Nedokážem žiť so svokrovcami. Čo mám robiť?

sany2006
4. júl 2007

ahojte. som uz zufala. mam 8 mesacneho syna a uz rok byvame u svokrovcov. do vsetkeho sa staraju kam idem, kde som bola, snazia aby si marek vsimal len ich. myslia si ze vsetko vedia najlepsie. mam sto chuti im uz nieco povedat ale nemam odvahu. su uz na dochodku takze ich mam stale na ociach. najradsej sa zavrem s marekom v izbe a ked otvorim dvere uz sa trepu do izby na nim. na vlastne byvanie nemame a neviem kedy budeme mat. hrozneeee...

lucinkaaa
4. júl 2007

Vies sany, ked si s tym neurobis poriadok sama, tak kto ti pomoze? nepises ako to vnima tvoj muz, ci je na tvojej strane alebo sa to len snazi zlahcovat. Velmi vela zavazi, ked drzite s muzom spolu. Vsetko sa potom da lahsie riesit. Pravda, muz je len muz a musis vediet ako na toho svojho ist. Moj ked mu nieco poviem tak sa musi samozrejme nafucat, pretoze on je "vodca svorky" ale ja mu to vzdy poviem iba raz a dorazne, viackrat sa k tomu nevraciam, lebo to ma potom opacny ucinok. No a pockam si na vysledok. Za par dni moj chlap prezentuje moje myslienky ako vlastne a v rodine je pre to vzdy klud. Takze by som ti poradila, skus to riesit cez muza, je to predsa len ich syn a od neho to vezmu inak ako od teba. 😉

sany2006
autor
4. júl 2007

ja som to muzovi hovorila a on povedal aby som im to povedala tak jemne ale nech to poviem akokolvek aj tak budem najhorsia ja. povedala som nech to povie on ale povedal ze si to mam sama vyriesit lebo mne to vadi nie jemu.

lucinkaaa
4. júl 2007

no moja, tak to ti velmi nezavidim, ked sa k tomu takto postavil 😔 . Ak im to teda nechces povedat priamo tak skus nepriamo. Napriklad ked najblizsie sa ti vtrepu do izby tak im s usmevom povedz, ze akurat si si chcela v klude oddychnut a poriadne zazivaj, aby im doslo ze prisli nevhodne a ze ti zasahuju do sukromia. Alebo si vymysli nieco ine pri com by im malo dojst samym ze neprisli prave najvhodnejsie. a ked sa ta stale pytaju kam ides, tak mi davaj stale tie iste odpovede. prestane ich to bavit. Napr.: Vsak viete, ze na nakup ako vzdy 🙂. Snaz sa mat usmev na tvari. Skus proste metodu nenasilneho odporu. Casom pocitia kde je ta hranica za ktoru ich nepustis.

angua27
4. júl 2007

sany viem si predstaviť, čo prežívaš. ja som tiež viac ako rok žila v spoločnej domácnosti so svokrovcami. môj chlap, ale držal moju stranu a robil poriadky on. takže možno preto to bolo ľahšie.
nemyslím si, že Tvoj muž má pravdu. sú to jeho rodičia a on s nimi musí "spraviť poriadok". treba, aby vymedzil presné pravidlá, napr. do vašej izby môžu ísť iba keď ich tam pozvete, to kde ste boli, kam idete je vaša vec a keď budete chcieť tak im to poviete. predpokladám, že ani Ty sa ich nepýtaš na tie veci, ktoré uvádzaš hore. keby ste bývali u Tvojich rodičov, bolo by vymedzenie pravidiel na Tvojich pleciach. ale takto je to na ňom.
samozrejme, že sa môže stať, že sa svokrovci urazia, ale väčšina rozumných ľudí to po čase pochopí.

sany2006
autor
4. júl 2007

najviac ma dokaze nastvat ked kojim maleho a on zaspava potom vleti do izby svokor a na plne usta zacne hovorit. on tam vleti aj vecer o deviatej ked mali spi a manzel mu raz povedal aby bol ticho ale on to robi dalej. ked poviem muzovi ze mam toho plne zuby tak on si zo mna nic nerobi. to je aj v inych veciach on nikdy nic nechce riesit. ked ma nieco trapy tak on si z toho nerobi tazku hlavu.svokra ta len keca do vsetkeho co mam dat malemu jest a co mu nemam dat atd. potom ako sa mam citit v takej domacnosti kde ma ani manzel nepodpori. nikdy som sa tu necitila ako doma.

