Necítim sa na manželstvo a ani materstvo

Úzkosť
26. jún 2020

Zeny...mam takyto pripad...mam 31 rokov,o chvilu uz 32,som nezadana,nemam ani milenca,ani frajera,priatela,manzela,nic...a nemam ani deti...a vsetky tieto ,,veci,, mi vyhovuju...trva tento stav uz dlho a nemam potrebu to menit...samota mi vyhovuje,aj ze som bez partnera aj bez ratolesti a chcem to tak aj do buducna,takto to skratka citim.cCo si o tom myslite?? Som divna?? Moja natura je od detstva introvertska.

maca1984
26. jún 2020

Myslim si,ze je to tvoj zivot,tvoje rozhodnutie ako ho prezijes.Ked si ty takto spokojna a stastna,nazor dakoho cudzieho,druheho ta vobec nemusi zaujimat-trapit.

0kristina0
26. jún 2020

Preco ta zaujima nazor inych ludi? Asi si s tym neni az taka ista, co chces? Vyrovnaneho cloveka nezujima ziadny nazor. To ze to takto citis teraz neznamena ze budes to tak citit o rok.

zirafienka
26. jún 2020

Ak ti situácia vyhovuje taká aká je, nič ti ku šťastiu nechýba, tak načo to meniť. Sama najlepšie vieš, ako sa cítiš.

autor
26. jún 2020

@0kristina0 ja to citim takto stale...to nie je chvilkova zalezitost

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. jún 2020

@zirafienka iny situaciu som nezazila...tak nemôzem porovnavat

0kristina0
26. jún 2020

Tak potom nechapem naco si zalozila tuto temu? Tebe moze byt jedno co si druhy myslia.

autor
26. jún 2020

@didaa necitim to a nikdy som to ani necitila a myslim,ze ked to neprislo doteraz,tak to ani nepride...a uprimne...ani nechcem,aby to prislo

sissy27
26. jún 2020

Ak si šťastná a spokojná tak je to úplne v poriadku. Manželstvo a deti rozhodne nie sú pre každého - preto je aj toľko rozvodov a detí v dd, v zlých podmienkach atď.
Pre mňa je divné, keď sa niekto vydá / ožení a má deti “lebo musí”.
Takže užívaj si svoju pohodu, buď šťastná a nerieš čo si kto o tom myslí 😉

autor
26. jún 2020

@0kristina0 lebo som chcela zalozit...ty preco komentujes? ...lebo tiez chces...vsetko v dobrom

autor
26. jún 2020

@sissy27 praveze stastna nie som....ale viem,ze ani tieto ,,veci,, by mi to stastie nezarucili...prave naopak...z kaluze do blata...bolo by to urcite iba horsie

dskjhfdlkdjhl
26. jún 2020

Tak bud Ti to vyhovuje, vtedy ta nemusi zaujimat, co si o tom myslia zeny z MK, alebo az taka spokojna nie si. Toto si ujasni.

simca06022011
26. jún 2020

Ale nic si z toho nerob, tiez mam kamosky a v mojom , nie v tvojom veku,co vooobec po rodinom zivote netuzia. Ziju si svoj zivot a su spokojne. Jedna dokonca ma teoriu o tom, ze ona nikdy deti nechce a vobec sa s tym netaji (a nie rok, dva..ale poznam ju uz 15rokov, proste povedala, ze ma starosti aj bez toho dost :D ). Ak si stastna a spokojna, tak si to uzivaj. Lepsie takto, ako byt nestastna, lebo ides "s prudom".
A ako citam teraz, tak stastna nie si.. tak skor zisti preco.. mozno by ta predsta ten pan "Pravý" stastnou urobil.. a mozno ho stretnes a budes sa uz aj citit na vsetko ostatne.

maca1984
26. jún 2020

tak teraz som z toho jelen...ked ti vyhovuje to,ako zijes teraz,tak by si mala byt spokojna a stastna..pises ale ze stastna nie si.Skus "popatrat" preco teda nie si stastna v stave,kt.ti vyhovuje a menit ho nechces

sissy27
26. jún 2020

@0kristina0 ja zas úplne chápem tú “neistotu”. Keď sa rodičia, kolegovia, tetky z 3.kolena vypytujú kedy už príde predstaviť nejakého fešáka, že by bolo načase mať deti nech sa rod zachová, za chrbtom ohováračky, že je divná, vadná, určite lesba a podobne, keď všetci okolo teba riešia svadby, tehotenstvá, tak do istej miery sa to dá ignorovať, ale skôr či neskôr nastanú isté pochybnosti... veď “všetci” to tak majú tak prečo ja nie?

sissy27
26. jún 2020

Tak ale potom treba porozmýšľať, čo by ťa urobilo šťastnou. Ja v tom mám napríklad úplne jasno čo ma robí šťastnou, čo by moje šťastie ešte pozdvihlo a čo naopak by ma zlomilo.

sunny8
26. jún 2020

Je vždy lepšie byť sama a nemať deti ako mať muža ktorý ťa bije alebo podvádza či riešiť interrupcie z toho dôvodu že sa "šmyklo" .. ja deti mám muža už nie a tiež sa necítim mať nejaký vzťah či už milenecký alebo partnerský. Keď to príde tak to príde ale úmyselne nehľadám.

