Nechcem svokru pri kojení. Ako to riešiť?

zumina
12. jún 2008

Moj problem sa tyka toho, ze vzdy ked sme u svokrovcov, alebo oni u nas, a ja potrebujem nakojit maleho (3 mes), tak sa svokra vzdy dotrepe za mnou.Ono to malemu dlhsie trva, niekedy pije 30-40 min, a to svokra uz po nejakych 10min dolezie za mnou, ze kde sme tolko, a ze ona prisla za vnucikom, ze chce byt s nim a ze co tolko s nim robim.Keby bola aspon v izbe ticho, ale stale rapoce, poohovara vsetky susedy, samozrejme pridava svoje rady, typu:ze uz by som mala maleho odstavit, ze ona kojila vsetky deti max.do 2 mesiacov a su zdrave (haha,to urcite).Maly sa potom zacne vrtiet, jeho to rozptyluje, lebo svokra sa ma stale na nieco vypytuje a ja jej musim odpovedat, maly potom nepije, cim sa to vsetko este predlzuje, a zachvilu sa dotrepe svagrina, ze co tam tolko robim, a co je vrchol, zachvilu aj svokor.No, ja hore skoro uplne hola, lebo ja si maleho pocas kojenia prekladam z jedneho prsnika na druhy, aby mi nazaspal, potom sa snazim ako tak pozakryvat, na co sa maly zacne jedovat, to samozrejme voda na mlyn svokre, ze mam slabe mlieko, ze je maly hladny a pod.To ma vzdy tak vytoci, ze sa potom hadam s muzom, ze ich nevie chvilu zabavit, ci co.On sa uz x-krat povadil s mamou, ze nas nema vyrusovat, ale to vydrzalo vzdy zas tak do dalsej navstevy, a potom zas. Jej argument je ten, ze ona chodi za vnucikom, nie za jeho otcom, tak nebude 40 min zabijat cas niekde v obyvacke, ked ho ma doma.Koli tomuto sme obmedzili nase navstevy u nich, ale o to viac zacali oni chodit k nam.A tu zas to iste.My mame len taky maly 1,5 izb.bytik, ja sa s malym tisnem v tej polizbicke kde sa nam vojdu len 2 postele a postielka, a prakticky za 15 min. tam mam nasackovanych 3 dalsich ludi co sa uz ani dvere nedaju zavriet.Ze im to nie je trapne!!!!?? Ja som uz z toho riadne na nervy, potom som nervozna na maleho, ze mu to tak pomaly ide, lebo cakam kedy sa zas otvoria dvere....
Neviem, mozno som len precitlivela na take veci, ale ja to povazujem za intimnu vec, kedy sa mozem venovat len malemu, a nie pri tom riesit problemy celej svokrinej dediny.Ved ani moja mama ma nevyrusuje pri kojeni, a to som im ani nic nemusela hovorit, automaticky ked je cas, len mi u nasich podaju cistu plienku a ja idem do vedlajsej izby, kde mozem byt aj hodinu v kuse a nikto nas neotravuje.Tak neviem, ci je ona pribrzdena, nakolko som ju uz x-krat prosila, nech nas chvilu necha, ale ona je vzdy mudra, ze ona nas nebude rusit, ze bude ticho a pod.Ani minutu nebola nikdy ticho!A je pravidlom, ze za nou sa vzdy dotrepe svagrina a aj svokor!Vzdy!!! Ako to vidite vy?Da sa to riesit vobec este po dobrom, ja neviem ci sa uz mam zamykat, ci co?Chcela som to doteraz riesit len po dobrom, lebo svokra je velmi urazliva, ale neviem. ☹

zajo79
24. aug 2008

😀 to hadam nie

mne to len pride strasne smiesne, ze svokor chodi cumakovat...neviem ako to bude u nas....mne bude asi vadit kazdy...ale budem to urcite riesit razne, ak im to nenapadne hned same od seba.

Syna ked som kojila, som ho kojila pekne v spalni, navsteva nech si pocka..byvala svokra nas nechavala tak, aj nasi....akurat co brat chodil vyskereny vyzvedat ci ma tu nevzrusuje....somar, puberta nim plieskala.

A inak bolo dobre aj argument, ze ked si byvala na intraku, co Ti to vadi.... 😀 😀 ale aj tak svokor vedie 😀 😀

dididi30
24. aug 2008

tak ja kojim hocikde a pri hocikom, mne to nevadi 😉 priroda je priroda a zas bravavky nevytrcam, proste nejako sikovno to urobim 🙂 , teraz su faj podprdy a staci tricko na gombiky a je to uplne nenapadne 😀

lefika
24. aug 2008

dididi, no mne to na verejnosti tiez nevadilo, kedze okoloiduci mi dali pokoj, maximalne sa na mna usmiali 😎
svokra, to je ine kafe: "no, ukaz, ako pekne papenkaaas, eeeeeeej", "nejako jej to dlho trva, uz ju odtrhni" " a nemas slabe mlieko?" "ja som dlho nekojila, lebo m. casto kakal" "a uz spiiii? to ju pri tom nechas zaspaaaat?"....no a toto pocuvat nonstop, kym sa dieta nenaje, to je o nervy. a ked som nervozna ja, ani malej tak nechuti....co nasledovalo, ked som sa ohradila, som uz pisala. ja teda neviem, co ta moja svokra na tom intraku robila 😅 😕
"a sak co sa osivas, aj stranky (to ako klientky v praci) predo mnou koja" 😠 😝 😔 🙄 😕 🤐

arieska
25. aug 2008

zumina, ja na tvojom mieste by som sa tvárila akože nič a asi po dvadsiatich minútach návštevy by som povedala - No tak my už musíme ísť - a keby sa tvárili nechápavo že čo sa to deje, tak by som im jednoducho povedala, že potrebuješ pri kojení kľud a že keď ho tam nemôžeš mať, tak ideš preč. A bud by pochopili alebo...neviem čo

jahodka11
25. aug 2008

ahojte, no tiez som sa nasmiala a aj nahnevala......ja mam taku istu svokru, este mu pri kojeni usko hladkala, ze aby nespinkal...no lutujem, ze som ju hned nevyhodila....teraz uz sa mozem len spatne na seba hnevat....aj ked moja svokra je taka, ze ked jej nieco poviem, sa urazi.....no ale aspon by som mozno mala pokoj 😀 sice uz nekojim, ale pri druhom babatku ma to uz ani nenapadne, aby mi tam chodil niekto okrem manzela! nemohla som sa zamknut, zo zaciatku sme nemali dvere...ach, skoda, preskoda....ale poucili ste ma 😉

stvura
25. aug 2008

Ahoj...kojim hocikde a vobec mi to nevadi. Podla mna je to prirodzene, tak ako chodit na dovolenke hore bez. Dokonca dnes ked bola svokra na navsteve som kojila maleho ...
Zalezi vsak na osobe, komu to nie je prijemne, treba na to upozornit, nie vsetci sme nehanblivy...no nie? 🙂

kaskya
25. aug 2008

Ahoj. Povec svojmu manželovi, nech to vyrieši on, že keď to budeš riešiť ty, nedopadne to veru dobre. Predsa len je to ich syn. A povec mu aj to, že ak chce, aby vás svokrovci navštevovali, alebo vy chodili k nim na návštevu, tak nech vám urobí také podmienky, aby si v kľude mohla nakojiť malého. A povedz mu aj to, že ak to nevezme do svojich rúk, že sa drzo začneš zamykať v izbe. 😠

amigad
29. jan 2014

no ja by som nezniesla nikoho cudzieho pri kojení a pre mňa "svokra" nie je intímny partner. Mohla by byť vo vnútri,ak by si aj ona vyložila prsník (obrazne povedané, ale samozrejme ani to nie).
Ty si matka, ty vieš čo dieťa potrebuje. Svokra si už svoje deti odchovala a nemá čo riadiť a miešať sa, vtierať sa kde je to inej osobe nepríjemné. Toto by mal svojej matke povedať tvoj partner, aspoň by si vedela na čom si aj u neho- či si vie zastať rodinu. Žena s diieťaťom má mať súkromie počas kojenia a rady typu nerieš sú dobré akurát na začiatok podlizovania sa u svokry a tým aj začiatok konca vo vzťahoch a vzájomnej úcty, ktorú ty takto nedostávaš.

levandula666
9. jan 2019

@zumina zamkniiiiiii 🔑🔑🔑