Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nechcem, aby sa stretával s dieťaťom

lady_angel8
5. jan 2016

Dobry vecer chcela by som poradit ohladom otcovstva. S partnerom no uz s byvalym cakame dieta lenze on od nas odisiel nasiel si inu a s nou chce dieta vychovavat. Ja nechcem aby sa s malou stretvala a ani aby ho poznala. Neudam ho ani za otca, lenze on sa mi vyhraza ze ma uda na sud a ked sa potvrdi ze je dieta jeho bude automaticky zapisany za otca. Chcela by som sa spytat ci existuje nejaka moznost ako sa tomu vsetkemu vyhnut a aby nemal pravo na malu.

jeennyv
5. jan 2016

@lady_angel8 Ja by som poradila v skupine kde su pravnici alebo na nejakom pravnickom fore, co myslis pod pojmom chcu spolu vychovavat.... tak male dieta je pri matke, ak nevzniknuu okolnosti,pre ktore sa o neho nemoze starat, ked ta partner opustil v tehotenstve pre neho to bude pritazujuca okolnost a ked ta opustil v tomto stave uvedomuje si vobec o com je starostlivost o dieta, ci uz psychicka, fyzicka alebo financna ?...dieta nie je babika a podla mna ho to vsetko po prvych koplikaciach, ze male dieta vela place, kaka a place a papa prejde....

pribinak
5. jan 2016

@jeennyv to su ale chybne úvahy a dávaš
@lady_angel8 zbytocne akúsi nádej

Jednoducho ak otec pôda navrh na určenie otcovstva a testy potvrdia otcovstvo, bude riadne zapísaný do rodného listu dietata ako otec
Bude mu určené vyzivne a styk s dietatom

livka_
5. jan 2016

chciet je sice pekne, ale podla mna vari z vody a vyhraza sa zbytocne. sme nastastie v sr, na babatko nebude mat dosah, uz absolutne nie aby ho vychovaval. ved aj rozvedenym parom, kde je otec v rodnom liste byvaju deti na striedavku davane pod piaty rok viacmenej vynimocne..aj to som moc povedala. tak ho nehlas ze je otec, na list rodny ho nedavaj a on nech bojuje na sude kolko zvladne, bude to mat tazke. aj ked ho priklepnu po torture za otca, to kym sa k malej realne dostane, to potrva. osobne myslim ze opustit tehotnu a najst si inu, to je moralny suteren. drzim ti palce. robila by som to iste!

tilda
5. jan 2016

@lady_angel8 nenechaj sa zastrasit,ak nie si uplne patologicka osoba,babo ostava tebe. Ano,ak ho neudas ako otca,moze sa s tebou o to sudit,myslim ze ma na to len niekolko rokov,neviem presne... neboj,ziadna kasa sa neje taka horuca,ktora baba by uz len chcela starat sa o frajerovho novorodenca? Zivot je dlhy,mozno ona skoro otehotnie a tvoj ex presmeruje pozornost inde. Este mi napadlo,ze treba zvazit to zapisanie do rodneho listu,dieta ma pravo poznat svojho otca a tiez pride o akekolvej financne naroky,ale to sa uz rozhodnes ty sama,co je nalepsie 🙂 drz sa a neboj sa 🙂

jeennyv
5. jan 2016

@pribinak ja jej nedavam nadej ani nic, ja hodnotim, len z pohladu co som zazila v okoli a aj z pravneho hladiska ma prednostne pravo matka, v tak malom veku atd...resp. ved este ani na svete nie je, preto nech hned komunikuje o svojich krokoch s pravnikom ci mediatorom...ved pri stretnutiach s novorodeniatkom jej pritomnost bude pocas stretnuti potrebna...ja vnimam jeho postoj ako hovorim hop kym som nepreskocil.....

pribinak
5. jan 2016

@jeennyv dost sme sa nepochopili! Právo ak bude uznaný otcom mat bude, ci sa to zakladatelke paci, alebo nie

Ci uz bude otec svoje právo realizovať a ci ona bude tobit prekážky je uz uplne ina téma

Je jasne, ze striedavku pri takom malom dieťati nedostane a pri stretnutiach bude prítomná sj matka dietata

mala_hobitka
5. jan 2016

@lady_angel8 Hlavne klud. Ako radia baby, nezapis ho ako otca a uvidis. Ked by sa sudil, tak priznas n asude ze je otec ale nechcela si ho udavat lebo nemas zaujem ani o jeho alimenty ani o jeho osobu ako otca dietata. Dovody uvedies - opustil ta, je nezodpovedny atd. Maximalne ho uzaju za otca, priklepnu mu vyzivne a pravidelne navstevy, zozaciatku v tvojej pritomnosti. Pravdepodone strati zaujem uz v priebehu procesu.