deti95060810
26. jún 2020

nebola si ani nikdy zaľúbená? Tak troška nepokukuješ po šťastných pároch? Nemáte v rodine deti - mám na mysli v blízkej rodine ako napr. tvoji súrodenci a ty si sa chcela s nimi hrať, kočíkovať ich?

ale môže to byť z rôznych dôvodov...
mám známu - bývalú spolužiačku ktorá tak isto ako ty nikoho nemá , nikoho nechce a venuje sa len cirkvi resp., sekte.
mám susedu ktorá tak isto ale to už na prvý pohľad vidíš že je to osobnosť....
Nemyslím si že je to zlé, každý si vyberie to čo mu vyhovuje...😉

ndrag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
26. jún 2020

ak mám povedať pravdu niekedy závidím každému čo je sám... Aspoň deň by som chcela byť od rána do večera sama a robiť si čo chcem.... Ale hlavne mať TICHO a kľud.

kendova_anna
26. jún 2020

Preco by si mala byt divna? Ked ti to tak vyhovuje, tak fajn! Je viacero ludi, ktori sa takto rozhodli zit a su tak stastni. Je to tvoj zivot, ako si ho zariadis, tak ho budes mat

jaskolka
26. jún 2020

Keď tebe to vyhovuje, absolútne nemáš sa čo trápiť, co na to okolie. Je to tvoj život, nikoho do toho nič. Ina vec je, že sama sa necítiš takto šťastná. Teda rodinu, muza nechceš, ale ani sama žiť nechceš. Teda skôr skus "ísť dovnútra" co by ta urobilo šťastnou a naplnenou. Mam kamošku, čo žije pre prácu a cestovanie. Je spokojná, rodinu nechce. Ina zase žije len pre cirkevnú komunitu, aj keď chcela istý, čas rodinu, vzťahy jej nevyšli, tak sa vrhla do inej "rodiny" duchovnej. Alebo si dat otázku, či to je skutočne taka averzia voči rodine, alebo je za tým obava, že sa s klameš, nebudeš dobrá žena, matka atď. Neviem, to sama musíš na to prísť.

danieli
26. jún 2020

Ak si spokojná, tak je všetko v najlepšom poriadku. Žiješ dnes no skús sa zamyslieť do budúcna...Poznám skvelú ženu, nemá manžela ani rodinu, našla sa vo svojom povolaní a je v ňom skutočne dobrá, vyžarovala spokojnosť celú dobu, čo ju poznám, s vekom však býva smutnejšia...Jedna vec ma však zabolela, stretli sme sa náhodne a boli so mnou aj moje deti, veselé vysmiate, usmiala sa, pozdravili sme sa a v jednej chvíli sa pozrela na deti a videla som smútok a bolesť, bol to len maličký okamih...opäť sa usmiala, nikto z nás nemá všetko, no ak si vyberieš to správne pre teba možno zažiješ rovnako len pár smutných okamihov...

jakoma
26. jún 2020

kamaratka je velka introvertka.. nikdy sa nechcela vydavat, potom nasla svojho introverta :D uplne si sadli a je ovela stastnejsia teraz 🙂

kittykat22
26. jún 2020

Ja som vzdy chcela manzela a deti, a teraz ked to mam a vidim kolko je s tym prace, chaosu, hluku, neporiadku, tak si hovorim, ci som chcela v zivote tie spravne veci. Nikdy nekonciaca horska draha. Neviem si predstavit mat doma tento cirkus humberto s tym, ze som po rodine vlastne nikdy netuzila. To by som si to asi isla rovno hodit.

asia83
26. jún 2020

V pohode. Konajte tak, aby vám bolo dobre, robte čo cítite.

codal
26. jún 2020

To, že nechces partnera, manželství a děti, to je v pořádku, není to povinnost, jen je trochu smutné, že nejsi šťastná, asi by to chtělo změnu. A ta změna rozhodně nemusí být chlap nebo rodina, ale můžeš změnit práci, bydlení, začít cestovat, najít si koníček, přátele. Člověk by neměl život jen tak přežívat, ale žít a užívat.

daganov
26. jún 2020

@deti95060810 popri detoch je tvoja tuzba uplne normalna, chcelo by to raz za cas vikend bez vsetkych. Ja som sa po rozvode tesila, bola som sama, dieta na internate, ale po case mi zacalo byt smutno. Ta euforia z toho, ze som absolutnym panom svojho casu (okrem vikendov) trvala ani nie rok. Teraz som rada, ze mam niekoho, kto pretal to ticho, ktore som si spociatku uzivala, no neskor bolo zlovestne

dajana1983
26. jún 2020

Aj ja som bola taká istá presne okolo toho veku zo všetkou slobodou som bola spokojná 🙈😁až som raz stretla to moje šťastie z ktorým máme vytúženého syna😊teraz mám už 37.Odriekaneho chleba, najväčší krajec😉

0kristina0
26. jún 2020

@sissy27 ale ona pochybnosti nema, je si tym ista

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre