Nevera a pohlavné choroby

zuriva
2. apr 2014

Uz vela krat som citala prispevky od zien, ktore tvrdia, ze jednorazovu neveru by odpustili kvoli rodine. Ja to nechapem, ale ok, kazdy mame nejaky pristup a myslim si, ze ak obaja partneri maju rovnaky nazor, tak je to ok.

Ale vcera som pozerala vecer spravy, bol tam prispevok o jednej k*rve, ktora ponukala svoje sluzby napriek tomu, ze vedela, ze ma AIDS. Mna az striaslo.
A co vlastne chcem vediet? Chcem vediet, ci tie, ktore by neveru odpustili, su si iste, ze ich partner by pouzil ochranu, aby ich a deti nevystavil riziku nejakej choroby. Kedze ja som uz tolko krat pocula od chlapov, ze sex s kondomom nie je ono, tak si neviem predstavit nejakeho chlapa platiaceho za tieto sluzby, a zeby mal kondom. Chcem vediet ci tie, ktore podvadzaju manzelov, trvaju na ochrane.

A mozno je to o mentalite. Ako s fajcenim, aj ked fajciari vedia, ze ich to zabija, ze mozu mat rakovinu, fajcia dalej. A to iste plati aj o fajceni pred detmi ci v tehotenstve. 😔 😔 😔 Jednoducho, je mi z toho smutno a zaroven som zhnusena, ze niektori ludia kvoli 5 minutam rozkose riskuju zivot svoj, aj svojej rodiny. 😢 😢 😢

moonlight1210
19. feb 2017

@oldman50plus tito hlupaci su prvi, ktori ked zistia, ze si podali ruku s clovekom, co ma HIV, tak si od hrozy pre istotu aj vykloktaju bielidlom.

Ale budu vykladat nezmysly. Vsak, @peter952 ?

oldman50plus
19. feb 2017

@peter952 Viac ako milión mŕtvych ročne ti nestačí? NAPRIEK liečbe? Myslíš že toto číslo by bolo rovnaké ak by sa nič nerobilo? Pritom si o nenažranosti farmafiriem myslím len to najhoršie, v tomto by si mal vo mne spojenca, ale zase takémuto sprisahaniu môže veriť len chorá hlávka, nebudem sa tebou vôbec zaoberať. Prečo si moje konkrétne námietky nič neodpovedal, len si znovu dal pár linkov a zopakoval demagogické bludy hodné len šmejdov, ktorým zrejme neveria ani sami autori, publikovali ich buď pre vlastný finančný prospech alebo slávu?
Ešte raz sa ťa píšem, ako vieš že polovica svetovej populácie je nositeľom retrovíru HIV ak podľa teba nie je vieryhodná metóda na jeho detekciu a existujúce metódy nič také nenaznačujú?
Prečo by nemohol nejaký patogén existovať v tele roky a prejaví sa len ak dôjde k oslabeniu organizmu (imunity) ak je známych rad iných s týmto mechanizmom, napríklad hoci malária (spomenul som ľahko dokázateľné ochorenie, kde je jasné že prepuklo u niektorých desiatky rokov potom čo neboli v oblasti výskytu takže je celkom jasné že sa nemohli nakaziť recentne zo záhadného zdroja)
Samozrejme, žiadna pandémia ľudstvo nevyhubí, pár miliónov alebo hoci aj desiatok miliónov potenciálnych úmrtí naviac pre ľudskú populáciu nič neznamená, je to tragédia len pre nich a ich rodiny. To že to vyľudňuje celé dediny v Afrike neznamená že problém by mohol rovnako gradovať v civilizovanom svete, pritom nové postupy ničiace bunky s prítomnosťou HIV dávajú nádej na vyliečenie, ak by HIV nemalo nič s AIDS (a povedzme nejaký teoretický faktor X by umožňoval preniknutie aj HIV, aj pôvodcu AIDS cez imunitnú beréru a teda jasná korelácia HIV-AIDS bola náhodná) tak by to nemalo výskyt AIDS ovplyvniť, tak isto ak AIDS je zlyhanie organizmu pôsobením povedzme drogami. Ak účinné liečebné postupy proti HIV neovplyvnia AIDS len potom by si mal pravdu, doterajšie poznanie je proti tomuto tvrdeniu.
Paniku vždy robia média, kto môže sa na nej priživuje. Novinári, farmafirmy aj kde kto.

janka3112
19. feb 2017

@peter952 Co citam tie komenty tak ma normalne poburuju az sa mi nozik otvara vo vrecku 😨 Takychto vyznavacov konspiracii ako si ty ja povazujem za nebezpecnych pre dnesnu spolocnost. Ale to je tak, ked niekto cita pochybne portaly a casopisy ako Zeme & Vek.

