Myslím si, že už nemám silu. Čo robiť?

buchtar
15. sep 2014

Ahojte mamičky. Som dosť smutná, unavená, vyčerpaná fyzicky aj psychicky. Mám dieťatko dvojročné, priateľ od nás odišiel. Vykričali sme si strašne škaredé veci a prežili sme si spolu toho fakt, že dosť. Proste som si vedomá, že je to zlý človek, že mi veľa ublížil a určite ma do budúcna šetriť nebude, ale ja ho napriek všetkému stále milujem a neviem ako sa cez to všetko mám preniesť. Snažím sa mu nepriplaziť k nohám ako som to vždy robila, snažím sa ho z celých síl ignorovať, ale nakoľko si chodí po dcérku, je mi stále na očiach. Proste dnes ako som za nimi zavrela dvere doľahol na mňa totálny smútok. Neustále plačem a neviem sa ukľudniť. Proste ma stále priťahuje ako chlap, ale ja proste v hlave viem, že je to zlý človek, ale nijako mi to toto myslenie neuľahčuje. Som dosť z toho nešťastná a každý mi hovorí, že však si niekoho nájdem. Ale ja vôbec nemám chuť nikoho hľadať. Nemám chuť doslova ani žiť. Ja viem, možno som sebecká, ale každý jeden deň myslím na to, že by tu všetkým bolo lepšie keby už nie som. Proste neviem nájsť východisko z tohoto smútku a z tohto nešťastia. Aj pár ľudí z rodiny si zo mňa uťahuje, možno len v dobrom, ale mňa to tak všetko trápi, že už sa len nad tým pousmejem a schovám sa niekde kde sa môžem vyplakať ak to situácia dovoľuje. Nemám peniaze na zvyš, akurát si len poplatím byt, potraviny a základné potreby, aj to mi rodičia pomáhajú. Cítim sa strašne trápne, že si furt pýtam na potraviny, alebo na vecičky čo potrebuje malinká. Blížia sa Vianoce, sviatky, narodeninové oslavy a ja proste nemám za čo kúpiť ani dcérke darček, či nejakú sladkosť navyše. Trápia ma veru takéto maličkosti, lebo vždy keď príde od ocka, tak jej nakúpi, malinká si drží v ruke lízatko a následne chodí dva dni za mnou, že si prosí lízatko a stále ukazuje na dvere, že chce ísť kúpiť. Lenže ja ani moc nechcem aby jedla sladké, lebo sa kazia tým zúbky (a má po kom zdediť škaredý chrup), ale na druhej strane v jej očiach je teraz jej ocko Boh, lebo jej kupuje veci také, čo ja nie. A to je len o hlúpom lízatku, čo to bude keď vyrastie. S ním sa o tom porozprávať nedá, nekomunikuje a berie to tak, že chcem, aby on poslúchal to čo ja poviem. Proste mám úplnú nechuť robiť niečo z mojím životom, lebo si myslím ,že stojí za veľké nič. Malá je anjel pre mňa, ale niekedy fakt uvažujem, či jej nebude lepšie bezo mňa. Viem je to zbabelé, uvedomujem si svoje "blbé" zmýšľanie, ale ja fakt nemám silu na nič už. Deň čo deň hrám formu na všetkých okolo seba, nemám jedinú kamarátku, ktorej by som sa zverila, začínam mať z tohoto všetkého zdravotné problémy, niekedy až pocit, že dostanem porážku. Plačem tak, že od úzkosti sa neviem nadýchnuť a neviem sa z toho dostať aj celý deň. Keď stretnem ex, srdce ma tak doslova zabolí, že sa bojím, že sa zložím priamo na chodníku. Idem zomrieť od žiarlivosti, že chodí "vraj s kamarátkami" vonka, na diskotéky, na výlety s malou. Strašne trpím, cítim to, len sa neviem z toho nijako dostať. Snažím sa cez chat komunikovať s druhými chlapmi ale s úplnou nechuťou, až mi idú všetci na nervy. Nikomu neverím a bojím sa, že sa sklamem ešte viac ak sa to vôbec dá. Nechcem ísť k psychológovi ani k psychyatrovi, lebo sa bojím, že to ex môže využiť proti mne a vezmú mi dcérku. Napriek všetkému stále kojím, neviem akým zázrakom a to jediné zatiaľ bráni ex, aby si podal žiadosť o striedavú starostlivosť. Neviem si predstaviť, čo budem robiť keď mu ju povolia a ja ostanem úplne sama. Proste nemám silu na nič. Úplne na nič.

tova
16. sep 2014

@buchtar spominas MK ako tu maju zeny vyfotene albumy od spodnych gatiek deti az po ponozky, o dobrych vztahoch atd. to tomu never. Ked niekto tu vycapi 100 fotiek celej detskej vybavy, cloveku nieco chyba, stoke na kazdej fotke a v kazdej farebnej verzii, potrebuje sa pochvalit, mozno prave ten partnersky vztah neni taky ako by mal. Ja tu vidim rovnako polovicu zlych/problemovych tem, vela ludi tu riesi choroby, potraty, umele oplodnenia, a ine. financie su docastne kym nepojde mala do skolky/skoly. Potom mala bude v skolke cely den/druzine mozes pracovat ako vacsina zien aj tie co su vydate. Ked otca mala poslucha je len dobre ak je to Pravda, citi sa s nim dobre a ty kludnejsie mozes sa venovat sebe, praci, sportu. Ona ked bude starsia, otca bude potrebovat ci chces alebo nie, a ked uvidi ze ty nemas problem s tym ze sa s otcom stretava, neskor by bolo najlepsie aby ste sa dohodli ze pojde k otcovi ked to bude chciet ona, ved aj ona bude chciet ist s otcom niekam vecer, s babkou ona proste ma pravo na otca nie len podla zakona.

