Nedokážem žiť so svokrovcami. Čo mám robiť?

sany2006
4. júl 2007

ahojte. som uz zufala. mam 8 mesacneho syna a uz rok byvame u svokrovcov. do vsetkeho sa staraju kam idem, kde som bola, snazia aby si marek vsimal len ich. myslia si ze vsetko vedia najlepsie. mam sto chuti im uz nieco povedat ale nemam odvahu. su uz na dochodku takze ich mam stale na ociach. najradsej sa zavrem s marekom v izbe a ked otvorim dvere uz sa trepu do izby na nim. na vlastne byvanie nemame a neviem kedy budeme mat. hrozneeee...

sany2006
autor
15. júl 2007

my budeme stavat dom az o 4 roky ale aj v tom istom dvore takze pokoj mat nebudem aj tak. inde nemozme stavat lebo nemame pozemok. niekedy rozmyslam preco je zivot taky nespravodlivy ze niekto ma krasnu vilu s bazenom luxusne zariadenu a niekto nema vobec nic. ☹ je to cele na hlavu.

kavka
15. júl 2007

myslím si že tieto dôležité veci ste si mali vyriešiť predtým.
som kritická,ale kritika je niekedy veľmi dôležitá.
aj ja túžim po dieťatku,ale bude až vtedy ak budeme mať bývanie, nakoľko máme len 1 izbový byt.
čo sa týka mojej svokry... 3 roky čiže odkedy sme spolu sa so mnou ani raz nerozprávala a ignorovala ma
možno je to tým že som s jej synom a je medzi nami dosť veľký vekový rozdiel
o bývanie sa s partnerom postaráme sami,lebo chceme a nevravím, že to nie je ťažké.
svokra teda budúca ma po 3 rokoch pozvala na obed...tak čo dodať...
sama má veľký dom a je v ňom sama
takže možno človek nemá vždy na výber z viacero možností- predsa sa len jedna musí nájsť...

ukana
17. júl 2007

baby, my sme byvali u svokry 2 roky a v piatok sme sa konecne prestahovali do vlastneho bytu! Len to ma drzalo nad vodou, ze sa raz odstahujeme. A to som u svokry byvala 8 mesiacov sama s malym, muz bol v zahranici. Vydrzali sme to, ale len s vypatim sil. ale musim povedat, ze veci co sa tykali svokry, riesil s nou manzel. Raz nam opita vykrikovala, ze keby nebolo maleho, tak sa na nas vyse... 😕 Manzel ju daval do laty, nadal jej. Teraz ju nechcem rok vidiet, minimalne 😉
Neboli len zle veci, museli sme si ale urcit pravidla. Ked sme sa zavreli v izbe, svokra tam nechodila, a tak isto my do jej spalne. Ale s varenim bol tiez problem, ja neviem bohvieako varit, ale da sa to jest. Vzdy ked som zacala varit, tak prisla do kuchyne a dirigovala, ako to mam robit, co tam mam dat a co nie. Tak som varila parky, kura v rure, alebo som navarila ked nebola doma a bol klud. Zjedla vsetko 😀
Ked sme sa stahovali, nezabudla podotknut, ze KONECNE ZACNE ZIT! ja tiez 😀

bubca
17. júl 2007

ukana:blahoželám k vlastnému bytíku...niet nad vlastné bývanie.ja keby som bývala so svokrovcami,tak sme rozvedení...inak,my už sa s nimi tri roky nestýkame a je kľud 😀

ukana
17. júl 2007

bubca: dik. Ja sa so svokrou chcem stykat, lebo ona ma skvely vztah s malym a Matko ju zboznuje. Ako stara mama je super, moja mama nema taky vztah k detom.Je to asi blbe, ze to takto hovorim, ale svokra je lepsia STARA MAMA ako moja mama. A laska starych rodicov je pre deti dolezita. Vy to ako riesite?
My sme sa zasa skoro rozviedli pri prerabani bytu, to boli nervy 😅

bubca
18. júl 2007

ukana:My uz to neriesime,nakolko svokrovci zasadne preferovali iba Dominku a Davidka neustale ignorovali a to uplne.Nehovoriac o tom,ze stale vtlkali Dominke do hlavy same sprostosti typu:rodicia maju radsej brata,si zanedbavana a pod.Takze ked to prerastlo unosne hranice,povedali sme dost a od tej doby je pokoj.Nikdy sa nespravali ako "pravi stari rodicia",takze sme sa zariadili po svojom a ver mi,nic lepsie sme urobit nemohli.

