Nechcem deti

tattrankaa
10. jún 2015

Dobrý deň,

v prvom rade Vás chcem poprosiť o neútočenie na moju osobu. Mnohé ma budú odsudzovať, ale aj tak to vyskúšam - tu napísať.
Mám 28 rokov, som krátko vydatá, no netúžim po deťoch. Skrátka mi netikajú biologické hodiny. Nemám rada deti, neviem si predstaviť, že by som deti mala niekedy.
Svokrovci a moji rodičia mi stále pripomínajú ,,odchod na materskú dovolenku" - no mne je z toho celého zle. Ja neviem pochopiť, prečo sa starajú do života iných ľudí.
Mne a môjmu mužovi to tak vyhovuje. Nie sme ani zabezpečení, sama viem, aké je to ťažké v tejto dobe.

Bola by som rada, ak by sa tu na mk našla nejaká spriaznená duša.
Ďakujem za to, že som sa mohla podeliť so svojim trápením.

Pekný deň

charlie1980
14. jún 2015

@valy To bolo vo Svajciarsku. @nikawero12 Neviem, Aky by malo zmysel si vymyslat 😀 1. nevies, ako spolupracuju ucitelia s psychologmi, neviem to ani ja, kedze moje dieta ma 20.mesiacov 2.Neviem ani to, kolko starosti maju ucitelia, kedze nie som ucitelka. Ja pisem to, Co mi rozpravala kamaratka, ktorej bola ta 6.r dcera.

nikawero12
14. jún 2015

@charlie1980 viem veľmi dobre ako spolupracujú učitelia s psychologmi, kedže som sama učiteľka. Takže práve preto ti opakujem ešte raz - píšeš kraviny!

charlie1980
14. jún 2015

@nikawero12 Mozno sa toho Este ako rodicia dozijeme aj tu na SVK, kedze Studie sa robit musia 😀 Ale mne je to jedno, tiez som sa nad tym zasmiala 😀

petra7777
14. jún 2015

@mijo53 Čo dodať? ....."čím viac ľudí spoznávam....tým radšej mám zvieratá".........

paskolinka
14. jún 2015

ked clovek ma problem a zveri sa s nim nikomu, podla mna mu moze ist bud o to, ze caka uprimnu radu (lebo problem chce riesit) alebo potlapkanie po pleci (lebo ho riesit nechce, skor hlada uzbezpecenie, ze problem neexistuje, resp. mozu za to ini). neviem presne, o co islo zakladatelke temy. pise ze nechce a nema rada deti, no rodina ju do toho tlaci a ona to vnima ako trapenie. vydavala sa proti svojej voli, rodina ju dotlacila do velkej svadby v kostole, pricom ona sa nechcela vydavat vobec. v manzelstve sa citi nestastna a stiesnena, aj napriek tomu, ze muza miluje. matka ju mala cely zivot v pazi, s rodinou nema dobre vztahy, nema sil s nimi bojovat, vyustilo to az do zdravotnych problemov, ktore pretrvavaju doteraz. s muzom planuju spolocne byvanie (teraz zrejme ziju s rodicmi?). preto sa tu viackrat ozvali hlasy, ze naozaj ma problem, ale primarne to nie je ci mat alebo nemat deti, resp. ako to vysvetlit rodicom. je na tom nieco zle poukazat na to, ze ano dievca, mas problem, ale riesenie je na tebe, rob s tym nieco? alebo je lepsie potlapkavat sa a hovorit si, ze vsetko je ok, ostatni su ti zli? co sa tym vyriesi? a co je na tom zle, ze rady a nazory, co tu padli su rozne a cisto subjektivne? ak mam problem, tak toto je presne to, co cakam od kamosiek. uprimny subjektivny nazor vychadzajuci z vlastnej skusenosti. necakam, ze ma niekto ovali nejakou metafyzickou pravdou alebo hlbokou filozofiou, ci relativizovanim. vsetci mame problemy, len niekedy je tazke ich pomenovat a na to su castokrat dobri ludia zvonku, ktori sa dokazu pozriet z ineho uhla a prispiet svojou skusenostou...

maria1989
14. jún 2015

@mijo53 to je tvoj názor. niekto to berie inak 🙂 žime každý tak, ako nám vyhovuje 😉

maria1989
14. jún 2015

@valy , ked nejaky miliardar vyhadzuje vylozene peniaze na psychoterapiu pre psa alebo odkaze svoje peniaze psovi a podobne hluposti a mohol by ich radsej darovat chudobnym, tak je to smutne. - možno je to smutné, ale tiež je to jeho vec, kde dá svoje peniaze.

tattrankaa
autor
14. jún 2015

@horana ja sem chodím - čuduj sa svete- po recepty 🙂 háčkovanie, šitie a iné veci 😀
a by si sa čudovala, koľko žien mi napísalo do správy to, že ony sú na tom podobne !

