Nechcem svokru pri kojení. Ako to riešiť?

zumina
12. jún 2008

Moj problem sa tyka toho, ze vzdy ked sme u svokrovcov, alebo oni u nas, a ja potrebujem nakojit maleho (3 mes), tak sa svokra vzdy dotrepe za mnou.Ono to malemu dlhsie trva, niekedy pije 30-40 min, a to svokra uz po nejakych 10min dolezie za mnou, ze kde sme tolko, a ze ona prisla za vnucikom, ze chce byt s nim a ze co tolko s nim robim.Keby bola aspon v izbe ticho, ale stale rapoce, poohovara vsetky susedy, samozrejme pridava svoje rady, typu:ze uz by som mala maleho odstavit, ze ona kojila vsetky deti max.do 2 mesiacov a su zdrave (haha,to urcite).Maly sa potom zacne vrtiet, jeho to rozptyluje, lebo svokra sa ma stale na nieco vypytuje a ja jej musim odpovedat, maly potom nepije, cim sa to vsetko este predlzuje, a zachvilu sa dotrepe svagrina, ze co tam tolko robim, a co je vrchol, zachvilu aj svokor.No, ja hore skoro uplne hola, lebo ja si maleho pocas kojenia prekladam z jedneho prsnika na druhy, aby mi nazaspal, potom sa snazim ako tak pozakryvat, na co sa maly zacne jedovat, to samozrejme voda na mlyn svokre, ze mam slabe mlieko, ze je maly hladny a pod.To ma vzdy tak vytoci, ze sa potom hadam s muzom, ze ich nevie chvilu zabavit, ci co.On sa uz x-krat povadil s mamou, ze nas nema vyrusovat, ale to vydrzalo vzdy zas tak do dalsej navstevy, a potom zas. Jej argument je ten, ze ona chodi za vnucikom, nie za jeho otcom, tak nebude 40 min zabijat cas niekde v obyvacke, ked ho ma doma.Koli tomuto sme obmedzili nase navstevy u nich, ale o to viac zacali oni chodit k nam.A tu zas to iste.My mame len taky maly 1,5 izb.bytik, ja sa s malym tisnem v tej polizbicke kde sa nam vojdu len 2 postele a postielka, a prakticky za 15 min. tam mam nasackovanych 3 dalsich ludi co sa uz ani dvere nedaju zavriet.Ze im to nie je trapne!!!!?? Ja som uz z toho riadne na nervy, potom som nervozna na maleho, ze mu to tak pomaly ide, lebo cakam kedy sa zas otvoria dvere....
Neviem, mozno som len precitlivela na take veci, ale ja to povazujem za intimnu vec, kedy sa mozem venovat len malemu, a nie pri tom riesit problemy celej svokrinej dediny.Ved ani moja mama ma nevyrusuje pri kojeni, a to som im ani nic nemusela hovorit, automaticky ked je cas, len mi u nasich podaju cistu plienku a ja idem do vedlajsej izby, kde mozem byt aj hodinu v kuse a nikto nas neotravuje.Tak neviem, ci je ona pribrzdena, nakolko som ju uz x-krat prosila, nech nas chvilu necha, ale ona je vzdy mudra, ze ona nas nebude rusit, ze bude ticho a pod.Ani minutu nebola nikdy ticho!A je pravidlom, ze za nou sa vzdy dotrepe svagrina a aj svokor!Vzdy!!! Ako to vidite vy?Da sa to riesit vobec este po dobrom, ja neviem ci sa uz mam zamykat, ci co?Chcela som to doteraz riesit len po dobrom, lebo svokra je velmi urazliva, ale neviem. ☹

zumina
autor
12. jún 2008

Nazov temy sa mi nezobrazil, malo tam byt - Svokra pri kojeni, sorry

tigri
12. jún 2008

ak mas moznost, tak sa zamkni 😉

tanja61
12. jún 2008

zumina:hmm no mas to pestre a zrejme aj poriadne nechapavu rodinu 😒 no ked to nejde po dobrotky tak musi po zlotky...ty mas venovat malemu tolko casu na kojenie kolko len potrebuje bez toho aby ta svokra uhanala alebo zatazovala v takej to chvili kravinami....a ze ona kojila 2mesiace?no ved to je len jej osobna vec a som prekvapena ze ta takto nahovara aby si skoncila z kojenim...preBoha ved je to to najlepsie co mozes svojmu babu dat a ona by to samozrejme mala vediet...jednoznacne odtial potial lebo neskor sa ti budu miesat do vychovy 😉 niekedy sa skratka take situacie musia riesit tvrdsie ved hnevat sa dlho nebude a ak ano aspon klud budes mat a samozrejme este manzel by mal stat pri tebe 😉 vela stastia....

