Nechcem, aby sa moje dieťa stýkalo s otcom. Čo robiť?

lubka131
23. jún 2009

Mam velky problem, je mi do revu, ale tym nic nevyriesim. Sme manzelia ale uz mesiac nezijeme spolu, teda v spolocnej domacnosti. Po mesiaci sa manzel ozval, ze si chce malu vziat na vikend k sebe, mala ma 3,5roka. Povedal, ze ak mu budem zakazovat navstevy, ze ma da na sud a nech si ho neprajem...ze mi malu vezme...

Ale viem, ze mala s nim nebude chciet ist, nie pokial pojde sama, bezo mna, a to on dobre vie, vezme si ju aj ked bude plakat a bezvyhradne bezo mna, lebo ako on povedal, ked sme vsetci traja spolu, tak mala lipne na mne a na jeho reci neda, neposlucha ho....

Chcem mu zamedzit navstevy, alebo aby boli len tu u nas, ale s tym on nebude suhlasit...

Len aby ma potom nedal na sud, ze mu zakazujem nieco na co nemam pravo...neviem co robit.

sue
25. júl 2009

Ria, neviem ako tvoja Michalka, ale keď môj syn cíti, že som ja nervózna, je nervózny tiež... plakať ma ešte nevidel, ale pred očkovaním odmietal ísť do ambulancie aj keď predtým s doktorkou nemal žiadny problém - cítil, že mám strach ja a že som proti očkovaniu, tak protestoval aj on... Myslím, že u Lubky je to rovnaké... nemusí huckať dieťa proti otcovi, úplne stačí, že je z toho sama nepokojná a má obavy...

mmmk
25. júl 2009

Mne teda na tom vsem zarazi, ze 3,5-lete dite nechce k otci, se kterym zilo jeste pred mesicem! Rekla bych, ze pred tou malou maminka hooodne plakala, jakej je tatinek hajzl a jak je opustil a ze je zly. Do tehle veci se deti nemaji vubec tahat. Je to totiz jeji otec a tim zustane, i kdyby se Lubka na hlavu stavela. A nejlepsi na tom vsem bude, az se za dva mesice Lubka vitezoslavne k manzelovi vrati 😉

ria80
25. júl 2009

MMK,to přesně jsem psala taky.Taky se mi to nějak nezdá.Pořád platí,že takto reaguje dítě,kterému bylo vyloženě ubližováno nebo které je nějak navedené.A nemuselo to být schválně,z toho Lubku nechci obvinovat.Jestli to tak je,měla by si to uvědomit,co se stalo a snažit se to napravit a malé to vysvětlit.
Ale jestli to tak není,což ví jen ona sama,a bývalý se jí snaží třeba nějak mstít,tak dojde mezi nimi k boji,a tak jsem poradila jen nějaké fígle,které by mohla v tom boji použít.

Nedošlo mi,že je ještě vdaná.Samozřejmě tímto,co jsem napsala,se jen tak nerozvede,ale kdybych toto věděla já předtím,tak bych to kvůli malé obětovala a zůstala bych radši ještě vdaná,jestli se nechce hned vdávat znovu,a to asi ne,tak to počká.Na soudy je vždycky dost času.
Ano,třeba se k sobě ještě vrátí,ale zatím to tak nevypadá.a tím spíš by to neměli uspěchávat.

ria80
25. júl 2009

Samozřejmě navádět dítě,to nejvíc ublíží právě dítěti.A stejně k otci bude MUSET chodit,tak aspon at tam chodí bez odporu.Ono je hezké použít proti bývalému dítě,které k němu nechce a pere se,ale to dítě z toho bude mít následky celý život.

sue
25. júl 2009

Presne tak...pokiaľ nie je jeden z rodičov alkoholik a násilník, tak by malo byť v záujme oboch rodičov to,aby sa dieťa čo najčastejšie stýkalo s obidvomi rodičmi.