Len toľko k téme a presviedčaniu mňa - kam mám prispievať. Pekný deň.

horana
14. jún 2015

@tattrankaa Pekny den aj tebe! Pre recepty a strikovanie je fajn sem chodit, ale ked sa dobrovolne bezdetne zapajaju do tem preco nemat deti a pytat si v tom istotu a potvrdenie od detnych, je to take zvlastne. Ako som pisala, je to podobne akoby niekto kto ma rad - teoreticka situacia a len ilustracny priklad, prirovnanie - len more a nechodi na horske dovolenky vobec, by dosiel do horskeho fora, kde sa inde prebera aj balenie na dovce celkovo alebo recenzie na CK, a pod. cize su tam aj vseobecne temy, ktore sa aj ich mozu tykat, ale zasiel by do tych konkretne horskych a pytal si tam potvrdenie ake je super chodit len k moru. Nepripadalo by ti to zvlastne? Lebo ked ma rad more, naco to vobec potrebuje potvrdzovat a pytat si "pozehnanie" v tejto veci od ludi, ktori prave oblubuju nieco uplne ine. Je to akoby si sam sebou nebol isty, ale ked si nie je, tak potlapkanie po pleci, byt uprimne, mu tem vnutorny pokoj aj tak neprinesie. Pisem to v dobrom. Neviem ci je to zrozumitelne, pisem velmi narychlo a nestiham az tak cesat myslienky. Dokonca by som povedala ze je to akesi nenapadne znamenie ze paradoxne zakladatelka uz nad tym zacina, aj ked velmi skryto uvazovat a takto sa to prejavuje. Aj ked zatial v stadiu ze sama pred sebou by hovorila pravy opak, ako ked taky pred-pubertak zacne byt do niekoho zalubeny a ked mu to okolie povie cim vehementnejsie sa brani tym viac je to znak ze je to tak. Toto mi pripada obdobne 😉 Rada by som bola keby sa dalo nastavit nejake upozornenie a za 10 rokov sa tu zist a povedat si ako dopadla, aj by som sa bola mozno ochotna stavit, bolo by to mile 😵

spirit16
14. jún 2015

@horana
Vysvetlila si to tak, ze potvdzujes, ze si si prispevok prelozila po svojom a vidis tam to, co tam nie je.
Ona sa neprisla pytat na nazor tych, co maju deti, alebo pre ktorych su deti zakladnym predpokladom ich sposobu zivotu.
Dala sem tuto temu, pretoze prave hladala tie spriaznene duse. To pise v uvodnom prispevku.
Nepytala si od nikoho radu, ze ako ma prekonat to, ze deti nechce. Nepytala sa nikoho, ci to je normalne a o akej svojej vlastnej "nedokonalosti" by mala uvazovat, aby pochopila, preco je taka "divna" a nema deti rada.
Nikomu nevysvetluje aka je to fasa nemat a nechciet deti a ze aj ti druhi, by sa nad tym mali zamysliet a deti nemat.
Chcela najst spriaznene duse a zjavne ich aj nasla.
To, ze si myslis, ze sem chodia len zeny, ktore riesia prioritne otazky okolo deti, je zase len tvoja domnienka a Tvoja predstava o tomto fore.
Je tu kopec inych tem a je tu aj vela tem o vztahoch ako takych.

horana
14. jún 2015

@spirit16 Jedine co si myslim ze si svojim sposobom radu pytala, lebo keby bola zrovnana, nepotrebovala by nachadzat "spriazdnene duse".
Druhak si myslim ze aj keby jej naplnili tuto temu vyhradne a jedine pozivotne nazory v style poplacania po ramene, neprinieslo by jej to asi zelany klud.
Ano, pisem svoje nazory a domienky, koho ineho by som mala, tak to robi kazdy tu, ja, ty , vsetci. A zaroven kazdy z nas sme presvedcene jednak o ich spravnosti ale zaroven aj istom stupni relativity.
A ano, ja napr. myslim ze sem chodia hlavne zeny co im deti istym sposobom "strasia v hlave", bud tak alebo onak.

