Nervozita u matky. Poraďte nejaké prírodné lieky!

tilly
2. jan 2007

neviem, ako to nazvať, ale v poslednej dobe som strašne nervózna, ľahko sa vytočím, som výbušná a som v strašnom strese, neviem, čím to je, lebo som skôr flegmatička, len tak ľahko sa nevytočím...

neviem, či je to hormónmi, niečo podobné som zažila v puberte 😀

ale nie je to dobré, strašne to prenášam na malého, chudiatko moje malé tým trpí...

čo s tým? viete mi poradiť nejaké odreagovanie? čokoláda, sex ani rátanie ani násobenie nezaberá 😢

rozmýšľala som aj nad nejakými prírodnými liekmi, nejakými doplnkami potravy ako je napr. ginkgo... ale večer ešte kojím, tak neviem...
budem vďačná za každú dobrú radu 😉

lara1znk
2. jan 2007

tilly, nie si tehotna? ja som mala podobne stavy na zaciatku tehotenstva

marce
2. jan 2007

Ahoj Tilly. A to to prislo jen tak? Nebo to ma nejaky duvod? Duvod muze byt i neco v tobe - na co myslis, cim se trapis, neco bys chtela jinak, jses unavena, nebo ti chybi nejaka kamaradka, rodinne problemy, neco... Ja bych prvni hledala duvod. Ale nevim, nejsem psycholog.

marce
2. jan 2007

No ja vlastne taky a to jsem taky nevedela ze jsem tehotna.

fafa
2. jan 2007

Tilly a nie je to skola???? nemas trochu nervy z dipl a pod...vraj je dobry autogeny trening, ja osobne s tym skusenost nemam, ale skus nieco pokukat...daj potom vediet, aj mne by sa nieco zislo 😀 😀
Inak ja to nepovazujem za nejaky mimoriadny stav...ja som stale lahko vytocitelna a vybusna...

tilly
autor
2. jan 2007

lara, no bojím bojím, ale keďže to trvá také tri týždne a MS som už odvtedy mala, tak dúfam, že nie, ale tiež som to mala za začiatku tehu asi týždeň - dva, potom som sa dozvedela, že čakám krpca, tak ma to prešlo... ale teraz by sa to fakt nehodilo...

marce, no končím školu, čakajú ma dosť brutálne štátnice, nemám dokončené skúšky a neviem dopísať diplomku, nejako sa k tomu neviem dokopať... aj toto môže byť jeden z dôvodov, ale čo sa týka školy, ja som strašná lajdáčka a vždy som mala nejaké resty, nedokončené skúšky, vždy mi horeli termíny a nenervačila som takto...

hlavne mi je ľúto malého a to, že to nie je moc výchovné, kričiaca matka, bojím sa, že to na ňom zanechá stopy... 😢

marce
2. jan 2007

Tak ti mozna na dokonceni skoly tedkom vice zalezi-diky maleho a proto jses ve stresu. Vis ja ve skole bzla taky lajdak a na maturu jsem se ucila az ani ne tyden pred ni a nakonec jsem to zvladla na same s vyznamenanim. Myslim si ze je opravdu znat duvod abys to mohla prekonat oduvodnit si to. Uplne te chapu jak se bojis, aby to malemu neublizilo - jsem totiz v prakticky jine ale citove asi podobne situaci, takze s tebou uplne citim.

tilly
autor
2. jan 2007

keď som bola tehu som si dávala na nervy pozor, nedokázal ma vytočiť ani vodič, čo nezastavil na STOPke 😀 neviem, možno to bude fakt tou školou, možno tým, že sa cítím už pomaly bezmocná...

neviem, neviete poradiť nejaký ukluňovák, ale taký, čo by som z neho aj makala? niečo ako guarana alebo tak, ale to sa bojím, že by som bola ešte nervnejšia...

sue
2. jan 2007

Tilly, ja momentálne prežívam to isté čo ty - stres z roboty - máme pred premiérou 😝 , zo školy - tiež neodovzdaná dimplomka, štátnice, ešte nejaká skúška...a furt sa stresujem, ale našťastie nie som s malou 24 hodín denne, takže sa zatiaľ viem nejak vypnúť keď k nej idem a nie som pri nej nervná...
Tým som len chcela povedať, že viem ako sa cítiš...a nie je ľahké vypnúť ☹ držím palčeky...a aj keď si teraz pod strašným tlakom, určite to zvládneš 😵 (radšej si buchni do vankúša ako keby si mala hučať po zlobríkovi 😉 )

marce
2. jan 2007

A nepomohlo by ti si poradne povyrazit a nachvili na vsechno zapomenout? Ja ti nevim, na kazdeho plati neco jineho. A co manzel/pritel? Ja potrebuju vzdycky poradne obejmout a vedet ze me chape a ze me ma rad - me to dusicku vzdycky zahreje.

andy9691
2. jan 2007

Ahoj, tilly. Na upokojenie sú nejaké homeopatiká, prírodný liek Persen, spýtaj sa v lekárni, iste ti poradia niečo, čo sa dá bez predpisu a aj pri ľahkom kojení. Ja mám strašnú prekrámovú "nervu", bohužiaľ menzes nemám už rok, takže ma to drží už dlho 🙂 , tiež sa snažím predýchavať. Istú dobu som si povedala, že na deti nebudem jačať, vždy, keď to na mňa pôjde, začnem hovoriť nasilu potichu, a fakt mi to vydržalo pár mesiacov. To bolo pred pôrodom, teraz sa k tomu neviem donútiť.Skús tú lekáreň, inak len tie klasické reči že ísť si zabehať, stres zo školy, čokoláda ti iste nepomôže, teda z mojej skúsenosti...

tilly
autor
2. jan 2007

andy, no niekedy keď som už pred úplným výbuchom a muž je doma, tak chytím psa a idem von, vtedy ma to trošku prejde, ísť si zabehať je fakt super vec a vždy to zaberalo, ale teraz nemôžem, skrátka nemôžem nechať malého samého a odísť... čokoláda mi pomôže k stresu z kíl 😀 dík, skúsim to s tým tichým hlasom, tiež to jeden čas u mňa zaberalo, tuším niekedy na strednej 😀 len som na to zabudla, ďakujem

skúsim zajtra lekáreň, je to fakt posledná možnosť, nechcem malému takto robiť zle a hlavne sa potom úplne nenávidím, pripadám si ako nejaká hnusná cigánka, čo hučí na svoje decko... 😝

musko
3. jan 2007

Ahoj tilly!
Skús homeopatikum Sedatif a na spanie Sedalia - v lekárni Ti povedia čo a ako, to možeš aj keď kojíš. A joga je tiež super vec. Držím palce!!!

verulka
3. jan 2007

tily, neboj ono je to normalne. Ak nie si tehu, tak potom je to jednoznacne zo skoly 😉 ja to mavam podobne (tento rok som nejako podozrivo flegmaticka, ale nab. rok ma budes ty ukludnovat 😉 ) Mas toho teraz nad hlavu. Je umenie byt usmiata, ked spis par hodin a potom je na tebe uplne vsetko. Moji krpci su uz vacsi, ale uz po 1.skuskovom pochopili, ze maminku treba v tomto case viac posluchat, lebo je nevyspata a nervozna...Teraz to uz beru ako samozrejmost (moje stavy)...Rada znie, vydrzat, sa to pokusat ovladnut (ale nie vzdy sa to podari). Ja zvyknem, ked mi buchnu nervy, potom si zobrat deti a vysvetlit im to, ospravedlnit sa a pod (je jedno v akom veku)...Cokolada a sex rozhodne nezaberaju, ja sa vzdy po skuske idem von odreagovat a vycistit hlavu...aj to mi pomaha. Zatni zuby kocka, za chvilu mas pokoj 😉 drzim palce

tilly
autor
3. jan 2007

verulka dík, tehu dúfam, nie som, to by sa mi teraz teda fakt nehovilo...
ty máš strašne zlaté, chápavé deti... tomu môjmu to budem musieť asi dlho vysvetľovať, bude sebec po tatovi, ale ešte to chúďa moje malé nechápe...

idem na to, včera som toho celkom dosť napísala, ešte doťuknúť ten hlúpy záver, zajtra to idem odkonzultovať na druhý stavebný úrad, dnes som bola na jednom, tam mi dali aspoň štatistiky...

dík kočky, idem makať, kým je tatino doma

verulka
3. jan 2007

tily, oni su uz velki, no pred par rokmi to bolo u nas zaujimave...ja som nastupila na VS ked mal Radko 1 rok...A mozno by si sa divila, kolko toho uz chape 😉 hlavne nemaj vycitky, maly to zvladne a ty tiez...hlavne ventiluj ako sa len da 😉

dorotka
3. jan 2007

tilly nechcem byt zlym prorokom ale napadlo ma presne to co laru aj ked ja som vtedy nebola nejak nervozna
mozno je to prave tym ze doteraz som mala z teba naozaj pocit zvladas skolu a dieta dokopy naozaj lavou zadnou a flegmaticky
ale ak to na teba pride skus si zohriat mliecko s gramkom alebo mne pomahal aj bilinkovy cajik a zapalit sviecku a skusit uplne vypnut
ty si na stavebnej?