Kurnik, vy ste sa mohli prestať mať radi, ale prečo do toho ťaháte dieťa? :(

ria80
25. júl 2009

Sue máš pravdu,ale toto pravidlo se nedá použít vždycky.Někdy to ta matka ukončí,aby děti před chlapem ochránila,a od toho se pak odvíjí všechno.Tady už je pak od začátku všechno špatně.Třeba tak to bylo i u nás.
Ale máš pravdu,že většinou se asi lidi rozchází z jiných důvodů.

mimkaa10
26. júl 2009

kočky uvidíme čo ľubka napíše, aby sme jej nekrivdili.
osobne si myslím, že ťahať a huckať dieťa proti druhému rodičovi je prejav slabomyseľnosti dotyčného rodiča (toto bolo páchané na manželovi, keď bol dieťa .. reči od matky, že mu odpustila stretávanie s otcom atď.. no chorá hlava 😔 )

lubka131
autor
26. júl 2009

ahojte, tak pisem. dnes manzel dosiel, a videl, ze ani dnes s nim mala nepojde. proste opakoval sa scenar z minuleho tyzdna. a preco k nemu asi mala nechce ist, videl ako ma manzel bil, asi 2krat, a bola svedkom mnohych hadok, tak si myslim asi preto. a vzdy malu len buzeroval kde mohol, proste nema k nemu nejaky vztah a on to teraz nemoze pochopit, ze s nim nechce ist. nezaberali ani hracky, ani babka s dedkom ze tam budu, ani vylet...mi povedal, ze mu mam malu vozit, a zaco asi tak, nemam peniaze na auto, benzim, nieto taxik...80km tam a 80km spat. a samozrejme ked odchadzal mi povedal, ze za vsetko mozem ja! to ze ho mala nechce.

bertica.h
26. júl 2009

a zobral ju alebo nie?
ak nie,je to charakter aj ked sa ti to nezdá.
teba malá nevidela ako sa s ním hádaš?

mimkaa10
26. júl 2009

lubka
ty ako matka najlepšie vieš, čo na tvoju dcéru zaberá. Povedz jej, že si praješ, aby bola aj s ockom, že ocko ju ľúbi. Presviedčaj ju o tom. Povedz jej, že je smutný, keď s ním nie je..

podľa mňa by bolo dobré, kebyže ideš aspoň na chvíľku s nimi. Možno raz, dvakrát, kým si malá zvykne.

lubka131
autor
26. júl 2009

bertica, nevzal si ju...cele to trvalo 5minut, ani sa neopytal ako sa ma ani nic, len ahoj a mam mu ju doviezt a za vsetko mozem ja.
my sa teraz nehadame, ked pride, lebo viem, ze to nic nevyriesi....on provokuje ale ja sa nedam, pred malou nechcem, uz toho bolo dost kedysi...
podla mna sa len pretvaruje ze chce byt s malou, lebo niekedy ju nevidel aj tri mesiace....uz asi pracuje na rozvode, a advokatka mu nakazala, ze co najcastejsie sa ma s malou stykat...inak mi to nejde do hlavy....

mimkaa, ja som tiez chcela ist s nimi, ale on nechce, ked tak len doviezt a odist...on chce byt s malou sam, lebo vie, ze keby bola aj so mnou, tak je tam zbytocny....
a ako ju tata lubi nezabera, ona si povie ze nie a nie...presvedciam ju uz mesiac a nic, nechce ani pocut.

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkasponka
30. júl 2009

Hmmm zaujímavé, ale keď si mam predstaviť že moje dieťa keď bude ccez víkend u otca bude tam mať aj nejaku inú ženu, ktorá bude chcieť vychovávať moje dieťa, nemam z toho dobry pocit. Aj keby bola normálna, aj tak by som robila asi všetko preto aby bol s ňou čo najmenej. Je to normálny materinský cit ktory ja zaprieť nemôžem. Aj keď si myslím že moj prípad to nebude, pretože s mojím bývalým žiadna žena dlho nevydrží. 😀 😀 😀 Ale nedokážem pochopiť jedno. ak ma otec a mama rady svoje dieta prečo si dokážu robiť také problémy o ktorých by sa vám ani len nesnívalo. Všetko je len o zdravom rozume a vzájomnej dohode.

