Nerozumieme si s manželom. Ste na tom podobne?

feduska
28. mar 2008

ahojte babenky. ak ma niekto podobny problem, rada pokecam a rada zaroven najdem pochopenie u zien s podobnym osudom a zmyslanim.

gabika11
28. mar 2008

a kde zijes v cechach?

otrivinkajanka
28. mar 2008

no to musi byt dobra krava ked ti vravi ako by rodila to inu temu nema?

gabika11
28. mar 2008

fedu, tak potom nemas uprimne kamaratky, lebo tie sa snazia ta pochopit a pomoct ti...

feduska
autor
28. mar 2008

🙂

feduska
autor
28. mar 2008

no ved hovorim, ze je tazke si najst dobru kamaratku. clovek do nikoho nevidi. dokonca mi raz prezradila ze sa liecila. tak to hovori za vsetko. spala minimalne so siedmimi chlapmi. takze asi tak. no nebudeme ju riesit, nech sa riesi sama. ja mam svojich starosti dost az dost.

melory
28. mar 2008

....mne zas pride, ze to nieje zla kamoska, ked radi, aby sa zena snazila rodit vaginalne 😕 neviem co za tym je...ale to uz asi nieje tema manzel.

otrivinkajanka
28. mar 2008

no baby ja idem lebo ten moj uz frfle ze co tu tolko robim fedus drzim ti palce a na dialku ta podporujem len si nenechaj serkat na hlavu a vyjadri si svoj nazor ved niekedy mi napis ip co a ako ako sa mas a ako ste pokrocili tak ja idem majte sa vsetky nestastnice a nedajme sa!!! cmuk vam

feduska
autor
28. mar 2008

len som chcela tolko, ze ona neradila, ona vedela, ze moj porod dopadol hrozne, operaciou, a tak mi na oplatku vypisovala ze ona bude rodit vaginalne a jak preto vsetko robi a bla bla a nakoniec jej praskla zila. takze asi tolko na vysvetlenie a uz ju nechcem riesit, je to chudera, ktora sa vydavala s kotlom a jedine co vie, je len opakovat. a uz o nej viac nechcem pocut.

feduska
autor
28. mar 2008

dobru noc otrivinkajanka, idem aj ja, ved uz je tolko hodin. treba aj spat. aj ja ti drzim palce, a drzim vsetkym zenam, co bojuju za lepsi vztah a lepsieho chlapa.

bluff
28. mar 2008

so siedmimi? naraz? 😀

feduska
autor
28. mar 2008

jejda, nie naraz. s kazdym nejaky cas chodila atd. chudera, neriesme ju. a mozno aj so siedmimi naraz, to co vypravala, by som sa necudovala. bola schopna vsetkeho.

feduska
autor
28. mar 2008

Dobru noc vsetkym bojovnickam. Povzbudme sa, moze to byt aj horsie. Ale pokial mame zdrave deti, tak sa to da. To je predsa najhlavnejsie. Niekto ma super vztah a nema deti, alebo ma a su tazko chore. Tak dobru noc vam.

andrebeka
7. apr 2008

Tiez si z muzom nerozumiem ale to uz urcite viete.Manzelstvo zabija lasku.Chlap si ta prestane vazit berie ta ako samozrejmost.

mimma
7. apr 2008

Andrebeka, lenže prečo je to tak? Pretože sú si nami stráááášne istý, tak to využívajú. Podľa mňa myslia takto. Veď ak by ma aj chcela opustiť, ešte stále mám čas s tým niečo urobiť,veď rozvod netrvá jeden deň. A pokiaľ ho máš rada, tak mu veru kadečo zo začiatku odpustíš. A možno to je chyba. Keby sme chlapom dali hneď zo začiatku najavo, že toto teda nie, že zato, že sme si ich vzali, tak sa s nimi už nerozídeme...Možno by to potom bolo o čosi lepšie. No neviem.