sweetberry
18. júl 2007

juj brrr nechcela by som zit ani so svokrovcami ani s mojimi samym je najlepsie
pravda horsie ked sa inak neda a vtedy terba to brat z toho hladiska ze snad je to docasne ze sa raz zadari to a hlavne teda co najskor vyriesit aby mal clovek sukromie
nech su aj akokolvek ti rodicia mily po case to bude haprovat a viac ro bude robitnedobre ako tu planovanu uprimnu dobrotu mienenu nasimi rodicmi

flair
18. júl 2007

Ahojte holky, taky přidám svoji zkušenost. Můj přítel je naprosto závislý na svých rodičích. A když řeknu, že jsou to hotoví diktátoři, tak nekecám 😠 Doslova mu vymývají mozek. On mě nutí jít bydlet k nim na vesnici, že si na jejich pozemku postavíme dům. Nikdy!!!! Já mám svůj byt, takže mě tam nedostane ani za cenu rozpadu vztahu. Zastávám názor, že mladí mají bydlet sami. A tchyně a snacha - to nejde dohromady 😀 . A v mém případě to absolutně nejde dohromady, zvlášť, když se jim můj přítel nedokáže postavit 🙄

adicka
18. júl 2007

flair,tvoj pribeh akoby som pisala ja.som na tom tiez tak ako ty. ☹

adicka
18. júl 2007

moj manzel zasa nie je zavisly na rodicoch,ale radsej chce stavat dom ako ist do bytovky a ten dom ma byt na ich dvore-strasneeeee.minule mi povedal,bud pojdes k nam alebo rozvod-som povedala radsej rozvod. 😒 nie su zly,ale iba ak tam clovek stravi par dni,inak oni sa do vsetkeho staraju,su taky staromodny a ja taka niesom,akoby oni chceli.U mojho svokra,zena ktora je vydata ma uz do smrti sediet iba doma a starat sa o dieta.on nevie prehltnut,ak ja vyrazim s kamoskou von.Moji rodicia su narozdiel od nich super,ziju v dnesnej dobe a riadia sa tym co je a hlavne sado nasho manzelstva nemontuju.O tyzden mi pride manzel z Irska tak ideme k nim na tyzden-to som zvedava,co bude-ake prednasky opat 😝

sany2006
autor
19. júl 2007

flair- radim ti z vlastnej skusenosti pokial nemusis nechod k nim byvat. radsej ostan v svojom byte. ja keby som mohla tak odidem hned teraz. aj ja som si myslela ze jeho rodicia su v pohode az kym som tu nezacala byvat. byvat so svokrovcami je najvacsia chyba aku mozu mlady ludia urobit. ja som tu chybu urobila a teraz to lutujem. 😒

zanett
19. júl 2007

Flair, mas naprostou pravdu! Co ja bych dala za to bydlet jenom s pritelem! Toho se asi nikdy nedockam 😠 ☹ ...proste vlastni domacnosti a soukromi nicim nenahradis....nenech se zviklat, at toho pak nelitujes....

adicka, to ti manzel takhle primo vyhrozuje? Neni to nahodou vydirani 😠 Bud pujdes s nim tam, kam nechces, nebo rozvod? To me berou vsichni certi, kdyz neco takovyho slysim....

Sany, i ja kdybych mela kam jit, uz bych tady davno nebyla...nebavi me byt vecne pod necim dohledem a neustale se muset ohlizet na ostatni, ani si tady nepripadam jako doma...ach jo.

wanda
19. júl 2007

Ahojte,no aj ja mam ten isty problem,so svokrovcami vobec nevychadzeme,a ak by som nemusela tak ani nahodou by som tam nechodila.Aj moj manzel bol hlavne na svoju mamu naviazany.Ale teraz uz aj jemu lezu na nervy,kedze sa ku mne zle spravaju.Aspon si ma brani,a uz prisiel na to ako si ho mamicka stale putala k sebe.Ona je totizto hlavou celej ich rodiny.To nemam rada.Och...Ked sme sa vzali povedal mi s placom ze som jej ukradla syna.A citove vydieranie neprestavalo,prave naopak...prezili sme tak vela zlych chvil a ublizeni ☹
No nastastie moj manzel to casom pochopil...a stoji pri nas...
A v ziadnom pripade by som nesla byvat k nim.
Je to dost tazke,teraz sa len tolerujeme,ale cakam kedy to vsetko opat vybuchne...