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia09
31. júl 2009

Ahoj Lubka...máme rovnako staré dcérky a moja malá tiež nechce ísť s tatinom vôbec nikam. bez mami ju nedostaneš ani na krok..tiež má nápad vziať si ju k sebe, k babke a tak. ale malá ho berie ako kamaráta, ona nevie čo slovo "tato" znamená.. tak sme sa dohodli-môže prísť tatino kedykolvek k nám...hrajú sa v izbičke, na dvore a to je celé. ja som slobodná mamina, nikdy sme spolu nežili a ani nebudeme. mal by sa trošku tatino obetovať a skúsiť to najskôr u vás doma. môžu sa hrať a ty môžeš variť🙂) Držím palce.

katrin21
5. aug 2009

zazalienka:

ja mam podobne skusenosti s matko priatelovej dcery.. tiez ma 8r. Raz nad ju nedala s tym ,ze je choda a ked sme jej volali tak bola v Kike, na zahradke.. a pod....
A tiez protestuje ked ma ist s nami na dovolenku.. podla rozsudku je mame mat( teda otec) jeden mesiac z prazdnin( podla dohody jul), ale este v zivote to tak nebolo.... teraz sme ju mali dva tyzdne a hned na druhy den po navrate z dovolenky uz vyvolavala jak besna, ze chce malu mat doma, lebo jej partner ma dovolenku!!!!
ale ze otcova partnerka( teda ja) ,mam tiez dovolenku a chcele byt vsetci spolu( aj s mojou dcerou) to je jej jedno, lebo my podla nej nie sme nic, oni su rodina, lebo uz maju spolu dieta( jej nevera bola dovodom rozvodu!!!) a mala ma travit vsetky sviatky s nimi... napr. Vianoce su vzdy boj... o stredrom veceri ani nesnivanme, ale ked nam zhlasi pravidelne, ze si ju mame pristr vziat 2.januara, (!!!) tak to nas vzdy dozerie! nakoniec sa pohadame, malu nam da na najake dva dni, min, rok aspon na Silvestra, lebos me sli na lyzovacku a na silvestra otravolala asi 20x telefonom!!! stale naskontroluje kde sme, co robime, vyvolava malej, zapisuje si do kalendare kedy nam ju dava..( ale evidentne zle, lebo aj teraz tvrdila, ze sme ju mali posledne dva roky celý jul.... co nie je prvda !, vzdy ju mala min. o tyzden skor....)
Nam o to ani nejde, aj malej by bolo lepsie, ak nie je cely mesiac bez mamy, problem ale je, ze ona nam ju uz potom v auguste neda! raz ju priatel nevidel 40 dni.. az do septembra( pred dvoma rokmi...) dohoda s nou proste neexistuje... takze si mozu ruky podat s tou vasou krasavicou..

Inak aj ja somj rozvedela, ale ja toto nezazivam... otec ma dieta kedy chce... a kde ju chce dlhsie, len zavola a ja mu neodpotujem, pokial tam aj mala chce byt a my nemame nejaky extra zvlastny dolezity program... a funguje to.,. ale vzdy je to o zene. ked je zena krava, co si chce dieta len priputat k sebe, aby dieta nevdeleo bez nej vydrzat a muselo ju stale pocut na telefone a pod.. tak to je potom tazko....

moj priatel niekedy zo srandy povie, ze sa mal radsej rozviest so mnou, ked vidi, ze ja nerobim ziadne problemy.. 😀

katrin21
5. aug 2009

inak, asi som do tekjto temy vniesla iny pohlad... ale ide tam o " nechcenie sa stratavat s otcom"... akurat ze nie zo strany dietata, ale matky, ktora ho chce vymazat zo zivota dietata, ktore on miluje.,.... baby na toho davajte pozor... vidim, ze najviac s tym trpi dieta....

katrin21
5. aug 2009

sorry: monkasponka:

ako sa ma podla teba citit otec, ktoreho dceru vychovava cudzi hlap, s ktorým odisla jeho zena???? ktori otca len ociernuju, malu oblbuju vselijakymi vecami, robia jej program naschval na cas kedy by mala ist k nam, len aby bol lepsi ako moznosti ist k otcovi... ignoruju oslavy v rodine otca( vecny boj), zato oslavy a svadby v rodine partnerka jej matky su prvorade!!
ten otec sa nemoze citit tak ,ako pises ty? ze mu dieta vychovava cudzi clovek? to nie je len o matke... napor, on bezne pred malou chodil holy ked vysiel z kupelne... to si ani vlastny otec nedovoli....

Moj ex ma toez partnerku , ona bola odvodom rozvodu... najprv som ju neznasala.. ale to len do casu, kym som sa " neodlubila" a prestala ziarlit an nu... ( asi 2 roky...) vadilo mi ak bola pred domom, ked prisiel po dieta a pod..ale ver mi, ze keby bola na malu zla, ona sama by to vycitila a nesla by za nou.... a ani otec by nepripuistil mat po svojom boku zenu, co nema rada jeho dieta.... 😉 pokial nie je uplny dement.

teraz sa nomrlane spolu bavime, maju dve deti, pokecame... pohoda... chce to cas a velku davko nadhladu a hlavne - za dva vykendy do mesiaca nezmenia to, co ja dcere vsetpujem mesiac. na druhej strane, je dobre ak dieta vidi aj iný svet... ine veci, rodinu... napr. my musime priatelovej dcere urcite veci vysvetlovat, lebo ona napr. nechapala,. preco babatko jej mamy nie je dietatom jej ocina... ze si ho nemoze k ocinovi vziat. jej matka jej proste nic nevysvetli, ani ze to je napoly nevlastny surodenec, do rodokmenu v skole jej dala fotku svojho partnera!!! a jeho rodicov!! staci vam????
No takze deti sa daju vselijako zmagorit matkami... ale verte, ze len docasu....raz to vsetko pochopia...

ivankova
5. aug 2009

lubka131-ahoj ja si myslim ze po urcitom case to jedneho z nich omrzi bud prvy vypadne manzel,lebo mu pojde na nervy ze mala tam vyrevuje,alebo to prejde ju a zvykne si ze je niekde aj bez teba...ja mam tiez dceru a ked si ju chceli moji rodicia zobrat na vikend tiez zo zaciatku vystrajala ale po nejakom case si zvykla a uz sa tam aj dokonca sama pyta.Ak by si ziadala styk z otcom len s tvojim dohladom tak sa to da na sude vybavit,lenze je to vascie riziko ze prides o malu,pretoze budete mat urcene presne hodiny a dni a je jedno ci ti to vyhovuje,ci mala chce alebo nie..nemozes za seba poslat na to stretko niekoho ineho a staci ze by si neprisla len raz tak tvoj manzel to kludne moze dat na sud ako branenie styku z dietatom a v tom pripade ti malu odoberu a daju do jeho starostlivosti.Cize si to dobre rozmysli.Ja som sa o to tiez pokusala koli strachu o dceru z dovodu toho ze moj ex a teda jej otec je alkoholik..

