Nechcem ho už trápiť

niims
21. okt 2012

Caute mamičky…
nehladam rady chcem sa tu len vypisat…zijem v cechacha nemam tu ziadnu kamaratku, nikoho iba priateľa ktorému možem doverovať, ale je to na neho už tiež veľa…vážne sa snaží ale nie vzdy to ide ..pochadzame z vychodu slovenska kde to je fakt bieda..ako myslim, ze to je bieda teraz pomerne všade ale určite tu sa nam lepšie žije ako u nas doma..
strašne ma mrzí to, že nemám rodinu – nemám mamu( no mám ju ale tak ona sa správa citelne ako keby som nebola jej už dlhši čas)..nemá mi kto pomoct, a teraz sme sa ocitli fakt v mizernej situácii… vycestovali sme tu spoločne za prácou a ostala som tu tehotna… samozrejme aj ked troška nečakane prekvapilo babo no partner sa strasne potešil.. tak som sa musela rozhodnut čo a ako či tu ostat v cr alebo ist na svk… bolo mi to akosi jedno tu mi nema kto pomoct doma tiež nie( je tam sice mama, ale ta by odo mna len tahala peniaze)..
tak sme sa rozhodli ostat tu v cechach… a kedze hladas byt… vsade tie pridrbane kaucie dopredu zaplatili sme dve najmy cca 16000kc jedna vyplata fuč… a teraz sa nam to akosi vymyka z ruk…
ja som v 35tt a mam strach, ze nebudem mat si ani zaco zaplatit porodnicu ked pojdem rodit male babo:(..a to ani nehoworim, ze nemam pre neho ani kociarik nič…priatela to velmi, velmi trapi ze nam to nemoze zabezpecit..ale akurat je mesiac po tom čo sme si platili ten byt tie kaucie..boli sme aj na svk.. tak nejak nam to nevyslo teraz s peniazkami…tak viem, ze musime len vydrazt ten mesiac ..lebo pozicka by bola len somarina..ale proste tam ten strach je ze o babo pridem ved ho ani nemam do coho obliect … niekto ma v zivote co chce a niekto sa snazi dost a aj tak mu nic nevychadza..ako nam dvom s priatelom…
normalne nemam chut zit. viem ze bez nas by sa mal moj mily lepsie neboli by sme mu na krku, lebo mne fakt nema kto pomoct… on by sa mal bez nas fajn…:(
trapi ma vsetko to, ze sa on trapi, jeho trapi to ze sa ku mne mama zachovala ako svina ( pre info moju poslednu vyplatu este zo slovenska si nechala, klamala mi, ze nič nema ja som sa to az teraz dozvedela z papierow ktore mi prišli tu do ciech aby mi vysla vobec materska – papiere mi samozrejme vybavit nemohla lebo nahodou jej dcera by mala viac penazi ako ona! tak som musela na slovensko behat hore dole to tiez slo do penazi… – pytam od nej peniaze naspat lebo vazne sme teraz v nudzi ich potrebujeme pomaly nieje ani na rozky…tak ona radšej pošle peniaze MOJE milencovi svojmu! a este mi povie hnusne ze mozem babo nahlasit na trvaly pobyt u nej aby nebol BEZDOMOVEC ze inak mi pomoct nemoze… ale to ze ja som sa jej starala o syna -mam 7 ročneho brata, pomahala dost financne, vzdy ak nemala tak som jej odniekial vyzobrala peniaze povedzme to tak…a ona sa tak zachowa!!! ) vazne nenavidim svoju mamu zato čo mi robi, a vsetku zlost si vybijam na partnerovi…
preto ho uz nechcem trapit a neviem čo robit… ci odist či čo som vazne zmetena:(
troska sa mi aj ulavilo ked som to volakde vypisala,,

niims
autor
22. okt 2012

@lentilka29 a určite nebudes za zlu..ja tu nechcem aby ma ludia lutovali .. alebo čo proste len to na mna dolahlo a chcela som sa vypiisat 🙂

niims
autor
22. okt 2012

proste asi hormony so mnou zametaju alebo čo 🙂 aj vzhladom na to , že som možno daleko od domoviny.. tak mam troška vacsi strach zo vsetkeho..ale tak nechcem ist na svk ani za svet su tu vazne uzastni ludia

