Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nedostatok financií

sofiajaj
4. jún 2016

Ahojte. Takze mame rok a pol rocnu dcerku a cakame babatko. Ja som na materskej dovolenke a priatel pracuje. Prednedavnom mu dosiel list ze zacala prebiehat exekucia a my nemame z z coho zit. Dostava 186e a z toho ide 150 najom. Dovtedy sme problem nemali. No chcem sa opytat ci este mozem ist pracovat aj ked som v 30tt nejak brigadne aby som mohla kupit vybaavu na babo. Splatenie dlhu pravdepodobne potrva aj rok. Mam nejake veci aj po starsej dcerke tak nebude hadam treba kupovat vela veci. Moji blizky mi nepomozu mama ma nema rada nevie ani o tom ze som tehotna a ani nechcem aby vedela. Nepaci sa jej moj partner lebo neni bohaaty a je u na v rodine trend mat jedinacikov nikto by to nepochopil. A urcite by chcela aby som dala dieta na adopciu. Ake riesenie mi navrhujete co bude pre babo najlepsie?

guinevre
4. jún 2016

@sofiajaj Dovtedy ste problem nemali? Ved biekomu nieco dlzil, kedze mu prisla exekucia, takze problem ste nemali lebo nesplacal dlh? Neviem kto ta zoberie v 30 tyzdni brigadovat 😒

sofiajaj
autor
4. jún 2016

@guinevre no teda myslela som ze nemame lebo ja som o tom nevedela ze ma dlh az ked prisla ta exekucia :(

moni244
4. jún 2016

@sofiajaj tak nech si priatel najde pracu, to preco by mal zdravy mlady clovek pracovat za taku almuznu?

lubkavargova1
4. jún 2016

Dohodnut sa s exekutorom hoc aj na mensich splatkach...radsej sa tahat zo sraciek po menej ked uz tak pocitate ako pocitate a kedze je to priatelov dlh tak nech sa alfa samec obraca a nie, ze tehotna partnerka bude makat...to kde sme preboha???? Ze trend v rodine mat jedinacikov...no to mi je super trend...nevedela som, ze su v tomto aj trendy...ty kokos...dobre ze nie ze len chlapci alebo dievcata...sorry, ale potom je to jebnuta riadne rodina...na taketo nemam pochopenie..a potom ako, babka nebude ani vnuca vidiet??? nejako to cele je zvlastne...ale spat k exekuciii. Pokial s exekutorom komunikujete, vzdy sa da nejako dohodnut. Len treba komunikovat a slusne jednat. Nevravim, podlizovat, ale slusne sa spytat. Dufam, ze priatel nie je typicky "truhlik - vsetko som videl, vsetko viem" lebo potom ste v prdely...

sense
4. jún 2016

No brigad v 30tt sa bude tazko zhanat...pises ze je priatel nie manzel to ma dost vysoku exekuciu vues ako fie dlhy narobil? Predpokladam ze mas este rodicak.

sense
4. jún 2016

@moni244 to mu zrejme ostava po zrazkach na exekuciu....

sense
4. jún 2016

Apropo ked nemas ty blizkych, on blizkych nema? Nech si hlada druhu robotu aspon brigadne, obmedzit co najviac vydavky a skuste sa dohodnut s exekutorom

moni244
4. jún 2016

@sense pochybujem, pise, ze dostava 186, 150 ide na najom a to im staci, ale kvoli exekucii im to stacit nebude, ja som to tak pochopila

sense
4. jún 2016

@moni244 aha lebo ja som to trochu i ak pochopila ze to mu ostava po zrazke ...tak to su uprimne v este vacsich srackach

whitecat666
4. jún 2016

@sofiajaj no mate to blbe... Ale s tymto ti tu nikto neporadi, to sama dobre vies. Priatel ti nepovedal, ze ma na krku exekuciu. Takze na tvojom mieste by som zlepsila vztah s mamou (bud ti pomoze rodina alebo si pomozes sama), lebo priatel nevyzera prave 2x zodpovedne a spolahlivo... 😖