katrin21
5. aug 2009

inak.,akurat som citala v Sarme, kde radi ta psychologicka Simčákova, co bola aj v Pestúnke na Markíze, ze dieta sa ma okolo 3 rokov naucit " odtrhnut" od mamy.... pisu tak o dietati, co neviem nikde ist bez mamy, ani sekundu sa on nej nechce pohnut a pod...
malo by uz vydrzat byt aj u starých rodicov, prespat tam, ist s inými ludmi na vylet a pod.... nie je dobre ( ani pre matku, lebo nema potom ani sekundu pre seba) ak je dieta na nu tak naviazane.. 😉

rhodosbb
5. aug 2009

Lubka, naozaj je na zamyslenie, prečo si 3,5 ročné dieťa nevytvorilo pekný vzťah so svojim otcom....veď 3,5 roka nie je málo 😒 Chybu by mal hľadať asi otec v sebe, prečo k nemu dcéra zaujíma taký negatívny postoj...

My sme sa s priateľom mojej mojej dcéry rozišli, keď mala necelé dva roky, tiež som si nevedela predstaviť, že si ju vezme na celý víkend. Ale vždy s ním išla bez problémov, a to ona bola dosť veľká maminkina prísavka, vždy večer mi už ale volali, že malá chce ísť ku mne a tak ju doviezol (našťastie sme z jedného mesta) a postupne sa to odlúčenie odo mňa predlžovalo a teraz s ním ostane v pohode aj na tri noci - aj keď mi aj niekoľkokrát za deň zavolá, že čo robím ja, ma kontroluje 😀
A úplne najhroznejšia bola predstava, že moje dieťa bude cez víkend s nejakou jeho priateľkou 😠 - to bolo dosť ťažké. Ale pri jednej príležitosti nás zoznámil, zistila som, že je to fajn baba a hlavne moja dcéra si ju pochvalovala, tak som sa upokojila a nakoniec, keď je Sofia u nich, tak volám jeho priateľke a nie jemu (otcovi) 😀

rhodosbb
5. aug 2009

Všetko je to o ľuďoch, ako sa vedia alebo nevedia dohodnúť, treba robiť všetko preto, aby dieťa bolo šťastné a necítilo to napätie medzi rodičmi. Ale samozrejme, všetko chce trpezlivosť a svoj čas...

Minule si moja Sofia priniesla domov veľkú fotku svojho otca a vycapila ju na chladničku, tak môj manžel len zagúľal očami a povedal, že Sofinka, to ja sa mám zakaždým keď pôjdem do chladničky pozerať na tvojho ocina?? 😅 Daj si ho radšej na svoju posteľ, aby si ho ty mala pred očami 😀
Aj oni dvaja sa poznajú (manžel s bývalým), keď sa stretnú, podajú si ruky, odovzdajú si Sofiu a ide každý svojou cestou...aj keď viem, že sa musia pri tom premáhať 😀, ale je to oveľa lepšie pre dieťa, ako keby sa mali nenávidieť, nie? 😉

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
6. aug 2009

zazalienka.