daniela1983
8. apr 2008

mna by zaujimalo, ci to nerozumenie si s manzelom prichadza zo dna na den? lebo podla mna sa to vkrada v drobnostiach a ked to clovek vtedy nestopne a nepovie, ze ho kritika zranuje, tak sa to potom asi vystupnuje do neznesitelnej miery. neviem.

jankapo
8. apr 2008

Baby, manzelstvo nezabija lasku, my si ju zabijame....o lasku sa treba starat, presne ako pise danielka, drobnostami...pravdou je ze v manzelstve sa laska zmeni akymsi inym smerom, ale je tam...
baby, necitala som celu vasu diskusiu, a ja som s manzelom po 10rokoch chodenia a roku a pol manzelstva zatial velmi stastna ale juj, su aj tazke chvile, ale ako pisem, chce to chcenie...a z oboch stran, to je pravda
nevzdavajte sa a nepripustajte si ze manzelia si vas nevazia...vazte si vy same seba, ste super matky a predpokladam aj manzelky, len chyba spatna vazba a teda mate pocit ze to tak nie je...
Ja som sa naucila spatnu vazbu si pytat, nechcem povedat ze len chlapi, lebo aj ja som taka, ze po case nam iste veci pridu ako samozrejmost..tak obcas pripomenut nejakym sposobom ze NIC nie je samozrejmost....
aj vo vlastnej rodine mam priklady parov, ktorym to za mlada akosi skripalo, ale teraz "na stare kolena" si nasli cestu k sebe a ziju pekne...nikdy nie je neskoro...
ja v tomto stale zijem....alebo sa mam prebrat z naivity?
😉

daniela1983
8. apr 2008

ja si tiez myslim, ze dolezite je pestovat si vazenie aj drobnosti. mne by to nedalo manzelôa nepochvalit ak mi s nicim pomoze a tak isto sa chova aj on a ocenuje celkom bezne veci, ako jedlo a upratovanie. vzdy si ma potom prituli a oceni, ze som sikovna a vazi si ako sa onho staram. ono sa tomu treba asi vzajomne naucit. a urcite aj po rokoch sa to da. mozno len v mnohych pripadoch to chce po rokoch prekonat to zatrpknutie a prist prvy a povedat, "vazim si na tebe to a to a som rada, ze ta mam" a nejako to viac opisat. no a nerňverim, ze by to normalny chlap odbil. verim, ze by aj on potom zmakol a povedal mile slova. aspon ja si myslim ...

lenadka
8. apr 2008

hm baby je to urcite aj o tom ako co povieme, ked stale kritizujeme tak najlepsia obrana je utok, kritizuju nas 😖
ja tiez ked nastvata vycitam manzelovi ze by mal ist malu okupat nie len sedkat a cumiet do bedne tak ju sice okupe, ale je ina atmoska ako ked poviem "aaach ako dobre ze si doma, mozes malu okupat, nech su ju trosku uzijes" a na to ze chlapovi musi clovek vsetko nakazat ako decku, nuz na to si asi musime zvyknut 😝
akurat ma daniela napadlo, ze musim muza pochvalit ako pekne spravil plavajuce, lebo len chodim a kukam a nic som mu nepovedala 😅

horallka
8. apr 2008

Milá Feduska,
to čo popisuješ, je dost bežne vyskytujuci sa jav v mnoýchch mladych manželstvach, aspoń z tvojich prispevkov som pochopila, že ste ste ešte len na začiatku manželstva. Mnoho dievčat si vysníva idylický život so svojim partnerom, ale ono je to hlavne o zvykaní a privykaní si na maniére toho druhého a chce to riadnu dávku toleranice a kompromisov. Nesmieš si to tak pripúšťať k srdcu, tvoj manžel sa pravdepodobne nezmení, ani ty ho nezmeníš, musíš si nájsť len takto taktiku ako na neho a uvidíš, časom to bude fungovať. proste manželské spolužitie je aaj o nedorozumeniach a hádkach, s tým už nič nenarobíme. Držím palce, nech sa váš vzťah už iba zlepšuje.