mominka
4. júl 2007

Ahoj Sany, ja zijem s manzelom a dcerkou tiez pri svokrovcoch. Ale to, čo píšeš ty, že si k tebe dovolia svokrovci, tak to si ku mne nedovolia ani vlastní rodičia. No,u nás je to tak, že záležitosti a sťažnosti voči svokrovcom rieši manžel a ja riešim všetko ohľadne svojich rodičov. A funguje to na jednotku. Svokrovci sa nám do života nemontujú, ale je to hlavne preto, lebo len tak naše dočasné spolužitie môže fungovať. Ja na tvojom mieste, by som si spísala všetko čo sa mi nepáči a rezolútne by som to manželovi aj rodičom predniesla. Inak po čase nebudeš schopná fungovať a môže vám to narušiť aj vzťah s manželom. Si predovšetkým teraz mamina, ktorá potrebuje pokojný domov a hlavne pohodičku!!!! Takže sa nedaj a jasne všetkým narovinu vysvetli, ako si svoj domov predstavuješ ty. Bud vecná, praktická a rozprávaj sa s nimi milo a bez nejakých negatívnych emocií, ale trvaj na svojom.Možno im ani nenapadlo, že ti to môže vadiť. Ved všetci sme odlišní. Držím palce.

lucinkaaa
4. júl 2007

Baby, vsetkym nam s tym pomaha manzel a presne zdielame rovnaky nazor, ze muz si robi poriadky so svojimi rodicmi a my si robime so svojimi. No vobec nezavidim sany, ked jej muz radsej nepovie nic, len aby nebolo zle. Inak ani ja neviem ci by som nabrala v sebe odvahu aby som razne predniesla pred svokrovcami co si ako predstavujem, ci nepredstavujem...

sany2006
autor
4. júl 2007

ved prave ze on je radsej ticho lebo sa nechce pohadat s rodicmi. inak svokor ma 80 a svokra 66 tak mi date za pravdu ze s takymi ludmi sa tazko dohaduje. dakujem vsetkym ktore ste mi napisali.

zuzpidka
4. júl 2007

ahoj sany. Ja tiež bývam so svokrovcami, ale také problémy nemám. Svokra mi tiež lezie na nervy a vždy vie všetko najlepšie ona. Je to aj čo sa týka výchovy detí aj práce v domácnosti. No keď mám s nimi nejaký problém, tak ho najprv riešim sama a poviem im to. Ak to neúčinkuje, tak to poviem mužovi a rieši to on. Už potom to má väčšinou účinok. Lenže moji svokrovci majú len 53 a 54 rokov. Takže nie sú až takí starí. 😒 😨

zuzpidka
4. júl 2007

Sany,moja dcérka ti posiela toto,aby si nebola smutná. 😉 😀 😵 🙂

zittka
4. júl 2007

ahoj sany,
ja som už toto zažila,svokrovci na dochodku, presne takto ako tvoj sa k tomu moj manžel staval a nakoniec to dopadlo tak,že sme sa odsťahovali do podnajmu,keď mala malá 9mesiacov, ale mohli sme si dovoliť len garsónku, v ktorej mal on klaustrofobiu a za pol roka sme sa vrátili naspať. Mesiac bolo všetko v pohode a potom to začalo nanovo. Tie slzy by zaplavili pol republiky,ale nepomohlo nič. Keď mala malá 3 roky, odsťahovala som sa aj s ňou od neho a od svokrovcov. Tri roky som nechcela o chlapoch ani počuť. Teraz som druhýkrát vydatá,ale moja podmienka bola mať vlastné bývanie, nechcem zasa riskovať rozpad manželstva. Nie je to ľahké a ja ťa veľmi dobre chápem, ale prvý kto by ťa mal chápať, je tvoj manžel. To je najlepšie povedať, že jemu to nevadí,ale ak ťa má rád, malo by mu to vadiť tiež. Všetky problémy sú už spoločné.

