Nervozita u matky. Poraďte nejaké prírodné lieky!

tilly
2. jan 2007

neviem, ako to nazvať, ale v poslednej dobe som strašne nervózna, ľahko sa vytočím, som výbušná a som v strašnom strese, neviem, čím to je, lebo som skôr flegmatička, len tak ľahko sa nevytočím...

neviem, či je to hormónmi, niečo podobné som zažila v puberte 😀

ale nie je to dobré, strašne to prenášam na malého, chudiatko moje malé tým trpí...

čo s tým? viete mi poradiť nejaké odreagovanie? čokoláda, sex ani rátanie ani násobenie nezaberá 😢

rozmýšľala som aj nad nejakými prírodnými liekmi, nejakými doplnkami potravy ako je napr. ginkgo... ale večer ešte kojím, tak neviem...
budem vďačná za každú dobrú radu 😉

tilly
autor
3. jan 2007

fafa, ja viem, som šiši, rozum hovorí NIE NIE NIE

fafa
3. jan 2007

Tilly, ja som to zazila...a dobrovolne... 😀

barunka
3. jan 2007

baby, ak chcete niekto vidieť nervoznu matku schopnú vraždiť, prosím, poďte na návštevu...
alebo si zajtra zapnite správy, tam ma uvidíte... 😠 😠 ako krkavčiu mater...

certica
3. jan 2007

tak tilly, mozno bude nakoniec sranda 😲 😀 , ale zas by si to mala "odbavene", teda neviem, kolko planujete

zuzu13
3. jan 2007

barunka pošli adresu 😅 . Ja som salámistka od doby, kedy mi stres a nerváčenie privodili zdravotné problémy. Od vtedy mi nič nestojí za rozčulenie, nerváčenie...

barunka
3. jan 2007

zuzu, poraď ako na to???? lebo mňa už poslednú dobu dokáže ten 8 mesačný červík, čo nedokáže ani poriadne rozmýšľať tak vytočiť, že by som ju mala niekedy sto chutí roztrhať na kúsočky ako žabu...
napríklad teraz si ukradla chrumky a zasa si všetko vysypala do postieľky a sedí na tom ako kvočka. keď som jej pár ukradla, tak hučala akoby som ju z kože drala...

zuzu13
3. jan 2007

barunka, ja neviem 😅 skús too prevrátiť na srandu a možno aj malá bude mať z toho prču.

barunka
3. jan 2007

zuzu, však ona má. ona sa na mňa smeje a to ma vytočí ešte viac. ale už som si dala čokinu, tak mi je dobre... 😀

zuzu13
3. jan 2007

tak sa smej aj ty, veď keď budeš mať 40 r. budeš vynerváčená "stará korčuľa". Šetri si nervičky keď bude Simča staršia 😀

melory
3. jan 2007

male deti - male starosti
velke deti - velke starosti
😉 😉 😉

tilly
autor
4. jan 2007

do kelu, normálne ste ma nainfikovali, som si kúpila aj test dnes, keďže som mala mať MS niekedy predvčerom, ale od pôrodu ju mám strašne nepravidelnú, takže normálne by som v tom problém nevidela... 😲

dorotka
4. jan 2007

tilly hlavne s tym testom vydrz este tyzden teraz by ti mohol vyjst negativny aj keby si bola tehu 😉

cat
4. jan 2007

tilly dobre viem o čom píšeš, to nemusí byť tehu, ja som sa za posledný polrok zmenila na hnusnú vrieskajúcu ježibabu, ja kričím a som hnusná hlavne k mužovi a tiež mám pocity ohladom malého že ho mám chuť občas riadne vylátať /zdravím Babrunku 😀 /. tak som si povedala že dosť a po novom roku- keď cítim ako vo mne rastie hnev či nervozita, odídem z izby, normálne utečiem na balkón do tej zimy, tam sa predýcham a prejde to.

