Neviem ako ďalej

empty112
22. okt 2013

Ahojte.Pokúsim sa svoj problém napísať v skratke,ak sa to teda bude dať 🙂 .Ten problém začal pred 3 mesiacmi,keď som prišla na partnerovú neveru.Písal si s inou,ako ju ľúbi a ako ju vybozkáva.Samozrejme,keď som na to prišla tvrdil,že to je bývala kolegyňa z práce a,že by si nikdy nedovolil takto jej písať,kebyže ju má vo svojej blízkosti,že je to len o písani.S priateľom sme spolu 7 rokov a asi si viete predstaviť,ako ma to zlomilo.Ale verila som mu,môžete si o mne myslieť hocičo,vedel tak dobre klamať,že sa mu nedalo neveriť.Stále som ale cítila,že to nieje v poriadku,stala sa zo mňa stíhačka,keď prišiel domov,mobil bral všade zo sebou,i do sprchy,proste vedela som,že mi naďalej klame,ale tá slepá láska...Až teraz sa prevalilo,že to s ňou vlastne ťahal pol roka.Prišla som na to ja a napísala dotyčnej.Samozrejme som sa dozvedela veľa nie príjemných vecí o mojej osobe.Ako jej o mne tvrdil,že som len jeho kamarátka,že nieje šťastný,že mu je ma ľúto,nechce mi ublížiť,lebo sommoc dobrá.Chodil ku nej,keď mne tvrdil,že má nadčasy a radšej to nebudem ďalej rozpisovať.Dokonca sa mi priznal,že sa do nej zaľúbil,ale keď som na to prišla ten prvý krát,snažil sa to ukončiť,len jej nechcel ublížiť.Samozrejme,mne mohol...Po tomto všetkom som sa rozhodla ukončiť náš vzťah.Samozrejme mu to zrazu nebolo jedno a úplne ho to ničilo,snažil sa o mňa,že s ňou to už ukončil,že už nikdy.Aspoň to tak vyzeralo.Ja hlúpa,zamilovaná husička som sa ku nemu vrátila.No už je tomu par dní a mám pocit,že sme naspäť.Prestal sa snažiť.Síce tvrdí,že ona má už iné smeny v práci,ale pritom rovnako prihlásená na nemenovanej sociálnej sieti,ako končí on a vída ju v práci,pričom si inú prácu nehľada,že kde by mal taký plat a podobne v inej,ale takú prácu nenašiel.Keď som zmienila,že by sme sa po siedmich rokoch mohli niekam posunúť,ani jedna možnosť sa mu nepáči.Nepáči sa mu byť zasnúbený,ani ženatý,ani mať deti.Tie až o 5 a viac rokov.Pritom ja mám 24 a on 30.Stále tvrdí,že sme nikde neboli,že si nič neužil...Myslíte,že je to chlap do budúcnosti?Pretože láska nestačí,ja viem.Najradšj by som sa pobalila a odišla ako predtým,keď sa to stalo,ale nevidím bez neho svoj život.Strašne sa zmenil,už ho nespoznávam a to,ako i ublížil mu nikdy neodpustím,ale tá blbá LÁSKA...

sedmokraskadl
22. okt 2013

Rada o Tom pokecáme.môžme súkromnu diskusiu?

empty112
autor
22. okt 2013

@sedmokraskadl Ďakujem,možeme.

zdenuska213
22. okt 2013

@empty112 ja som si neverou presla, vratila som sa k priatelovi. Ta neistota je vo mne stale. Druhykrat by som to neurobilai ked partnera teraz uz anzela lubim. Z manzelom sme si to vysvetlili. Je to uz takmer 4 roky. Snazi sa velmi.odpustila som no nezabudnem nikdy. Skuste si v pokoji sadnut, najst nejake riesenie, pripadne sa na urcity cas odstahuj a uvidis.