nasta55
16. sep 2014

@buchtar musis by silna a nevracaj sa k nemu ak je to zly clovek, vsetko preboli. Urcite Ta caka ten vysnivany, len ono to nejde vsetko tak lahko akoby ten clovek chcel. Ja som si tiez presla takym hnusnym dlhym obdobim.

nasta55
16. sep 2014

@tova tak to je velka pravda. Vsetko je len obal. 🙂

nasta55
16. sep 2014

@buchtar keby tebou nikomu nezavid vsetko je len obal, mozno po financnej stranke je vsetko u niektorich ok, ale nie kazda ma super partnersky vztah, kazdy ma niake trable a socialne siete su len o tom ze kazdy sa predvadza, neboj ja poznam zenu ktora na kazdej fotke vysmiata, pridava fotky kde sa moze ukazovat pritom by jej zdaleka ani nikto nezavidel. Raz pride aj slniecko. Keby bolo take vsetko take jednoduche to by bola asi nuda. Najdi si zmysel zivota a nemysli na niakeho byvaleho, bud rada ze si sa ho zbavila, taky clovek len na pritaz. 🙂

terezka1947
16. sep 2014

@buchtar neboj...dcera je vo veku,kedy ma rada vela ludi a chce byt s nimi...ale neznamena,ze nechce byt s tebou alebo,ze ta nepocuva...darceky nie su vsetko...viac si bude raz pamatat ako ste sa blaznili,santili,spolu varili,kreslili...atd...atd...otca dieta potrebuje,to sa neda zmenit...ak ho ma rada a on je aspon ako tak ok,neries to...co sa strachu z buducnosti tyka...vies...nikdy nevies 😉 ani peniaze nedokazu vsetko...a ked sa vzchopis(co sa vzchopis,ved si silna zena),zacnes riesit postupne pracu,atd...budes samostatnejsia,ani specialny sud nema preco dovolit,aby si ako milujuca matka prisla o dieta..a dieta sa matke berie vacsinou vtedy,ked nie je schopna dieta vychovavat...neboj.
co sa "lasky"k priatelovi tyka...hmmm...tak to musi preboliet...chce to cas,ale chce to aj popracovat sama na sebe-zatvaraj pomaly knihu s nazvom 'bola som zalubena do XY" a zacni pisat novu....napr.moja nadherna dcera"..viac casu travte spolu,chodte na prechadzky vy dve...k rodicom-ak s da...ja viem,ze na vsetko su peniaze potrebne,ale daju sa veci vymysliet aj za malo penazi....skus zamestnat mysel-nauc sa hackovat-plny youtube je tych navodov...budes na seba hrda po kazdom vytvore.....tym,ze po malych krocikoch budes nieco so sebou robit,postupne sa veci a zivot zmenia...

jersey333
16. sep 2014

Ahoj , ...citala som si tvoj pribeh a nedalo mi nezareagovat , ...len ty sama vies co si si prezila a co prezivat a hladat utechu a radu od neznamych ludi na nete ti nepomoze vyriesit momentalnu situaciu ,..dievcata predo mnou ti napisali xy navodov ako zmenit tvoj " nestastny" osud ,..dceru mas v opatere, mas na nu vyzivne, niejaky prijem tam je/ teba jedine co trapi je ze jej nemozes dopriat nieco viac {co je logicke, pretoze kazdy rodic chce svojmu dietatu dopriat nad ramec moznosti} , ...trapia ta niejake bezvyznamne kamaratky, ktore podla popisu kamaratkami ani neboli, ...stve ta on/ co nechapem uz duplom pretoze pises, ze si si s nim prezila peklo, ze je to zly clovek, tyran a velmi ti ublizoval, ale ty si jednoducho zalubena a nemozes na neho zabudnut, preto hladas vztahy cez internet, portaly kde ti urcite vypisuju samy uchylaci/ a to je logicke ze ti davaju este viac nechuti k novym znamostiam ci nadviazaniu vztahu ,...preto sa citis ze sa cely svet otocil proti tebe ,..prepac, ale ja osobne nechapem zeny ako si ty, ...aby ma niejaky somar tyranizoval a ja by som bola este na neho naviazana/ a to viem o com pisem, som sice mlada ale presla som si podobnym vztahom/ no zena by mala ostat zenou a zachovat si sebauctu,..mas uzastnu dceru jediny problem vidim v tych financiach a ty si aj napriek tomu uputana na niejakeho panaka, ktori nestoji ani za posledne drobne, ...prepac, ale podla mna by si si mala dat dole tie ruzove okuliare a mala by si sa konecne spamatat ,..vziat zivot do vlastnych ruk ,..a nie sa len lutovat ,...to je potom logicke ze "ostatni" sa budu bavit na tvoj ucet/ pisem ti to v dobrom , ..nazbieraj sil, poobzeraj sa po niejakej brigade/ ked sa chce vsetko sa da/,..viem o com hovorim ,..sama zijem daleko v zahranici a vela krat som bola odkazana sama na seba ,.. ale vobec som neprepadla depresiam ci seba lutosti ,...a dalsia vec/ napisala si ze niekedy uvazujes zeby dcere bolo lepsie bez teba/ ako to vobec mozes napisat? vies si predstavit ake je to pre dieta vyrastat bez matky? zrejme nie ,...tak hlavu hore, na svete su aj horsie veci, ako zufalo milovat "byvaleho",...ty by si ho mala za vsetko co ti sposobil {kedze si ho nazvala zlym clovekom, a tyranom} skor nenavidiet a nieto byt z neho "hotova" jak 16r zaba