Nechcem druhé dieťa

atoskopetrik
22. apr 2014

Ahojte baby.mam 6 mesacneho synceka...a moj manzel by chcel dalsie dieta...stale mi dookola vravi, ze ho chce..ale ja uz dalsie dieta nechcem a vie to......porod som mala tazky, vyvolany a dalsieho porodu sa obavam..stale sa mi o tom porode sniva....môjho malého synceka mam nadovsetko rada...ale materska ma vôbec nenaplna a neviem si predstavit byt na dalsej....chcem sa vratit do prace a budovat si karieru, ktoru som zacala pred tehotenstvom...a uzivat si vsetok cas iba s mojim syncekom....viem, ze sa tu najdu aj mamicky, ktore ma budu odsudzovat ale je mi to jedno....poradte mi ako ho mam presvedcit, aby mi nevravel dokola ze chcem druhe dieta a bral do uvahy aj moje pocity?

hucko44
23. júl 2014

@atoskopetrik
Určite ti poradili aj tak a aj tak. Je tu 5 strán príspevkov. VYKAŠLI SA NA TO, čo je dôležité pre iných. KARIÉRA NIE JE PRVORADÁ. Je dobrá ak je dobrá a prináša uspokojenie aj vo forme peňazí, ktorými zabezpečíš fungovanie rodiny. UMRIEŠ, mysli na to. Mysli hlavne na to, čo bude pre Teba pred smrťou lepšie. či je to pocit z toho, čo všetko si v kariére dokázala, alebo to, akých ľudí máš okolo seba a kto Ťa ako miluje. Možno si myslíš, že Ťa navádzam k rozhodnutiu mať druhé dieťa. Trošku to tak aj je. Ale ak Ťa vnútorne viac naplnia úspechy v práci, tak pracuj. Človek ale pracuje preto, aby naplnil svoje potreby. primárna potreba je PREŽIŤ a sekundárna UŽÍVAŤ SI. Ak ale nebudeš mať s kým si užívať, AKÝ MÁ POTOM ZMYSEL PREŽIŤ ?

henamichal
28. nov 2015

Darmo ma niekto hoci aj 5 detí, to vobec nie je zarukou, ze na starobe nebude sam.

vesnoj85
22. jún 2017

Mam krasneho 5,5 mesacneho syna. Ovdovela som, ked som bola 2 tyzdne tehotna. Tehotenstvo bolo bezproblemove, porod tiez. Viac deti som aj tak nikdy nechcela. Mam cerstvy vztah a priatel mal hned vysvetlene, ze David zostane jedinacik. Zmieril sa s tym tazko (obcas pochybujem, ci na 100%). Je to vsetko na dohode a porozumeni, ale ziadnu zenu nemoze chlap tlacit do niecoho takeho narocneho, akym materstvo urcite je ...

henamichal
22. jún 2017

@vesnoj85 ale hádam aj on by chcel vlastné dieťa. Vlastné je predsa VLASTNÉ On Nemá vlastné a to je pochopiteľné a normálne, že
túži po VLASTNOM dieťati.

janickacrazy
22. jún 2017

@vesnoj85 Skús sa na to pozrieť z jeho pohľadu, keby si si ty našla muža s dieťaťom a ty by si nemala ani jedno svoje, tiež by si žiadne nechcela? Neverím. Tvoje dieťa je ešte malinké, možno to prehodnotíš neskor. Ja som tiež druhé nechcela, ked mal malý 6 mes. Chcela som, až ked mal 3 roky, podarilo sa, až ked mal 11. Nikdy nevieš, ako sa ti život zvrtne.

katka253111
22. jún 2017

Tak u nas je to naopak - chlap druhe nechce, ze ten nas 2r8m stary drobec je aj za 5 deti (co je aj pravda)...ale ja by som este jedno brala 🙂... nuz, asi moja smola

mysicka36
23. jún 2017

@vesnoj85 toto je od teba pekne sebecké. Ja byť chlapom, rozídem sa s tebou a nájdem si takú, ktorá mi dá vlastné dieťa.

kvetinka75
23. jún 2017

nečítala som všetky príspevky, ale u nás to bolo opačne. V tomto neexistuje kompromis, buď h máš alebo nie. U nás to dosť naštrbilo vzťahy. Už aj rozvod bol na pretrase. Ešte sme spolu ale vzťah o ničom. Ja už vzhľadom na vek druhé dieťa mať nebudem a poviem ti, poznačilo ma to. Doteraz som sa s tým nezmierila a nezmierim a je to jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo sa stále hádame a sú problémy. Stále mu to vyčítam a budem aj keď to už nezmením. Neskôr uznal, že to bola chyba ale neskoro a už sa nič nedá vrátiť späť. Už len žne dôsledky svojho rozhodnutia bezo mňa.
Hladať som si nehladala nikoho ale neviem keby sa niekto našiel koho by som milovala viac ako jeho a chcel by mať dieťa, neviem ako by to dopadlo.

0silvia0
23. jún 2017

@kvetinka75 smutné...

janickacrazy
23. jún 2017

@kvetinka75 Teraz nie je nič výnimočné, ak má žena dieťa aj po 40tke. Ak je to 75 rok tvojho narodenia, tak možno by si ešte jedno bábo stihla. Mám kamošku, ktorá porodila prvé bábo v 40tke a všetko v poriadku. Ja mám tiež 40 a ročné dieťa a užívam si to. A sú aj staršie rodičky.

kvetinka75
23. jún 2017

@0silvia0 nuž aj taký je život, keď sú situácie kde kompromis nie je možný

kvetinka75
23. jún 2017

@janickacrazy nie nie je, som o pár rokov staršia, ale ja osobne by som po 40-ke dieťa neplánovala. Ak by sa pritrafilo OK, ale dobrovolne určite nie. Mám na to svoje dôvody. Hlavne zdravotné.

janickacrazy
23. jún 2017

@kvetinka75 Tak jasné, chápem, zdravie niekedy nepustí. My sme mali dieťa plánovane.