gucz
12. jún 2008

zumina ja by som ich asi zabila, ja som nekojila, ale odstrekovala som si a za zatvorenými dverami, tiež mi to nebolo príjemné, aby ma niekto očumoval. Bývali sme u svokrovcov, tam je stále niekto na návšteve a riadne mi to teda vadilo. A taktiež som neznášala, keď malá akurát zaspala a všetci ju chceli očumovať. Tak som to zakázala a hotovo. Skús sa zamknúť keď to inak nejde. Ja by som sa zamkla a kašlala na každého. Moja malá papávala a ja som si následne odstrekovala vždy v rovnaký čas, takže keď sa niekto ohlásil na návštevu, povedala som dobre ale od... do... . A ak prídu skôr, nevenujem sa pokiaľ sa neobriadim. Tiež najprv na mňa čumeli ako puci, ale ja som si stála za svojim. A tiež mi lezú na nervy tie rady typu čo má papať, prečo mimino stále prezliekam (ogrcané), a že mám malú teraz nechať holú vonku!!!! a už by mala sedávať na šerbli.... čo tým chcem povedať? Len jednu vec ignoruj všekých čo Ti radia nezmysli a riaď sa podľa seba. Želám pevné nervy 🙂

lencici
12. jún 2008

Ja som to riešila tak že som moju mamu normalne drzo vyhodila.. Ja by som na nich možno aj nakričala...

emita
12. jún 2008

V rámci dobrých vzťahov v rodine by som ti poradila asi len toľko že vydrž! Predsa nebudeš kojiť večene a potom by ťa mrzela rozhádaná rodina. Hoci mať takú svokru asi aj mňa porazí. Ja mám taký problém len so 7 ročnou neterou. Tiež som jej veľa krát povedala aby za nami nechodila že Šimonko sa potom nevie nanapať... No ale viem to sa nedá porovnávať. Tak prajem pevné nervy a tiež aby konečne pochopili....

luciar79
12. jún 2008

tiež mňa napadlo zamuknúť.Nedovol tam nikomu chodiť spálňa aj bez kojenia je čisto súkromná miestnosť.Mňa u kojenia ruší akorát dcéra ale už som jej rázne povedala že keď kojím tak tam nemá čo robiť.Lebo malý sa za ňou otáča a moju bradavku v puse ☹ ak už malý papá pravidelne tak stanov čas návštevy.a Koľko má malý mesiacov? môj papá tak 4 minúty a predtým tak 15 maximálne.nemáš z tak dlhého kojenia rozmočené bradavky? a to celú dobu ťahá alebo sa u toho ulieva?

biela
12. jún 2008

zumina, zamykaj sa, nech ti to nie je blbé, aj im sama povedz, že si to nepraješ. oni nie sú dôležití, ale tvoje dieťatko, aby sa v kľude napapalo a rástlo.
ani im nikto nepozerá do taniera, či už zjedli a prečo im to tak dlho trvá.

kometa
12. jún 2008

Zumina, ja ti rozumiem, môj malý keď bol teda úplne malý tiež papal celú večnosť. Ja našťastie taký problém ako ty nemám, ale rozhodne ho veľmi rozptylovalo, keď som sa pri kojení rozprávala alebo kecal ktosi iný. Každý ruch ho vedel zaujať a to kŕmenie bolo o ničom. Na tvojom mieste by som to skúsila s tým zamknutím, veď to je normálne, že potrebuješ súkromie.

alififi
12. jún 2008

presne tak, zamknut sa

inak, to aj my budeme take posahane, ked budeme stare ? 😕
niekedy sa mi az rozum zastavuje. tie zeny boli v mladosti normalne ?

letuskah
12. jún 2008

zumina ak sa da zamkni sa a ak nie tak jednoducho nablac na svokru a aj ostatnych nech ti daju pokoj, ved maly potrebuje klud pri papani. moj maly ked mal 3 mesiace tak sa na kazdy podnet vrtel ale nastastie nikto za nami nedoliezal. iba mama obcas prisla ale ticho sedela a pozerala ako maly papa a ked mal toto vrtive obdobie tak nechodila ani ona. takze im to vysvetli podobrotky alebo pozlotky, to uz je jedno hlavne nech ma maly klud pri papani, ved MM je to najdolezitejsie co mu mozes dat.

martina46
12. jún 2008

zumina, ja by som ju vyrazila a zakazala navstevy, ked sa nevie spravat a je neschopna pochopit taku samozrejmu vec!!!!!!!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄
normalne by som ju nepustila do bytu!!!
a na urazlivost by som sa vykaslala... nech sa uraza, to je uplny vrchol!!!!
som sa do toho vzila asi prilis...... 😅

magda22
12. jún 2008

ahoj, mne pride svor tvoj manzel pribrzdeny ked jej nevie vysvetlit a razne povedat nie

certica
12. jún 2008

presne, tiez by som to nechala na manzela, nech to laskavo vyriesi a vysvetli si s rodinou

marhulka88
12. jún 2008

alififi 😀 tiez sa tak sama seba pytam...ja mam iny problem ja k svokrovcom nechcem chodit vobec na navstevu..stale som sa snazila vyhovarat pred tehu...v tehu aj teraz...u mojej svokry byva jej dcera s rodinou (dvoma detmi) a mne vadia primitivne rozhovory co kolko stoji, co kde maju v akcii a pod. ale to by som este zvladla aj ked vacsinou u nich sedim a vobec sa nezapajam do rozhovorov pricom si pripadam ako idiot..len mam problem ze mangelova rodina je taka ina ako moja...vadia mi vulgarne reci, to ze alkohol a reci o nom to je tam na dennom poriadku a ja sa neviem zrovnat s tym ze moje dieta privediem do takeho prostredia ... chcem aby moj syn bol slusny clovek a zaroven sa trapim kvoli manzelovi lebo viem ze ho to mrzi ze nechcem chodit k nim na navstevu a ze neznasam jeho rodinu... ako to poriesit? ako to povedat mangelovi? sice jemu som to uz povedala lebo ma to vo vnutri hrozne hryzie .. jeho odpoved bola ze tam budeme chodit na navstevy minimalne..ale ja nechcem vobec ☹
...no a s tym kojenim je to tiez tak...asi by mi vadilo keby sa mi do izby kde ja by som bola nahata natrepalo kopec "cudzich" ludi
...reci typu slabe mlieko ja nepoznam (to skor od mojej mamy..a este ze mam davat pozor lebo si zachladim mlieko 😀 )...ale take ze som divna ked kojim a nepijem kravske mlieko, alebo ze nejem vsetko zaradom korenene, alergeny a tak..skratka som podla mojej svokry a svagrinky divna lebo oni jedli vsetko uz tyzden po porode... 🙂

martina21
12. jún 2008

zumina, tvoja svokra je vazne chora!a este u vas v byte,no vazne vrchol...jednoducho sa zamkni a tak potichucku aby mali prekvapenie ked budu lomcovat s kluckou 😀 a ked na teba budu kricat ze otvor alebo podobne bud tichucko neodpovedaj hadam ich to rychlo omrzi a konecne pochopia ved to je vazne drzost a riadna!!az mi kypi krv ked to citam, napis ako si doplada a ci si sa zamkla a ako reagovali som hrozne zvedava 😉

certica
12. jún 2008

neviem, ale s tym zamykanim mi to pripada trosku pod moju uroven. ak by jednoducho naozaj mal byt problem v tom, aby boli ochotni akceptovat nieco taketo, jednoducho by som sa nas.ata zobrala ja, obliekla, vzala maleho aj s kocikom a radsej ho nakrmim vonku na nejakom pokojnom mieste a svokra aj s rod. si potom mozu debatovat s kym chcu...

luciar79
12. jún 2008

Certica, ja bych teda z domu nešla...veď je môj! aj malý je určite zvyklý na svoje pohodlie....nech idú oni 😝

letuskah
12. jún 2008

tiez si myslim ze minimalne na navsteve by mali respektovat pani domu a nie aby pani domu utekala prec aby mohla nakojit svoje dieta 😠

cat
12. jún 2008

zumina, ja neviem preco by si mala brat ohlad na svokru a jej city ci urazlivost ked ona (oni) neberu ohlad ani na teba ani na tvoje dieta, ked vas takto drzo rusia. Vyhodila by som ich, slusne ale razne a vlastne by to mal v prvom rade spravit tvoj muz..

janka1874
12. jún 2008

ja by som asi povedala manželovi že keď bude vidieť že sa zberá vedľa tak ju má zastaviť lebo si to neporaješ a keď nie je schopný tak jej to povedz narovinu ty a nech sa uráža ani ty jej nepozeráš do taniera keď ona je

certica
12. jún 2008

samozrejme by som to spravila len raz, ak by im ani tak netrklo, potom smola - neprijmam viac ziadne navstevy a keby sa urazilil, len by mi to vyhovovalo

stanka911
12. jún 2008

no normalne som sa rozzurila, ked som to citala 😨 ja by som sa tiez zamkla a poriadne nahlas by som tym klucom strkotala, nech to pocuje. a keby sa urazila, tak este lepsie

zuz11
12. jún 2008

co tak sa presunut do neakej existujucej temy? ( myslim co je tu uz dlhsie a riesi sa tam tiez svokra a vsetky tie problemy okolo nej 😉 )
Svokra-asistent pri výchove? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Svokry... https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Manžel, jeho rodina....švagriné a svokry...iné tehulky v rodine https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Problem so svokrou https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Moja svokra - uz nevladzem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emjee
12. jún 2008

ja by som este rada upozornila, ze aj svokry mozu mat internet (a ak nemaju, najde sa nejaka dobra dusa, ktora ich ochotne poinformuje, co ste o nich na fore popisali) - takze opatrne 😉

bambusko
12. jún 2008

zumina, posli ju aspon do kelu alebo aj dalej. emjee, moja svokra ma internet, joj, keby si aspon 10% precitala a pochopila, to by bola radost zit 😀

womenne
12. jún 2008

emjee maš pravdu,asi zmazat všetko čo sme onichpopisali a vytvorit temu,kde by sme už len diskutovali.Mne lepi zakaždym ked tam idem aby im to niekto nepovedal.Ale čo už ved sa potrebujeme vyrozpravat a postažovat.Ja sa napr.nemam komu lebo moj manžel neznaša ked hovorim na jeho mamu.
Zumina zamkni sa a nepusti ju tam 😀

andrea.m
12. jún 2008

emjee tak si aspoň o sebe prečítaju a možno poniektorým dopáli a uvedomia si 😀

ja by som pekne pred odchodom do spálne za účelom nakojiť svoje dieťa rázne oznámila rodine že kto tam vkročí skôor ako ja výjdem nie je viac vítany v mojom byte a nebrala by som žiadné ohľady teda. alebo si uvedomia,alebo.....no ved ich vec

lila794
12. jún 2008

ja som tiez za, aby to riesil manzel. Ved je to jeho rodina. Ako by sa citil, keby ho chodili naheho ocumovat??? Ved je to to iste! A v prvom rade by mu malo zalezat na tom, aby sa jeho manzelka a dietatko citili dobre!!! Je to jeho blizsia rodina ako matka.
A vobec nie je dobre, ked si nervozna pri kojeni, bo tie stresove hormony idu do mliecka a skodi to drobcovi. Ak vsak manzel nezasiahne, bud razna!!! Kasli na nich! Tvoje dieta je prednejsie, nie! 😉

emjee
12. jún 2008

😀 ja len, ze potom sa mi mnozia ip typu "prosim ta zmaz moje prispevky, lebo nahodou si to svokra, manzel, suseda, ... precita a bude ohen na streche - najprv treba porozmyslat, potom pisat 😉