evabb35
8. apr 2008

Mám náladového manžela, ktorý pomáha podľa nálady. Je to dosť nepraktické. Napríklad v sobotu ráno sa chytám do varenia a on povie, dnes nevar, navarím ja. Keď ho vezmem za slovo, rizkujem, že sa mu nálada zmení v priebehu dopoludnia, on si natrie chlebík, ľahne spať a potom ma kritizuje, že nenavarím, zatiaĺ čo iné ženy vyvárajú. Ak napriek jeho návrhu navarím, tak navarí aj on a potom moje jedlo vyhadzuje so slovami, že veď on mi povedal, že navarí, tak čo som ja čo mala variť. Takže väčšinou ani z voza ani na voz. A to je so všetkým. Dohodnúť sa s ním vopred nedá, pretože hoci vopred aj niečo sľúbi, nakoniec to nesplní, lebo jednoducho na to nemal náladu. To je ten lepší prípad. Horšie je, keď sa s ním chcem dohodnúť a on začne na mňa kričať, čo si vymýšľam, čo to navrhujem, že takto sa to nerobí a v takomto čase a v takomto poradí a pod. Keď mu pripomenie, že to sám takto navrhoval, tak na mňa nakričí, že si to mám urobiť sama, keď som taká múdra. Takže nakoniec si radšej všetko nakúpim a urobím sama, hoci aj tak rizkujem, že budem kritizovaná, lebo keď nemá náladu, vždy sa nájde niečo, čo treba kritizovať. Preto sa väčšinou opýtam vopred, či môžem urobiť to a hento v domácnosti, aby som sa vyhla konfliktu a kriku, ale aj tak to nie je poďľa jeho predstáv a očakávaní.

lenadka
8. apr 2008

evabb, to uz je pomaly psych. tyranie 😖

evabb35
8. apr 2008

Veď práve. Keby sme aspoň nemali dieťa. Ale dieťa rastie v takomto modeli rodiny, strašné.

lenadka
8. apr 2008

kolko ma dietatko-vek?

evabb35
8. apr 2008

Tri roky. Takže všetko pekne vníma a napodobuje. Kričanie na mamu považuje za samozrejmosť.

horallka
8. apr 2008

evabb35,môj chlap je tiež desne náladový, najprv má dobrú náladu a ide ma od lásky zožrať, potom mu čosi sadne na nos a len hľadá chyby a kritizuje, je nervózny a keď mu to poviem, tak to zhodí na mňa, že to ja som náladová. Podľa mńa si so svojimi mužmi rozumie máloktorá žena- im sa jednoducho nedá rozumieť, tak ako oni nerozumejú nám. A predsa bez nich by sa nám žilo ťažko, nemali by sme deti, rodinu, oporu, možno by sme boli len nejakými rohožkami dákeho ženáča alebo večne ufrflanými starými dievkami a takto máme aspoň krásne detičky. S tým už asi nič nenarobíme- my tých chlapov nezmení. Veľa robí aj ich výchova- je známe, že matky si svojich synáčkov viac maznajú ako dcéry a niečo robia aj gény.

lenadka
8. apr 2008

baby pracujem v kolektive dnes uz cisto zenskom, kolega nam zdrhol na zaciatku roka, s toho su 3 na dochodku...a keby ste poculi starsie damy rozpravat o svojom manzelstve je to vsade rovnake, len si za tie roky zvykli na svoje muchy...
tak ze to ma tak utesuje, ved nikto nie je bez chyby a idealny manzel: nepije, nefajci, neflirtuje, neexistuje... 😀 a nieco na odlahcenie:

Vskutku nie je nad stastné manzelstvo: *

Moja zena a ja chodíme dvakrát týzdenne na veceru do nejakej dobrej
restaurácie.
Najprv si dáme nejaký aperitív, a potom obvykle miestnu specialitu.
Pritom si uzívame príjemnej spolocnosti.
Ona chodí v utorok, ja v piatok.

