Nedostatok citu. Môžem za to ja?

nicmoc
21. máj 2008

Sme manželia 15 rokov. Citové prejavy v manželstve sú mojou úlohou ( nie nepríjemnou). Stále si však neviem zvyknúť na manželové reakcie a vtedy nemám chuť prejavovať svoje city, manžel však nikdy neurobí prvý krok. Napríklad každá návšteva mojich starých a chorých rodičov je pre neho " očistec". Teraz ma však dorazil, zomrel mi švagor a jeho prvá reakcia bola : To sa budeme starať ešte aj o nich. Odvtedy ( týždeň) nemám silu ani chuť na prejavy citov a on ma ani raz neobjal, nepobozkal, nebol pri mne počas pobytu u rodičov a sestry ( Aj sa pýtal,: Mám prísť? Ale ten tón hovoril sám za seba). Tvári sa však, že za našu tichú domácnosť môžem ja? Ale ja už akosi nevládzem, aj keď je inak celkom dobrý otec a v bežných nezáťažových situáciach aj manžel. Je možné, že moja rekcia je nesprávna?

cicushka
21. máj 2008

nicmoc) treba mu to povedat, ze ta to trapi....chlapa to sameho nenapadne.

jasterica
21. máj 2008

nicmoc,ako cicus radi,treba sa vyspovedat,vyliat pred nim a na rovinu povedat o pocitoch...inak,taky chlad zo strany muza by ma asi dorazil a asi aj ja by som jeho dorazila... 😕 😀

etuska
21. máj 2008

suhlasim s Cicuskou a Jastericou 😉 , chlapom to niekedy ozaj "nedochadza"

monkula
21. máj 2008

chlapom vôbec nedochádza... 🤐

simonko
22. máj 2008

a oni su skor ti ktori sa nechaju rozmaznavat...a vracat?!sebectvo je ich hlavna vlastnost,a najhorsie je ze si to moc neuvedomuju,je to bohuzial tak,chlap vidi najskor seba,potom svoje veci na ktorych mu zalezi a potom ostatne....u zien je to trosku inak...a zas na druhej starane ked mu zacnes vraviet ze ti nieco chyba,on to automaticky berie ako svoje zlyhanie a utiahne sa...oni su ozaj z marsu...treba na nich specialnym sposobom...

karot
22. máj 2008

simonko,....................100%. s Tebou souhlasím. 🙂
nicmoc,............u nás je situace občas podobná a já než abych se s ním pořád o něčem dohadovala,tak raději mlčím a ignoruju ho.Jsme manželé 7 let a je fakt,že už je to o něčem jiném,než když to bylo pár měsíců po svatbě.Není to nic vyjimečného,.......................u mých kamarádek je to doma podobné,takže to kdovíjak neřeším. 😀

maybee
22. máj 2008

nicmoc-dnes som sa rozprávala s chlapom... a ten mi povedal, že "Ja si vždy myslím, že sa dobre správam voči mojej manželka, aj keď ona si to nemyslí, a ja neviem, v čom robím chybu... Jednoducho sa so mnou prestane rozprávať a ja neviem, prečo.. Lebo nič zlé som jej neurobil"

Tak toto hádam hovorí za všetko.. nie? Treba mu to povedať, treba sa s ním porozprávať, treba aby to vedel... 😉
Zrejme to nevie..

zuzzanocka
14. aug 2008

ahojte, hmm..ani mojmu ex "to" nedochadzalo..ked som mu zdrvena oznamila, ze moja mama ma leukemiu, tak sa zamyslel a zahlasil uplne od veci ze "mali by sme robit nieco s nasim vztahom" mal akutny nedostatok akychkolvek citov. skoda, ze sa tak nejavil pred svatbou ☹

tajga
28. dec 2012

niektorí muži sú citovo tupí, po pár rokoch manželstva už asi tak 80% z nich 😀

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisinka78
28. dec 2012

Nie je každý chlap chňup, teda aspoň ja si to nemyslím. Ja mám doma skvelého chlapa a otca mojich detí. myslím že problém väčšiny vzťahov tkvie v komunikácii. Nie nadarmo sa hovorí" nemému decku ani vlastná mater nerozumie" Ale uznávam že nie s každým chlapom sa dá komunikovať, ale ani s každou z nás sa to nedá. Držím palce

miskap2111
28. dec 2012

@nicmoc môj ex bol totálny "chlaďas", city mi prejavoval naozaj len zriedkavo a len na môj podnet a za celú dobu nášho manželstva ma ani raz ako ženu nepochválil- za nič. Veľa vecí ma v tom manželstve trápilo, ale nič som mu nepovedala, až keď už bolo neskoro a chcela som vzťah ukončiť. Vtedy síce začal o mňa bojovať, ale ja som už nemala silu, lebo som si k nemu vytvorila odpor. Možno keby sme to začali skôr riešiť a komunikovať, tak by sa to zachránilo. Takže aj ja si myslím, že prvoradá je komunikácia.. Môj terajší priateľ je síce úplne iný, ako môj bývalý a aj na rukách by ma nosil. Ale aj tak som už poučená z minulosti a dávam si pozor na to, aby sa vždy veci vyjasnili.