fafa
3. jan 2007

Tilly, ozaj jedna mudra pani mi vysvetlila, ze netreba byt mamou na 100%...treba byt matkou "akurat"...takze aj nejaky sme tam hukot asi nezaskodi...
myslim, ze kazdej z nas sem tam prasknu nervy...

tilly
autor
3. jan 2007

dorotka, nee, končím právo... nemala som nikdy počit, že to zvládam, práveže si stále myslím, že to nezvládam a že to nedopadne dobre ... 😖 ale v poslednej dobe toho bolo fakt dosť...

tehu dúfam nie som, teraz by sa to vááážne nehodilo, ale do MS ešte ďaleko, ešte pár dní, tak dva 😅

fafa sem tam nie, ale v poslednej dobe to bolo niekoľko krát denne 😢

snilko7
3. jan 2007

tilly poteším ťa..v poslednej dobe aj mne praskajú nervy a ani neštudujem...už som si aj párkrát kvôli tomu povedala, že asi nie som dobrá matka, keď kričím na malého...ale potom som to vždy rozdýchala...keď tie deti tuším vždy vycítia, keď sme trošku zraniteľnejšie a vtedy sú jak z divých vajec 😅

certica
3. jan 2007

ja mam teraz po sviatkoch (ked mal aj muz tych 10 dni volna a dost ma od krpca odbremenil) dojem, ze menej nervacim, som kludnejsia, viac si to s nim vychutnavam tieto dva dni, co sme sami a aj maly sa mi zda taky relativne lepsi, ale zistila som, ze viac poslucha, ked som s nim sama, ako ked sme s nim dvaja, traja. vtedy je taky divokejsi. Aj teraz, ked muz dosiel z prace uz nastali prve vaznejsie konflikty. Neviem si to vysvetlit 😖

snilko7
3. jan 2007

certica aj u nás to tak funguje...keď sme sami dvaja je kľudnejsi, ale akonahle pride este niekto horor, začne sa predvadzat a je jak vymeneny...u mna uz asi vie co si moze dovolit...tatinko ten je na neho moc mäkky, staci ze sa rozplace, rozkrici a uz mu ustupuje...a potom ja zurim 😠

certica
3. jan 2007

tak jasne s predvadzanim to dokonale poznam, hlavne pred cudzimi alebo ked dokvitne babka,dedko. muz je prisny rovnako ako ja, v tom sme uplne zosuladeni, mozno on aj trosku viac

tilly
autor
3. jan 2007

aj u nás je to tak..., keď je s tatinom, tak je dobručký, keď je so mnou, tak si dovoľuje, ale keď sme spolu všetci traja, tak je strašný...

snilko7
3. jan 2007

tilly tak u nás presne naopak, malý si dovoľuje pred tatinkom, pri mne sa trochu krotí, ale keď sme spolu...horor....no a keď prideme na navštevu k Simi tak to už je brutál horor 😝 to mám pocit že budem musieť zakupiť nasluchadka mne aj barunke, lebo pri častejšich navštevach nam hrozi totalne ohluchnutie

certica
3. jan 2007

ale zas minule este medzi sviatkami, ked tu bola segra s dvoma pubertalnymi chalanmi+nasi rodicia (babka,dedko) tak bol uplne super. predvadzal sa, ale tak v dobrom, proste len lietal, ukazoval vsetko, schovaval sa, blaznil, nejake hracky rozhadzoval, ale ziadne nervacenie ani hulakanie. Muz mu niekedy hovori, ze je jak baba pred kramami naladovy 😀

tilly
autor
3. jan 2007

tak ja už hluchá som 😀

inak, ste ma nakazili tou myšlienkou na tehu, stále rozmýšľam, čo ak som??? normálne mi bude ľúto, keď dorazí mrcha 😀

snilko7
3. jan 2007

tilly 😀

certica
3. jan 2007

tilly, takze je aspon teoreticka pripadne prakticka sanca 😕

snilko7
3. jan 2007

certica ukradla si mi otazku 😉

fafa
3. jan 2007

Tilly 😲
Ja som kocky totalne mimo...vsetko mi to tu lezi chore...a uz to aj spi, co nie je dobre znamenie...budu hore tak za dve hodky, ked ja uz nebudem ani vidiet...
a potom bud kludna a nenervac a nekric... 😒