Nechcem, aby sa moje dieťa stýkalo s otcom. Čo robiť?

lubka131
23. jún 2009

Mam velky problem, je mi do revu, ale tym nic nevyriesim. Sme manzelia ale uz mesiac nezijeme spolu, teda v spolocnej domacnosti. Po mesiaci sa manzel ozval, ze si chce malu vziat na vikend k sebe, mala ma 3,5roka. Povedal, ze ak mu budem zakazovat navstevy, ze ma da na sud a nech si ho neprajem...ze mi malu vezme...

Ale viem, ze mala s nim nebude chciet ist, nie pokial pojde sama, bezo mna, a to on dobre vie, vezme si ju aj ked bude plakat a bezvyhradne bezo mna, lebo ako on povedal, ked sme vsetci traja spolu, tak mala lipne na mne a na jeho reci neda, neposlucha ho....

Chcem mu zamedzit navstevy, alebo aby boli len tu u nas, ale s tym on nebude suhlasit...

Len aby ma potom nedal na sud, ze mu zakazujem nieco na co nemam pravo...neviem co robit.

zazalienka
6. aug 2009

tak ahoj, my sa ideme pobalit a vypadnut z Tatier, ten dazd nas zabija, este ze v Trnave je uz slnecno.. tak nabuduce..
ahooj

katrin21
7. aug 2009

zazlienka: sranda.. aj jeho dcera je taraz v Tatrach..a tiez im prsi..... pocuvaj, to je naozaj nejako privela nahod... 😀
vcera som hovorila priatelovi o tebe a vasich rovnakych problemoch, uplne zasol. mame to na 100% rovnake.. 😉

zazalienka
7. aug 2009

xixi ahoj... tak to naozaj, nmy uz sme doma, rodinku som poslala na vylet a ja trovim doma musky.. neviem preco, ale mame plny byt vinnych musiek a drzia sa na oknach.. som myslela tym ze som mala vonavu jablkovu okenu, tak umyvam teraz okna, kym pridu.. potom musim do robotky.. buduci tyzden budem s krpatou sama, moj manzel musi do prace, nemoze to zrusit, tak budeme varovat .. ja si zasa pojdem cez vikend urobit papiere a nejak to prestriedame.. no horor..

katrin21
7. aug 2009

a ako to prezije jej ctena matka, ze bude s nou ty? ona vas neotravuje telefonovanim?

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
7. aug 2009

zazalienka: ze na policiu!! 😀 😀 😀

kasli na nu, nema sancu..

ona ta vola teta??? mna len menom.. katka...

nam henta volava na priatelov telefon,.. teraz uz dala aj malej, ale ked nezdvihala nahodou,otravuje nas... ale ked sli oni do Tatier, tak si Veronika mobil nezobrala.. a neozvala sa ani raz... zato maminke vyvolavala aj sama na dovolenke... slak ma z toho trafi...

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
25. aug 2009

ahojte🙂 nikto nic nepise..

katrin21
25. aug 2009

sorry za dlhy prispevok , ale dalo by sa aj ooooomnoho viac, keby som sla do detailov 😉

katrin21
25. aug 2009

a este mu napisala v sms, ze ked nema peniaze na dceru nech nemína na cudzie decko( akoze na moje).. a ot ma teda dozralo, lebo Danko jej nic nekupuje!!! financujem si ju sama. on skor plati v restikach, kupuje jej len take hovadinky ako Pet Schop zvieratko za 69,-sk a pod... kolotoce a tak... no proste, co pletie do toho mna a moju dceru! nech si hladi svoje dve deti a ako vychoava z nich nesamostatne deti zavysle na matke...
houk.

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazalienka
25. aug 2009

inak mala k nam prisla vystrojena tak, ze som jej nemala z coho vybrat slusne pekne veci, neosklbane a bez flakov.. vsetko co ma je flakate, spinave, kratke a stare.. tak ma u nas pekne veci, ktore nosila cely cas..

