Neustále finančné problémy manžela. Čo s tým?

naivka39
5. feb 2009

dobrýdeň.rozhodla som sa sem napísať,lebo potrebujem názory viacero nezávislých ludí,nielen mojej rodiny,ktorá o vštkom ani tiež nemôže vedieť 😔 s manželom už žijem 20 rokov a takmwer od začiatku máme problém s peniazmi.všetko začalo automatmi,kartami,tým pádom narobením si dlhov a ich nesplácaním.Za jeden bol aj súdený a skončilo sa to exekúciou,ktorá už trvá 11rokov a stále nie je dosplácaná.Potom dalej chcel podnikať,požičal peniaze a samozrejme,že to nevyšlo a další dlh na svete.Požičiaval si od rôznych ludí a potom mi poniektorí chodili domov pýtať peniaze a vyhrážať sa mi,že nech si uvedomím,že mám deti.vtedy prvý raz som sa chcela rozvádzať.Nakoniec po dlhom rozhovore som na seba zobrala v banke pôžičku a 5 rokov ju splácala.Manžel sa riadne zamestnal,dlhy sa pomaličky splácali,dokonca sme si dovolili nejakú tú dovolenku.Medzitým však zase chcel podnikať,naletwli tomu aj jeho rodičia a založil sa ich dom.Samozrejme,že to nevyšlo.Predalo sa na faktúry a peniaze sme nevideli.Tak si moja svokra dlhé roky ničila nervy po súdoch.Zase môj muž robil,v čechách na živnosť.Tam sa mu podaril vyrobiť dajaký dlh na sociálke.Na splácanie jeho dlhov som dozerala ja,behala som na poštu so šekmi,rátala každý mesiac peniaze,aby sme vyšli.riadne mi to aj liezlo už na nervy,lebo ja som sa za ne cítila zodpovedná a cítim sa doteraz aj za jeho dalšie.Raz sme sa dohodli,že si v banke požičiame väčšiu sumu peňazí,všetky dlhy sa splatia a budeme už len platiť jedno.to už ale robil doma.Dalej sa dialo čo som ja dlho netušila.Dokonca som aj otehotnela.On si zobral pôžičku od zamestnávatela,ktorú samozrejme nespátil a už je na ňu exekúcia,mimo toho si popožičiaval od všelijakých nebankoviek aj banky väčšiu sumu peňazí.Doteraz neviem kolko a načo.Neustále má nejaký problém s robotou,neplatia mu a neviem čo ešte,lebo ja už mu samozrejme nič neverím.kedže je živnostník,lebo nechce,aby mu exekučne brali plat,neplatí ani zdravotné,ani sociálne,nemá zaplatené dane za rok 2007 a všetky tie dlhy samozrejme nespláca.Ja zas blbá som mu aj s nejakými pomohla,ale teraz splácam kopu aj ja ledva vyžijeme.Musela som ísť naspäť do roboty od ani nie ročnej dcéry.A na dôvažok teraz nemá muž robotu vôbec.Mám dve už dospelé deti,o rok končia školy,na výšku nemôžu ani pomyslieť a ja sa bojím,že ešte oni budú musieť splácať tatkove dlhy.Neviem čo mám proti tomu urobiť,lebo keby som sa rozviedla zostane to len na nich.

sassi
5. feb 2009

pošli ho na liečenie
ak je toto všetko pravda, tak je psychicky chorý, závislý

mikalove
5. feb 2009

no nezavidím takú situaciu v tejto dobe...ja by som ho poslala darovať organy a nech si to povyplaca aby na neho nadoplacala celá rodina...a dolamala by som mu paprče nech už v živote nepodpíše žiadny papier 😠

babatko88
5. feb 2009

sassi má pravdu, toto už nie je normálne, som za liečenie, aj ja takého jedného poznám, teda poznala som, bol 4mesiace na liečení a začal sa krotiť, občas mu síce zase šibne, ale už to nie je také horibilné, ako bývalo, vyskúšaj to, inak skrachujete a odnesú si to deti

roasha
5. feb 2009

paneboze,takeho vola zabit je malo....cudujem sa,ze je este svojpravny... 🙄

emily333
5. feb 2009

tazko radit v takej situaciii ale ja by som ho uz davno zabila 😠

silvia07
5. feb 2009

Ahoj, ked zacal podnikat mali ste si zrusit BSM, ale myslim, ze sa to d8 do 3 rokov od zalozenia zivnosti, potom by si nemusela platit jeho dlhy

naivka39
autor
5. feb 2009

nemôžem ho zabiť,kto by mi choval deti 😒 o liečení sme sa bavili,on sa necíti nijak postihnutý 😠

pass
5. feb 2009

ahoj, nezávidím ti, máš to ťažké 😖 ak manžel podniká, môžeš na súde požiadať o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov, aj keď teraz je už asi neskoro ... 😢

