Návšteva, ktorá nevie kedy prísť a odísť.

sonulik1983
15. aug 2019

Ženy a aj muži ako najrozumnejšie a bez urážania osôb vyriešiť problémy návštev, ktoré ku Vám zásadne vždy prídu v neskorších večerných hodinách, keď už moje deti a my sa pripravujeme pomaly na spánok, a zároveň nevie kedy odísť. Ako ich netankuje, že deti mi už vrieskajú za ušami, prípadne ak zaspia tak 100x hore pre hluk a že my s mužom ráno vstávame do práce. Keby to bolo raz za čas nepoviem. Ale keď aj po slovnom dohovore, typu mohli by ste ku nám prísť skôr...sa nič nemení, veru nie je mi fajn sa vopred na takú návštevu tešiť. Žiaľbohu je to blízka rodina, tak poslať neviem kam sa to nedá.

hettinka
15. aug 2019

@sonulik1983 porážke ich vlastnými zbraňami. Začnite v nevhodnom čase chodiť vy. Napríklad o 6:00 ráno, alebo tak 😂

evittam
15. aug 2019

@sonulik1983 Je fuk ako blizka rodina to je. Proste slušne povedať,ze si to viac nezelate lebo mate svoj režim. Ak to nepochopia tak poslat kade lahsie...
Btw.moja domacnost-moje pravidlá. Proste nech sa paci, dakujeme za navstevu mozete ist. Bodka.

lucinka1988
15. aug 2019

@sonulik1983 tam treba jednať na rovinu, keď sa pozvú na návštevu, treba informovať, o koľkej majú prist s tým, že potom už ukladané deti spat, ktoré potrebuju kľud a ruší ich, ak tam je niekto iný..A že ráno vstávate do prace a chcete ai ísť toez skôr ľahnúť..Mám v rodine niečo podobne, nepomáhalo nič, len jednať na rovinu po lopate,potom zabralo ☺️

stela01
15. aug 2019

Úplne jednoducho povedať stačí dovidenia dvere pa

maminkasisa
15. aug 2019

A keby si normalne ked zazvonia otvorila dvere a podala, prepac, ale my sa prave chystame spat, rano vstavame a mali sme tazky den a zatvorim dvere. Pridte inokedy. A normalne zatvor dvere. Na drzovku. To by snad pochopili. Alebo ked uz su uz u Vas dlho, tak sa zdvihnite a povedzte, dakujeme za navstevu, ale deti uz potrebuju spat a chystat deti do postele, nevsimat si ich, hadam odidu.

ladybug138
15. aug 2019

@sonulik1983 takym treba povedat od srdca a uprimne ako sa veci maju... Poznam takych, ja som bola v 5 mesiaci tehotenstva, prišli o 16 a este o 2.00 u bas boli, ja som sa skrucala uz ba sedacke, co som nevedela obsediet a oni pozerali rv veselo, dokonca pri tom driemali!!! Niektori ludia absolutne nevedia vyhodnotit situaciu a preto je treba im to razne vysvetlit

lenka2710
15. aug 2019

@sonulik1983 proste im treba povedať rovno z duše,že takto to proste nejde! Mna by asi trafilo,večer uz ma každý svoje pohodlie doma pred telkou alebo s knihou,alebo uklada deti! Nehnevaj sa,ale nemajú v sebe štipku sudnosti?? Veď to musia vidiet ze uz prekážajú a keď to nevidia,tak im treba povedat ako sa veci maju a hotovo! Rodina nerodina

jamimka
15. aug 2019

Práveže blízka rodina má vedieť hranice, vieake staré deti ate, kedy stávate do prace atď. Povedala by som, prepáčte, potrebujem sa vyspať, idem ránk do prace, deti ma volajú, nemôžem sa vám už venovať, ďakujem za návštevu. Nabudúce príďte skôr, aby sme mohli do tej 19tej pokecať. A na drzovku deti začnem pripravovať do sprchy a ostatné rituály..