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrin21
27. aug 2009

dmonikad: no ona prestala volat ked mame malu len na vikend( aby som ale aj to nezakrikla.... 😖 )

Ale ked je u nas dlhsie, tak vyvolava jak besna, aj pri mori do Chorvatska kazdy druhy den,a mala je uz tiez naucena, ze jej musi zavolat min. kazdy druhy den.. niekedy aj hned na druhy den... proste sodoma gomora...
ale som si povedala, ze mne je to uz jedno, pokial nebude robit ine problemy, lenze ona ich robi.. a stale hadze vinu len na Dana, hoci podla mna on ju tak nenavidi za to vsetko, ze sa nedokaze k nej milko chovat... strasne mu ublizovala a dlho! takze niekedy sa ovlada , ale niekedy nie a povie jej, co si o tom mysli a potom je zle...

Nam sa proste nepaci, aby bolo dieta vychovane tak, ze musi byt zavesene na mame a o vsetkom ju ibfornmovat.. potom bude uplne neschopne! nesamostatne... ale zacala som citat knihu Secret - Tajomstvo a som povedala aj Dankovi, ze ideme podla toho zit... Ja chcem aby bol pokoj a musim tomu verit. Ked sa budeme len stazovat a hnevat, pride k nam zas len hnec... ale nie je to jednoduche, zemnit to cele... ale budeme dufat a verit. lebo too nie je dobre..
Zazlienka: no nasa mala zas chodi ako na modne prehliadky.... vsetko znackove, ani normalen sportove oblecenie nema, len sama Hannah Montana, High school musical... a pod... ved som pisala... a vzdy jej dava strasne malo veci. Ale nastastie ma u nas a toez po mojej Kike, lebo ta je vyssia..

zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamil26
13. nov 2009

Uff, tak to je teda vec. Ženy kritizujú ženy. To je na tejto stránke nezvyčajné. Väčšinou sú tu kritizovanými osobami muži...

Je príjemné zistiť, že nie sme, my muži, hádzaní všetci do jedného vreca.

katrin21
18. nov 2009

zazalienka: tak gratulujem.. nasa k tomu stale nedospela.. vrcholom bolli dva tyzdne dozadu, kedy sa rozhodla ist piatk spat ku kamoske na dedinu pri BA, aj ked sme jej povedali, ze ju nebudeme moct prist zobrat v sobotu, takze tym padom s nami nebude.. chybu spravil aj Danko, lebo jej povedal " asi"... a aj ked to povedal jasne jej matke, ta jej to nevysvetlila a dokonca nas obvinila z vydierania malej, lebo sme jej napisali, ze ked malá odíde k tej kamoske, tak po nu neprideme v sobotu, lebo nemozeme.... Veronika samozrejme v sobotu volala poobedel, ze ona nevedela.... ale uz bolo neskoro.. my sme nemohli. takze tak.. popri tom sama nikdy nikdy nezavola, a ked my volame a nedovolame sa, tak matka jej nepovie , ze sme volali, aby cinkla naspat.. za posledne dva tyzdne takto bolo 2x..

katrin21
25. nov 2009

Tak moj drahy je prave na sude... dobry darcek k mojim meninam.. drzte palce!! 😉

katrin21
25. nov 2009

Tak uz maju po.... to bude nadlhoooo... ani sa nedostavila, len jej pravnik, to sa dalo cakat...