zittka
4. júl 2007

prajem ti veľa šťastia, hlavne sa s manželom porozprávaj, nech to neberie na ľahkú váhu. Nie je to nič príjemné, keď to dopadne tak ako u mňa, ale už som nemala silu bojovať denne proti všetkým v domácnosti.

zuzpidka
4. júl 2007

Ahoj Zitka. My sme sa tiež s manželom najprv odsťahovali od svokrovcov, potom znovu prisťahovali. Potom sa oni odsťahovali od nás z bytu a teraz znovu bývame spolu, tentokrát však v rodinnom dome. Začali sme rekonštruovať jeho zadnú neobytnú časť na 2-izbový byt pre svokrovcoch. Už teraz s manželom ledva čakáme, kedy odídu, hoci to tak skoro nebude. Všetko totiž robíme svojpomocne po voľných dňoch a po robote. Ja som teraz na materskej a starám sa o naše dve deti. Väčšinou stojí muž na mojej strane. Takže ja nemusím chvalabohu denne bojovať proti nim. Tak ti aspoň držím palce, aby ti to tentokrát vyšlo. 🙂

anamor
4. júl 2007

sany mas nezavidenia hodnu situaciu... dufam, ze sa vam podari z nej nejako vymanit, ja by som mala co robit so svojimi rodicmi, nieto este so svokrovcami... drzim palce, aby to bolo vo vas prospech.

dendisa
4. júl 2007

sany, udělej s nimi krátký proces. Sice je to asi jejich byt (dům), ale i tak máš trumf - jejich vnouče. Jednou se osamostatníte, a to pak budou hodně litovat, když jim zakážeš se s děckem stýkat.
Být Tebou, řekla bych jim rovnou, že mě sere, jak se mi naváží do soukromí, a že to dál nehodlám trpět. Když se urazí, aspoň budeš mít svatý pokoj. Horší už to snad být nemůže.

Mám podobnou tchýni, neustále mi opakuje "hlavně, aby to byla holka". Dokonce i když jsme ji vzali s sebou na 3D UTZ, před dokotorem! Když mi bylo 25, gratulovala mi stejnou formulí "hlavně, aby to byla holka!" Tak jí říkám, ne, to bude kluk! A pak zas se jí nelíbilo jméno, co jsem vybrala. Ale to už jsem se nasrala, a říkám: je to snad moje dítě, ne?! Takže si vyberu jméno, jaké já budu chtít, a tvůj názor mě nezajímá. Od té doby se zase zklidnila!

hasleerka
4. júl 2007

ahoj sany, môj názor je istý ako má dendisa ... urob si poriadok aj ked sa urazia ... prípadne by som skúsila od nich odchod, nech sa manžel rozhodne, čo je pre neho dôležité

mirka414
5. júl 2007

ja musim opacne svokru som nepoznala zomrela,no na svokra nedam dopustit a to ma 88rokov!len jedno co mi vadilo bolo ze si neumyval ruky po navsteve wc.potom sme raz isli lekarovi na prehliadku a zhodou okolnosti mala leonie herpes tak ked sme prisli sa dedko pytal co a ako ci je malinka v poriadku.povedala som ze ano len si markus musi po praci castejsie umyt ruky a aj po wc!odvtedy som vzdy pocula tiect vodu po potrebe!neobratila som to proti nemu ale som pouzila jeho syna 😀 a on to pochopil a robi to tiez!ja sa nesnazim s nim bojovat,ale vychadzat a som mu nesmierne vdacna ze napr.mame macku je to jeho milacik no vsade na koberci boli chlpy a malinka to zbierala tak som mu povedala ze koberec musi prec s obyvacky a on ze okej a dokonca zaplatil aj plavajucu podlahu!!a takych prikladov by bolo viac...

binki
5. júl 2007

tohle mi delaji rodice 🙄
proc, nac, kde, kdy, uf...