naivka39
autor
5. feb 2009

my našťastie nič nemáme,bývame u rodičov,kde máme svoje poschodie

emjee
5. feb 2009

je mi luto, ale naivka uz vam neodpise - porusila pravidlo a pouzivani viacerych nickov

roasha
5. feb 2009

emjee,ved to bolo jasne,-ale toho jej tulpasa by som urcite uz davno tlkla,dlhy by neboli tak vysoke,a uz by som ho davno odsedela. 😝 🙄 😀

zuzka1.
5. feb 2009

no naivka ale dlhy spolocne su, odporucam ist za pravnikom a poradit sa ako dalej a tiez za psychosom.
A manzela kopnut do riti, nech sa konecne stara sam o seba a nemusi ho zena tahat z kade coho!!!!hanba mu!normlane som sa rozculila!!!!!ak sa nevie sam dat do poriadku, nebude platit atd, adio basa vola!!!!!!

katrin21
5. feb 2009

a ko si to zistila emjee? vidis odkial sa prihlasuje?

roasha
5. feb 2009

emjee je macher! 😉 😀

emjee
5. feb 2009

to je nepodstatne ako som to zistila, mrzi ma, ze zopar ludi nedokaze respektovat par jednoduchych pravidiel - aj preto som taka prisna 😔

titkovamiriam
5. feb 2009

katastrofa ze niekto sa chova ako male decko a zaklada temy od vymyslu sveta 😠

yasmina
5. feb 2009

no asi naivka nechcela by pod skutocnym nickom ked riesi toto...a prihlasila sa z jednej IP adresy tak je bloknuta...
teraz nerozumiem...
ked mam na navsteve kamosku a prihlasi sa z mojho PC pod mojou IPckou ale jej nickom to ju alebo mna bloknete? mam kamosky sa navstevujeme..a ked deti spia tak sme na nete raz ja raz ona...

darina77
5. feb 2009

Naivka, ste spolu 20 rokov, problémy mal od začiatku, myslím, že keby si sa s ním rozviedla pred takými desiatimi rokmi, dnes by si bola na tom omnoho lepšie. Podľa tvojho príspevku usudzujem, že v manželstve si ty tá zodpovedná a pracovitá, a ty si aj tá ktorá domácnosť s detmi držala ako tak nad hladinou. On je pre teba len balvan čo ťa ťahá ku dnu.

sassi
5. feb 2009

emjee, lenže ja myslím, že ked je niečo hakliva tema, tak sa jasne že nemožu kočky prihlasiť pod svojim normálnym nickom, lebo by sa to dozvedela celučka rodina
možno yb to vyriešila jedna anonymna sekcia, kde by sa haklive temy mohli riešiť bez toho, aby dotyčnu spoznal niekto z blizkeho okolia
ved ak nemá 10 roznych nickov, tak by som to až tak naprisno nebrala
len moj nazor

som od temy, soráč 😀 😔

sassi
5. feb 2009

ja tiež poznam jednu rodinu, ked manžel narobil dlhy kde-kade
ale ona to vyriešila natvrdo rozchodom a hotovo

píšeš, že kto by ti živil deti .... ved ako ich živí, ked stale platíš jeho dlhy
lepšie by ti bolo bez príživníka

yasmina
5. feb 2009

myslim si ze by bolo dobre mat sekciu kde by boli taketo temy a dalo by sa tam prispievat anonymne,,,aspon autorka temy...

maruschka
5. feb 2009

jednoznačne zrušiť bezpodielové vlastníctvo a zmeniť na podielové, aby si nemusela platiť jeho dlhy..Dohodnúť sa, čo koho je, kto si dlhy narobil, nech si ich platí..Bolo by dobré, keby ti prepísal nehnuteľný majetok, aby si mala kde bývať, keby niečo a nikto by ti na to nemohol siahnúť a zobrať ti to..

Ak ho máš rada, nenaleť mu už na nič..Buď triezva, realistická..Ver mu len odtiaľ-potiaľ..Závisláci sa málokedy vyhrabú zo svojich dlhov-či už niečo založili, zadĺžili, predali...či o to prišli pri drogách,alkohole, hráčstve,nákupoch,...atď...pre nich to je začarovaný kruh, z ktorého nemôžu vyjsť a je im úplne jedno, ako dopadne jeho rodina..Jednoducho v danej kritickej chvíli im mozog prepne a idú na chorom režime-bez ohľadu na všetko a všetkých...
Rozprávka, že raz sa z toho dostanú a že teraz je najvhodnejšia chvíľa na podnikanie, na zárobok,na získanie všetkých peňazí späť je len ich chorou víziou a predstavou v ich chorej hlave..

V prvom rade sa postaraj o seba a svoje deti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A právne si ošetri všetko tak, aby si z toho vyšla, čo najlepšie...