zabul
25. nov 2009

Ahojte a ja by som sa chcela podelit o skusenost,ktoru som musela prezit so svojimi detmi a stale to nieje vyriesene a kym sa deti nebudu rozhodovat same,tak to ani neskonci! ☹ Mam tri deti a s manzelom sme uz vyse dvoch rokov rozvedeny. Ked sa to vsetko zacalo mali deti 3,5 , 12 , 13,5 zacali sme zit oddelene a moj este vtedy manzel najskor recami, ze nas 12 rocny syn ak pojde byvat s nim bude mat vsetko na co si len spomenie ma pripravil o syna. Vobec som nevedela reagovat, ja som prisla z prace a on ho mal uz spracovaneho, tak som len ticho suhlasila, lebo syn mi povedal,ze ma lubi a bude ma navstevovat, preplakala som cele noci a myslela som si, ze to je najhorsie co sa mi mohlo stat a ako som sa mylila som zistila sai o dva tyzdne, ked znova prisiel moj este manzel a povedal mi, ze si chce zobrat nasho 3,5 rocneho syna na vikend.Najskor som s tym nesuhlasila, ale on mi povedal,ze bol za kuratorkou a ona povedala, ze pokial niesme rozvedeny a nie su deti zverene jednemu z rodicov, tak mame rovnake rodicovske prava, to som si samozrejme aj telefonicky overila a mal pravdu.Takze som mu syna musela dat.Dohodli sme sa, ho v nedelu o 18.00 hod prinesie spät. Musim, ale priznat, ze maly sa tesil, takze som bola kludna. Prisla nedela 18.00 hod a syn nikde.Cakala som asi hodinu a potom som manzelovi zavolala kde su a on mi len oznamil, ze syna mi uz nevrati, kym nas nerozvedu a nech si nemyslim, ze deti dostanem, ze o to sa on postara. No bol slachetny a dal mi na vyber, ze ak sa k nemu vratim a budem posluchat , nemusi k tomu prist. Synceka som nevidela 3,5 mesiaca. Nepomohli mi ani policajti , lebo sme neboli rozvedeny a nemala som ani predbezne opatrenie , iba mi oznamili, ze mame momentalne rovnake rodicovske prava , ale moje nikoho nezaujimali. On mal pravnika a ja nic, dokonca som prisla aj o pracu, pretoze mi tam neustale chodil robit sceny, takze som ostala bez prijmu a tak som nemohla platit ani podnajom. Na zaklade tychto skutucnosti som prisla aj o svoju 13,5 rocnu dceru a bola som absolutne na dne.Nezostalo mi nic a chcela som zomriet! Ale stretla som uzasneho cloveka , ktory mi velmi pomohol.Zobral ma k sebe byvat a podporoval ma v rozhodnuti ziskat deti spät.Samozrejme moj najmladsi syn nic nechapal a velmi som mu chybala, so starsimi som bola aspon v telefonickom kontakte. Manzel nechcel aby som sa sdetmi stretavala , tak som ja navstivila kuratorku a ona mu zavolala a povedala mu , ze mi nesmie branit v styku s detmi .On si medzi tym dal ziadost o predbezne opatrenie, ale mu ho zamietli, takze musel suhlasit , ze mi deti na vikend po vyse 3,5 mesiacoch da.Myslela som, ze sa od stastia zblaznim. 