To je super ze tu nasla aj take s ktorymi sa zhodla a zaroven je super ze aj take ktore jej napisali ze mozno este zmeni nazor, a aj take ktore presadzovali ze mat deti je lepsie, myslim ze nakoniec je vsetko v poriadku, je tu cela paleta nazorov a moze si vybrat. Je to pestre ako sam zivot. Ten v koncovke nesudi, dava si vybrat po slobodnej voli, napriek nasim preferenciam.
Aj tak to nakoniec dopadne ako dopadne, nie podla spriazdnenosti ci nespriazdenosti s momentalnym nazorom tu na fore. Ale podla toho co je jej sudene, toto vsetko tu su len take zabavky z dlhej chvile.

jabadaba
16. jún 2015

@petra7777 aj Ty? To sme na tom rovnako! Po pauze si docitavam tuto temu a opat raz sa mi potvrdili iste veci, ktore tvrdim uz davno. Podaktorym slahaju hormony do gebuli tak, ze sa menia na precitlivene nesvojpravne truby! 😝

tattrankaa
autor
16. jún 2015

@horana ach pardón 😀 zrejme nie si schopná porozumieť tomu, že nepotrebujem rozhrešenia - hlavne nie od takej ako si ty !!!!

Pekný deň
😀

horana
16. jún 2015

@tattrankaa tak to si stastny clovek, niekedy sa ti dostane aj nieco co nepotrebujes ako bonus 😉

klara226
16. jún 2015

@tattrankaa ani sa nenazdáš a tikať ti budú. To len bude potom trápenia, keď sa nebude dariť. A vôbec., neviem čo chceš počuť. A prečo sa vlastne trápiš.? Trápenie znie ináč. Toto mi príde že sa buď chváliš, alebo sťažuješ. Poznáš tú vetu nie?

lienka737
16. jún 2015

@tortelinka de facto, aj de jure je cirkevný sobáš s týmto postojom neplatný. Manželstvo nikdy nevzniklo.

paskolinka
16. jún 2015

@lienka737 cirkevný je asi neplatný, ale civilne to majú ok, nie? A v kostole aj tak išlo len o parádu, takže to im je asi jedno...

lienka737
16. jún 2015

@paskolinka civilne teda pred štátom je platný.

badimeria
16. jún 2015

@tattrankaa ahoj ja ta mebudem odcudzovat iba napisem 🙂 mam tiez taku kanosku ta deti nemohla ani vidiet kazde bolk male parchantica 🙂 a bum yak sa zamilovala vzalo sa ze jej zacalo chybat aj mimo a ma rok teraz sa venuk co zboznujes uzivaj si zivot a ja aj tal viem ze raz sa v tebe ten pud matkyobkavi a to si bud ista 😉 potom si iba namna raz spomen ze som mala pravdu hi

petra7777
16. jún 2015

@tattrankaa presne tak....len to nechcú prepierať cez diskusiu, aby sa celý zbytok MK nepustil aj do nich ☹ ...a nerozumiem, prečo si
@paskolinka myslí, že máš problém??? Niekto chce deti a niekto nechce....tak nechápem, aký problém.....

paskolinka
16. jún 2015

@petra7777 precitaj si uvodny prispevok, poslednu vetu

petra7777
16. jún 2015

@paskolinka Trápenie a problém sú dve odlišné termíny 🙂

paskolinka
16. jún 2015

@petra7777 ako pre koho 😉

tortelinka
16. jún 2015

@lienka737 áno, ale v jej prípade je to asi jedno, keď je to iba maškaráda, civilne je asi platný, nie?

redlineb
24. nov 2020

Zdravím... Asi tu muži nemajú čo robiť ale napíšem svoj názor.
Deti mám rád no vlastné mat určite nechcem. Mám 35 o pár dní a viem ze deti mat nechcem a nebudem. Priviesť deti do tohto sveta považujem za veľmi nezodpovedný krok. Som sám, single alebo ako to nazvať,nechcem pokaziť nejakej správnej babe život tým, že ju budem zavádzať že deti časom áno... No pri sexe si budem podvedome dávať pozor... Babu ktorá má rovnaké názory ako ja, som žiaľ zatiaľ nenašiel.
Každopádne držím palce a veľa zdravia hlavne
Ľubo

nihane
24. nov 2020

@natalym Ako mozes napisat, ze by si sa obesila bez deti? Si chora na hlavu? Dufam, ze im budes raz branit vyletiet z hniezda, ako dalsi posahani rodicia. Daj sa liecit, toto nie je normalne.