ano, aj my niekedy zobreme... ale moj si uz povedal, ze dost. proste ked sa riadne nezacne pytat mala, tak na to dlabeme... skusame, ale len po urcitu hranicu. doprosovat sa im nebudeme.
Aj mala chce byt za dobre s kazdym, niekedy je pre nu tazke si vybrat, ked chce ist robit aj nieco s nami, ale aj doma je nieco co ju zaujme.. ale my sa na rozdiel on nich vieme prisposobit. Ked povie, ze chce ist tam a tam, tak povieme, ze *OK, tak nabuduce. Lenze jej matka nie. Ta to neakceptuje. Napr. ona mala des z toho ze bol 1. a 8. maj sviatok. Ze : to ju zas budes mat o den dlhsie???!!!
Ked jej na to moj povedal, ze ved je to vlastne spravodlive, ze jeden tyzden bude s nou o den dlhsie ona a druhy my, tak ani to nepomohlo... ona je proste vyšinutá.. zavisla na decku a pritom ma teraz doma 10 mes syna... aj to je kapitola sama o sebe... ked sme boli v chorvatsku, vyvolavala a 20. jula mal malý 10mesiacov. a ona jej volala , ze oslavuju , ze maly ma narodeniny!!!! a sme poculi ako mala hovori: hej? dneska? tak ho pozrdravte a povedztte mu , ze vsetko najlepsie k narodeninám...." a my sme nevedeli o kom sa bavia, az ked dotelefonovala, tak sme sa pytali, ze co nove a kto ma narodky( o nikom sme nevedeli v tom case ze by mal mat..) a ona ze Jurko.. jej bracek.. Skoro sme odpadli. Oni kazdy mesiac oslavuju!! to je chore!!! ona je proste uplne posrata z tych vsojich deti.. ine je povedat,: jeej, dneska mame 10 mesiacov! To asi robime vsetci v tom veku, ale hentaké ovácie??? to je u nich normalne... Sme malej hovorili, ze ved az v septembri ma rok.... ale nema to zmysel..
Najhorsie je ze je nasmostatna, matka ju vodi vsade za ruku, oproti mojej dcere je ako mimino... taka strasne este detska, na to ze zije v BA a my na dedine, cakala by som ze bude ovladat vsetky PC hry, mobily, .. nic... zato uz jej maminka dobreze nekupi Bravo casopis.... na dovolenku min, rok jej nabalila antiperspirant!!!!!!
Nuz a k tomu, ze preco su take??? ja neviem, zo zaciatku som si myslela, ze je to priatelova chyba... ze predsa on musi zmenit komunikaciu... s otu zenou sa komunikovat neda.... bud bude ako ona chce alebo nijako....

rhodossb: aj ja som sa rozisla s ex , ked mala nemala ani dva roky... a chodila k nemu bez problemov na vikendy... jednak boli u jeho rodicov, babka pomohla, jednak som vedela, ze on sa vie postarat( som ho vsetko naucila)... podla mna musela niekde spravit chybu aj matka, nie len otec. ked budem otca okrikovat, hadat sa s nim alebo telefonovat ( dieta pocuje!!) tak ho vlastne huckam proti otcovi... neviem... jasne, ze su otcovia, kt. matku a deti biju a potom sa ich deti boja.... ale niekedy je to o tom, ze ako manzel je muz otrasny, ale otec moze byt dobry.... ale ak to matka nepodpori, dieta kopiruje spravanie matky!!

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
6. aug 2009

zazlienka: inak priatelova dcera sa vola Veronika, ma 8 rokov a zili v Trmave!!( priatel j odtial). Teraz uz byva v Ba, oni dochadzaju robit do Peugeotu , teda ona je tearz na MD....

jaaaaj, neboj, nema sancu.. nevsimajte si tie obvinenia, proste sa jej zasmej do oci, to ju prekvali a nahneva viac, lebo caka hadky 😀

katrin21
6. aug 2009

a tvoje babo sa mozno narodi na moje narodky... ja som 30. 1. 😉

ale aby sme boli k teme , inak nas vymazu... tym vsetkym chcem povedat, ze treba vidiet aj co je na druhej strane.... nie len to co je u matky.... matka ma mozno niekedy prilis zbytocne a skleslene obavy, ako sa dieta u otca ma... sudi ho podla nenavisti co citi....

ja som taka strastna , ze moja dcera je v pohode! ze toto nepozna, teda len co vidi u Veroniky a poviem vAM, ZE MA UZ NA TO SVOJ NAZOR!! nie je mechom udreta....

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
6. aug 2009

no aj moj ma zaujimavu dokumentaciu.... posudky psychologa malej, jeho, jej, jej partnera.. asi 6 pojednavani....
tiez ho chcela vymazat.. zmenit jej meno... pritom este ani sama nie je za toho paka vydata...
tiez by to bolo na roman...
musim teraz letiet.... idem na pohreb ☹

aj ja som rodila cisarskym... neotvarala som sa.... budes ublena, zozen si na prve dva tri tyzdne maminu, alebo niekoho, kto ti navari a tak.... ahoj