😅 Hned v piatok, ako sa detom skoncila skola som sa po ne vybrala a oni ma cakali na zastavke same bez doprovodu, taky bol starostlivy, ze on si bol kludne v praci, ani nezavolal ci som si ich vyzdvihla! Bolo to nieco neopisatelne ,Prirovnala by som to k pocitu, ked sa mi narodili a ja som ich mala prvykrat pri sebe.Vikend ubehol ako voda bol cas deti vratit spat , moj najmladsi syn sa od rana ako vstal odomna nepohol a stale mi rozpraval, ze chce byt iba somnou a nechce sa vratit k otcovi ,lebo on tam ma druhu tetu! Srdce mi islo roztrhnut, ale nemohla som inak, lebo mi kuratorka povedala, ze mi pomoze , ale vsetko musi ist poporiadku. Tak sme sa vybrali do jami levovej.Celu cestu sme plakali a ked sme prisli na miesto moj maly syncek sa ma chytil a nechcel sa ma pustit. Samozrejme manzel ani nevysiel najskor von, lebo dufal ,ze deti poslusne napochoduju domov.Kedze to tak neslo poprosila som dceru, aby ho zavolala von. Prisiel a chcel mi syna zobrat , ale on zacal strasne plakat , tak som mu povedala , aby nerobil sceny , ze zajtra mame ist na pohovor k psychologovi, ze mu ho tam zajtra prinesiem, ze ked tam budeme sami bede to pre neho lachsie. On sa na mna rozkrical,ze nie a zacal mi syna trhat z ruk, strasne malz krical a aby toho nebolo mala vybehli svokrvci a zacali ma pred detmi bit. Bolo to peklo, vybehli susedia, deti strasne vrieskali a potom ma zatiahli do dvora, aby to nikto nevidel. Dcerka bola taka statocna, ze zavolala policiu ,ja som medzi tym skolabovala, takze prisla aj sanitka.Nakoniec mi musel deti dat, dcere povedal, ze uz dceru nema, starsi syn ma velmi branil pred svokrovcami, tak tomu povedali, ze ten panchart musi vypadnut.Na druhy den som hned isla na socialku, tam deti vypovedali, bolo vydane predbezne opatrenie takze zostali u mna.Je strasne co museli prezit, som stasna, ze ich mam, ale na toto nikto z nas cely zivot nezabudne!!Nakoniec nas rozviedli vseptembri 2007, deti mi boli zverene a moj ex sa styka iba s najmladsim synom, dve starsie deti pre neho nejestvuju. Samozrejme zo zaciatku mi posielal kazdu chvilu domov socialku, ze sa nestaram o deti, ze toho najmladsieho tyram a podobne. Teraz to riesi cez vyzivne, ktore posiela ako sa mu chce a ja si neviem pomoct, lebo nahradne dostanem az ked tri mesiece neposle a na to si dava velky pozor.Navyse je zivnostnik a danove si robi tak, aby to vyhovovalo jemu a nemusel vela platit na deti!!! Taky je starostlivy a ak sa nahodou ozvem za vyzivne , tak mi povie , ze ked som ich chcela mat, tak nech sa staram.Tak tolko kmojmu pribehu 😒 Velmi vsetkym drzim palce a hlavne nech co najmenej trpia deti. Nema sa to riesit cez ne, ale aj s tym musia suhlasit dvaja a nie vzdy to ide.

