Nechcem svokru pri kojení. Ako to riešiť?

zumina
12. jún 2008

Moj problem sa tyka toho, ze vzdy ked sme u svokrovcov, alebo oni u nas, a ja potrebujem nakojit maleho (3 mes), tak sa svokra vzdy dotrepe za mnou.Ono to malemu dlhsie trva, niekedy pije 30-40 min, a to svokra uz po nejakych 10min dolezie za mnou, ze kde sme tolko, a ze ona prisla za vnucikom, ze chce byt s nim a ze co tolko s nim robim.Keby bola aspon v izbe ticho, ale stale rapoce, poohovara vsetky susedy, samozrejme pridava svoje rady, typu:ze uz by som mala maleho odstavit, ze ona kojila vsetky deti max.do 2 mesiacov a su zdrave (haha,to urcite).Maly sa potom zacne vrtiet, jeho to rozptyluje, lebo svokra sa ma stale na nieco vypytuje a ja jej musim odpovedat, maly potom nepije, cim sa to vsetko este predlzuje, a zachvilu sa dotrepe svagrina, ze co tam tolko robim, a co je vrchol, zachvilu aj svokor.No, ja hore skoro uplne hola, lebo ja si maleho pocas kojenia prekladam z jedneho prsnika na druhy, aby mi nazaspal, potom sa snazim ako tak pozakryvat, na co sa maly zacne jedovat, to samozrejme voda na mlyn svokre, ze mam slabe mlieko, ze je maly hladny a pod.To ma vzdy tak vytoci, ze sa potom hadam s muzom, ze ich nevie chvilu zabavit, ci co.On sa uz x-krat povadil s mamou, ze nas nema vyrusovat, ale to vydrzalo vzdy zas tak do dalsej navstevy, a potom zas. Jej argument je ten, ze ona chodi za vnucikom, nie za jeho otcom, tak nebude 40 min zabijat cas niekde v obyvacke, ked ho ma doma.Koli tomuto sme obmedzili nase navstevy u nich, ale o to viac zacali oni chodit k nam.A tu zas to iste.My mame len taky maly 1,5 izb.bytik, ja sa s malym tisnem v tej polizbicke kde sa nam vojdu len 2 postele a postielka, a prakticky za 15 min. tam mam nasackovanych 3 dalsich ludi co sa uz ani dvere nedaju zavriet.Ze im to nie je trapne!!!!?? Ja som uz z toho riadne na nervy, potom som nervozna na maleho, ze mu to tak pomaly ide, lebo cakam kedy sa zas otvoria dvere....
Neviem, mozno som len precitlivela na take veci, ale ja to povazujem za intimnu vec, kedy sa mozem venovat len malemu, a nie pri tom riesit problemy celej svokrinej dediny.Ved ani moja mama ma nevyrusuje pri kojeni, a to som im ani nic nemusela hovorit, automaticky ked je cas, len mi u nasich podaju cistu plienku a ja idem do vedlajsej izby, kde mozem byt aj hodinu v kuse a nikto nas neotravuje.Tak neviem, ci je ona pribrzdena, nakolko som ju uz x-krat prosila, nech nas chvilu necha, ale ona je vzdy mudra, ze ona nas nebude rusit, ze bude ticho a pod.Ani minutu nebola nikdy ticho!A je pravidlom, ze za nou sa vzdy dotrepe svagrina a aj svokor!Vzdy!!! Ako to vidite vy?Da sa to riesit vobec este po dobrom, ja neviem ci sa uz mam zamykat, ci co?Chcela som to doteraz riesit len po dobrom, lebo svokra je velmi urazliva, ale neviem. ☹

mybambulky
12. jún 2008

Nechapem naozaj nechapem tych tvojich svokrovcov...a ta svagtina ta nema deti lebo ak ano tak nechapem na tretiu. Babo a hlavne malinke potrebuje pokoj a klud ved urcite prekaza. Jednoznacne som za aby to riesil tvoj manzel je to jeho mama a ak jej to rozumne vysvetli (ved sa nemusia hned pohadat) a da doraz na to ze hlavne malemu to vadi a mozno aj preto to vase kojenie trva tak dlho... Tak cim menej ho budu vyrusovat tym viac casu potom stravi s nim a o to jej predsa ide ze? A tie reci o slabom mlieku a o nepotrebnosti kojenia pustaj jednym uchom dnu a druhym von tie reci patria do roku 1960 🙂