certica
4. jan 2007

tiez dokazem ukazkovo nervacit. cat s tym balkonom som to neskusala, u nas je ovsem vysoke riziko, ze ma tam maly zavre 😅 😲 😲 😀

renca3
4. jan 2007

to som "rada" ze su tu aj ine nervozne mamicky. Niekedy mam vycitky, ze to snad nezvladam. A to ked drahy povie: "Ty si v poslednej dobe hrozne nervozna" tak ma ide uchytit. 😒 Lebo vacsinou si to odnesie on, ked pride domov z prace. Vtedy mu dam starsieho na hodinu ,dve von alebo do obchodu a pride vynervaceny on. 😉

cat
4. jan 2007

no ja ho na tú chvílu prasknem do ohrádky. Barunka sorry že som ti domrvila meno 😲

vavka33
4. jan 2007

no mna dcera na balkone raz zatvorila.uz to nikdy nechcem zazit. ☹

certica
4. jan 2007

vavka, vikiho oblubena cinnost, preto si davam velky pozor, ale ked sme doma vsetci a trebars muz ide nieco na balkon a ja som v inej izbe, krpec ho okamzite zatvori. najlepsie je, ze nie vzdy pocujem, jak bucha na dvere 😀

verulka
4. jan 2007

baby, chcem vas len potesit, ze nervozita prejde 😀 😀 ja uz pomaly ani pred skuskami nemam stres 😉
inak jedna vec, co chcem odporucit je eliminovat akoze potrebne cinnosti a vypnut- pospat si, vecer vypadnut a pod. V inej teme som zbezne citala o upratovani. Ked sa narodil Radko, tak prve 2 roky som zozasady poobede spala (normalne som si na to navykla)
okrem toho- vycitky mame vacsie my ako nase deti . Nase deti su lubene a to je hlavne. ja casto odchadzam z miestnosti, ked ma vytocia a oni su potom z toho uplne hotovi...nestresujte, snazte sa byt kludne, ale nejde to vzdy- tak si to potom nevycitajte, nabuduce sa budeme snazit ydrzat viac 😉

vavka33
4. jan 2007

Vanes to po tej skusenosti uz nikdy neurobila.Bol to pre nu taky stres,ze sa az pocurala ked stala za tym sklom a zistila,ze ja sa nemozem dostat dnu.Mala vtedy 2roky.Jedine co som mohla urobit bolo vykopnut tie dvere-plastove-a pri tom som kricala na malu,nech uteka do druhej izby,aby a jej nic nestalo.

cat
4. jan 2007

bože vavka, to je des. ale aj my máme také sprosté dvere na balkóne..akurát že ja by som ich nevykopla, je na nich tá nerozbitná fólia proti zlodejom.

certica
4. jan 2007

lenze ja na ten balkon chodim v kratasoch a tricku aj teraz 😲 , vyhadzujeme tam napr. smeti. v kuchyni mam len taky maly prirucny kontajnerik na najnutnejsi odpad

lauri
11. jan 2007

tilly, daj vediet, ako dopadol test 😉

briluxina
12. jan 2007

ahojte, vidim, ze nie som sama co nervaci.Ja som uz v koncoch.Maly stale kňučí ako male steniatko, nikdy nie je spokojny a ja vtedy vrieskam po nom ako sialena.Zmeriam mu teplotu-je v poriadku, prebalim ho, je najedeny, dam mu cicu(este ho kojim) na ukludnenie, ale malemu nie je nic dobre.Aj brusko som mu masirovala,zdalo sa mi v poriadku. Robim vsetko preto aby bol v poriadku a on knuci.Vravim si, ze je urcite unaveny ale on ani bohovi nechce spat ani cez den ani v noci.Som uz unavena, nic nezvladam, mojmu staremu nadavam, kritizujem ho ustavicne, je stale od rana do vecera v praci, na maleho som sama.Cista bosorka sa zo mna stala.Aspon keby som mohla na dve hodky niekde sama vypadnut ale nemozem, nema mi kto zostat pri malom. 🙄 Dievcata drzte sa nejak aj ja sa budem snazit. 🙂 (inac myslela som si, ze sa mi ulavi ale ono je to este horsie)