katkasofka
15. aug 2019

.

tyelde
15. aug 2019

No, najprv skúsiť vysvetliť po lopate a keď to nejde tak by som normálne povedala "je neskoro, my už ideme spať, vy sa prípadne ešte porozprávajte a keď pôjdete stačí zabuchnúť dvere, máme guľu, netreba zamknúť. Dobrú noc" a išla si po svojom, hádam by im doplo...

asia83
15. aug 2019

@sonulik1983 Povedať: "My sa už pôjdeme kúpať a spať. Viete, deti už musia ísť spať. Ďakujeme za návštevu." A úsmev od ucha k uchu.

moonlight1210
15. aug 2019

@sonulik1983 kazdy raz, po cca tristvrte hodinke az hodinke ich navstevy, zahlasit s usmevom a milo: “bol to krasny vecer, som rada, ze ste prisli. Len my uz musime ist dat deti spat a rano vstavame do prace. Tak sa budeme musiet rozlucit.”
A zaroven pocas toho prihovoru vstat (ak si sedela s nimi), alebo sa presunut k dveram miestnosti, ze ich ides odprevadzat.
Ak ma manzel rozum, urcite sa toho hned chyti a bude to hrat s tebou.

Iba ak by silou-mocou trvali na tom, ze este chcu posediet, tak pritvrdit: “nehnevajte sa, ale nie. Ale vsak sa zase niekedy uvidime. Napriklad v sobotu ideme k starkej, tak sa mozeme tam.” (Alebo nieco podobne.)
Teoreticky im dojde, ze im hovorite, ze sa uvidite az vtedy a tam, nie na druhy den zase u vas.

jankalukasova
15. aug 2019

No normalne. Tiez sme to riesili a ked volali, ze pridu, tak manzel normalne povedal, ze je neskoro a uz proste nie. Ak su normalni, tak to pochopia.

fiffinkaa
15. aug 2019

@sonulik1983 a to je o kolkej? V akom case k Vam chodia a v akom odchadzaju? Ake stare mate deti?

vevesh
15. aug 2019

@sonulik1983 mame kopec takych navstev😀normalne sa navstevy spytam, ci chcu u nas prespat, ze im vyberiem oeriny, lebo my uz ideme spat. A podla navstevy im tie postele aj rozosteliem (rodina zvacsa prespi u nas), cudzi sa postavia a idu domov 😉

tinaslukaskom
15. aug 2019

Povedať že nabudúce nech zavolajú, lebo ze sa práve chystáte do postele,lebo ze skoro vstavate do práce.

rakahaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska25
15. aug 2019

@sonulik1983 U nas plati, ze navstevy max do 19-tej. V lete 19:30. Aj my tak odchadzame z navstev. Jednoducho ja uz chcem mat tiez po celom dni svoj klud. Uz som si tak vycvicila aj mojich rodicov. Sami videli, ze ak boli dlhsie, deti mali rozhodeny rezim a nebolo to dobre. Ak mame navstevu, tak pred devatnastou zacnem pomaly odnasat riady zo stola, upozornim deti, aby upratali hracky, ze sa pojdu umyt a spat. Zatial vzdy vsetci pochopili. A ak sa aj navsteva hlasi vopred, vzdy ich poviem, aby prisli na cca 16-tu, aby sme v pohode posedeli.

nika3136
15. aug 2019

Ja som známym povedala, že si neželám neočakávané návštevy.
Sme v prerábke, žijeme v stiesnemom priestore, musíme sa na to pripraviť. Navyše vždy narovinu poviem: "Nehnevajte sa, musím ísť kúpať a uložiť malú. Príďte opäť nabudúce". Vstanem, rozlúčim sa a idem. Partner ich vyprevadí.
Nenávidím takých netolerantných ľudí. Asi by som bola nepríjemná, ak by sa nám takto pchali.

evittam
15. aug 2019

@jankalukasova Presne. Neviem preco by som sa dokonca mala ospravedlňovat že maju ist preč....ako tu vacsina píše. Je to moja domácnost ja sa nemam prečo ospravedlňovat. To skor ti co su tak "duti" ze budu sedieť ako je.nuti kym ich nevyhodis. A este sa ospravedlňovať?!

monnesss
15. aug 2019

@sonulik1983 pokiaľ to je bližšia rodina tak sa da ked to nejde po dobrom musi po zlom

jenny333
15. aug 2019

Ahoj. Normalne na rovinu povedať že si neželate večerne navštevy. To ak oni nechapu nieje im sproste k vam ajtak prisť? Keby sa mi toto stalo tak keby zas prišli otvorim dvere poviem im zs mi je luto ale ideme spať nech chodia v skoršie hodiny a zavrem dvere. Nemiemite pred koli nim trpieť a ak nechapu tan im neotvoriť. Myslim že rozumny človek pochopí a debilovi neotvoriť dvere. Čo dodať.

jankalukasova
15. aug 2019

@evittam ospravedlnovat uz vobec nie. Ja si myslim, ze to je normalna komunikacia. Teraz sa to nehodi a hotovo. Pridte prosim skor. Detto nemam rada neohlasene navstevy. Presne ako napisala @rakahaka. Nie vzdy mam co ponuknut. Nie vzdy je vhodna doba. Moze tu byt na navsteve aj niekto iny. Uz som takych par zazila, ze sa tu zbehlo kopec ludi a v konecnom dosledku som mala rolu casnika.

jana2679
15. aug 2019

Narovinu povedať, nepochopia a prídu tak jednoducho nepustím dnu a hotovo.Rodina nerodina čo je veľa to je veľa.

deti95060810
15. aug 2019

chápem ťa. Niečo podobné sme zažívali kým sme bývali u rodičov a vlastne zažíva aj môj otec doteraz....
Kým sme bývali u rodičov jednoducho som sa zdvihla a išla kúpať vrieskajúce decko a postupne som dávala spať všetky deti. K návšteve som sa viac nevrátila....
najlepšie bolo, že dotyční trvali na tom, aby my sme k ním chodili na návštevy v normálny čas napr. o 15 hod. K nám prišli zásadne po 19 hod.

selest
15. aug 2019

Normalne sa oblecte do pyzama a povedzte 'my ideme spat ked pojdete domov prosim zabuchnite za sebou dvere' a hajde do postele😂

jankapepe
15. aug 2019

@sonulik1983 hneď vo dverách im slušne povedať že deti idú spať a vy ráno do práce a že máte na nich len 15 minút. ...... po uplynutí toho času im povedať ďakujem za návštevu musím si ísť uložiť deti dovidenia vidíme sa zajtra o týždeň........deťom povedať rozlucte sa .......odpoklonkovat k dverám 😁

kulumulu123
15. aug 2019

Jednoducho som zacala dieta chystat do postele a ked navsteva nepochopila tak som Isla aj ja....

lujza123
16. aug 2019

Ja to robím tak ako tu baby spomínali. Jednoducho sa dám do pyžamá, zaželám dobrú noc a poviem nech zámknu bránku a kľúče hodia do schránky. Aj tá najopitejsia návšteva pochopí a ide preč. A keby aj nie, je mi to vážne jedno však nech si sedia ja idem spat

unicornlady
16. aug 2019

My máme tak jednu "známu", čo (keďže vstáva neskoro) sa zase dovalí vždy, keď sa varí obed (o pol 12, o 12tej) a je tu cca 2-3hodiny, čiže aj keď obedujeme a to ju už "musíme" ponúknuť, ona prijme, ešte s blbou poznámkou, že kto bude u nich jesť,
A to fakt sú takí ľudia, že im aj povieš a sú "sprostí" :D a to predtým ani nezvykla zazvoniť a už vošla dnu.