Nechce si ma vziať

carrera4
15. jan 2013

Ahojte žienky. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, lebo sama si poradiť neviem a neviem ako ďalej. Mám priateľa, sme spolu už 3 roky. momentálne čakáme naše prvé bábo. Hned ako som otehotnela, tak prve na co som cakala bola ziadost o ruku, nejaky zasnubny prsten a planovanie svadby , hoc aj na urade, bolo by mi to jedno. chcela som aby sme boli kompletna rodina. lenze nic take sa nekonalo, a ked som sa ho spytala kedy dostanem prsten, povedal ze to su len zbytocne vydavky, ze teraz treba peniaze na ine. povedala som ze nemusi byt prsten, len aby sme sa vzali, ze nechcem aby dieta vyrastalo v takej rodine (neodcudzujem ludi,ktori tak ziju, ale ja tak zit nechcem). neviem si predstavit, ze dieta, ktore nosim pod srdcom bude mat ine meno ako ja. a vobec nechapem preco muz , ktory tvrdi, ze ma miluje, si ma nechce vziat. ked som dala navrh aby sa svadba konala na urade , len my dvaja a svedkovia (aby sa usetrili peniaze) povedal, ze som velmi mudra a ze len vymyslam. ze dnes to uz tak nefunguje. citim sa strasne. 2.problem je ze sa mi absolutne nevenuje. nedviha telefon a niekedy aj tri dni neviem ani co robi. vobec sa nezaujima ako sa citim, ci nieco nepotrebujem, ako budeme dalej zit. nevie ani co robim cele dni! 3. neviem ci uz mne sibe, ale zda sa mi ze ma problem s alkoholom. pije na moj vkus prilis casto, na tahy, a ked zacne neviem o nom nic. ani kde je. 4. vykaslal sa na mna na narodeniny. nedostala som ziadny darcek. akurat mi v den narodenin povedal vsetko najlepsie. mali sme to ist oslavit vecer spolu. oslava trvala asi hodinu, pretoze mal vypite, bol neprijemny a a povedal ze sa mu ani nechce byt von. povedal aby sme to odlozili na druhy den. no a na druhy den sa mi vobec neozval, ani dalsie styri dni. nic som nedostala. ani snubny prsten, ani darcek na narodeniny (lebo ze vraj to vobec nie je potrebne ) . citim sa sama, opustena, nemilovana. Boli sme na 4D sone spolocne, dali nam cd. ked som povedala ze podme si to pozriet, povedal ze on to nebude pozerat, lebo tam dieta vyzera hrozne. myslela som ze mi srdce pukne. na druhy den mi povedal ze materske mlieko musi byt otrasne. neviem uz odlisit co je uz vela,a co si len domyslam kvoli tehotenskym hormonom. neviem kde je hranica , co si moze ku mne dovolit. vobec si ma nevazi ten clovek. a ja ho lubim velmi. som sklamana zo vsetkeho. neviem co mam robit dalej. neviem si predstavit napriklad ze dieta bude zit bez otca. ale ja mam zit s clovekom ktory si ma vobec nevazi?? poradte. (vdaka za precitanie dokonca )

zuzanka.h
15. jan 2013

sama vieš odpoveď......

danjelca
15. jan 2013

uff...podla toho čo si popísala bude to nanič partner a asi aj otec / to uvidíš /. Ale však...a na to nezabudaj...behá ich po svete mužov ešte vela🙂Láska je ok, ale láska k dietatu bude väčšia. To uvidíš.

sonkab
15. jan 2013

@carrera4 uf, tak toho je fakt dost. Ked som si precitala nadpis, uz som mala v duchu odpoved. Ja som s mojim 5 rokov, mame 2,5 ročneho syna a o mesiac k nam pribudne dievcatko a tiez si ma nechce zobrat 🙂 Ale ja to uz neriesim. Lenže ako som citala ďalej, moja situacia je uplne ina ako ta tvoja. Tvoj partner je obycajny chrapun a keby si uz necakala babatko, radila by som ti od neho utekat kym sa da.

jaruska8
15. jan 2013

@carrera4 No, dosť zlé... 😒

dais
15. jan 2013

@carrera4 radšej bez otca, ako s otcom ktorý sa chová tak ako píšeš. Časom sa nájde muž, ktorý bude rád ockom aj mužom a bude ťa prosiť aby si si ho vzala a keď povieš áno, bude šťastný 🙂 lebo tak to má byť, keď sa do manželstva vstupuje. Určite nie pod nátlakom a nasilu. Nechce? Jeho chyba. Navyše ak je v hre alkohol v kombinácii so žgrlošstvom, nespoľahlivosťou, ľahostajnosťou a necitlivým správaním k tehotnej žene, ani nie je čo riešiť.