minnie2013
22. okt 2013

@empty112 Ahojky, tak v prvom rade aj ty mas svoju hodnotu a sebauctu. Ludia robia stale tie iste chyby a su nepoucitelni. Aj ked nam mamina 100x povie, ze to nie je dobre, my to musime vyskusat a popalit sa na vlastnej kozi. A nakoniec prizname, ze mala pravdu....a to iste plati aj o tvojom vztahu. Mas super vek a nikdy nie je neskoro zacat od znova. Viem, ze sa to laho hovori a tazko uskutocni. No preco myslis, ze prave ten tvoj bude vynimkou a nezahne ti znovu? 100x bolo povedane "zahne raz, zahne znovu", a stale su ludia nepoucitelni. Das mu najlepsie roky svojho zivota a nakoniec ti zostanu oci pre plac. Skus raz posluchnut svoj rozum, lebo ten ma bohuzial tentokrat pravdu. Myslim, ze dovera vo vztahu je zaklad. A jednoducho ci chces alebo nechces, ta pochybnost ta bude nahlodavat stale. Nikdy uz ten vzath nebude ako predtym. Poznam pary, ktore sa rozisli po 10 rokoch. Preco sa alkoholik vzdy ospravedlni a prosi o odpustenie....neviem, ci chapes, co tym chcem povedat. Viem 7 rokov je 7 rokov, ale pre tebou je dalsich X rokov. Ja som toho nazoru, ze ak clovek zacne rozmyslat nad rozchodom, tak je to len zaciatok konca. Dvaja milujuci sa ludia na to nemaju dovod. drzim prstiky a hlavne vela sil

empty112
autor
22. okt 2013

Ďakujem.Už sme si sadli,i diskutovali,no mám pocit,že bezvýsledne.Možno je to proste tým,že sa ku tomu musím stále vracať.No nad tým odsťahovaním rozmýšlam.Je to veľmi ťažké,ale viem,že nemôžem takto nečinne sedieť a čakať,že sa spamätá a bude myslieť na Našu budúcnosť.Ako by som chcela vrátť čas...

empty112
autor
22. okt 2013

@minnie2013 Ahoj,viem čo tým chceš povedať/napísať.Keď ja sa bohužial zmietam niekde medzi začiatkom a koncom.Neviem odísť,no neviem ani odpustiť.Preto som Vám potrebovala napísať.Teraz je to všetko také čerstvé a neviem ako ďalej.Najprv musím opäť nájsť samú seba.Pretože som sa úplne rozbila,zničila.Človek skrátka nikdy nevie,čo ho čaká a ja som myslela,že už som na všetko pripravená.Nebola som.Na toto naozaj nie.Ďakujem za rady,vo veľa veciach máš pravdu.Len škoda,že sa naozaj asi ešte musím popáliť.

vanda81
22. okt 2013

@empty112 Ahoj, myslím že rozum ti radí dobre... pol roka to s ňou ťahá a klame ťa?? To hovorí za všetko, nebolo to nejaké jednorazové zlyhanie.. Podľa toho, čo píšeš to partner pre budúcnosť asi nebude.. 7 rokov je dosť na to aby ste to posunuli ďalej, ale keď nechce tak sa obávam, že ani chcieť nebude... Akurát s ním stratíš ďalšie roky..

dari
22. okt 2013

...ale nevidím bez neho svoj život... skrz tu blbu lasku to teraz nevidis, ALE si mlada a tes sa, ze sa ti naskytla tato moznost zistit a naucit sa, ze zivot ide aj bez neho...

verbova
22. okt 2013

presne tak, ako hovorí dari, život ide aj bez neho a možno je to aj dobre, že to prišlo teraz ... neplytvaj s ním čas a energiu, myslím, že ju vieš aj lepšie využiť ako dlhými rozhovormi bez konca. Ja viem nie je to jednoduché a človek nikdy nie je na také veci pripravený, príde len veľká bolesť a prázdno, ale i napriek tomu musíš vstať a odísť so vztýčenou hlavou... prajem ti veľa, veľa síl ... budeš ich potrebovať.

mima4
23. okt 2013

@empty112
7 zabitých rokov života 😉
Cudujem sa ti, ze nemas k sebe uctu, nevazis si seba a si ochotna takto prezivat vztah... a život bez neho? Ulavi sa ti, a ked spoznas skutocneho muza, budes cela happy, ze si sa od neho oslobodila.

22mia
23. okt 2013

@empty112 stracas s nim svoj drahocenny cas!!!

marmete
23. okt 2013

@empty112 Tvoj priateľ si ťa vôbec neváži, asi sa o neho staráš tak dostatočne, že mu to napriek bokovke, ktorú ľúbi, vyhovuje a preto je jednou nohou vo vzťahu a druhou u nej. Tebe vôbec nevadí, že o tebe klame, že ty mu dávaš všetko to svoje, tu lásku a on ťa ľutuje a preto je s tebou. Takéto divadielko je tu pomerne často opisované ako muž zdôvodňuje svoje zotrvanie vo vzťahu, napriek tomu, že miluje inú, ostáva. Na tvojom mieste by som to ukončila, lebo predsa nebudem robiť slúžku človeku, ktorý svoju iniciatívu prejavuje iným smerom a s tebou je zo zvyku. A ak to spravil raz, spraví druhýkrát. A pokiaľ pri týchto jasných veciach, na ktoré máš dôkazy, zavrieš oči, tak potom vyhral on a duplom si ťa vážiť nebude.