niims
autor
22. okt 2012

no a ešte jedna vec.. tiež možno som akurat tak naivna lebo ked vam tvrdi matka cele tehotenstvo neminaj peniazky... posielame ti balik a nakoniec paru dni pred porodom vam capne iba do spravy, že ci som si uz daco nakupila.. ta pozerala som len že čooo 😖 😖 😖 ,, ta ze ona mi nič neposielala bo ze jej nevysli peniaze tak neviem no.. a neobvinuj matku .. ja dufam taka nebudem .. ! nikdy

moni244
22. okt 2012

@niims neboj, to zvládnete, my sme tiež mali problémy, zistila som že som tehotná až skoro v 3 mesiaci, potom sa na nás všetko zosypalo, priateľ mal problémy v práci, zrazu mu začala chodiť nižšia výplata, ja v práci tiež moc nezarobím, do toho hypotéka, rodina ďaleko, všetko sa začalo až teraz otáčať, tiež ešte nemám skoro nič, ale verím že to zvládneme. To sú hormóny, stres, čo bude, ako to človek všetko zvládne, je to nová situácia, človek nevie do čoho ide. Tak hlavu hore, myslieť pozitívne, zvládli to iní a v horších situáciach

erika71
22. okt 2012

@niims Nie je nič krajšie na tomto svete ,ako držať v náručí svoje dieťa a ľúbiť ho každý deň 🙂 . Onedlho to spoznáš. Vôbec sa nestaraj o tých ktorí ti vytýkajú nezodpovednosť a podobné veci. Teraz sa snaž upokojiť ,lebo bábo cíti všetko. Netráp sa preto,lebo tvoja rodina ti nepomáha. Teš sa z toho, že partnerova rodina vám vychádza v ústrety. Nie si nezodpovedná, určite budeš dobrou maminou pre vaše dieťatko. Bohužiaľ ,nie si jediná ktorú vlastná matka ohovára a robí zle, i keď to nikdy nepochopím. Aj ja som matka dvoch detí a nedopustím na ne., Ale je to aj tak tvoja matka a odpusť jej. Veľmi Ti držím palce ,aby ste túto krízu nejako prekonali a vieš , najhlavnejšie aj tak bude to , aby sa to malé narodilo zdravé a ver mi, vôbec ťa nebude zaujímať či má krásnu košielku, ale či je v tvojom náručí spokojné. To grckanie inak fakt nie je pravda úplná, lebo syn mi vygrckal každú dávku mlieka ,ale dcérka nikdy negrckala . A keď dáš do krku podbradník a pod hlavičku plienku ,tak nebudeš musieť prezliekať denne viackrát. Je pravda, že prvých pár mesiacov je najlacnejších. Takže hlavu hore, držím palce a kamarátky nech prídu pomôcť keď bude treba a nie zastrašovať.

niims
autor
23. okt 2012

dakujem holky :! tak hej hádam to zvládneme nejak .. bude toho troška hodne ale to nič 😝

lujza123
25. okt 2012

@niims kliidecek...nejako bolo nejako bude, pises ze tvoj priatel ma pracu, mate byt, ty budes mat matersku..ver tomu ze to babetko vobec nepotrebuje toho vela na zaciatok....popozeraj sekace isto najdes teplejsi overal, v tescu nakupis zakladne cisto biele body a overaly za velmi lacno a nic viac okrem plienok zatial nepotrebuje..ani kozmetiku, ani cumle, ani hrkalky...kocar mozes kludne kupit starsi za polovicnu cenu..poviem ti ze tie kocare su aj tak take nekvalitne predrazene vrzgajuce sroty ze ani novy nieje ziadna supervyhra. A mimochodom aj tu na bazare zozenies vela veci takmer zadarmo..ja som sa tu pokusala predavat megabalik oblecka pre dieta asi do roka za symbolickych 20 eur ( a to tam boli aj pekne kvalitne vecicky) no nikdo to nechcel..potom som to predala kamoske a ta ma o oblecenie postarane na cely rok...myslim ze takych inzeratov tu najdes viac

male babetko a zivot len s jedneho prijmu je narocny, priprav sa na to..proste je to take obdobie..poviem ti ze ja som za 3 roky (tehotenstvo + do malej 2 rokov) kym som nezacala robit nekupila pre seba nic..ale toto obdobie je uz za mnou a zase mam co chcem..vravim je to len obdobie