dodkap
15. jan 2013

nerozumiem, preco si zena chce vziat chlapa, ktory o nu nema zaujem, preco s nim caka dieta (vies, ze dietatom chlapa neuviazes, ano?) a preco si mysli, ze byt vydata za chlapa, co sa takto sprava, je do zivota vyhra (z toho kuka len velmi smutny zivot). Chces si s nim pokazit zivot len preto, ze ty ho lubis? Bude ti to stacit prekonat vsetko ostatne? Mozno na teba caka partner, ktory bude partnerom naozaj...Ak zvladnes starostlivost o dieta sama s pomocou rodiny, radsej by som nechala, nech sa to casom vyvrbi a nic neznasilnovala. Tvoj priatel sa asi este vyfarbi. Je mi luto, ze to takto mas.

lubina
15. jan 2013

Je to teda divne, ze o nom nevies aj viac dni a to najma ked si tehotna. To on by mal volat 100 x za den, ci ste ok.....ako pisu baby, asi sama citis, ze to nie je ono. Asi to nebude dobry partner a uz vobec nie manzel.Najma ak ide o alkohol, to sa bude len zhorsovat. Vrat sa radsej z kratsej cesty.Mozno sa ti zda ze to bude tazke, sama s babatkom.Ale radsej sama s babatkom a v klude, ako s opilcom, co si robi co chce a ani ti nic nepovie kde je a co je. A cas to zahoji a mozno aj iny chlap sa najde..........

janinah
15. jan 2013

@carrera4 a kým si otehotnela tak bol ideálnY? sorry,o takého "muža" by som nezakopla ani keby som naveky mala byť starou dievkou,veď museli byť náznaky ako to s tebou myslí.... načo si také čudo chceš viazať /oficiálne/ na krk? je ešte možnosť,aj keď minimálne,že chlapec sa jednoducho zľakol stať sa hlavou rodiny 😒 v prvom rade teraz pozeraj na seba a dieťa,netlač na neho,nerieš,veci sa utrasú -či tak,či onak...

stastnevydatam
15. jan 2013

je dost smutne, ze v takomto obdobi mas po svojom boku takehoto cloveka. 😠 . nechcem sudit len na zaklade toho co si napisala, ale s takymto muzom by som netuzila ist ani na kavu a nie to planovat buducnot.. mozno casom budes rada, ze ste sa nevzali.. sama casom uvidis, kam sa to uberie.. tes sa hlavne na malicke, to ta nesklame a da ti ovela viac lasky ako dostavas od partnera.. drzkaj sa..

ginger_fox
15. jan 2013

@carrera4 v klude si prečítaj úvodný text, ktorý si napísala. Kľudne aj 5x. A potom sa zamysli 😉

strawberry17
15. jan 2013

zaujimave ze na alkohol peniaze ma, ale darcek pre teba a ostatne veci su "zbytocne"

rora
15. jan 2013

bud rada ze taky chlap netrva na tom ze si ta chce vziat! ja len tolko k tomu.... ☹

misickab3
15. jan 2013

no....teraz je ešte otázka, či sa takto správal aj pred tým, alebo len od kedy si tehotná...chcel aj on tak veľmi bábo?
Každopádne to ako sa ku tebe správa tvoj partner predsa nie je výplod tvojich hormónov. skús sa s ním o tom porozprávať- o všetkom čo ťa trápi a podľa jeho reakcií sa rozhodni. dieťa potrebuje otca, ale niekedy je lepšie odísť, kým je ešte čas. To musíš cítiť ty, čo ťa k nemu viaže, a čo tebe a tvojmu dieťaťu ponúka....

jajatko
15. jan 2013

@carrera4 ani mňa si môj nehcce vziať a som tomu len rada 😀 😀 načo sú ti papiere? hlavne, že sa ľúbite ako kone 🙂

lucka227
15. jan 2013

@carrera4 tiez nechapem preco si takeho cloveka chces zobrat. Podla toho,co si napisala je to naozaj obycajny hajzel a nezasluzi si ani byt otcom. Ale z vlastnej skusenosti viem,ze v tehotenstve sme precitlivene a veci vidime extremne.Teda ja som bola neznesitelna a nespokojna so vsetkym.Takze mozno to nie je az take tragicke ako si opisala,ale aj ano,to vies len ty a sama vies co robit. Len sa musis odhodlat a urobit prvy krok ku zmene. V prvom rade by som sa s nim porozpravala,ak ta sklame aj v tomto tak sa odstahuj a uvidis. Venuj sa babatku,ono vsetko vnima aj ked je v brusku a najdolezitejsie je aby sa narodilo zdrave a stastne.Drzim ti palce.... 😅