sirinka
23. okt 2013

@empty112 chvalabohu si este naozaj mlada, vyzera to, ze chlapec ta ma rad, ale mozno mu tam chyba ten pocit, ze si ta prava... Zacni si vytvarat svoj svet bez neho, viac sa sustred na kamaratky, na seba, postupne uvidis aj iny zivot, ako iba s nim.... 😉

matozazzo
23. okt 2013

@empty112 Tazke rozhodnutie, ale po 7 rokoch cakat dalsich 5... neviem, mna by stoplo uz to, ze s tebou neplanuje buducnost. Iny chlap v 30 uz premysla nad tym, co bude dalej, nemusi to byt hned dieta, ale vztah uz ano..
Po tolkych rokoch a tomto vsetkom by som ho nechala. Este nemate rodinu, mas na lepsieho chlapa - priatela - muza.U teba ma istotu - ved mu odpustis a ma teplo domova, tak preco by to koncil on? Su vztahy, ktore si prejdu neverou a dokazu si odpustit, ale pokial chcu fungovat dalej, tak ten, ktory bol neverny sa meni, ak zenu naozaj miluje alebo aj svoju rodinu, tak vztah nielen ukonci, ale aj prerusi kontakty, lebo si vyberie, co chce a na com mu zalezi..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka0111
23. okt 2013

@empty112 ak by to bola jednorázová nevera, zrejme by som odpustila...ale tým, že sa to tahalo pol roka, je to dost pochybovačné, že tento pán stojí za Tvoju lásku,ktorú by si mu denne dávala a či si záslúži každodenny pocit nedovery, ktorý v sebe istotne neupokojíš..On nebol len neverný...ale ako sama píšeš, hovoril o Tebe aj Vašom vztahu klamstvá, vysmieval sa Vášmu vztahu za Tvojím chrbtom...to mi príde od neho úbohé, a to by ma bolelo najviac, kým Ty si ho čakala doma..Kým Ty si ho lubila, on jej tvrdil, že je z Tebou z lutosti, že si jeho kamarátka...

jabadaba
23. okt 2013

@empty112 na tvoju otazku odpovedam - nie, nie je to chlap do buducnosti. Ma prekvapuje, ze sa s nim tahas uz od svojich 17 rokov a upinas sa k nemu akoby bol jediny na svete. Pre neho Ty ta jedina zjavne nie si. Tak na co chces cakat? Az budes mat po 30 tke a pan Ta necha lebo bude chciet rodinku s inou? Bude sa Ti chciet zacinat uplne odznova? Teraz mas kopec casu zacat novu etapu, hladat noveho perspektivnejsieho partnera. Aj nieco zazit, vidiet, pocestovat. Mas more casu na nove zaciatky, ale nemas uz ziaden cas na toho tvojho terajsieho. Dalsi rok s nim bude totalne premarneny rok, za ktory mozes stretnut ineho, pozornejsieho, vernejsieho...alebo nieco zaujimave zazit. Na svadbu nepomyslaj za takychto okolnosti. Vas vztah je totiz uplne vychodeny. To by ste dopadli! 😝

maria1989
23. okt 2013

7 rokov nie je tak veľa... ja som "zahodila" s jedným chlapom 11 😀 a to doma prstom nepohol, nevedel kde je chladnička, stále navarené... aj tak si našiel inú 🙄 ale vďaka za to, mám nový život...

zuzinka1989
23. okt 2013

@empty112 moja jedina rada - kaslat na neho...nemas s nim deti, nemas co riesit....chlap, ktory ta podvadza nestoji za to, aby si s nim ostavala...zbytocne zabijanie casu, mladosti s niekym, kto si ta nevazi....nie je to prvy, ani posledny chlap na svete....nemas vela rokov, najdes urcite nieco lepsie 🙂

ritusuk
23. okt 2013

tipujem,ze je to Tvoja prva velka laska a prvy vazny vztah.preto Ti pride tak nepredstavitelne zit bez neho.ved nic ine ani nepoznas.ten prvy rozchod byva najtazsi v zivote.zaroven je vsak tymi povestnymi dverami do ineho sveta.sveta,ktory este nepoznas,ale budes ho milovat.ja som bola s ex od 16tich do 21.ked sme sa rozisli,bolelo to tak hrozne,ze som preplakala 3 dni.a potom to bolelo stale menej 🙂 kym som nasla svojho buduceho manzela,preslo vela casu a viedla ma k nemu fakt trnista cesta🙂 ale stoji to za to.len treba vediet zdvihnut hlavu a nahodit razny krok.a na to,aby Ta mal niekto rad,musis mat rada samu seba.a nenechat si ublizovat.lebo chlapi ublizia len do tej miery,ako si to my nechame.