bibinka
14. jan 2007

tak ja sa tiež hlásim k bosorkám čo občas vrieskajú a sú nervózne, čo nachádzajú chyby na manželoch a nie na sebe(v tej danej chvíli 😖 ), čo ich to potom hrozne mrzí a nevedia sa vyrovnať s tým, že boli také hnusné. 😠
Počas tehu som bola neuveriteľne kľudná, robila som si výšku, keď mal malý 9 mes a šli mu zuby, som robila štátnice a vôbec nechápem, ako somm to mohla zvládnuť.Pre spolužiačky to bol stres neskutočný a ja som bola taká kľudná, že by ma nevytočilo nič na svete- hold boli to asi hormóny.Škola šla mimo mňa, ale úspešne som ju dokončila a ako všetko zo mňa opadlo, prihlásila sa nervozita, že nič nestíham, že malý je niekedy nezbedný,kňučí a ja neviem čo ešte.
Môj záväzok, že sa budem mierniť sa mi však zatiaľ ako tak darí-som zvedavá dokedy? 😀 Malému sa snažím venovať viac ako treba, hlavne keď vidím, že naberá obrátky-chytro ideme"čítať"a pod.
Takže maminy, musíme to nejako vydržať a fakt stačí sa zhlboka nadýchnuť a pomyslieť si, že keď nejde o život, nejde o nič a ono to pomáha! 🙂 🙂

tilly
autor
16. jan 2007

inak, ten persen zaberá 😀 už toľko nehučím, len občas, ale snažím sa malému viac venovať, aj keď to nejde vždy... teraz, keď je pekne, tak ideme von a tam je vždy dobre, vyhodím mu von loptu, motorku, kosačku, autíčko, fúrik a môže behať, štekať na psa a vždy ide niekto okolo z kamošov, takže sa vždy zahrá aj s nejakým dieťaťom, keď je takto krásne vonku, tak chodíme dnu fakt len papať a na večer...

nici
18. jan 2007

ahoj tilly,

tak ja sa pridavam az dnes, i ked si poziadala o radu davnejsie...

podla mna si nervozna preto, lebo nemas trochu casu pre seba....
mne pomaha to, ze si s tatinom dohodneme, ze ma na starosti maleho on a tak ja si mozem konecne urobit nieco pre seba a mat aj volny cas pre seba...mne staci na odreagovanie sa aj to, ze idem len tak do vane a kludne sa o seba postaram bez toho, zeby som mala na rozume, ze toto treba a hento treba..
je pravda, ze maleho milujem a nedala by som ho za nic na svete, ale priznajme sa, ze fakt potrebujeme niekedy vypnut.....drzim palce nech relaxujes....

tilly
autor
19. jan 2007

nici, tak čas pre seba by som potrebovala, mne malého muž občas zoberie, ale to vždy rýchlo upracem, alebo varím, alebo sa učím, vo vani som neležala ani nepamätám, vírivka bola u nás pustená raz... 😒

teraz sa veľmi teším, chystáme sa na lyžovačku a pendolínom do prahy na jar, tak ma to trošku drží, ale čo ma čaká ešte pred tým, celá som taká... ako vyblvané lečo 😅

dorotka
20. jan 2007

tilly co tak ucenie vo vani 😉 ma tak napadol moj bracho ktory zalepil stranky do euroobalov dal na stenu /v tej pare mu to tam drzalo/ a tak sa ucil samozrejme ze za vodu platit nemusel kedze to bolo na intraku 😉

nici
20. jan 2007

ahoj tilly, tak to si snad oddychnes....vsak prave, ze ja tiez zo zaciatku som najprv vsetko ostatne robila, ako upratovala, varila a podobne....ale muz mi povedal, ze na to toho maleho neberie a normalne ma vyhnal von alebo niekam relaxovat....tak som aj teraz napriklad tu.... 😉 🙂