Máme oddelené spálne.
Tá jej je v Bratislave, moja v Kosiciach.

Beriem svoju zenu vsade.
Ona vsak vzdy nájde cestu nazad.

Ked som sa zeny spýtal, kam by chcela íst na výrocie nasej svadby,
povedala,
ze niekam, kde dlho nebola.
Tak som jej navrhol kuchynu.

S mojou zenou sa vzdy drzíme za ruky.
Keby som ju pustil, isla by nakupovat.

Má elektricky vyhrievanú postel, elektrický mixér, elektrickú kulmu,
elektrickú trúbu, elektrickú umývacku riadu,...
Raz mi hovorí: "Vsade kopec technických vymozeností a ja si pritom nemám kam
sadnút."
Tak som jej navrhol, ze jej kúpim elektrické kreslo.

Zena povedala, ze ju zlostí auto. Vraj má vodu v karburátore. Vzal som
tasku
s náradím a spýtal sa, kde je auto.
Odpovedala, ze v rybníku.

Nechala si urobit v salóne krásy pletovú masku z piestanského bahna. Dva

dni
vyzerala skvele.
Potom bahno opadlo.

Ráno bezala za smetiarmi a volala:
"Stihla by som este odvoz?"
Smetiar sa vyklonil z okienka a povedal:
"Ale áno, naskocte si!"

Podla statistík je manzelstvo jednoznacne hlavnou prícinou rozvodu.

Nehovoril som so svojou zenou dva mesiace.
Nechcel som ju prerusovat.

Poslednú hádku som zavinil ja.
Ked sa ma zena spýtala, co je v televízii, odpovedal som, ze plosné
spoje,
obrazovka a prach.

horallka
8. apr 2008

lenadka, super- si to tu trochu odľahčila.

bellasandra
8. apr 2008

Evabb35- ja som zila - 3 roky s priatelom ktorý bol niečo také ako tvoj manzel, povazovala som za samozrejme, ze sa tak správa a postupne som si zvykla, ze som si musela dávat pozor na to čo poviem, co spravím a tak.
Ked mal svetlé chvilky bolo vsetko super , ale ked nie , tak dost o ničom 🙄

Teraz mam priatela- ktorý je aj otec mojej dcerky- zijeme spolu zaital len 4. mesiac pohromade, ale je to uplne iné. Tiez ma svoje muchy, dokaze ma strasne lahko vyprovokovat a aj ho to baví, ja sa potom rozzurim a hadka je tu, dokazem mu max. pokazit naáladu a aj on mne, ale- obaja si to uvedomujeme a snazíme sa o tom rozpravat.

A myslím, ze netreba vsetko stále riesit, my zeny sme ale také, ze si vsetko pripustame.
Ja to viem, ale tiez proti tomu nedokazem bojovat 😀

maja22
8. apr 2008

čítala som len túto stranu, neviem o všetkých problém, ktoré tu rozoberáte, len vyjadrím súhlas s danielou...
Takto fungujeme aj my 🙂 🙂 🙂 chválime jeden druhého za každú maličkosť... veď aj maličkosti stoja naše úsilie, ochotu a čas a milé slovo a úsmev poteší vždy... 🙂 a aj povzbudí... 😉 Ale už sa nám stalo aj to, že sme jeden druhého vyhrešili... 😀

katana07
8. apr 2008

ahojte, ani ja neviem o vsetkom, co sa tu popisalo, ale tie z mam ten problem
zacinam pomaly zistovat, ze si prestavam rozumiet so svojim mangelom
o to je to horsie, ze on pracuje v zahranici a nemozme na dialku riesit tento problem