elenita
14. júl 2007

No, sany, ja to mam bohuzial rovnake......ten moj vsetko zlahcuje, banalizuje, proti vlastnym rodicom by sa nikdy nepostavil...... 🙄

dulinek
14. júl 2007

Ahoj holky, tak ja mam doma úplně stejnou pozici jako vy.
Můj rovněž nechce vidět chyby svých rodičů, já jsem ta špatná a všechno zveličujem, vždy´t oni to myslí přece tak dobře.
aahh, nejlépe pokud možno jít bydlet do svého a za nimi jen na návštěvu.
Ještě že brzo budeme bydlet úplně sami, pač tyhle vztahy se tím vším jen úplně zkazí.
Držím pěsti ať to ustojíme 🙂

maca793
14. júl 2007

syny2006
ja som to preživala tiež ale rozdiel bol v tom, že tam nebol svokor. ten býval v košiciach. stará ako ju teraz volám mirobila peklo už keď som bola tehotná. nechcela ma púšťať k našim na návštevu a to nehovorím keď už boli deti na svete nesmieš tam ani tam lebo sú tam zvieratá a chlpy...
dlho som to nevydržala a odsťahovala som sa od nej a mala som pokoj.
dala som zbohom aj jej synovi pretože držal s ňou. teraz som sama a je mi super nesťažujem si.

dannynka
14. júl 2007

ahojte.ja chvalabohu nebyvam so svokrovcami ale mala som tu cest byvat s nimi jeden mesiac ked sme si kupili byt a medzi tym aby sme nemuseli platit drahy podnajom v ktorom sme dovtedy byvali sme isli na mesiac svokrovcom.nechceli od nas peniaze ani nic ale poviem vam uz nikdy v zivote....svokor ten je v pohode odjakziva ale svokra...???do vsetkeho sa mi starala aj sa stale stara ohladne vychovy malej vid odpovedani a toto som pouzivala ja atakto som to robila ja a to nechcite vediet co povedala ze treba spravit ked ma babo stikutu...ze stlacit mu nostek a chvilku pockat--skoro ma porazilo...a nechcite vidiet moj vyraz ked ju drzala na rukach ako maca,tazko som t veru prezivala....co vam budem hovorit ved to poznate.....

maca793
14. júl 2007

ak ja by som jej nebodaj odporovala a nepritakala že je to dobre, tak by mi tá dala. vždy som jej musela pritakať OK!!
raz som sa naštvala a povedala som jej svoje. tak sa urazila a dokonca ma chcela aj zbiť, načo som jej odpovedala z mojej strany fackou a zbalila som si veci aj deťom a odišla som. vravím, nechala som aj tam ex a viac som sa o nich nestarala. 😀

maca793
14. júl 2007

neprestajne sa mi tiež niešala so života, obliekanie, kúpanie detí podľa nej. deťom nekúpila ani h..... všetko som cvakala ja a moji rodičia. nikdy sa jej nepáčili veci ktoré som dostala od rodičov alebo som ich kúpila ja. nikdy sa mi nepoďakovala ani ma nepochválila. myslela len na alkohol a nič robenie. 😉

zuz11
14. júl 2007

maca, ja rovnako volam svokru 😀 len s tym rozdielom ze zijem s jej synom a mame super vztah, kedze s nou a ani s nikym inym nebyvame a ani sme nebyvali 😉
ale nezavidim Vam baby len Vas obdivujem.... 🤐 ze to dokazete, ja ak by som mala s nou zit tak uz nezije 😀

maca793
14. júl 2007

zuz11
to je fajn, že sa nepodal na matku. lebo teń strašne na nej lipol a lipne doteraz. druhýkrát je ženatý a má už aj dieťa, ale stále žije s matkou. lebo mamička by bola sama a bolo by jej smutno, tak mi to raz povedal, keď sme žili spolu. chudáčik
baby aj ja vás obdivujem, že dokážete žiť pod jednou strechou so svokrovcami
ale záleží aj na povahách 😉

anjelik85
14. júl 2007

Ahojte žienky. My máme 9,5 mesačnú Júliu a rok a 5 mesiacov žijeme u svokrovcov v 3 izbovom dome. Takže žiadne súkromie. Keď vyjdem na chodbu, stretnem svokru,lebo tá už je na dôchodku. Svokor je pohoda, len mám na neho nervy, keď začne zhadzovať muža. Vždy si ho zastanem. A svokor má ma napriek tomu rád. Svokra? Ehm, ehm. Nuž, tá mi lezie riadne na city. Vkuse sa starie do čoho ju nič. Káže mi čo a ako s malou. Ale ja jej na to poviem, že viem, čo robiť. Máme spoločné stravovanie. Varievala som ja, ale už odmietam, lebo jej bolo vždy niečo málo sladké, veľmi slané a tak. Zvláštne, že len jej. Tak som rezignovala. Keď prerobia špajzu, tak sa oddelíme so stravou. Ja som aj celý dom upratovala, varila, ale ani s upratovaním to nemá cenu, lebo večer už bolo všade namrvené, kúpeľňa špinavá, tak som sa na to vys.... 😀 So svokrou mi to už raz vyvrcholilo, keď prišla jeden večer k nám do izby (nechodieva k nám, len vtedy) a opýtala sa muža, či nie je hladný. Do mňa tristo bleskov. Vypadla som von (bolo 7 hodín) do dažďa aj s kočíkom a prechádzala som sa 2 hodiny (malá mala vtedy 4,5 mesiaca). Medzitým robil manžel so svokrom poriadky so svokrou. Ja som potom odišla k mojej mamke 100km ďaleko. Bola som 3 týždne. (po 2 týždňoch prišiel aj manžel,lebo mu konečne dali dovolenku.) Bolo to fayn, ale len na čas. Nestarala sa, dala pokoj. A už je to tu znovu. Vydržalo jej to 2 mesiace. Už ju nemôžem ani cítiť. Keď sa už len na Júliu pozrie, tak ma berie, že by som jej očiská vyklala. Ide mi na nervy. Jooj, a to mám prežiť tých 6 rokov?! (máme stavebko na 6 rokov) Potom budeme stavať. Ale na ich pozemku. Majú velikánsku záhradu. Stopercentne si nedám okná do strany, kde je ich dom. Tam akurát hajzlové. 😀 Ale chcela by som od budúceho roku nájsť prácu a robiť. Potom s ňou nebudem dennodenne v styku 24 hodín. A aj o polovicu rýchlejšie našetríme, takže to nebude 6 rokov, ale dáke 3-4rôčky. Budeme môcť dávať o 5000sk mesačne viac na sporenie, takže sa to pohne.
Sany, mne sa svokrovci zase neopovážia do izby. To mám lepšie. A môj muž robí poriadky so svojou matkou. Takže to je zase iné. Ale nemôžem chcieť, aby vkuse riešil problémy, nevešiam mu dennodenne tie problémy s ňou na hlavu, lebo chudák je dosť vynervovaný z práce, tak nech má aspoň doma kľud. Ja mu to hodím na hlavu už len keď to fakt nejdem vydržať, že už už idem vybuchnúť. A tiež musím v pravý čas. Nuž, najlepšia svokra je predsa len 100km ďaleko. Kým sme s nimi nebývali, tak to bolo fayn. Tá, čo chváli svokru a nežije s ňou v jednej domácnosti, nemôže povedať, že má super svokru, že s ňou dobre vychádza, lebo nech mi verí kto chce, keď chodia ako rodina raz za týždeň, dva, možno ešte menej na návštevu, tak sa svokra nikdy neprejaví taká aká je!!! Uf, vyčerpávajúce písanie. A určite aj čítanie, ak vôbec mal niekto chuť to čítať. 😀

zuz11
14. júl 2007

maca, no tiez sa jej obcas zastane a odpusti neodpustitelne, ale nastastie to nechce po mne 😀 ja som u nej nebola od vianoc 2005 😉 ona odvtedy u nas bola asi 3x a ked tak tak sa stretavame obcas u svagrovcov na oslavach😀 pocas tehu ma videla iba raz na oslave u svagrovcov, ked som bola vo 8 mesiaci 😀 takze sa nestazujem 😉 a to byvame v jednom meste 😀

ramzesa
14. júl 2007

anjelik-no mas to zabavne 😒 . Ja som byvala so svokrovcami asi dva roky a mozem povedat,ze su super. 😉 Ale ajtak som sa tesila na samostatne byvanie 😵 . Vtedy som sa tiez stale manzelovi na hocico stazovala, vytacalo ma vsetko a teraz sa na navstevu k nim tesim. 😅

maca793
14. júl 2007

a ešteniečo, aj keby ma niekedy nejaký chlap požiadal o ruku a mali by sme ísť bývať ku jeho rodičom, tak by som sa zstrelila 😀
už nikdy by som to neurobila, jedna skúsenosť stačí 😢
aj napriek tomu, že by sme vychádzali OK!!!!