janulik2008
25. nov 2020

@tattrankaa nie si sama. Som na tom podobne len ... ja deti zbožňujem iba vlastné nechcem prečo ani netuším 😀 možno strach? Či to zvládnem atď. V každom prípade ... nemám problém ostať s deťmi postrážiť ich nakŕmiť či prebaliť s väčšimi sa zahrať ... ale ako vravím ... postrážiť a vrátiť 😀😀😀
@redlineb dobrý názor ... deti sú cool ale postrážiť a vrátiť 😀

sajsim
19. dec 2021

@anetkaadamko Damy, prepáčte, ale mať dieťa z tak egoistickych dôvodov, ako je v starobe nebyť sám, je ale že absolútne prízemné... To už akože teraz plánujete dieťaťu plánovať život??? Nezabúdajte, že dieťa nie je vaše vlastnictvo, Boh vám ho len na istu dobu požičal a dal vám priestor zasadit do neho to najlepšie, čo viete... Ale príde čas,keď dieťa odíde a možno vám bude viac nápomocný celoživotné nenavideny sused, ako vlastne dieťa...

sajsim
19. dec 2021

@esterba Pani, to si fakt myslíte, že vaše deti budu rady, ak vás v 80ke budú mať na krku? Ak ich k tomu pritlacite, možno vás dochovaju, možno len tak, že vám tresnu tanier polievky na stôl ako povinnosť, v horšom prípade vás strcia do domova alebo vás raz denne prídu pozrieť k vám do bytu na 5 minút aby sa ratalo alebo ani neprídu, lebo budú 100ky km od vás a na Vianoce vám zavolajú... Toto je tak alibisticky prístup, že dovi - dopo, akoby si len ženy matky potrebovali obhajit dôvod, prečo tie deti vôbec maju - no aby má dochovali 😆😆😆
A na margo, ja mám 94 starú mamu. Ľúbim ju, žije s ňou jej syn, jej ďalší syn (môj ocino) je tam denne 20x, aj keď žije v inom dome... Starká je plne mobilna, ale už špekuluje, nechce sa kúpať, jesť len to, čo sa jej páči, čo nechce, nepočuje (je pravda, že ma požehnany vek a nárok na hluchotu i demenciu), jesť chce len odo mňa, iba ja ju dokážem presvedčiť..., žijem však inde, nemôžem to robiť denne. Aj keď ma okolo seba ľudí, deti, vnúčatá, ľúbime ju, no cíti sa podľa mňa sama - za mňa, asi by sa cítila lepšie v domove s ľuďmi podobného stavu (tam by sme ju však nikdy nedali)... Ono si niekedy s ľuďmi o dve generácie mladšími alebo staršími ani nemáte čo povedať. Akoby vám bola omnoho hodnotnejšia suseda podobného veku, s ktorou sa vzájomne v starobe podopierate, spomínate a hoviete si..., nie syn, či dcéra, vnuca, ktoré vynervovane z roboty po celom dni príde, donesie nákup, 10x vás zahriakne a ponahla sa, lebo ho ešte čaká XY povinností. A žiť spolu, to tiež nie je pre všetkých, skôr pre nikoho...
Na margo deti, ja mám 35 a deti nemám. Deti však milujem, a ak budú, budú a ak nie, tak tiež dobre. Nikdy som nechápala zeny, ktoré sa spravali až obsesivne a mali deti len preto, lebo sa to tak ma a všetci to tak majú. Sú zmyslom života, su to najuzasnejsie, čo môže byť, ale aby to fungovalo, musí sa stretnúť ozaj veľa faktorov, inak je to utrpenie, ktoré uz žena matka nemôže dať verejne najavo... Vek má absolútne netlačí, skôr by som sa priklonila k adopcii, pre mňa je to omnoho vyšší čín, dokázať dať lásku cudziemu dieťaťu, nie len vlastnému...