Rozhodne sa neboj ze by dosiahol to ze dieta bude v jeho starostlivosti a ty si neskrtnes. To nehrozi. On ta sice moze vidiet len ako "automat na dieta"ale zakon ta vidi ako matku. To co si mysli otec je absolutne nepodstatne.

Inak je pre mna neskutocne smiesne aki su tito bezcharakterni blbci naivni. Oni vidia len to napapane, prebalene, vyspinkane spokojne usmievave babo ako tie v reklamach. A vobec netusia kolko casu a energie to stoji.

dominikav123
5. jan 2016

@lady_angel8 to aby nebol zapisany na rodnom liste, pokial prebehne urcenie otcovstva sudnou cestou, cez znalecky posudok a test otcovstva, bohuzial nijak nezmenis.

automaticky mu ale vznikne povinnost hradit vyzivne na dieta o ktore sa osobne nestara ale aj pravo na participovani na vychove dietata...chces nechces, je to jeho otec, tak je postaveny zakon o rodine

stanulienkat
5. jan 2016

Mne sa paci, ake ste vsetky objektivne. Nikto tu neriesi, ze dieta potrebuje aj OTCA!!! Neviete, ako sa dotycny k tomu stavia, co vie dietatu poskytnut, ci by bol dobrym otcom, ci sa chce dietatu venovat, ci mu ma co dat po psychickej, mentalnej a financnej stranke. Proste zlyyyyy clovek a ukamenujme ho. Neviete nic o pozadi rozchodu tejto dvojice!!!!!!!!

petulda333
5. jan 2016

@stanulienkat presne tak!!!v inych temach ked sa zeny stazuju ze ich chlap opustil a nema zaujem o deti mu nadavaju aky je to idiot ze kasle na deti atd a tu ked chlap sa aspon teraz javi tak ze chce mat zaujem tak kydaju ze co si vlastne dovoluje!!nik nevie preco sa rozisli skutocne a to ze od nej odisiel este neznamena ze nemoze byt otcom!!autorka je dotknuta kvoli rozchodu a preto mu chce branit,ziadny normalny dovod nevidim

moni244
5. jan 2016

Typicky konikovske, ukamenujme kazdeho chlapa, zakazme mu styk s dietatom, ved co, je len darca spermii, no nie?

lady_angel8
autor
5. jan 2016

Ten clovek sa za cely cas nespytal ako sa ma mala, ani raz somnou nebol na ultrazvuku nic jej nekupil....rozisli sme sa koli tomu, lebo sa mi nepacilo ze strieda krcmy a vela pije a on o tom vedel vela krat sme sa preto aj pohadali ale akosi mu to bolo jedno....odisla som od neho k nasim a ani raz nas nebol pozriet nejavil ziadny zaujem....ked som mu povedala ze ma bolia krize a uz nevladzem ani chodit pomaly napisal co uz....tak preco niekto kto cely cas sa o nas nezaujimal by mal byt jej otcom? jemu ani tak neide o malu kopu krat mi povedal ze si to male mam nechat pre seba jeho do toho tlacia rodicia lebo nechcu prist o vnuca....zazivala som s tym clovekom hrozu dokonca fyzicky napadol aj moju kamaratku a viem zeby mu nerobilo problem napadnut aj mna....proste uz ho v zivote nechcem vidiet chcem mat od neho pokoj

jalito
5. jan 2016

@lady_angel8 smutné... prečo si si od takého chlapa nechala urobˇiť dieťa?

lady_angel8
autor
5. jan 2016

on taky nebol on ked zistil ze som tehotna sa strasne zmenil zacal viac pit viac sa venovat kamaratom a viac na mna kaslat a ked som chcela ist na potrat lebo som tusila ze to takto dopadne tak mi sluboval ze on sa zmeni a ano zmenil k horsiemu zacal ma aj podvadzat

tictactoe
5. jan 2016

@lady_angel8 nanestastie pre teba, baby ti to tu napisali spravne. ak on poziada o test, tak mu sud vyhovie, urci vysku vyzivneho a styk s dietatom.
to ze sa o teba nezaujimal, to ze ste zle zili sud zaujimat tiez nebude. na mna sa otec dietata vykaslal hned ako som mu povedala ze som tehu, kydal na mna ze to nie je jeho dieta, ze mna a ani dieta nikdy vidiet nechce, ze je to cele na mne, v ten isty cas cakal dieta s inou. sud to vobec nezaujimalo, dnes ma schvalene uz aj nemozne a to je cudzinec!!! tento stat a sudnictvo vobe ale vobec neprihliada na to co bolo, ako sa zaujimal, ci nezaujimal o teba v tom case. je to v zaujme dietata aby sa dieta s otcom stretavalo a basta! ublizil mu niekedy? nie - a to je pre nich rozhodujuce. a ty ako matka sa mozes na hlavu postavit, nepochodis nikde! vedela by som romany pisat do bludu... ☹

lanugo
5. jan 2016

Ani som necitala komentare, ale dievcata! Pre kristove rany! Zacnite pouzivat zdravy sedliacky rozim.To ma kazda zena bez ohladu na vzdelanie ci IQ.To snat nemyslis vazne, ze sa nechas vyhrazat tak primitivnym postupom.Ty si fakt myslis, ze malinke porodis a on si ho so svojou novou vezme z porodnice domov, kde ju bude vychovavat legalne a tebe zostanu oci pre plac? Baby neblaznite, vsak u nas nevladne rezim ako v arabskych krajinach!

lanugo
5. jan 2016

No a jasne, uved ho!
Nebud pyšna, to ani tebe ani malinkemu nepomoze.Nech plati vydaje pocas tehotenstva- vysetrenia, vitaminy, vybavicku, cestovne,....a potom samozrejme vyzivne.Preco ho chces od tejto financnej zodpovednosti odbremenit? To, ze je debil je vec ista, ale to, ze budes potrebovat prachy je jasne ako facka.Tak sa nad tym zamysli racionalne.A neboj nema sancu ani len na striedacku, aspon kym je male

jalito
5. jan 2016

@lady_angel8 chlap sa nikdy nezmení, to je najväčší omyl nás žien. Pokiaľ mal už na začiatku vzťahu sklony k pitiu, časom to bude horšie, ja viem, že keď svrbí rozkrok, je to horšie ako podebraná pata...

jalito
5. jan 2016

@moni244 niektoré ženy na MK a i všade inde to tak vidia 🙂

silaviat
5. jan 2016

vyhnut sa tomu neda raz je otec tak ma na dieta rovnake pravo ako ty a to ze ty si odkopnuta urazena ex neznamena ze dieta ma prist o otca.. sa spamataj -postav svoju hrdost stranou a neber dietatu otca..akoby si sa ty citila keby ti vzal dieta a uz nikdy ti ho neukazal?? sebecke zmyslanie mas

lady_angel8
autor
5. jan 2016

Je tu este jedna moznost najlepsi kamarat sa ponukol ze mam udat za otca jeho ale potom neviem ci by sa biologicky otec nemohol voci tomu branit a ci by sa to potom dalo dat prec z rodneho listu ako vyskrtnut otca.

jalito
5. jan 2016

@lanugo no krása, ona roztiahne debilovi, nechá si od neho urobiť dieťa, a on aby jej ešte platil? A kde je antikoncepcia? Kde je nejaká zodpovednosť? Alebo chuderka na neho chcela ušiť búdu s dieťaťom a snaží sa chlapa uháňať...

jalito
5. jan 2016

Dnes chýba zodpovednosť za výber partnera pre život, rady rozťahujeme prvému, čo príde do cesty a potom to takto vyzerá na MK 🙂

jana_eyre
5. jan 2016

@lady_angel8 a tomu kamaratovi veris natolko aby mal pravo na malu? Lebo zrejme aj tvojmu ex si verila, ked ste sa rozhodli pre dieta.. Toto by som urcite nerobila, ale je to tvoje rozhodnutie..

Ak by podal navrh na sud biologicky otec, testy sa mozu spravit tak ci tak ak dokaze ze otcom byt moze a budes mat este vacsi problem..

silaviat
5. jan 2016

@lady_angel8 bio otec to moze napadnut a hotovo ak ma raz zaujem yt v rodnom liste tak tam bude... druha vec nezabudaj ze raz to budes dietatu musiet vysvetlit .. a on zrejme o dieta zaujem ma ked tam chce byt nema len zaujem o teba a tvoju pritomnost kazda minca ma dve strany a pochybujem ze ty si bola neviniatko... a aj starky maju zaujem o vnuca tak preco im ho beries?

medovka14
5. jan 2016

@lady_angel8 samozrejme, že sa môže brániť, dal by to na súd, a ten by nariadil test otcovstva... Z tohoto sa vyvliecť nedá, bohužiaľ...

lanugo
5. jan 2016

@jalito mas uz dieta? Apropo, ty si nepostrehla, ze zakladatelka "roztiahla" nohy svojmu priatelovi.Vies, to sa tak robi ked dvaja spolu chodia...

jalito
5. jan 2016

@lanugo vieš moja zlatá, ja už dieťa mám a som i vydatá a to dosť dlho. Len pre tvoju informáciu.

lanugo
5. jan 2016

@jalito ano, tuto info som potrebovala moja zlata

jalito
5. jan 2016

@lanugo niet za čo, láska

Tu začni písať odpoveď...

Odošli