiež pravdou že máme na očiach ružove okuliariska a cez ne nevidime a ani nechceme vidieť tie vážne chyby.

filipal
23. sep 2010

inac kocky, tyrani, psychopati sa vedia pekne pretvarovat! nielen mlada, neskusena sa necha oklamat.
samozrejme svoje spravi aj zalubenost.....dolezite je, vediet z takeho choreho vztahu odist.

naty
23. sep 2010

@denne73 jen jestli na tebe nevztahuje svoje chyby... 😕 ...myslím tím, že pokud na fb on nedělá nic "špatnýho", proč mu to tak strašně vadí? Projevuje se žárlivě i v jiných situacích nebo jen co se fb týče?

denne73
23. sep 2010

@naty práveže nie. Len ten internet je problem.

naty
23. sep 2010

@denne73 no, tak to by mi přišlo trochu podezřelý... 😒 ...pokud jinak nežárlí, tak asi nemá moc čistý svědomí, co se fb týče...on může být fb ošidná věc, když tomu někdo moc propadne, taková netušená studnice možností 😀 ...nevím, ale být tebou, na fb bych klidně chodila dál, a pokud bude mít zase výstup, tak s ním probrala, proč mu to tak strašně vadí a proč bys ty nemohla dělat něco, co on dělá úplně normálně? Nebo ti řekl, proč tak vyvádí? Protože takovej dvojí metr by v manželství fakt být neměl...

denne73
23. sep 2010

@naty ach jo . No hodim s nim reč

denisaivan
23. sep 2010

@maca793 Obdivujem ta a klobuk dole pred tebou.Viem si predstavit ake musim byt tazske pre zenu,ktora sa musi postarat sama o deti na slovensku.A je super,ze mas rodinu,ktora ti pomoze.Prajem vsetko dobre. 🙂

maca793
23. sep 2010

@denisaivan
dakujem pekne 😉

dusany
23. sep 2010

Denisaivan S mojim videním som ti v predošlom príspevku o tvojom probléme s manželom to všetko napísal aj to ako veľmi ľúbil prvú dcérku a ma ju stále rád.Spoj sa s jeho miláčikom a bude to opäť dobre. Nevidím tu inú možnosť. Uvidíš to jeho nadšenie, keď ju privítaš a hneď na prvý pohľad si ju obľúbiš a všetko sa zmení,ako bolo pred tým.Nech sa ti to podarí.

mlynka
23. sep 2010

dusany ty nieco vidis, co my nevidime?

denisaivan
24. sep 2010

@dusany vela krat som to chcela urobit,ale viem,ze jeho byvala priatelka,s ktorou ma dcerku nechce o tom ani pocut.A moj muz sa nejako boji urobit ten krok.Aj ja by som bola rada keby moja dcerka poznala svoju nevlastnu sestru.Dufam,ze sa raz stretnu.Bolo by to super. 🙂

dusany
30. sep 2010

Mlynka,nič až také vážne nevidím,iba auru-biopole,to hádam vidí každý druhý.Možno aj ty máš jasnejšie videnie,len o tom nevieš. Otestuj sa a potom napíš.

dusany
30. sep 2010

Denisaivan,je dobre to tvoje rozhodnutie.Nevzdávaj sa a hovor o tom často s manželom,jeho obáva je len o tom,čí ho dcérka ešte spozná a nie si je istý,či ho má rada,ako pred tým. Neboj,prežije to.Menšie deti majú stále radi svojich rodičov,ak ich pred tým ľúbili. Na to sa nedá len tak jednoducho zabudnúť.Otáľanie ohrozuje váš vzťah a tak isto sa manžel pomaly a isto vzdiaľuje od dcérky.

kuspitka
5. okt 2010

Ahojte dievcata,prisla som medzi vami,moj muz sa zmenil ani neviem preco.chapem ma toho vela aj problemov ,ale zas mi zato nemozeme.

ywana
5. okt 2010

@kuspitka ...všetci sa menia, aj my...záleží len akú mieru zmeny budeme ešte tolerovať a kedy si povieme dosť...môj muž sa ani veľmi nezmenil...v podstate si uvedomujem, že je takmer rovnaký ako bol...len ja som predtým určité veci nevidela...tie ružové okuliare majú často neprehladné sklá...

kuspitka
5. okt 2010

@ywana moj sa zmenil tak,ze s prace pride domov podráždení a naštvaný....mame doma dost problemov a mozno aj to ktomu pridalo.ale stale on opakuje,ze on vsetko musi robit a vsetci len na neho kricia a zvaluju vsetko.

ywana
5. okt 2010

@kuspitka ...jediným riešením je dlhý, predlhý rozhovor...bolo by dobré odhaliť dôvody jeho nervozity...to, že naňho niekto kričí a zvaluje je už len dôsledok niečoho...dosť možné, že je v práci nespokojný...
...môj má tiež tendenciu vyvolať doma nervozitu...mňa to strašne ubíja...občas si s ním o tom pohovorím, občas sa pohádame a občas vezmem dcéru a ideme na výlet...a jeho necháme doma nech si tú nervozitu "vychutná"...
...potom ho to mrzí...nuž, ale vzala som si cholerika, nemôžem chcieť zrazu flegmatika... 😀

kuspitka
5. okt 2010

@ywana tak mojho to nemrzi ,ze namna krici.a malej stale vravi ,ked place a vresti ,ze je rozmaznana ma pravdu je,ale ako mam to urobit ,aby nebola.je to velmi zlozite.snim sa neda ani porozpravat zacne kricat a mala potom place.

ejasmeja
5. okt 2010

@monika12 Moni, opytaj sa sama seba nielen to, ci to ublizuje tebe (lebo odpoved na tuto otazku mas jasnu - ublizuje a nechces to dalej znasat, nie si predsa ziadna handra, do ktorej by si on utieral nohy a liecil si na nej svoje komplexy), ale ako to ublizi tvojej dcere, ked bude toto vidiet a pocuvat kazdy den. chces, aby toto bol jej vzorec spravania sa do buducnosti? aby toto povazovala za normalne spravanie sa muza k zene? aby si nasla partnera, ktory jej bude toto robit a ktory sa k nej bude spravat ako k handre? myslim, ze to tiez nechces... vsetci chceme pre svoje deti to najlepsie. a obcas aj za cenu, ze nebudu vyrastat v jednej domacnosti s otcom.
neverim, ze by sa tvoj muz zrazu zmenil k lepsiemu, teraz ho v prejavoch brzdi aspon to, ze byvate u jeho rodicov. a ked sa prestahujete a budete sami na koho bude brat vo svojich prejavoch ohlad? na teba urcite nie... co to bude potom?
velmi dobre porozmyslaj, co chces pre sbea a pre svoje dietatko a neobavaj sa to urobit. netrap sa, ze z rodicovskeho prispevku nevyzijes. ved on ti musi platit vyzivne, mozno by ti pomohli aj tvoji rodicia alebo su rozne sposoby, ako si poradit a byt stasna. drzim palce! 🙂

elvera
5. okt 2010

ahojte moj muz sa tiez po narodeni maleho neuveritelne zmenil, nic nestiha, o maleho sa stara denne pol hodinku, a nieze stara, sali sa s nim, lebo ked sa treba trosku postarat, tak zasa nema cas. Ale vcera som zistila, ze nieco nie je v poriadku s jeho mobilom. Ma tam kopec novych cisiel, viem, ze by som mu tam spehovat nemala, ale jednoducho mi to neda. Uz zistujem, komu tie cisla patria, ale neviem, ci to vobec chcem vediet. Bude to mozno trpke zistenie. ☹

berika
5. okt 2010

Aj môj manžel sa zmenil po narodení dcérky. Predtým bol rád že sme boli vela spolu, boli sme jedna dobrá dvojka, a teraz som ja dvojka s dcérou a on je sám. Jednoducho nevie a nechce sa zaradiť medzi nás, je mu to pohodlnejšie keď sa ja starám o rodinu, či už ide o nákupy či hranie sa s malou, jednoducho všetko. Žial nie len môj muž je takýto, podľa mňa polovica mužov si nikdy nezvykne. Len toho sa bojím, ako bude keď sa vrátim po materskej do roboty, či mi bude s niečím pomáhať, asi moc nie, len keď mu budem hučať každý deň do hlavy čo má a čo nemá. lebo sám od seba mi asi nepomôže.