majada
12. jún 2008

zamkni dvere!!!
Ja som zbuchla dvere svokre pred nosom to pomohlo 🙂

nkatushka
12. jún 2008

Ahoj, keby si mala moznost tak sa zamkni a hotovo. a ked sa neda, tak rovno ani neotvarajte dvere. Ak kojis maleho pravidelne trebars kazde dve hodiny, tak im povedzte nech pridu na navstevu medzi kojeniami. A ak pride cas kojit, tak tu navstevu bez milosti vykopni z bytu. Ale v prvom rade by mal zakrocit asi manzel. Drzim palce!

nikuska123
12. jún 2008

Boze, zlatko tak ta lutujem , svokru pochopim ale svokor? Ja to mam tiez pestre, som zato aby to riesil manzel a ty sa tam zamkni a venuj sa naplno malemu. Keci dokedyy mas kojit alebo, ze ona vie ze mas slabe mliecko ignoruj,

nikuska123
12. jún 2008

sorry seklo mi to nejak, viem, ze je to tazke a ze sa snazis s nimi vychadzat ale to je uz vrchol.

jahodka11
12. jún 2008

emjee a mne je to jedno 🙂 pisem len pravdu, nech si precita, ale ona ani nevie poriadne otvorit svoju postu, nie najst este nejaku inu stranku 🙂

filipi
12. jún 2008

zumina, zamkni sa, a samozrejme nech to rieši manžel. Ja som v téme svokry opisovala môj problém so svokrou čo mi vyviedla na vianoce. Samozrejme radosť z jedinej vnučky skrátka sa opila a keď som malú kojila tak sa mi dotrepla do izby a robila mi prednášku ja som ju skrátka vyhodila z izby. Ona to pochopila ináč a štyri mesiace sme nekomunikovali. Teraz sa už bavíme, ale ja mám odstup. A k tomu , že nemáš kojiť? Keď som syna kojila len 4 mesiace zo zdravotných dôvodov nebolo to dobré rýchlo som ho odstavila a teraz malú veselo kojím už 6 mesiac a pred týždňom mi svokrička zahlásila, že by som mala skončiť. Tak sa z toho teraz vysomár. 😒 Vydrž!!! 🙂

manka76
12. jún 2008

zumina,keby bola tvoja svokra urazliva tak sa urazi a odide a nebude za tebou lozit! 😠 Ja na tvojom mieste by som urobila asi to ze ked by som isla maleho kojit tak to vsetkym na okolo oznamim ale s tym ze si nezelam aby za mnou chodili a ak by to nepomohlo tak by som sa jednoducho zamykala a hotovo. 😀 Tiez som nemala rada ak na mna niekto nakukal a uz vobec nie ked bol niekto pri mne.Teraz aj muz ked chce byt pri mne musi ticho sediet lebo bud rozprava on alebo sa ma nieco pyta a malu to rusi vzdy sa pusti a otaca sa za zvukmi a take krmenie nestoji za nic. 😖 Drzim palce ,pevne nervy a nech ziju kluce v zamkach 😀 😀 😀 😀

asitka
12. jún 2008

zumina...dobre som sa pobavila.. 😉 ver, či nie...ale u nás to bolo to isté pri synovi...až na to, že ja som nekojila...ale papal z flašky, keďže som mliečko nemala...no aj tak...keď už do miestnosti niekto vošiel...tak sa maly začal vrtieť...a prestal mi aj piť...ver, či nie...pekne som dohovarala, zle bolo....tak som raz riadne zrevala, že už mám toho dosť a keď oni nechcú rešpektovať mňa a to, že dieťa potrebuje v kľude sa najesť, tak nebudem rešpektovať ani ja ich... no a ver, či nie...boli síce chvíľu urazený, ale odvtedy sme mali pokoj 😀 ale pri čítaní tvojho príspevku, ako keby si mi z duše písala 😎 tak veľa šťastia pri riešení :O)))) a ak to ináč nejde zamkni sa...a keď výjdeš, tak kľudne povedz, že potrebujete pri papaní kľud...a že teraz už sa môžte baviť 😀

susanh
12. jún 2008

Ahojte, Zumina ja ta obdivujem ako to mozes zvladat. Ja by som pred svokrovcami kojit nevedela. Malo sa to riesit hned na zaciatku, aby to nepreslo do zvyku. Viem ze sa to lahko hovori, ani ja nie som tvrda povaha, ale co je vela to je moc. Urcite mas pravdu TY a tvoji svokrovci su totalne natvrdli (prepac ☹ ). Ked sa neda podobrotky, treba raznejsie. Nejde teraz o mna, ale ked som prisla z porodnice, hned prvy den prisli svokrovci. Bola som z nich nervozna, babatko tiez. Kedze sme vtedy este nemali na spalni dvere, oddalovala som kojenie ako sa dalo, dufajuc ze coskoro odidu. Bala som sa ze mi svokra bude chciet asistovat este aj pri tom. Teraz si vycitam, ze kvoli mojej prehnanej slusnosti ku svokrovcom trpelo moje babatko. Takze mysli na to a drzim palce! 🙂

zulok
12. jún 2008

JA som to vyriesila tak, ze navstevy uz mavame vonku, chces príst na anvstevu, tak podme von, aspon sa prejdeme, ked je tak pekne. Oni jasne , že súhlasia, netrkne im, že ja mám také vedlajšie umýsli. Vonku kočíkujem, takže sa nikto nehrabe do kočíka a nemusím riešiť kojenie.. Keď sa mi Drobec zobudí, jeeej, už si hore??? no, prepáčte , ale my musíme letieť domov.., ak su neoblomní, zrýchlim tempo, že ja sa veelmi ponahlam, nech mi od kriku zas nezachrípne a pritom skúsim navrhnuť, že radšej nech sa stretneme zas nabudúce, že teraz i tak budem kojiť, venovať sa len malému...
skús aj ty vymyslieť dáku habaďúriu, zamknutie je síce supeeer vec, ale svokra by sa mohla eeešte viac uraziť, a čo sa zamykajú a čo hento toto... brblačky an každú stranu. Drž sa a skús ju nezabiť, lebo potom sedieť 15 r. za vraždu svokry je hovadina. 😉

ivetah
12. jún 2008

zumina, urcite zapoj manzela, nech vas nevyrusuje nikto. ved jeho dieta potrebuje papat, aby dobre rastlo a priberalo. no a na to potrebuje klud! tak nech to zariadi, je predsa otec!!!
a ked nepomoe, tak im to povedz velmi ale velmi dorazne. vsak co nedokazu pochopit taku elementarnu vec? vascina deticiek potrebuje klud pri papani, aj nasa je taka... urcite je babetko prednejsie ako cela rodina 😉

zuzana105
13. jún 2008

ja som mala podobný problém, len som si musela mlieko odstriekavať, pri mojej mame mi to nevadilo, ale ako náhle svokra videla, že je u nás moja mama, už aj bola u nás aj ona (vidíme si do dvora, smola 🙂))) to som drzo odišla do spálne, ale aj tak jej to netrklo a teraz, keď už malá papá výživu a kašičky, keď počuje hlasy al niekoho vidí, tak sa zasekne a počúva a sleduje...tak som svokre povedala "nekukať, nekecať, schovať sa, aby vás malá nevidela, lebo nebude jesť" a odvtedy mám zatiaľ pokoj, ako náhle poviem "ideme jesť" už jej nie je, jupííííííí
zumina, zamkni sa !!!!!!!!!!! keď jej to nepáil... pevné nervy...

lilyk
13. jún 2008

ja som neznasala otazku ,"pije????" a ostala v izbe 🙄 ja som hambliva a ani moja vlastna mama nevidela moje prsia 😝 neznasala som to a nechapem ze nestaci povedat proste ze si to clovek nepraje 🤐 doteraz to nechapem a tiez som sa zacala zamykat co moc nepomohlo pretoze mi klopali na dvere ze ci stale este pije a ci mozu vojst do vnutra aj ked vedeli ze dvere su zamknute 😀 a a mimochodom moj maly nikdy nepil viacej ako 10 minut, to bolo maximum. Pri druhom sa proste tiez zamknem 😉

greta24
13. jún 2008

Zamkni sa, a ked sa neda zamknut, tak ten zamok kupte. Moj maly sa tiez pri papani vrti, vsetky navstevy vtedy idu do kuchyne. Povedz svokre, ze maly potom dlho pije a aj sa hanbis, lebo je to len intimna a sukromna vec. Ak sa uzazi, tak aspon budes mat pokoj, ved ju to prejde 😝

aktak
13. jún 2008

zumina, bezpodmienecne je potrebne aby ste mali s dietatom pri kojeni klud, ma to byt pre vas zazitok a prijemny cas a nie stres, vobec sa kvoli tomu nemusite pohadat - skus vysvetlit ze je to pre vas dvoch krasna chvila, pri ktorej moze byt manzel ale inak ze je to vase sukromie, a ze teda ak je to pre nekoho problem tak sa budes radsej zamykat aby ich to nelakalo, drzim palce

danulka2
13. jún 2008

presne tak, zamkni sa. Aj mojho maleho vyrusovali všelijaké zvuky a potom sa vrtel a nepapal. Hadam potom to tvojej svokre zapne, ze ta nema otravovat pri kojeni. No a co tam chce tvoj svokor, tak to uz vazne neviem pochopit. Nedaj sa odradit od kojenia a kup najvacsi zamok na dvere 😉

lienka79
13. jún 2008

No vobec nesuhlasim s tym,ze koli dobrym vztahom vydrz a trp ☹
Ja by som to riesila tak,ze by som poprosila manzela,nech sa so svokrou porozprava,je predsa jej syn a od neho to mozno vezme skor a k by ani to nepomohlo,jednoducho zoci voci by som milej svokre povedasla,ze si NEPRAJEM,aby ma niekto vyrusoval pri kojeni a aby to respektovali.A ak ani to nie,fakt by som sa zamkla...
Uplne ta chapem, a viem saq vzit do tvojich pocitov..lebo aj pre mna bolo kojenie cosi intimne,co nepatri cudzim ludom....a svokor..no comment

ilijanka
13. jún 2008

no tak to je teda riadna drzosť, až mi rozum zastáva, ja by som ju hneď poslala preč, že malý sa nemôže najesť, keď je tam, normálny človek to podľa mňa pochopí, mne tiež Miško tak dlho jedol keď bol menší, aj 45 minút, ale teda nikto sa nestaral do toho, skôr potom boli reči typu- máš slabé mlieko, ale to som si z toho nič nerobila, a divákov by som teda nestrpela, nech sa nikto nehnevá

julie6
13. jún 2008

dievcata my sa konecne stahujeme prec od rodicov ,prisla som zo zahranicia porodit, manzel akurat koncil doktorat tak lietal hore dole, preto som zostala u nasich doma, myslela ze budem mat pomoc, mama na dochodku,no lutujeme ze sme si na ten hoci len polrok neprenajali nejaky 1-izb.byt,tie peniaze nestoja za tie nervy ,drobec ma 8 mesiacov a uzil si dostchudatko,nezasluzil si taku nervoznu mamu, a to som byvala doma a v rodinnom dome,no furt upozornovala brata sestru nech netelefonuju na chodbe hlasno,nech sa nechodia kupat o polnoci, nech obmedzia vlastne navstevy .......,a pri kojeni to iste robila dokonca moja mama, sestra, prisla krstna, vsetky tety....a kukali a davali rady, tak som to zakazala,no milion krat sa stalo ze vtrhli do izby, ci buchli dverami on sa uplne prestrasil,teraz to robia ked papa....lebo je prve vnuca v rodine....a ja som bola z toho na nervy, konecne budeme sami. Hoci do zahranica a vsetci si myslia ze aky stres to je, no ja sa nesmierne tesim

gangulienka
13. jún 2008

podla mna by si im mala normalne povedat ze si nezelas aby za tebou chodili ked kojis, to dieta predsa vobec nezaujimaju navstevy ale papanie je pre neho dolezite a oni to musia respektovat. Ja som tiez mala podobny problem a nikdy som nechcela byt so svokrou za zle ale ked sa mi to uz zdalo moc slusne som jej povedala ze nech nas necha ze mala je nervozna ked je s nami pri kojeni aj niekto iny a pochopila...aj sama videla ze mala sa v klude napapa...raz sa mi dokonca stalo ze sme prisli k svokrovcom a mala chcela hned papat tak som ju isla nakojit ona zaspala...spala dve hodiny a ked sa zobudila tak sme sa rovno obliekli a sli prec lebo sme mali uz iny program 😉 proste som si povedala ze vsetci sa budu prisposobovat malej lebo je pre mna najdolezitejsia a komu sa to nepaci ten sa nemusi s nami stretavat....a som nekompromisna..nasa mala chodi spat o siedmej a ked chce k nam prist navsteva tak poviem ze o siedmej ide spat take nech pridu skor...ak pridu neskor musia aj hodinu sediet v obyvacke sami (ak manzel nie je doma) lebo ja idem malu okupat nakojit a uspat 😉

elize
13. jún 2008

zumina, presne si opisala moju svokru 🙄 ja som jej povedala, ze si neprajem, aby nas s malym pri takejto intimnej chvili vyrusovala, ze to som rovno mohla ostat v obyvacke. Nastastie pochopila. Samozrejme, ze ma poohovarala po celej rodine, ale to mi je jedno. Hlavne je, ze som mala klud. Nakoniec som musela prejst k odsavaniu a krmeniu synceka z flasky, ale nelutujem ze som jej to povedala.
Vobec by som sa netrapila tym, ci sa urazi alebo nie. Teraz je to kojenie, potom pride co? Nabuduce zacne upratovat suflik so spodnou bieliznou?

jankajs
13. jún 2008

Jéškove zraky, a to som si myslela, že len tá moja svokruša je taká "mimo". Tiež sa mi chcela natlačiť do spálne, keď bola u nás (bývame na poschodí v jednom dome), ale ja som vstala a zatvorila som dvere, keď šla za mnou. Strašne sa čudovala (ha ha, bola proste zvedavá a chcela očumovať), tak som povedala akože drobcovi, že sa ideme napapať a nebudeme sa predsa odhaľovať pred cudzími ľuďmi. Na to mi povedala, že však čo si myslím, či ona nevie, veď však všetci sme tak papali, tak čo sa mám čo hanbiť. Ale ja som jednoducho tie dvere zatvorila a basta. Už sa ďalej neodvážila. Teraz, keď mi vletí na poschodie (nezamykáme sa), tak aspoň zavolá od vchodových dverí a keď poviem, že sa kŕmime, tak ani nejde ďalej. Treba to zaraziť hneď, bola chyba nechať si ich tam, a dokonca aj švagrinú a svokra!!! By som mu povedala, že mal robiť spoločnosť svojej žene, keď kojila a nie teraz obzerať mladé "mäsko". Veď je to z jeho strany zvrhlé. Mne keď prišiel švagor, tiež čosi potreboval od chlapa požičať, tak volal od dverí, či môže vojsť. Keďže som kojila, len som ho poslala za chlapom na dvor. A on, že či sa môže prísť na nás pozrieť. Keď som raz rázne "zrevala" NEMOŽEŠ... ani nepípol a odvtedy, keď ide k nám hore, vždy na prízemí zazvoní na zvonček.
Jednoducho ich od dverí vrátiť a varovať, že ak neposlúchnu - zamkneš. Druhý raz sa treba rázne zamknúť. Ty si matka, je to tvoje dieťa a keď chcú nech ti pomôžu, ale nie sprostosťami. Ju totiž už nikto nechce počúvať, preto za tebou lezie, lebo nemôžeš ujsť, a nie preto,že chce byť s malým. Ostatní chodia vyslovene očumovať. A to by mi sakramentsky vadilo. Mali sa tak vytešovať so svojimi deťmi, keď ich mali.A reči, ako že máš slabé mlieko tiež poznám... na to som len povedala, že som nechala odstriekané mlieko v pohári do druhého dňa a taká tam bola smotana až no (čo je teda aj pravda, ale ty si aj kľudne vymysli, čo ťa po nich). Nedaj sa, oni si urobia dobre - jedna sa vykecá, druhá očumuje a porovnáva a tretí sa tam asi odbavuje alebo čo /chlap pri odhalenej cudzej žene? to kde videl? a svokre ako manželke to nevadí?/. ZAMKNI ALEBO NECH SI DAJú ODCHOD. Basta. Vrrrrrrrrr 😠

bambusko
13. jún 2008

jankajs, o tom svokrovi si to dobre napisala 😀 presne tak. ja,ked kojim a je u nas niekto alebo sme na navsteve, zoberiem maleho tam, kde som, poviem, pod, dame mliecko a vsetci chlapi odidu sami od seba 🙂 ale to papame len 5 minut uz teraz. zumina, drz sa 😉

luciar79
14. jún 2008

Keď som doma tiež nedovolím aby sa mnou chodili do spálne ak som u svokrovcov tak kojím aj pred ňou ale svokor ten radšej sám odíde,nik mu nemusí hovoriť.A môj otec je tiež taký.Hoci ma pozná od malička a nie sme nejakí puritáni...ale už si zvyká 🙂

lencici
14. jún 2008

To kde zobrala že treba prestať kojiť? sorač ale asi jej hrabe

bystricanka
14. jún 2008

ja som to mala podobné.Dokonca mi svokra kukala z jednej strany na malého a švagriná z druhej strany,že ako pekne papá.Mne to nevadilo.Však nech kukajú ako dojčím. A boli pri tom ticho,lebo som ich vždy pekne poprosila, že malý sa potom nevie sústrediť na prsník a otáča sa za hlasom. Alebo ich muž zobral do inej izby a tam sa rozprávali, kým ja som kojila. 🙂
No a tebe radím ako všetky ti radia - zamkni sa a máš pokoj 😉

carisma25
14. jún 2008

zumina - vobec nie si precitlivena!Kojenie je predsa intimna vec, ktora by mala patrit len maminke a jej dietatku a ziadny divaci nie su vitani.
Ja mam doma to iste. Zial, nedokazala som to zrusit uz v zarodku a tak teraz len trpim, pretoze som taka blba povaha, ze si neviem otvorit usta ☹
To ze svokra(buduca) aj so svagrinou(buducou) su asi v tranze ked dojcim a musia byt pritomne, som uz akosi prekusla ale vrchol vsetkeho bolo, ked som bola na navsteve u dedka mojho snubenca, cize pradeda mojho syna. Prisiel tam na nas hlad tak som odisla do spalne, ze ho tam V KLUDE (!!!) nakojim 😠 po 5 minutach vo dverach babka, ci uz sme a po dalsich piatich pradedo, opat ci uz sme a vosiel dnu do spalne akoze on nic, on muzikant a zacal sa so mnou rozpravat..ja v pomykove, reku asi vo svojom veku bud zabudol ze kojim dieta alebo vazne nevidel! Vrchol drzosti 😠 😠 😠 😠 😠 asi chcel vidiet moje prsia a to takym sposobom. Nedoslo mu to, uchylakovi
Vtedy som povedala ze pravnucika uvidi len na fotkach
😒 😒 😉

jahodka11
15. jún 2008

jaaaj maminy, mne svokra este aj maleho chytala za uska, ze aby papal, aby nespinkal....chapete? a ja blba som bola ticho a len to tak vo mne vrelo....skoda, moct tak vratit cas, rovno ju vyhodim.....a manzelova babka? este horsie, ta sa ani nepytala, ci sa moze pozriet, rovno vosla a rozpravala svoje mudrosti, o ktore ja nestojim.....no, mame to tazke, ze? a ked si nahodou otvorime usta, sme najhorsie...no co 😉

dobromila
15. jún 2008

Moja svokra sa uz stihla urazit milionkrat, za ten rok, co spolu byvame (nastastie v samostatnom byte na poshodi), ale to preto, lebo akosi nechce na prvy raz pochopit, ze ked poviem, ze si nieco neprajem a pod, tak to myslim vazne a trvam na tom. Obcas by som jej mohla veci vysvetlovat jemnejsie, ale v danej situacii vacsinou reagujem impulzivne a dorazne, hlavne, ked nieco vysvetlujem uz x-ty krat.
No aj ked nemam najlepsi vztah so svokrou, mam svoje sukromie, ked ide k nam na poschodie, tak zaklope, malemu uz ani nedava nic jest, ked ju o to poziadam a proste robim si veci po svojom tak, ako mi to vyhovuje, nie tak, ako si to predstavuju svokrovci a pod.