Nemám kam dať deti

kristina0078
17. dec 2015

Ahoj mamule...mám problém.. Som po porode..ja zatiaľ ok aj malá horšie je ze moje staršie deti nemajú kde byť pretože muž síce chodí do práce ale bábka ochorela a nemá sa kto o ne postarať..rodinu mam 400 km preč..som schopná dochádza kojiť malú do nemocnice lebo ja som bezradna

pribinak
18. dec 2015

@ivett1 ale ved sme jej uz viaceré napísali uplne jednoduché riesenie, podpisem reverz a idem domov aj s bábätkom
Vysetrenia, ktore ma babo absolvovať si dohodnem a prídeme dodatočne

ivett1
18. dec 2015

ako som dobre pochopila ...zakladateľka nerieši "ktosapostaráomojedeti" AŽ TERAZ po pôrode... vyzerá to tak, že mala všetko premyslené a pripravené ... ale rieši to AD HOC - skrátka sa dostala do tejto situácie - babka ochorela, možno sa malá narodila v inom termíne ... alebo ...alebo ...alebo....

tak prosím vás zdržme sa už "tých múdrych komentárov, čo mala robiť a neurobila" a prispejte radami k veci ...

inak, nechápem, čo je zlé na tom, že by mohla chodiť za malou do nemocnice- hlavne ak - ako napísala- BÝVA NEĎALEKO PÔRODNICE, o ulicu vyššie , veď to je dobrý nápad v jej situácii ... osobne poznám mamičku, ktorá niečo podobné riešila ... nie teraz, ale pred 15 rokmi...malý mal nejaké zdravotné problémy, keď sa narodil, čo nikto nepredpokladal (ó, aké divné, určite by teraz všetky naj mamičky mali plán B)...doma bola malá dcérka a otecko si vyčerpal všetko voľno, na ktoré mal nárok, tak išiel do práce a mamička išla domov - bez malého- a odbiehala do nemocnice za synčekom- kojila ho alebo si odsávala mlieko (to si už nepamätám) a to mu dávala a brala so sebou aj malú (lebo bola malá na to, aby ju nechala doma...) - jej mama bývala od nej len 50 km, ale bola chorľavá a aj dosť stará (až oveľa neskôr jej diagnostikovali rakovinu), tak ju nechcela ťahať k dcérke a svokra aj so svokrom pracovali...susedov vtedy nemali, lebo bývali v novostavbe ...

ale ja by som sa pravdepodobne v situácii, v ktorej sa ocitla zakladateľka, rozhodla pre reverz ... bola by som doma s novorodencom a mala by som pri sebe aj staršie deti🙂 ...vo svete normálne, len u nás musíme byť všetky v pôrodnici – aspoň tri dni, aby z toho poisťovňa niečo mala ... a musia nám chodiť pomáhať (rodina, kamošky a čo ja viem kto všetko)

PS: Inak, ja som išla domov na „reverz“ po druhom pôrode - na 4. deň po sekcii, keďže bolo všetko OK, nebol dôvod trčať tam a plakať alebo smiať sa do vankúša zmietaná popôrodným návalom hormónov ...

trdelnik234
18. dec 2015

@kristina0078 Tak ako si sa rozhodla nakoniec? Zostavas s babatkom v porodnici alebo si podpisala reverz?

ivett1
18. dec 2015

@pribinak ok, súhlas...písala som to tiež a vidím to ako najlepšiu možnosť...len ma štvú niektoré komentáre mimo...ale, s tým nič nenarobím, keďže toto je verejné fórum ...

magmolatus
18. dec 2015

@ivett1 u nás viem o služobke týždeň možno 2. Ale väčšinou o tom viem len pár dní. Volakedy je to aj zo dňa na deň. Hotel objednávam v deň sluzobky po ceste. Proste kedy ako.

maria59
18. dec 2015

niekedy mam pocit ze je lepsie tu na mk ani nedavat otazky lebo kopa z vas je tak silno mudra ze sa mi rozum pozastavuje....

ivett1
18. dec 2015

@magmolatus môže byť ... je to rôzne... najhoršie je, že niektoré sa skrátka nedajú zrušiť alebo nie je možnosť poslať tam za seba niektorého z kolegov ...

ammellia
18. dec 2015

@kristina0078 odid na reverz aj s babatkom.

tova
19. dec 2015

Moja odlahlo ti ze si nahlasila moj prispevok? Vesele Vianoce prajem. napisem este raz. Chudak clovek co nema kolo seba priatelov, zije ako somar v poli a nema nikoho na pomoc ked je najnutnejsie. To neni o tom, aky su ini ludia, ale treba zacat od seba, spytat sa suseda ako sa ma, ci mu treba niecim pomoct, najst si kamaratku byt ochotny. Niktore mate stiahnute mozgy, kazdeho len lutovat akukolvek banalitu tu napise a neviete najprv rozmyslat a potom dat odpoved. Ked nemam peniaze na opatrovatelku tak tych penazi na nove dieta bude treba ovela viac. Spoliehat sa na nejaku 70r babku co ma mat klud na dochodku je tiez neferove.

kristina0078
autor
28. jan 2016

@ivett1 ďakujem... Vyriešili sme to tak ze som išla domov len ja..malička ostala v nemocnici kým ju nepustili...teraz sme všetci pokope a raduje sa z drobatka

ivett1
28. jan 2016

@kristina0078 tak to je super, že je všetko OK🙂 nech sa vám darí a hlavne nech ste zdraví😉

horana
28. jan 2016

Osobne mi hlava neberie rodiny kde:
-muz si nevie vziat OCR a to ani za podmienky je jeho babo bude trcat same v porodnici
-rodina mamy - ktokolvek z nej - ma problem prijst 400km aby sa postral o deti kym je ich mama v porodnici
-mame to nevadi a necha dieta v porodnici, skor nez by si bars zaplatila pomoc, ked uz nikto z najblizsich nejavi toto ako prioritu

Nie som ze fanaticka ale dieta je 9mes sucastou tela mamy, ono potrebuje jej blizkost, jej tlkot srdca, jej dotyky, nie inkubator, nie ked to nie je bezpodmienecne nutne.
Nekritizujem, len hlboko nerozumiem.
Snad dalsia vychova mu to vynahradi...

loginexistuje
28. jan 2016

@kristina0078 to vazne si nechala v porodnici novorodeniatko a sla si domov? ak nahodou niektore z deti ochorie a bude treba ist do nemocky na infuzky a pod potom kde budes mat tie zvysne deti?

ja chapem su rozne situacie v rodine ... stava sa vselico ale teda toto by zanechalo vazne stopy na mne ako matke nieto na tom dietati.

staronova
28. jan 2016

@loginexistuje robíte niektoré z komára somára...vyriešila to, všetci sú v poriadku...život nie je podľa poučky....

luba41
28. jan 2016

pokial dieťa bolo zdravotne v poriadku, nechápem, prečo ho tam nechala? práve ona sa držala poučky.."dieťa nesmie odísť a Ty bež domov.."
@staronova

moni244
28. jan 2016

@kristina0078 to si fakt nakoniec vyriešila takto? preboha

trdelnik234
28. jan 2016

@horana Ja uz toto radsej ani komentovat nebudem. A potom nech sa cuduje, ze je malicka uplakane miminko, sak preco asi. Smutna somz toho, velmi.

horana
28. jan 2016

@staronova Ked som rodila ja v BS, tak na to ze nikto z rodiny nemoze sa vyhovarali romky. (Nevravim ze tu je to tento pripad, len pisem jednu z podobnosti)
Primar nam potom rozpraval, ze prave tam na okoli ta ich komunita je verejnym tajomstvom a zaroven akousi nepisanou tradiciou ze musia uz hned po porode ist "podrzat" muzovi, inak by ich nechal. Tak nechali dieta v porodnici a sli domov. Dosli si az tesne pred pred prepustenim pre to dieta. Primar na to dobre prskal, uplne bol vytoceny. A teda samozrjeme z toho komara somara robil, ba co somara, skor slona. Spontanne sa rozhovoril o tom ze takto teda nie a ze pre dieta z toho nasledky urcite su, ze to uz aj vedecky dokazane. Takze neviem neviem ci je to az tak nevinne...
Ako chcem verit ze tu ide o inak dobreho ocka co sa o deti stara, zaujima a ma ich rad.

veronicka1901
28. jan 2016

Baby, kto je bez viny, nech hodí kameňom. Nepoznáme detaily, situáciu v rodine, príbuzenstvo, tažko nám je hodnotiť.

rawmamka
28. jan 2016

@ivett1 Absolútne s tebou súhlasím, ja som predčasne porodila a dcérka musela zostať v nemocnici, no doma dve deti a manžel, ktorý sa staral ako vedel, ale boli veci, ktoré som musela poriešiť ja osobne (dokončovala som VŠ), tak som pár dní po sekcii išla domov, dcérka ostala v nemocke. Každý boží deň sme za ňou chodili a nosili jej materské mliečko (mala som ho toľko, že s mojim dokrmovali aj iné detičky). Trvalo to takto skoro 4 týždne, ja som si všetko potrebné dokončila, deti boli spokojné a my s mužom tiež. Áno, je to iné, keď žena odchádza z pôrodnice bez toho voňavého uzlíčka, ale nič to nezmenilo na našom vzťahu - dcérka je liebling celej rodiny, dodnes s nami spáva v posteli a kojená bola vyše troch rokov. Chorá nebýva skoro vôbec, v škole je čistá jednotkárka,....Často jej rozprávame o tom ako to bolo, keď sa narodila, ale skôr také tie vtipné príhody ....ako napríklad otecko tých pár dní, kým som bola v pôrodnici, varil a chystal ich do škôlky. Rodičov som mala ďaleko a svokrovci.....škoda reči, slávnostne prišli na návštevu presne v deň môjho príchodu, či niečo nepotrebujeme. Nie, vtedy sme už nepotrebovali nič a nikoho, len sa tešiť zo vzájomnej blízkosti a nového človiečika v našej rodinke. Na promócie som o pár mesiacov išla s troma deťmi, bez toho aby nám niekto čo i len jedenkrát prebalil čo i len jedno z našich detí 🙂.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trdelnik234
28. jan 2016

@fidka79 Ono tych problemov u nich doma je mozno viac a nie vsetky by bolo vhodne dat na znamost celemu slovensku. Tak hlavne, ze je ona, vlastne ON spokojny, ze si poradila sama. Inak si myslim, ze ak ma clovek takyto problem, tak mu najlepsie poradia a pomozu ludia, co ho poznaju, myslim realne.