kykka
15. jan 2013

Tvoj partner sa k tebe chova ako ku kusu nabytku. Jeho inteligencny kvocient musi byt velmi nizky, ked na navrh svojej tehotnej priatelky, aby sa zobrali odpovie: "si velmi mudra, vymyslas.. ". Ak mas rodicov, alebo ku komu ist, tak ho tak kopni do zadku, nech preleti celu zemegulu trikrat. Hlupak. ved on ti nieje ziadnou oporou uz teraz, tak akou oporou ti bude po narodeni dietatka? Naopak, bude ti len stazovat zivot. Radsej vychovavaj dieta sama, ako s takym primitivnym sebcom. Z toho co pises je citit, ze ak s nim ostanes, tak ta v buducnosti cakaju tazke problemy a nestastny zivot. Bud rada, ze sa za neho nevydavas, mas 100% sancu ujst. A vy byvate spolu, alebo u rodicov? Ako sa k tomu stavia rodina?
@carrera4

lvka
15. jan 2013

@carrera4 mne by ani nevadilo ze si ma nechce vziat... ale keby sa mi moj partner/manzel/frajer a hlavne otec mojho dietata neozval dlhsie ako den bez priciny tak nie je o com

hori
15. jan 2013

@carrera4 ja chapem, ze si si predstavovala pre seba manzela a pre dieta kompletnu rodinu... akurat ten chlap, ako ho popisujes, sa mi teda vobec nezda byt vhodnym kandidatom na tolke stastie... ty ho lubis, on si ta nevazi - to nie je dobry zaklad do manzelstva, mozes si akurat tak dobre pokazit zivot... a nielen sebe, ale aj svojmu dietatu...

luky1313
15. jan 2013

zober nohy na plecia a utekaj od neho kade ľahšie, radšej odisť teraz ako utekať potom niekde s dieťaťom napr.do centra pre tyrane ženy .........

redhairy
15. jan 2013

@carrera4 s prepačením za výraz niekedy lepšie byť samej ako žiť s magorom 😔

jabadaba
15. jan 2013

mozem vyjadrit len polutovanie. 😒 Lubis cloveka, ktory Ta ma uplne na haku. V com je problem? Nemas samu seba ani stipku rada? Nevazis si samu seba? Kde je hrdost a sebaucta? Popracuj na sebe a svojom sebavedomi. Mas na viac, nepotrebujes sa vnucovat niekomu komu na tebe za mak nezalezi. Do buducna bud ovela narocnejsia na partnerov prosim Ta a seba si zacni vazit. O takeho chlapa by som si ja ani topanky neutrela. Nehnevaj sa. Takto bohapusto plytvat svojimi citmi je hriech. Setri si ich tam, kde si to budu vazit. Komu budes stat aj za ten papier.

digysa
15. jan 2013

@carrera4 No ako dobre...... Tes sa z tejto situacie.....

Chrapun si ma nechce zobrat.....huraaaaaaaaaaaaaa!

Najdem si niekoho lepsieh a budem stastna............. Aj tak sa da nie? 😎

carrera4
autor
15. jan 2013

@kykka no ja byvam u rodicov, chodim este na vysoku skolu. Moja rodina je z neho zhrozena. Ja mam v rodicoch uplnu oporu chvalabohu. Pomozu mi ak bude treba. Mozem u nich ostat aj s malym. Ale nechcela som nikoho zatazovat svojimi problemami. Chcela som aby sme si to vyriesili samy. Ako normalna rodina.

stanislava2
15. jan 2013

@carrera4 smutné a odkedy sa takto správa?

elje
15. jan 2013

@carrera4 Uz po tom ako si toto napisala a sama po sebe precitala, by ti malo byt jasne, ze treba ist od neho cim skor a zacat odznova. Ako ho mozes lubit? Za co? Ved manzela lubim hlavne za to ako sa ku mne sprava, akou laskou ma zahrna.... S manzelom sme spolu 12 rokov, ani jeden jediny krat medzi nami nestalo co pises ty. Je to skvely pocit mat fungujuci vztah, zenie ta to dopredu... tak by si mala taky zacat hladat.