zazalienka
25. nov 2009

ahojte.. katrin a k čomu dospeli? aký je výsledok?

zabul, je mi to veľmi ľúto čo musíš prežívať.. najhoršie je keď je urazená ľudská ješitnosť a je jedno kto si to odnesie.. aj deti.. yle bohužiaľ ideálna cesta dohody neexistuje.. lenže deti trpia a to je zlé..
ja chcem už len pokojnú domácnosť, zdravé dieťa, a aby malej u nás bolo dobre tak ako doteraz.. nič iné robiť nemôžeme, len jej dať pocit, že je milovaná.. a ona to cíti.. vie, že keby bolo najhoršie, jej ocino je tu pre ňu..

katrin21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabul
26. nov 2009

zazalienka... dakujem za tvoje povzbudenie, dobre to padne. Velmi by som si zelala, aby sme sa vedeli s mojim ex dohodnut a komunikovat spolu ako dospely ludia, ale ja som uz vyskusala vsetko a vysledok ziadny! Presne ako si povedala, najhorsi na svete je ohrdnuty chlap!! Keby ma opustil prvy, tak by bolo vsetko O.K. Velmi vam drzim palce
a prajem len to dobre 😀

katrin21...aj tebe by som sa chcela podakovat. Len neviem ci ste urobili dobre, ze ste to s malou vzdali , vies aby to raz ked bude väcsia vedela pochopit, preco ste sa tak rozhodli. Ked je ta jej mama taka potvora, kto vie co jej narozprava a ten strateny cas sa uz nikdy nevrati. Nechcem vas kritizovat, je to len moj nazor ale vy viete najlepsie preco ste sa tak rozhodli. Urcite by si ona rozumela s mojim ex, asi su rovnaka krvna skupina! 😎 My sme sa rozviedli hlavne kvoli svokrovcom , su to bestie v ludskej kozi!! 😠 Trpela som tam skoro 15 rokov a potom som si povedala dost. Bolo to peklo na zemi a ani najhorsiemu nepriatelovi by som to nepriala, ale uz je to za mnou aj ked mam z nich nocne mory dodnes. Uz maju novu nevestu, ktora nasava aj so svokrom, ale vzdy vyuziju kazdu prilezitost, aby ma spinili pred kazdym kto im pride do rany. Ja by som velmi chcela ,aby sa ex zachoval ako otec k vsetkym trom detom, su to uzasne bytosti a ja som na ne velmi hrda a mal by ybt aj on, ale pre neho ty starsi nejestvuju. Dala by som im vsetko na svete a trapi ma , ze toto neviem zmenit, lebo si to zasluzia!!! Inokedy ma zasa napadne , ze je to tak, pretoze si on nezasluzi tieto deti a ta jeho nova ozranka nastastie deti mat nemoze, aj tak by to chuda len trpelo. Aspon tu je nejaka spravodlivost. 😉

katrin21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
27. nov 2009

a mne v lete do telefonu povedala osobne, ze by bola najradsej keby sa Nika s otcom ani nestretavala... staci ti???

munu
27. nov 2009

Kamil, radsej sa neozyvaj, lebo dostanes aj ty svoje, chichi 😀 😉

zabul
27. nov 2009

Katrin21 ...to je na porazenie, ked je niekto takto obmedzeny.Ked som citala co si mi napisala naozaj som mala pocit , ze citam o mojom ex, len v zenskom rode!! Nas nez rozviedli, tak on stihol zrusit zivotne poistky dvoch starsich detí a nechal si vyplatit vsetky peniaze!!! 😠 Dcere bol poistovatel on a synovi ja , tak napisal ziadost v mojom mene aj ma podpisal a oni mu tie peniaze vyplatili, bolo to vyse 50 000,-sk !!!! Ked som to zistila skoro ma porazilo. Isla som do tej poistovne, ze nech mi vysvetlia, ako je mozne, ze mu vyplatili tie peniaze, tak mi povedali, ze oni nemozu skumat podrobne vsetky ziadosti a ich pravnik mi povedal ,ze to je trestny cin podvodu a falsovanie, ze mam ist na policiu a podat tresne oznamenie. Tak som mu najskor zavolala, ze ci tie peniaze vrati detom, ze ich nemusi davat mne do ruk, ale nech ich vlozi detom na knizky a ked budu plnolete, nech si s nimi robia co chcu, tak mi povedal, ze ho kludne mam udat. Tak sme sa 4 mesiace tahali po policii, stale vypovede, dokazovanie ,konfrontacie, potom ho obvinili z tresneho cinu falsovania a podvodu a predstav si ,ze v tomto state je mozne to ,ze prokuratorka ho oslobodila, pretoze sme boli v tom case manzelia a skoda vznikla iba mne a detom!!!! Nakoniec som sa snim musela tahat aj o oblecenie deti, lebo im odmietal dat cokolvek co bolo ich. Tomu najmensiemu dal hracky po roku a detom oblecenie do vriec a vylozil ich na ulicu. Ja som im musela zabezpecit vsetko uplne od zaciatku, vsetok nabytok ,postele ,periny, ani pisacie stoliky im nedal. Nechal ich uplne ako zobrakov. Dokonca dcerke pobral vsetky retiazky,prstienky a nausnice co sme jej pokupili na sviatky a co dostala na prijimanie od rodiny. A samozrejme mne pobral vsetko zlato co mi kupil pocas manzelstva, ale to ma tak nemrzi,ako to ,ze nam moja mamina kupila auto a privesny vozik, ktory potreboval na pracu a mna s detmi nechal z holimi zadkami!!! To je svinstvo, vsak?? Povedz, ako sa moze niekomu prepiect tolko zla!!! ☹

katrin21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz