Nechcem svokru pri kojení. Ako to riešiť?

zumina
12. jún 2008

Moj problem sa tyka toho, ze vzdy ked sme u svokrovcov, alebo oni u nas, a ja potrebujem nakojit maleho (3 mes), tak sa svokra vzdy dotrepe za mnou.Ono to malemu dlhsie trva, niekedy pije 30-40 min, a to svokra uz po nejakych 10min dolezie za mnou, ze kde sme tolko, a ze ona prisla za vnucikom, ze chce byt s nim a ze co tolko s nim robim.Keby bola aspon v izbe ticho, ale stale rapoce, poohovara vsetky susedy, samozrejme pridava svoje rady, typu:ze uz by som mala maleho odstavit, ze ona kojila vsetky deti max.do 2 mesiacov a su zdrave (haha,to urcite).Maly sa potom zacne vrtiet, jeho to rozptyluje, lebo svokra sa ma stale na nieco vypytuje a ja jej musim odpovedat, maly potom nepije, cim sa to vsetko este predlzuje, a zachvilu sa dotrepe svagrina, ze co tam tolko robim, a co je vrchol, zachvilu aj svokor.No, ja hore skoro uplne hola, lebo ja si maleho pocas kojenia prekladam z jedneho prsnika na druhy, aby mi nazaspal, potom sa snazim ako tak pozakryvat, na co sa maly zacne jedovat, to samozrejme voda na mlyn svokre, ze mam slabe mlieko, ze je maly hladny a pod.To ma vzdy tak vytoci, ze sa potom hadam s muzom, ze ich nevie chvilu zabavit, ci co.On sa uz x-krat povadil s mamou, ze nas nema vyrusovat, ale to vydrzalo vzdy zas tak do dalsej navstevy, a potom zas. Jej argument je ten, ze ona chodi za vnucikom, nie za jeho otcom, tak nebude 40 min zabijat cas niekde v obyvacke, ked ho ma doma.Koli tomuto sme obmedzili nase navstevy u nich, ale o to viac zacali oni chodit k nam.A tu zas to iste.My mame len taky maly 1,5 izb.bytik, ja sa s malym tisnem v tej polizbicke kde sa nam vojdu len 2 postele a postielka, a prakticky za 15 min. tam mam nasackovanych 3 dalsich ludi co sa uz ani dvere nedaju zavriet.Ze im to nie je trapne!!!!?? Ja som uz z toho riadne na nervy, potom som nervozna na maleho, ze mu to tak pomaly ide, lebo cakam kedy sa zas otvoria dvere....
Neviem, mozno som len precitlivela na take veci, ale ja to povazujem za intimnu vec, kedy sa mozem venovat len malemu, a nie pri tom riesit problemy celej svokrinej dediny.Ved ani moja mama ma nevyrusuje pri kojeni, a to som im ani nic nemusela hovorit, automaticky ked je cas, len mi u nasich podaju cistu plienku a ja idem do vedlajsej izby, kde mozem byt aj hodinu v kuse a nikto nas neotravuje.Tak neviem, ci je ona pribrzdena, nakolko som ju uz x-krat prosila, nech nas chvilu necha, ale ona je vzdy mudra, ze ona nas nebude rusit, ze bude ticho a pod.Ani minutu nebola nikdy ticho!A je pravidlom, ze za nou sa vzdy dotrepe svagrina a aj svokor!Vzdy!!! Ako to vidite vy?Da sa to riesit vobec este po dobrom, ja neviem ci sa uz mam zamykat, ci co?Chcela som to doteraz riesit len po dobrom, lebo svokra je velmi urazliva, ale neviem. ☹

funilieta
15. jún 2008

dievcata, a myslite ze my ake budeme svokry??oni nam chcu proste radit a tak...myslia si ze sme mlade a hlupe a neskusene, pritom ich nazory su niekedy 100rokov za opicami. Ale skusme sa vzit do toho, ze ci aj my tak trosku nebudeme chciet radit svojim detom, chapete

susika
15. jún 2008

tak baby.ja mám v tomto šťastie. teiž som málo kojila, malá bola na flaške a ja som po každom krmení ešte odsávala aby bolo mliečko na dalšie krmenie a nezniesla by osm , keby mi tam niekto behal a očumovl.jednému, ktorému som to tolerovalla bol amalý 5 ročný synovec🙂))bol podarený a všetkých vysánkoval s tým, že teraz tu bude poraidok, Zuzanka papaá, alebo že teta odsáva mlieko 🙂 aj návštevy to tolerovali-našťastie.
ale mám kamarátku, ktorá má podobnú svokru, akos apíše tu.stále do nej brble, že má slabé mlieko, lebo malý dlho papaá,že málo priberá, nech mu už začne dávať kaše (malý dovšil ešte len 5 mesiacov) a umelé mlieko....proste stresy...