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tessa
31. okt 2007

lenadka, aj u nas to so svokrovcami podobne...
Len s tym, ze u nas zase svokra exceluje 😠
Stale len hovori, ze ona si nema cas ani upratat doma, lebo "musi" opakujem "musi" byt u nas 😠 😠 Figu drevenu musi byt, len nech si je u seba doma a nam da pokoj! 😠
Uz som to minule nevydrzala a povedala som jej to presne, ked mi prisla akoze k sviatku zablahozelat...tak som ju aj otocila, ze o falosnu gratulaciu nestojim a ona povedala, ze vlastne ani ona nie 😠 A vyhodila som ju... 😠
2 tyzdne k nam ani nepachla...ak mi aj teraz povie, ze ona nema cas si u seba nic porobit, lebo musi byt stale u nas, tak je splechnem tie 2 tyzdne do ksichtu, lebo vraj cele dni len lezala pred telkou a nic nerobila.. 😠 😠
Aj ja uz chcem byvat vo svojom a nie cez zahradu so svokrou!

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryam
31. okt 2007

lenadka, by som povedala, ze mozno to aj svokre dobre robi, ze do teba rype, alebo ma blbe poznamky, preto bola taka "usluzna"...
Ktovie..

simousek
31. okt 2007

Ahoj holky..Taky jsem jednou chtěla odejít z takovéto domácnosti..My ale žijeme s manželovými prarodiči.Ne že by mi dělali zle, ale jsou v důchodu a jak už to někdo psal, připadala jsem si jak pod dohledem, pod mikroskopem.Když jsem navrhla vlastní bydlení,ztroskotalo to na tom, že máme úvěr na rekonstrukci na 18let a prarodiče na dožití v RD. Tenkrát jsem se těšila moc, ale jsou stavy kdy bych chtěla pryč,ale to je PAST.Úvěr nás tam drží ☹ ☹

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simousek
31. okt 2007

Lenadka: Oba mají 75 let.Jak jsem psala, nic zlýho nám nědělají ale někdy mi vadí že tam prostě jsou 😒 že když se hádáme nemůžu si zakřičet,protože co by na to řekli asi oni..Přítel řekl že přece nebude stavět jinde když to budem mít opravený jako nový a za čtvrtku peněz ani ne,jakoby jsme stavěli.Ale jelikož platíme ten úvěr,jít nikdy nikam ani nemůžem a to mě svazuje.A právě za těch 18 let co skončí úvěr tak už tady starouškové asi nebudou,tak proč pak odcházet že..

sloboda4
31. okt 2007

ahoj lenadka 😉
no to ta fakt lutujem, ja som nastastie so svokrovcami ziadne velke problemy nemala - zatial.
ale tiez si vzdy najdu nieco s cim podrypnut a tak...naposledy sa muzovi stazovali ze ich neoslovujem menom...../ked ja som to nedokazala/ ale reku spravim im po voly pre pokoj v rodine a teraz jak je to fajnovo 🙂 ....ked zacne do mna svokra rypat /samozrejme co sa tyka nasho dietata...že ona by mu dala caj...a pod/, tak jednoducho zvysim hlas a zacnem vetu....."Magdalenka".....a pokracujem....normalne ma pred tym taky respekt....
my nastastie byvame vo svojom a teraz sme kupili pozemok, ale aj to boli galeje. teraz byvame blizko pri mojej mame a dost daleko od nich a to ste mali vidiet jak nas prehovarali aby sme kupili pozemok blizko nich /dokonca, ze oni nam ho zaplatia 🙂 a take vtipky na mna vytahovali/........aaaaaaale ja som sa nedala kupili sme blizko mojej mamy 😀 😀 tak to teraz trosku predychavaju 😀
.....ale inak v pohode.....

lenadka a ja som si myslela že to tvoje motto sa tyka tvojho dietatka, ale teraz viem ža asi sa tyka tvojich svokrovcov 😀 😀 😉

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sloboda4
31. okt 2007

jaj lenadka to je otrasne, no nastastie fakt že ste tam len docasne.....ja sa fakt nemozem stazovat ked tu citam ako vam robia prieky a tak.....to co mi robia ony beriem s rezervou...su to len take drobnosticky 😉 oproti vam

inak ja mam zase krizu s mužom....mam take obdobie, že by som ho normalne vyhodila nech ode kade tade....furt len diruguje, rozkazuje, vyblakuje a ja som furt ta zla....tak som mu včera po 4 uplakanych dnoch povedala že je koniec a bla bla okolo toho a on sa normalne rozreval a že ...ja ta tak milujem..... 😉
ja fakt niekedy nechapem tych mužov 😠

radoslava
31. okt 2007

sloboda ja tomu hovorim ze ma fakt sprosto krámy.
Inak ja by som zo svokrovcami nebyvala ani za nic na svete to by som radsej nebola s manzelom.

