Nervozita u matky. Poraďte nejaké prírodné lieky!

tilly
2. jan 2007

neviem, ako to nazvať, ale v poslednej dobe som strašne nervózna, ľahko sa vytočím, som výbušná a som v strašnom strese, neviem, čím to je, lebo som skôr flegmatička, len tak ľahko sa nevytočím...

neviem, či je to hormónmi, niečo podobné som zažila v puberte 😀

ale nie je to dobré, strašne to prenášam na malého, chudiatko moje malé tým trpí...

čo s tým? viete mi poradiť nejaké odreagovanie? čokoláda, sex ani rátanie ani násobenie nezaberá 😢

rozmýšľala som aj nad nejakými prírodnými liekmi, nejakými doplnkami potravy ako je napr. ginkgo... ale večer ešte kojím, tak neviem...
budem vďačná za každú dobrú radu 😉

wanda
25. feb 2007

ahojte,tak nie ste v tom same...Nervozita a stres tak tomu je rozumiem ☹
Moje cele tehu bolo o stresoch(rodinne problemy) ☹ ☹
Ked sa narodila mala,bola strasne uplakana,v noci sme vobec nespali...ach bolo to take tazke,a stale na nej vidim ze je narvozna...
Vsetko je velmi tazke...ale veeelmi sa snazime,aby sme na vsetko zle zabudli.A hlavne aby nasa mala zila v uzasnej harmonickej rodinke 🙂
Aj vam vsetkym prajem uzasnych manzelov,radostne deti a hlavne vnutorny pokoj 🙂

...inac s tym balkonom to mam tiez vyskusane 😉

miss
9. mar 2007

Baby tak to sa k Vám pridávam ja som už totálne na nervy mne vadí už vsetko, ale najviac zo vsetkeho to, že nemam sukromie, bývam so svokrovcami a mam za sebou tretí tien ak chapete ☹ prve dni po príchode domov som každý den plakavala svokra s ami miesala do veci, najprv s ajej nepacilo že maleho musim prikrmovat inak to nejde nestaci mu m oje mlieko, potom jej vadilo ked som chcela ist vonku s malým a pritom bolo 10 stupnov že je este malý a bla bla..stale nieco som totalne vynervovana, nebavi ma nic, mam depresiu, malý sa v noci casto budí som nevyspata, cez den si pospat neviem ked su hore svokrovci lebo stale sa o nho zaujimaju a chodia k nim casto navstevy a každý ho chce vidiet, som v koncoch takto žit ma nebavi :( vlastný byt v nedohladne a ja neviem ci ist na nejake meditacie, ci k psychologovi al ekaždý den som uplne napata cez den.. a v noci zas z toho že som nevyspata.

tilly
autor
13. mar 2007

baby a slniečko vám teraz nepomáha??? mne strašne, celé toto počko, keď sme celé dni vonku, deti sa vonku oveľa lepšie vyhrajú, lepšie sa aj učia, všetko si všímajú, je to super 😉

držím palce, nech to čo najskôr prejde, ja osobne som teraz v pohode, len sa hrozím daždivých dní, to budem zas na nervy, ale ten persen pomáha

erika153
13. mar 2007

ahoj miss teraz citam ako sa zle citis... neboj bude dobre ide jar, vo vzduchu je nieco nove, zacina sa zivot ... s odstupom casu to uvidis inak, aj bytik si zozeniete a ber to z tej lepsej stranky, ze aspon nie si na drobceka sama. my sme daleko od rodiny som tu len ja maly a moj muz a ten je vkuse v praci. dala by som zivot za svokru aspon na mesiac 😅 a ked som bola doma liezla mi na nervy. nikdy nebude tak zle aby nemohlo byt este horsie 😉 😉 drzim palce

lasenka
13. mar 2007

miss
zacinaju krasne teple dni, zober maleho vonku a uzivajte si slniecko, kalsi na svokru - ani jedna nie je dobra 😉

matar
14. mar 2007

ahoj miss,
viem si predstaviť, čo to je mať svokru stále za zadkom. my máme síce vlastný byt, ale svokra býva vo vedľajšom vchode 🙄 tak to akoby bola tu. keď sme sa nasťahovali, bola som tehu a ona mi sem chodila diktovať, čo mám kedy variť, upratovať, ako často umývať okná... a keď sa malá narodila, chcela diktovať dokonca aj to, čo si má obliekať. môj muž je úžasný človek a aj keď mi to málokto uverí, my sa ozaj nemáme za čo hádať- okrem svokry. skončilo to tak, že som bola nervózna, hneď ako niekto zazvonil, plakala som kvôli nej a doma bolo peklo. sekli sme s tým definitívne tak, že sme sa raz hrozne pohádali so svokrovcami, asi rok sme vôbec nekomuniokvali a nedávno sa ona začala tváriť, že sa nič nedeje a hovoriť s nami. a zas začína rýpať. ale vieš čo robím? muž ma naučil ako ju mám odignorovať tak, že ju nechám nech si vraví čo chce, a ja jednoducho vypnem a nevnímam- to sa ozaj dá naučiť. 🙂 a keď dohovorí, pekne sa usmejem, prikývnem (ani neviem an čo), pozdravím a odídem.
ty máš horšie,že sú u vás, ale skús ju proste nepočúvať. len jej občas slušne naznač,že si unavená a idete si s mlaým pospať ("šup, maminka so samkom idú buvať a keď sa vyspinkajú prídu za babičkou na čajík" 😎 ) a teš za zo zdravého dieťatka, máte najkrajšie obdobie 😀