jadelka
4. jún 2016

Nie ty si hladaj brigadu, ale on nech si hlada, popr praci, este brigadu. Spravil si dieta, vedel, ze nebudes moct pracovat tak nech sa stara teraz. Len aby si neostala nakoniec sama s dvoma detmi... 😒

bosoriak
4. jún 2016

@sofiajaj Pre babo bude najlepsie, ak sa partner zacne spravat ako zodpovedny zivitel rodiny. 186 eur je nejaka socialna davka predpokladam. Takze nacim zacat pracovat a zivit si rodinu. V 30tt si brigadu najst mozes, ale ked pride dieta, silno pochybujem, ze budes schopna este aj robit popri novorodencovi. A aku brigadu, nuz taku, ako zvladnes. Ci my vieme, ci mas doktorat z astrofyziky alebo dokoncenu zakladnu skolu? Bez urazky. jukni na profesia.sk a hladaj.

A priatel je nejako handicapovany, ze nemoze pracovat alebo ma nejaky zdravotny problem? Lebo 186 eur nie je ani minimalna mzda.

jadelka
4. jún 2016

@lubkavargova1 nemyslim si, ze jej mame vadi to, ze nie je jedinacik, skor jej vadi nejaka jeho nezodpovednost, ktoru,laskou zaslepena dcera, nechce vidiet...

sofiajaj
autor
4. jún 2016

@bosoriak on zaraba 760e ale po exekucii mu zostava 186e to mu vyplacaju lebo mu zablokovali ucet

emilia25
4. jún 2016

@sofiajaj no zivotne minimum mu musia nechat no skoda ze nie ste manzelia lebo takto neviem ci na priatelku sa co si dostava ale na dieta mu musia nechat tiez.inac tak skuste niekoho poprosit si tam posielat vyplatu na jeho ucet.a na mzdovom musia ist podla zakona.

whitecat666
4. jún 2016

@emilia25 podla mna nastastie, ze nie su manzelia. Manzelstvo so zadlzenym muzom by bol krok uplne vedla.

sissy27
4. jún 2016

@sofiajaj možno sa mýlim, ale výživné na maloleté deti by malo je nadradené všetkým ostatným výdavkom, ale neviem ako to je, keď už exekúcia začala, či sa bude dať znížiť suma, ktorá odchádza exekútorovi o sumu výživného, ktoré by chodilo na tvoj účet... skús si túto informáciu niekde preveriť (je tu skupina právne poradenstvo) a ak je to tak, tak si porieš cez súd výživné na deti, tak by si mala ozaj aspoň čo dať deťom do úst... no a druhú prácu či brigádu nech si hľadá ten, kto dlhy narobil... a na tvojom mieste sa silno zamýšľam nad tým, či potrebujem k životu človeka, ktorý ma dostane do takýchto sračiek...

emilia25
4. jún 2016

@whitecat666 no to ano to by veru bolo.ale myslela som to tak ze by mu viac nechavali lebo je na manzelku zivotne minimum a to by im viac zostalo.ale zas viac strhnu rychlejsie to budu mat splatene.

guinevre
4. jún 2016

@sofiajaj Spiste dohodu o vyzivnom a dajte to odklepnut sudom, on ma povinnost zivit dieta, ale aj teba do dvoch rokov dietata, a nakolko je na ceste dalsie, tak ma povinnost zivit dve deti a teba do dvoch rokov druheho dietata. Potom vam exekutor nebude moct siahnut na tu sumu ktora je urcena na vyzivne, a to bude viac ako co mu zostava teraz.

bluka2
4. jún 2016

A dlh vznikol ako, vies? Ja len ze ci nemate este iny problem, ako nedostatok financii. Lebo to, ze si o tom nevedela, nezavana prave dobre...