chella
16. jún 2008

vystrelit svokru na mesiac... ked jej nedochadza, tak ma asi o cip menej

tinusi
18. jún 2008

Nuz, ked si ju upozornila, tak by to mala respektovat...
Ja maleho kojim v pohode aj v spolocnosti, ale on je taky "zralok", ze ked je hladny, tak je proste hladny aj keby tanky padali. Ja sa bezne rozpravam s ludmi, ked on papa... Niekedy, ked je pokope naozaj vela ludi a je zhon, tak ma trochu problem, ale to vo vseobecnosti - nie len pri kojeni. Este je malicky...

rumka
19. jún 2008

funilieta ja si myslím že nebudeme také a síce naše svokry nemali taký prístup k informáciám ako máme my či je to internet, časopisy, rôzne brožúrky od výrobcov detských príkrmov a veľa odbornej literatúry a samozrejme skúsenosti od kamarátok oni keď boli matkami malích detičiek tak radili len rodičia nebol taký široký rozhľad a tak sú presvedčené že to musia robiť aj ony asi sú presvedčené že nemôžeme byť zbehlejšie ako ony.
jednoduchšie povedané ,, dnes predbehol učeň majstra"

jankajs
3. júl 2008

Baby, ja som čítala krásnu múdrosť pre rodičov dospelých detí. Niečo v tomto znení: "...nevnucuj svojmu dieťaťu svoje vedomosti, rady, skúsenosti... žije v inej dobe..." Celé to bolo dlhšie, ale podstata je tu vystihnutá.
Preto, kým si to rodičia neuvedomia, že ich čas sa už pominul (keď oni mali svoje deti) a teraz ste na rade vy, aby ste vychovali nových drobčekov, budú sa snažiť, aby ste robili to, čo oni pred min. 20. rokmi., lebo to považujú za správne a "aktuálne" aj dnes. Netreba sa nechať zmanipulovať. Niečo z minulosti je osvedčené a účinné, niečo zas už dávno zastaralé. Komu to "netrkne", tomu to treba povedať "polopate". 😵

bibianna
12. júl 2008

ja by ju vyrazila. Čoskoro možno aj ja budem riešiť tento problém ale ja to nedovolím nikomu, aby bol pri mne, len manželovi.

bianca
13. júl 2008

ja by som svoju svokru vyrazila i keby sme sa mali pohadat ale ja mam na stastie skvelu svokru takze myslim ze to bude ok

inak som prave od kamaratky pocula pribeh co sa jej stal po narodeni maleho.Manzel(auganec)pozval po porode svoju matku aby jej pomohla s babom.Ta robila s nou tak priserne veci az mala laktacnu krizu chuda.Stale za nou chodila a tlacila jej bradavky ci sa mlieko neobjavilo.No des.Ked si toto predstavim tak mi je zle

maryam
13. júl 2008

No pani, ja to vazne nechapem, co vsetci chcu pozerat pri kojeni, mne je to uplne trapne, kebyze ma ma hocikto ocumovat...
Chvalabohu, ze ja s tym problemy nemam, by ma porazilo, len jediny krat som sa tak trapne citila, to nam dosla na navstevu suseda s detmi a tiez sa mi nasackovali do spalne, postavili sa vsetci 4 predo mna a pozerali...

Ale zasa ked som ja bola na navsteve u znamych, znameho zene sa akurat narodilo babo, tak ma silou-mocou tahala so sebou do izby, ja ze naco a ked ma usadila, tak sa tam predo mnou "vyzliekla" a zacala maleho kojit... Ja som sa neprijemne citila, ze naco ma tam chce mat, aby som sa pozerala??

lusil2005
13. júl 2008

kazdopadne - podla mna si treba slusne ale tvrdo stat za svojim. a suhlasim s tym ze toto by mal riesit hlavne manzel. aj ked v extremnej situacii by som urcite bola razna aj ja.

zanetak
14. júl 2008

zumina: není to nič príjemné, tiež by som to riešila zamknutím sa, myslím si, že ťa nemá čo očumovať ešte aj svokor, je to strašne trápne. A čudujem sa tvojmu mužovi, že mu to nevadí.

emjee: nech len si to tie svokry prečítajú, keď sú už také drzé!