@zuriva co sa tyka k zacatiu noveho vztahu, tak si myslim, ze partneri by nemali mat problem zajst si na kliniku a dat si urobit kompleny screening. Bohuzial to tak asi na Slovensku nefunguje, co? Byvam v UK a kliniky ktore sa zameriavaju na sexualne zdravie su v kazdom meste, minimalne jedna. Clovek tam moze prist, anonymne, zoberu mu krv, vaginalny vyter alebo vyter z mocovody, v pripade chlapa, vzorky sa odoslu do labaku a do par dni su vysledky. Uplne jednoducho, bez toho aby bolo treba odporucanie od obvodneho lekara atd. Takto sa tam mozes zajst testovat kedykolvek citis potrebu.

Inac, co sa pohlavnych ochoreni a HIV tyka, tak je to moja oblubena parketa. V jeseni som bola v JAR, obkuknut klinicke testy ktore prave prebiehaju za ucelom testovania infuzie obsahujucej HIV protilatky, vaginalneho kruzku a ockovacej latke ktora je vzdy vo vyvoji. Inac, co som bola tam tak som stravila co to aj v komunite a kondomi su vsade, ale uplne vsade prezentovane ako najucinejsi sposob ochrany. A chrania na 100%, v pripade, ze ten kondom sa pouzije spravne. Kedze je tam pomerne patriarchalna spolocnost, z mojho pohladu vzdy aj na Slovensku, robi sa velka osveta aby aj vydate zeny nepristupili k sexulanemu styku so svojim manzelom bez ochrany. Na Slovensku sa taketo veci nehlasaju, asi preto ze HIV na nasom uzemi sa nepoklada ze obrovsky problem, no su aj ine ochorenia ako chlamydia, ktora je vo velkej casti asymptomaticka, alebo kvapavka, ktoru je coraz viac zlozitejsie liecit kedze sa stava rezistentnou co sa tyka antibiotickej liecby na to urcenej.

Podla mojho nazoru sa netreba bat poziadat partnera aby sa otestoval, hlavne ak sa zacina vvztah, ale samozrejme obe strany by mali podstupit testy, bez vycitiek a podozreni. 🙂

janka3112
19. feb 2017

@peter952 este by som rada reagovala na tento vyrok : " HIV je neskodny retrovirus a v ziadnom pripade nesposobuje AIDS "

Ono sa to pekne cita z takychto pochybnych zdrojov a ked si konspirator tak tomu aj rad/rada uveris. Samozrejme ak s tymto ochorenim nemas realnu skusenost.

Vies, nie je cim sa chvalit, no v mojej rodine zomreli dvaja ludia na AIDS, a jeden je momentalne pozitivny. Aj po rokoch od objavenia HIV je to vzdy velka epidemia...myslim, ze kazdy clen z nasej rodiny by vedel vymenovat niekoho kto bol alebo je tymto poznaceni.

Skus sa prosim ta najprv realne dostat/ oboznamit so zivotom poznacenych ludi a az potom tu vypisuj taketo perly.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3112
19. feb 2017

😀 dik za pobavenie. Ked sa sam alebo sama (sorry, neviem ci si zena alebo chlap) nepohyujes v danom odbore, tak tu prosim Ta nemudruj, vsetko co sem davas su konspiracne teorie. A mimochodom, bez urazky, ale konspiratorstvo je diagnoza.

miriam159753
19. feb 2017

😀 som sa pobavila 😀 a viete, že ľudstvo nikdy nebolo na mesiaci??? Byť ovečkou a veriť všetkému čo ti media ponuknu je smutné, ale oveľa smutnejšie je byť širiteľom bludov a lá sci-fi. Je naozaj doba, kedy človek nevie čomu má veriť, ale takíto fanatici ma vedia rozosmiať

miriam159753
19. feb 2017

no a suhlasim s @janka3112 toto je diagnóza ako vyšitá

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dankabodvanka
19. feb 2017

@zuriva V mozgu im nechýba nič, oni totiž žiadny mozog nemajú 😀 Skotúľal sa im do spodkov😝

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3112
19. feb 2017

@peter952 prosim Ta nespamuj tu, ked ta vzdy drzi presvedcenie, ze HIV/AIDS je uplny vymysel tak preco sa dobrovolne neinfikujes? Ved to by bol experiment ktory by stal za to, nemyslis? Vyvratili by sa nase "hlupe" predstavy o tom ako to je...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkavargova1
19. feb 2017

co hovorim truhlik objavil youtube a google 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam159753
19. feb 2017

😀 kus....... boože radšej tu nič nepiš

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristi0000
20. dec 2020

Moj ma podviedol 3 krat odpustila som treba odpustat odpustim ale nezabudnem ...
Nastastie sme zdravyyyy .