jadelka
4. jún 2016

@sofiajaj to mas dobre, ze si sa aspon dozvedela o exekucii,lebo ja som sa ani nedozvedela, az ked som ex nasla poskryvane listy, ze je nanho exekucia uvalena, ale ja som nevedela vela veci, ani ze ma dlhy v poistovni, ani ze ma dlhy v zahranici v bankach, ani ze ma podmienku :D....je mi luto takych zien, ako si ty, lebo viem, o com to je.

guinevre
4. jún 2016

@jadelka "Spravil si dieta", aj ona si spravila. Ano, nema ist v 30 tt brigadovat, ale nie je pravda, ze si len muz spravil dieta, evidentne si ho aj ona robila, o dieta sa maju starat obaja.

jadelka
4. jún 2016

@guinevre ty mi prides,ako moja ex svagrina, ktora sa po rokoch, co som sa o nase dieta sama starala, zivila ho a venovala sa mu, povedala, ze no a co? Ved ste boli na splodenie dvaja, tak sa staraj :D, odpustam jej, lebo je este hlupa, mlada...a ano, oni tam boli pri splodeni dvaja a ona si svoju cast svojej povinnopsti voci dietu, ktore splodili plni uz len tym, ze je tehotna a takmer pred porodom, takze on nech si plni tu svoju cast ako muz tym, ze sa financne o rodinu stara, kedze ona fyzicky nemoze...Lebo to, co si napisala vyznieva, akoby sa ona nestarala. Ked muz splodi dieta musi pocitat s tym, ze jeho partnerka bude fyzicky isty cas indisponovana, co sa prace tyka.

misel0806
4. jún 2016

V 30 tt brigadovat to ako vazne?? A preco nie priatel?? Brigadovat moze aj on... Ty sa veru nikde nehrab spravil dieta ,dlhy?? Nech sa stara😊

kondaska1
4. jún 2016

Ale nech si najde este nieco "nacierno", nejaku brigadu kde ho budu vyplacat na ruku, nech aspon to co tam zarobi vam ostane... Inak ako pisu baby, vyzivne na dieta si treba vybavit, o to by mu mali stahovat zo splatok menej...

guinevre
4. jún 2016

@jadelka Preco si moje reci zobrala osobne? A co maju reci tvojej ex-svagriny s tym co som povedala ja, naozaj netusim. Jedine co som povedala, ze to ze si len on spravil dieta proste nie je pravda, je aj zodpovednost zeny rozmyslat do akych podmienok porodi dieta. Ty teraz hovoris o nejakej biologickej casti povinnosti, ze ona dieta nosi a porodi, ano. Ale to nejde tak, ze muz si zmysli ze chce mat dieta tak ho ma, na to su proste dvaja, a dvaja sa maju potom aj starat, a ano, on sa ma starat aj o nu teraz a aj po ten cas kym je ona doma s dietatom, podla zakona do 2 rokov dietata sa musi starat o nu, takze chlapec si kludne moze zacat hladat dalsiu robotu.

jadelka
4. jún 2016

@guinevre asi tvoj problem bude v tom, ze velmi sa chytas za slovicka...

guinevre
4. jún 2016

@jadelka Asi je tvoj problem v tom, ze sa nevies spravne vyjadrit, a potom ti vadi, ked ti niekto do toho nieco okomentuje, ze :D

sibalka21
4. jún 2016

No ty ani nemozes mysliet na to ze by si brigadovala, nikde by ta nezobrali v 30tom tyzdni.... A bohuzial ked si priatel vedel sposobit take dlhy tak nech si najde dalsiu pracu..Neviem si predstavit ze by som mala 1,5 rocne dieta, cakala druhe a zila cely mesiac z 30eur, prepac ale to je chore.... Ale ved ty musis dostavat aj rodicak, tak by ste mali mat o 200 eur viac nie??

alex49
4. jún 2016

a presne pre toto by sa dlhy mali riešiť skôr ako to príde k exekútorovi 😒 keby komunikoval, tak by nemusel mať taký velký dlh, všade sa dá dohodnúť na splátkach, len treba riešiť