penelope10
14. júl 2008

...? uha to co za temu 😕 😕 🤐
ked si len predstavim .... 😖

betica
14. júl 2008

Zumina ziadne slabe mliecko neexistuje,ak mas vyvazenu stravu a dodrzujes pitny rezim a ziadne odstavovanie od materskeho mliecka,tovje dietatko este nema vlastnu imunitu tym ze ho kojis dosatva do tela protilatky ktore ho chrania pred chorobami skoro na 90%Ak to svokra nechape podobrotky tak pouzi inu cestu,ty si matka ak tebe neprekaza cas kojenia tak je to vsetko fajn,a nehladela by som na ziadne zachovanie dobrych rodinnych vztahov,ak su aspon ako tak inteligentny neskor sa s tym zmieria ,ak nie nech ta to netrapi,robis pre svoje babatko to najlepsie co mozes,drzim Ti palce,kojenie je uzastna vec,kojim mojho maleho mravceka 4 mesiace a vznika medzi name nadherne puto🙂

jana273
6. aug 2008

Ahoj Zumina, aby si si nemyslela ze si sama... ja mam tiez taku svokru. Na zaciatku som to nezatrhla, lebo pre nu to bolo nadherne zasa vidiet ako maly cloviecik papa...ale teraz mi to tiez vadi a manzel sa cuduje a vycita mi ze nechcem ist k jeho rodicom na vikend. Lenze uz asi od 6t nasho maleho ked ja idem dat malemu papat, tak jednoducho vojde za mnou do izby a kuka na mna ako kojim a to sa este da, ale ked mi tam tiez zacne kecat ako bolo v robote a co kto spravil a nebodaj sa ma zacne na nieco pytat, tiez mam dost. Ja som nervozna a so mnou jasne ze aj maly... lenze jej nechcem drzo povedat nech vypadne, povedala som to muzovi, ze to nie je pre mna prijemne a teraz tam ideme, tak dufam ze ju otoci vo dverach... nam to tiez trva kym sa maly napapa, a tiez som sa napocuvala ci mu nedam flasu, ze mu asi netecie, alebo otazky ci mu tecie ked tak dlho papa a aj si pri tom pospi...je tu hruza mat taku rodinu, preto som radsej sama doma ako ist k nim...u mojej mamy mi to nevadi, ta stale pri mne nesedi, dokonca ani brat mi nevadil, toho to zaujimalo ako taky spunt papa, a len sa ma opytal ako sa to citi ked maly taha 😀 ... a isiel prec...ale svokra...kapitola sama o sebe a tiez to asi nechce pochopit...vela stastia nam obom pri "milom" vyhodeni svokry z dveri

lefika
6. aug 2008

ja ked som svokre povedala, ze mi vadi, ako na mna cumi, ked kojim, tak som dostala odpoved, ze ved som bola 5 rokov na intraku a mam byt zvyknuta. ja teda neviem ako ona, ale ja som po intraku s holymi kozami nebehala 😅 ani ich neotrcala starym dotieravym bosorkam 😠
a este ze zeny koja aj na verejnosti a ona je predsa rodina 😝 pravdupovediac, na verejnosti som pravidelne kojila aj ja, ale preto, ze v parku na lavicke sa mi nikdy nestalo, aby si ku mne niekto prisadol a zacal mi do toho kecat 😀

milhaus
6. aug 2008

ja by som to tiež nechcela aby ma volakto okrem manžela okukoval i ked som bohvieako nekojila ale snažila som sa ale mala nechcela

certica
6. aug 2008

lefika 😀

melany_s
22. aug 2008

No teda, ked som si precitala tuto temu, hned som zacala hladat kluc od spalne. Ja by som nieco take urcite nezniesla. Tiez mam taku blbu povahu, ze sa mi tazko hovoria neprijemne veci do oci. Kedze ide o manzelovu rodinu, mal by nieco urobit on. A ked je taky natvrdly, ze mu to nedojde, treba ho asi obliat studenou vodou, mozno sa preberie. Ako by sa mu pacilo, keby ho jeho svokrovci ocumovali holeho? Treba to riesit co najskor, nech je pokoj. Nestoji to zato, stresovat sa kvoli hluposti druhych.

zajo79
22. aug 2008

ahoj zumina,
v prvom rade sa ospravedlnuje, lebo prve co som sa zacala smiat, na tom svokrovi....

ked to manzel nevedel vyriesit, tak to vyries Ty, zdvorilo ich poziadaj, ze nech Vas pockaju, ze maly potrebuje sukromie a je to chvilka len pre Vas dvoch, maleho to rozptyluje a potom dlho papa.
Ked sa urazia ich vec, maju mat vsetkych pat v hlave pohromade.

A ze ani svagrina nema rozum.... uf, ina kava ako sa hovori.