slzicenka
18. nov 2008

Na ukludnenie su dostupne volnopredajne bylinne lieky ako napr.Persen,Persen forte ten je silnejsi,Deprim-skor na depresie,Novo-passit roztok-ukludnenie,z homeopatie Sedatif,Sedalia sir,Sativol

geminis
18. nov 2008

já slyšela, že zabírá třezalka...

miholka
29. nov 2008

Babeny, moooooooooooc vam drzim palce!!!! ja sice nebyvam so svokrou, sme u nasich , a coskoro ideme do vlastneho domceka, tak sa uz tesime 🙂 so svokrou mam dobry vztah, je pohodka , ale je to asi aj kvoli tomu, ze nebyvame moc casto spolu a ani blizko seba 😉 ale vsetkym vam tu verim, pretoze moji rodicia nadstavili otcov rodicovsky dom a mamina svokra - moja stara mama tu narobila teda pekla viac nez dost za tie roky, takze vas uplne chapem!!!miesala sa mojej mame do vsetkeho, dokonca neskor aj do mna - ked sa mi Maly narodil...nieco sme si vyjasnili, na nieco sa urazila a nakricala...bolo to fakt na nervy!!! nevedela som s tymi hadkami a ohovaranim zit, tak to skoncilo tak, ze ja som obmedzila svoje navstevy u nej na 2x do roka - na vianoce a na Novy rok - aby bol pokoj, povedala som si nebudem chodit - nebude mat co do mna rypat...a to podotykam, ze byvame v jednom dome, len nasi maju ChVALABOHU vlastny vchod!!takze som mala v podstate cely rok cistu hlavu...

Inak obdivujem Ta Matar, fakt super, ze to tak zvladas, ja by som sa nevedela usmievat a prikyvovat niekomu na nieco co je pre mna nezmyselne...

dokazala som to raz v zivote, ked som bola v zahranici a opatrovala som tam jednu pani, bola niekedy na nevydrzanie!! vtedy som sa musela zatat, ved mi za to platila a celkom dobre, tak to bol jeden dovod preco som to tam vydrzala, ale tiez som bola na homeopatikach Persene...inak by som skoncila asi dakde na psycho..

preto obdivujem a drzim palce kazdej jednej z vas, ak vam pride moznost ist dakde aj do jedno izbov. bytu chodte - tam su dvere, ktore vzdy mozete za niekym nezelanym zatvorit! pa

vilocka
2. dec 2008

Ahojte babulky, tak ja sa pridavam k nervoznym maminam, aj ked moje babenko je este v brusku. Ja mam cele tehotenstvo uplne pohodove, som doma na PNke a uzivam si kazdy den 😵 , co je uplne super. Nie som nervak od prirody, ale jedine co ma teraz dokaze naozaj vytocit je moj manzel. Asi vnimam vsetko z jeho strany teraz ovela citlivejsie a uvedomujem si to, aj to, ze babenku skodi, ked sa ja hnevam. Lenze niekedy sa to proste neda vydrzat! 😠 Uz dlhsie sa vo mne vselico zbieralo (take mensie jedy 😀 , ktore som sa snazila neriesit), ale dnes to vybuchlo tak, ze som tresla dvermi az okolo nich opadala omietka 😅 a povedala som mu,aby vypadol k jeho rodicom (lebo je navyse este teraz chory). A viete, ako to je chory chlap...no hotova pohroma. Strasne ma mrzi, ako som sa vytocila, kvoli malinkemu, urcite ten stres prezilo so mnou.Ale ako neskutocne sa mi potom ulavilo... 😝 az som prekvapena.

tilly
autor
2. dec 2008

ja mávam teraz strašne hektické rána, keď mám zlobra zobudiť, pomôcť mu obliecť, umyť apod... a keď do toho začne mrnčať, brrr... potom sa ukludňujem cestou do práce v aute a vždy ma mrzí, že som ho rýchlo vyhodila v škôlke alebo na neho nahučala...

danulka2
2. dec 2008

vilocka uplne ta chapem.Ale na rozdiel od teba ja som mala cele tehotenstvo stresove a skoro vobec som si ho neuzila ☹ .Ale ked ,,vyventilovat,, , tak poriadne, nech aj ta omietka pada 😉

anatanka
2. dec 2008

U me je to urcite hormonama, zacalo to tehotenstvim, pokracovalao pri kojeni (to jsem se jeste uklidnovala, ze se skoncenim kojeni to skonci taky) a pokracuje to dodneska.

Tilly: Je zajimavy, ze u tebe nervozita zacala az 3 roky po porodu. Mozna uz je z toho vycerpani a z matersky, ktera leze dost na mozek. Do toho jeste skola atd.