dionyzka
23. okt 2013

@empty112 ... viem, ze je to tazke spravit a lahko sa to hovori, ale ja by som to vobec neriesila. Nemate spolu deti, hypoteky ... Jednoducho by som sa zobrala a isla s tym, ze niekde niekto caka, kto naozaj stoji o mna a viac by som sa netrapila. Asi to tak malo byt a kazdy smerujete inde.
Ja by som to s nim seriozne riesila, len keby ste mali deti, lebo svojim konanim ovplyvnujete nevinne bytosti. Teraz sa mi to zda strata casu a energie.

... niekde na fore tu padla taka mudra veta: "muzi jednoducho do zivota zeny prichadzaju a opat odchadzaju. Prirodzeny kolobeh zivota :( "

moonlight1210
23. okt 2013

1. chces s nim zit, ale nevies odpustit.
2. snazi sa, len kym mu hori pod zadkom.

ak mu uz nikdy nedokazes odpustit a zase verit, aj keby uz nikdy neverny nebol, nebudete spolu stastni. toto si uprac v hlave aj pre dalsie vztahy.

ak sa o teba snazi, len ked mu prihara, tak je to len instinkt lovca a problem ega, ze by on bol ten odkopnuty. nejde ani tak o teba ako milovanu bytost, ale hlavne o jeho hrdost pred ludmi.

a do tohoto si ty myslis, ze vas zachrani nejaka zmena a to este v podobe zavazkov. ved nebud dospele decko.
ano, zmenu potrebujete, ale taku, aby bolo jasne, kde su limity vasho spravania. tvojho voci nemu a jeho voci tebe.
toto nemate jasne definovane, ty to nemas jeasne definovane v sebe a ty chces svadbu, dom, deti. a co im das? vynervacenu matku, strhanu ziarlivostou a depresiami? hlavne, ze budes mat na toho chlapa papier a prsten?

tebe ide o to, aby sa skludnil a uvedomil si vaznost vasho vztahu - ja viem. lebo ho milujes.
ale to si si na to vybrala pekne hlupy prostriedok. myslis, ze s papierom v ruke by si uvedomil zodpovednost voci tebe? prestan mysliet v stereotype minuleho storocia. dnes papier na manzelstvo uz ani oficialne neznamena ziadny zavazok posobit aspon na verejnosti ako verny a slusny manzel/ka. snazit sa byt diskretny.
dnes vztah skutocne stoji len na hodnotach, ktore mu date vy dvaja. tlak okolia sa pominul, kazdemu je sumafuk, ci ti beha za inymi, skor sa na tom (a tebe) dobre pobavia.
takze sa zamysli, nenavrhuj mu hlupe riesenia a zacni hladat ine sposoby, ako ho presvedcit, ze si hodna ucty a vernosti z jeho strany.
svadbou a detmi si to nevymozes. to je totiz nieco, co ma byt vyvrcholenim ucty voci vasmu vztahu, nie poistka, ako vztah udrzat alebo "ozivit", ci "posunut" dalej.

a neboj, ak ste si sudeni, tak sa stretnete aj o desat rokov, ked on uz bude mat potrebu avantur za sebou a ty budes vediet, co si chlap k tebe smie dovolit. a utvorite rozumny par.
ak nie, tak nie. darmo sa budes pechorit a snazit, iba stratis cas.
daj si sancu, kym si mlada a slobodna.
a uvedom si, ze to iba teraz nevidis svoj zivot dalej bez neho. lebo uz si usadena v stereotype, ze si s nim. je to ako akasi istota, ktorej sa bojis vzdat. je to aj laska, aj strach, ze pojdes na neprebadanu podu. a ziarlivost, ze co ak sa tentoraz uz nebude snazit dost a pojde radsej za nou, ze si im vlastne otvorila dvere. vsetko v kope.
preber si to a povedz si - je to dovod, aby si dobrovolne trpela vo vztahu, kde kazdym dnom stracas hodnotu?
len aby tvojho chlapa nemala ina? len aby si nemusela vidiet, ze s nou nebodaj bude stastnejsi a vernejsi (uvedomujes si, ze aj tak budes vidiet iba vonkajsi obal, nie to co bude naozaj v ich vztahu)?
len aby si nemusela riesit, ci si vobec niekoho este najdes?
len aby si pozbierala criepky lasky, pozliepala z nich byvaly obraz a za kazdu cenu sa tvarila, ze je ako novy?
len aby si dala zmysel 7 rokom vztahu, aby neboli stratene?