A ak by to neprestalo,tak to vyries zamkynanim sa.

zajo79
22. aug 2008

lefika,

😀 😀 to Ti povedala? ze ? ze ti to nema vadit ked si bola na intraku????? 😀 😀 😀 jezisi, ja asi sa postim, co vsetko sa moze prihodit v zivote

zajo79
22. aug 2008

jana273, bracho bol taky isty... ked sa mi narodil syn tak brata trieskala puberta, tak mal len jednu otazku, ci ma to nevzrusuje ked kojim 😀 😀 😀 😀

meusicka
22. aug 2008

teda baby.. som sa aj nasmiala ale aj troska nanervacila pri vasich prispevkoch. ja by som asi tiez zvolila moznost zamknut sa. ja si myslim, ze kojenie je uplne intimna zalezitosta urcite ani ja nebudem tolerovat aby ma tam niekto ocumoval a nedajboze este aj radil.budem tolerovat len svojho manzela a to je vsetko, ziadne mamy, svokry a svagrinu uz duplom. tu nemusim mat ani za inych okolnosti, nieto este pri takej.
mne sa tiez stalo ze som bola pozriet kamoskinu malicku a ona, ze jej musi dat napapat a chcel ist dnu do izby ale dosla jej mama, ze co blbne a nech da malej jest kludne predo mnou. mne to bolo trapne, pretoze som sa vedela vzit do jej situacie a som aj hned povedala, ze mne to absolutne nebude vadit ak odide, nech da malej napapat tak ako ona chce.
no uvidime co bude cakat nas , takze asi nemudrujem dopredu, ale ak by bola manzelova rodina nechapava, tak budu lietat hormy-blesky, to je fakt 😀

sissik
22. aug 2008

precitala som si prispevky a na niektorych som sa aj zasmiala.
ak vam nieco vadi, podla mna to treba povedat hned na zaciatku a nenechat to zajst do stadia, ked vas to totalne nervaci.
ak to nepochopia po 2-3 upozorneniach, treba to riesit radikalne - zamknutim, nepustenim domov, vykazanim navstevy,....ale skor treba skusit upozornenie.

andula78
22. aug 2008

Caute baby, no to sa niekedy clovek aj sam najde v tychto prispevkoch 😉 Moja svokra (byvame u nej) mi tiez chodila do izby ked som malu kojila a co bol vrchol, nahla sa mi uplne nad nu, takze mala bola nutena vdychovat vzduch,ktory ona vydychovala 😠 😠 . No a co ma uplne dozralo, ked ju zacala tahat pocas kojenia za rucicku s tym, ze: "jaj moja zlatulinka, aka si len chutnucka...." Vtedy som uz vypenila a zvysenym hlasom som jej povedala, ze nech laskavo da malej pokoj, ked ju kojim, ze som si vedoma, ze ju ma rada a dobre sa jej na nu pozera, ale ja si nezelam, aby nas vyrusovala pri kojeni. Odvtedy este par-krat prisla za mnou do izby, ale ked videla, ze sa chystam kojit a osivam sa, tak vysla von... takze uz je klud 😀

zajo79
23. aug 2008

andula, tak treba...na rovinu povedat a vacsinou im to pride

..ale aj tak vedie ten svokor pri kojeni 😀 😀 😀

meusicka
23. aug 2008

zajo... no ty sa v tom normalne vyzivas 😀 😀 😀

zajo79
23. aug 2008

😀 😀 😀 a nieje to sranda, sulam sa na tom od vcera.

meusicka
23. aug 2008

a ja na tebe 😉 😀 inac som si to predstavila, ze by moj urobil svokor, to asi dostanem hystericky zachvat 😅

janette4
24. aug 2008

no baby, presne to sa mi stalo 😠 .keď sme prišli z pôrodnice, povedala som mužovi, že pri kojení môže byť len on a moja mama.Moja rodina to pochopila na prvý krát.Večer, podotákam o 21,15 prišli svokrovci pozrieť malého!práve som kojila a svokor mi úplne na drzovku vošiel do spálne, v ktorej som bola zavretá, ale nie zamknutá.hádam sa nebudem zamykať vo vlastnom byte.Muž mu povedal, aby tam nešiel, ale on, vraj, čo to ešte nevidel?keď som ho uvidela, zvrieskla som po ňom, že mi to vadí, nech okamžite vypadne do obývačky a počká tam na nás.Prvákrát to nepochopil, tak som mu to zopakovala ešte ostrejším hlasom.
Keď odišli, muž mi vyčítal, že som bola moc rázna, ale vôbec ma to netrápi, keď má niekto dlhé vedenie.Myslela som, že bude urazený, ale nič.Totálne ma to vytočilo, veď ani môj vlastný otec si nedovolí mi vojsť do izby, keď kojím.

bambusko
24. aug 2008

zajo, jeden napad specialne pre teba 😀
mozno svokor chodi cakat, ci mu nieco nezvysi 😒