murinka
19. jan 2010

ja mam ten isty problem 🤐 riesenie je vsak jednoznacne-odstahovat sa 🙄 manzel povedal ze ak sa vyskytne este raz problem tak padame 😲 podla mna by mali mladi zit sami pretoze aj ked je zo zaciatku uplna pohodicka pridu problemy ktorymi sa velakrat nastrbia vztahy 😕 samostatne byvanie je aj o tom ze si jeden druheho viacej vazi lebo ho nevidi denno denne a preto si mozno takto nelezieme az tak na nervy 😀 ale nie u vsetkych to plati 😒

bzzmajka
19. jan 2010

Tak to máš "skvelého" manžela !!!! Ale určite si vedela čo si berieš..

No moja sestra býva u našich a má toto isté, mamina má "vždy" pravdu a po dobre alebo po zle nepomože si...
Ked sestra povedala, že malému nič nedá v 6 mesiacoch lebo mu stačí kojenie mama mu aj tak tajne dávala príkrmy atd...
Teraz bude mať malý 3 roky a na leto sa sťahujú do vlastného. Začala pracovať ked mal malý dva roky a strážime na striedačku aby si mohli dovoliť hypotéku...že ked aj budú na nule každý mesiac aj tak chce byť sama!!

Neviem čo poradiť, len sa skús porozprávať so svokrou alebo chod Vašim !
Vela šťastia.

rimmel
19. jan 2010

odstahujte sa a je po probleme...

mirka414
19. jan 2010

ja sa zasa po rokoch pridam..boze ako ten cas leti.
my byvame stale s nasim svokrikom a byva sa nam super.svokor ma svoju izbu a az doteraz mi zo vsetkym pomahal,ci uz varit alebo dozriet na dcerku,obyvacku a kuchynu mame spolocnu.obcas som frflala ze svokor neprispeje viac na stravu,lebo moja materska tu stacila akurat na tyzdenna nakup,ale az do casu,ked sme objavili krasne auto a svokor mi dal plnu sumu a povedal,ze to auto je moje pre potreby rodiny.potom som sa az zahambila za tie myslienky a uvedomila si,ze bez tej mesacnej jeho pomoci sme tak ci tak krasne vyzili a tie peniazky na auto nam prisli ako dar z neba.nemusime splacat lizing a ani nic vracat.len ma mrzi,ze si to auto svokor malo uzil,lebo ho postihla choroba a teraz je uz posledne mesiace len v posteli totalne odkazany na moju pomoc a ja mu strasne rada ocistim aj zadok za tu dobrotu akou prijal len to obycajne slovenske dievca a ani nepatral a ani sa nestaral o reci tkz.priatelov co boli proti aby si bral svajciar slovenku!!radsej prerusil kontakt s ludmi co poznal 30rokov a vsadil na riziko,ze jeho syn si vezme cudzinku.
citam tu vela negativneho na svokrovcov (neviem nepoznala som svokru to nemozem posudit ako by sme zili)ale myslim ze trosku vdacnosti,ze mame strechu nad hlavou a su to rodicia mojho partnera by mala kazda nevesta tolerovat! ja by som napr.nezniesla keby moj povedal tvoji rodicia su sprosti,alebo podobne ale moji su ini...ved to ze na druhych sa dobre kyda,ale ako na to musi zareagovat partner,ked take nieco pocuje na svojich rodicov a to niektore este mozu byt radi,ze tam mozu byvat!!ved vzdy je moznost odist aj ku svojim rodicom alebo do jednoizbaka,ci nie?ale to je zasa o inych problemoch ako napr.ako to zaplatit ako sa pomestit a nakoniec asi najlepsie bolo u svokrovcov.

vinka
19. jan 2010

Mirka ty si mala šťastie,že sa ťa svokor zastal.Ale sú aj opačný.Ktorý nielen ublížia ale sa ešte tvária,že ty si tá zla kedže sisi to nenechala.A kým sú to len svokrovci.Ked to nieje niekto úplne cudzí. ☹ ☹ ☹