Nedospelý muž?

tlieskamti
25. dec 2018

Neviem ani kde začať. Chcem len pocut iny názor. Momentálne som tehotná s druhým dieťaťom. Môj muž je doma a ja som trosku zakrvacala. Zdá sa, že je všetko v poriadku, ale snažila som sa dnes ležať a oddychovať. Keďže prvorodený je dosť aktívny a živý. Môj muž dnes musel upratať, kŕmiť dieta, neustále za ním behat, uspavat ho, navaril raňajky, obed atd atd. Nevie, alebo nechce si uvedomiť, že toto mam každý deň a že je to dosť náročné. Popri tom celom sa správa ako keby ani nevedel, že som tehotná, že v prvom tehu sme o malého skoro prišli, že som krvacala. Hundre si, že aj on by si chcel citat. Aj on by chcel ležať. Proste narážky na to, že ja oddychujem. Pritom je dlhodobo v zahraničí, kde príde z prace, vyspi sa, pozrie si film, oddychuje aj cely víkend. Mne tu nemá kto pomôcť. Som sama na druhom konci sk od rodiny. Nevidí a nechce vidieť problémy. Nič sa nedeje. Mame len krízu. Ako náhle má všetko robiť, je v prvom rade boh, v druhom rade to zvláda najlepšie na svete a do tretice ja preháňam. Nechápe, z čoho som unavená. Pritom večer zaspí hneď s malým. To nehovorím, že ma vždy samozrejme čaká další kolobeh upratovania a do sprchy sa už len vlečiem. Za všetko chce ďakovať, že umyl džús, ktorý maly rozlial, lebo on nedával pozor atď... pritom z jeho úst som nepočula slova vďaky nikdy. Iba keď mu to nadhodím, tak cez zuby povie ďakujem. Alebo prepáč. No je to také... teraz sa pýtate, možno, prečo ďalšie dieťa. No bolo to už iné. Maly už bol v pohode a tých “problémov” na riešenie nebolo. A teraz je toho zase moc, muž sa zahrabe do svojej jaskyne, nevidí problémy, nechce ich riešiť, ani si ich pripúšťať. On zas odíde do zahraničia, keď skončia sviatky a ja tu ostanem sama so všetkými problémami. Je možné sa z toho kolotoča dostať? Alebo len prečkať ťažké obdobie ? Ďakujem, že ste dočítali až sem, aj to mi pomohlo, sa vypísať, je jasne, že kamošky, svokra či mama su na mojej strane. Možno potrebujem pocuť nestranný, nezainteresovaný názor, po prípade nehejtujúci. Aj tak mám náladu dosť pod psa. Pekné sviatky

janifer
2. jan 2019

@tlieskamti dievca spomal, zbrzdi z narokov! 9 druhov kolacov som ani ja nepiekla pri dvoch detoch bez tehotnosti. Medovniky a este 1 linecke a koniec. Upratane tiez nemusi byt ani prach vytrety, objednaj si upratovacku, ak treba. Muz vari? Waw bingo to chcem aj ja. Este k tomu sviatocne menu? Na co sa vlastne stazujes. Hormony. Spomal a v klude sa porozpravajte. Daj si magnezium aj 6x za den, neviem predavkovanie je az pri 12mg, to by si mala 24 tabliet po 500mg. Vies co, ja som mala na sviatky vytrepany susiak s pradlom v obyvacke, 2deti vracali, muz zapal spojiviek...infekcny, 20.12. O 22:00 so starsim na pohotovosti, 23 s mladsim na pohotovosti, sviatocne obedne menu na 24.12. boli slize z LIDLu, proste no stress. Na stedru veceru sme dojedali, co nam babka nabalila den predtym zbytky polievky a maso s ryzou. Ked budes mat 2 deti chore a aj muza k tomu, tak si spomen na mna 🖖🏻. Ano muz by mal byt partner a nebolo by ho trebalo za nic chvalit, dakovat, proste ma to byt automatika, ale takto to nie je real. Uspokoj sa s tym, co mas a klud.

tlieskamti
autor
28. jan 2019

@slunce3 no rozumiem a tak rada by som, no ja sa neviem sustredit na knihu, ked mi v hlave beha co mam este urobit...neviem sa v tomto odosobnit

@martinamat neviem on bol asi aj pred tym taky, len som si to nevsimla, vsetko je na mne a ja sa potrebujem odbremenit a hodito to na nho...odlubit a neda mu sancu...este prist na to ako...ako nenaletiet znovu slubom a posunut sa dalej...

slunce3
28. jan 2019

@tlieskamti nerieš co ešte treba urobiť, rieš seba ak niekomu bude prekážať niekde nejaký bordel tak nech si ho uprace sám, tiež majú ruky aj ini nie len ty. Ja napr. Zámerne nechávam časť práci na chlapovi, nie ze by som to nevedela alebo nemala kedy alebo tak.... Ale nech sa cíti že ho k životu potrebujem 🤣
Lebo nieje problém spraviť aj chlapske práce na byte ale aký potom chodí hrdý 🤣🤣 no budem mu to brat? Treba niečo aj na nich nechať, nech sa cítia dolezity