A este jedna vec - aj ja sama som bola zastancom nazoru, ze na co sobas, ved je to len papier.... Ale poviem ti, nie je nic lepsie ako byt vydata, mam taky nejaky nevysvetlitelny vnutorny pokoj 🙂 A tak som uplne zmenila nazor, pre mna to uz nie je len papier. Slubili sme si pred blizkymi vernost do smrti, stali sme sa rodinou a nikto mi nenahovori, ze to ma byt na svete zariadene inak 😉

Prajem vela stastia!

carrera4
autor
15. jan 2013

@stanislava2 odkedy sa pozname. s tyzdnovymi prestavkami kedy je akoze normalny a seka dobrotu.

kykka
15. jan 2013

@carrera4 Ako ak mas v rodicoch uplnu oporu, tak s nim prerus kontakt okamzite. Ty nechces zatazovat rodicov svojimi problemami, ale oredstav si, ze ked s nim ostanes akymi este horsimi problemami svojich rodicov budes zatazovat. je lepsie tuto katastrofu stopnut uz na zaciatku, ako to nechat zajst pridaleko, lebo potom budes ty aj tvoja rodina v koncoch. Vies, moj manzel je rozumny zrely chlap, a ked som bola tehotna tak okolo mna skakal ako sa len dalo. Stale si prikladal ucho k bruchu a hladkal brusko kedy len mohol, tisickrat na den sa ma opytal, ako sa citim, kazde vysetrenie bol so mnou a cd z 4d si prehraval aj 10 krat a tesil sa, ked maly tam vystrkoval nozicky a tak. Tymto ti len chcem poukazat, ze muz, ktory si vazi zenu a dieta sa nikdy nechova tak ako ty bez zaujmu, ale naopak, robi vsetko preto, aby si sa citila v pohode a male tiez, neviem si predstavit, aby sa mi 4 dni neozval a nestaral sa o to, ako sa vyvija tehotenstvo, ved to je sialene... Tvoj priatel si ta nezasluzi. Robis si vysku? Mas skvelu rodinu? Mas vsetky predpoklady byt samostana a uspesna zena v buducnosti. Mozes si najst ineho partnera, ktory ta bude lubit a ak nahodou budete cakat babo, tak to druhe tehotenstvo si bude uzivat s tebou a starat sa o tebe s laskou a vynahradit ti to, o co pri prvom tehotenstve prichadzas.... Ja ti prajem len to najlepsie a aby si sa spravne rozhodla

sharmana
15. jan 2013

@carrera4 a čo sa ti ešte na ňom páči? to si ani neviem predstaviť taký vztah, že sa mi muž neozve 3 dni... ved vy spolu vôbec "chodíte"? to by už dávno u mna skončil takýto človek... ved si ta vôbec neváži, prepáč, viem že si tehotná, ale on ťa má úplne v paži, to hádam musíš aj sama uznať, inak by bol s tebou a staral sa o teba a vašu budúcnosť, pripravoval sa na príchod dieťaťa... tu ani nejde o tie papiere, ja mám pocit, akoby sa nechcel vôbec viazať... a správať sa teda tiež nevie.. totál sedlák...

Inak dievčatá, ja neviem prečo to tým chlapom trpíte, ale mna by na kosť urazilo, keby som sa ja musela prosiť chlapovi o sobáš(to v tej hlave chlapa predsa môže trknúť) a ešte aby ma chlap odmietol a nechcel si ma vziať... No tak to nech ide do kelu. Ved ked sa nemá čoho bát a chce byť s Vami na celý život, ked sa "lúbite ako kone", tak prečo si Vás nechcú tí chlapi zobrať?
Nenechajte so sebou manipulovať, lebo skončíte ako moja svokra, ktorá čaká 26 rokov, kým ju jej partner požiada o ruku a on ju stále odmieta.. Podla mna fakt ponižujúce.. 😝 Nakoniec ani vdovské nebudete mať po svojom mužovi, lebo nie ste vydaté.

stanislava2
15. jan 2013

@carrera4 tak moja tam nie je o čom určite sa na takého ani nemožem napisat že chlapa lebo chlap sa správa inak.toto je chudák najhrubšieho zrna v živote snim nebudeš štastná neváži si teba nebude mat rád ani svoje dieta lebo tento človek má rád jedine seba.Máš oporu v rodine máš kde byvat a rodičia ti pomožu.želam vela štastia nech sa babätko narodi bez komplikacii.

jaruska8
15. jan 2013

@carrera4 Možno blbá otázka, ale bábo bolo plánované?? Lebo, ak sa tako správal aj pred tým, ako si otehotnela... Tak sa ti čudujem. 😒