maminuska
5. okt 2010

@kuspitka malá nie je rozmaznaná , dieta do roka nerozmaznáš. On je skôr nezrelý a nervózny.
mal by zača´t od seba, lebo takto sa dlho žiť nedá, vyčerpá to teba, a aj jeho .

ywana
5. okt 2010

@kuspitka ...v momente, ked začne kričať, ignoruj ho...zober malú a chod do inej izby so slovami, že ked sa vyziape nech príde za vami...
...nepoznám tvojho muža a ani netuším ako by reagoval na jednotlivé scenáre, ale jednoznačne si nenechaj takýmto správaním strpčovať život...
...neviem ani nakoľko si ty razantná a či mu dokážeš dať jasne najavo, že takéto správanie je už neúnosné...
...ale viem isto, že život s nervóznym človekom dokáže pekne otráviť...
...nedaj sa...

ywana
5. okt 2010

@berika "Aj môj manžel sa zmenil po narodení dcérky. Predtým bol rád že sme boli vela spolu, boli sme jedna dobrá dvojka, a teraz som ja dvojka s dcérou a on je sám. Jednoducho nevie a nechce sa zaradiť medzi nás..."

...to akoby si o mojom písala... 😒
...len s tým rozdielom, že môj chce...ibaže dlhé roky mu to nejak nejde...s dcérou mám vynikajúci vzťah založený na vzájomnom rešpekte a neskutočne veľkej láske...on by ju chcel vychovávať príkazmi a zákazmi, tak ako vychovávali jeho...to však ja kategoricky odmietam a práve toto je zdrojom našich hádok... ☹
...mali sme na túto tému už asi milión rozhovorov...niečo sa zmenilo, ale podstata (príkazy) ostala...
...končí to tak, že my s dcérou sa mu vzdaľujeme...on to cíti a mňa to tiež mrzí...
...no, nejako bude... 🙂

ywana
5. okt 2010

@maminuska ...mne môj tiež často povie, že mladá je rozmaznaná...ja si to nemyslím...skôr je to o tom, že ja počúvam a rešpektujem aj jej názory (a často rozumné)...MM vydá príkaz a ked ho mladá nesplní, alebo mu odpovie (pritom často použije nejaký rozumný argument) on ju nepočúva a chce po nej len splnenie rozkazu...
...ja k nej pristupujem ako k rovnocennému partnerovi (sčasti, lebo stále som rodič)...
...on k nej pristupuje ako k malému decku...
...často sa nedivím, že narazí na jej odpor...
...a ked mladá začne chytať nervy, tak povie, že je rozmaznaná... 😝

berika
6. okt 2010

@ywana Mne v mojom okolí vela ludí hovorilo, že možno keď dcéra bude väčšia, tak si k nej nájde ľahšie cestu, Dúfam, že majú pravdu, že mi to hovoria zo skúseností a nielen aby ma utešili. Dúfam. Manžel nám stále hovorí, že mi sme najdôležitejší v jeho živote, ako nás ľúbi, že on má najkrajšiu a najmúdrejšiu dcérku na svete, ale sú to len slová. Držím palce všetkým nech sa im rodinný život polepší.

ywana
6. okt 2010

@berika ...kedže je tvoja dcérka ešte maličká, môže sa jej vzťah s otcom zlepšiť (hovorím na základe vlastnej skúsenosti)...chlapi sú často bezradní pri menších detičkách, lebo im nie je blízke to naše "ťuťuli"... 😀
...ked dieťatko podrastie a oni ho môžu začať učiť napr. púšťať šarkanov, ukazovať im ako sa krúti volantom v aute a podobné "mužské" veci, môže sa ten vzťah zlepšiť...
...mám pomerne dobrého manžela, ale nikdy nebol dcérku sám kočíkovať, ked bola malá...že "čo tam bude sám"...ale ja som chodila sama !
...tí chlapi sú niekedy zvláštni... 😀