tykat
23. okt 2013

@empty112 prešlo mu to prvý krát, ako čítam tak mu to prejde možno aj teraz lebo veď ho "ľúúúúúúúbiš" a ste spolu 7 rokov no a potom si na to zvykneš, len si občas poplačeš a popýtaš ho aby už "bol dobrý a nepodvádzal". To ti naozaj nevadí byť za handru??? Čo tam po 7 stratených rokoch, tiež už nikdy nevrátiš, ale snaž sa aby si už ani jeden deň nestratila. To radšej naveky sama ako byť tá hlúpa slepica čo ju muž podvádzal a ona s ním ostala lebo zakaždým verila že už nebude.

kris557
23. okt 2013

@empty112 Utekaj od neho! Veď len spolu chodíte, fuj hnusil by sa mi a aj keď je najväčšia výhoda, že nemáte deti a nie ste zobratí. Kamoška si tak pokazila mladosť, vláčila sa tiež niekoľko rokov s chlapcom vlastne od mlada, teraz má niečo pred 30 a už vyše roka je šťastná užíva si život. On sa nechcel ženiť, atď. Ak s ním ostaneš budeš celý život trpieť a pochybovať...Po svete chodí XY lepších mužov a určite budeš mať to šťastie a niekoho stretneš, len už pri tomto sukničkárovi sebeckom nestrácaj čas si ešte mladá 🙂

adri266
23. okt 2013

@empty112 je tu uz dost vela diskusii na tuto temu. Ale Ty mas oproti inym zenam obrovsku vyhodu!!! Nemas deti, nemate hypoteku, nic, okrem slepej lasky (?) Ta pri nom nedrzi. Si mlada baba, preco sa chces trapit uz teraz? Co dosiahnes tym, ze sa zasnubite, vezmete? Myslis, ze potom budes mat istotu, ze Ta uz podvadzat nebude? Bude. Ale ked uz budete mat deti, domacnost, dom, ci byt, bude pre TEba horsie sa od neho odputat. A Ty sa budes trapit den a den, noc a noc...alebo sa zmenis na jednu z tych zien, ktorej prasknu nervy a zacnu podvadzat tiez, alebo siahnu alkohol...

Radim Ti rozist sa s nim. A on mal super postreh. ESte ste nic nezazili. Tak chod, cestuj, spoznavaj,a le sama, bez neho. Svet Ta caka a v nom aj kopa milych a slusnych chalanov.

A keby si silou mocou chcela ostat v tomto vztahu, skus ist na terapiu aj s nim. Mozno vam to pomoze.

kveta
23. okt 2013

@empty112 Kasli na neho. To je to najmudrejsie co mozes urobit..

marissa123
23. okt 2013

Ach....ja som si niečim takym tak isto prešla....takyto vztah nema buducnost preto uz mu nebudes moct doverovat..budes stihacka a nikdy nebudes v obraze aka je vlastne pravda..my zeny sme take hlavou nam lieta milion myslienok..je to smutne ale je to tak...je to neskutocna bolest ktoru citi iba ten co si takym niecim prejde...ale musis nabrat tu hrdost a odist od neho nenechaj sa takto ponizovat ...tam niekde je niekto kto ta potrebuje tak ako ty jeho...a ty nikdy nezabudnes nato co ti vlastne urobil..takze buducnost vasa nieje..obzvlast niekedy mozno po case zisti co mal a co stratil..a prehodnotí to všetko a potom je to už na tebe ...☹ drzim palce bud silna netrap sa

laila22
23. okt 2013

rozídi sa s ním on si Ta vobec nevazi, nechce sa zasnubit, nec hce si ta vziat, nechce mat deti... Nesnaz sa ho zmanipulovat do niecoho co chces ty... Mas 24 super vek, odputaj sa od neho a zacni zit svoj vlastny zivot bez neho...🙂 Najlepsie roky mas pred sebou 🙂

babajaga2
23. okt 2013

Súhlasím s poslednými príspevkami. Po mojich životných skúsenostiach : prvý vážny vzťah 5 a pol roka a druhý vážny vzťah 4 roky ( z ktorého mám 2 ročného syna), môžem povedať len jedno. Aj keď život prináša pod vplyvom rôznych okolností rôzne situácie a životné skúšky, NIKDY a naozaj NIKDY sa nenechaj ponižovať a nestrať sebaúctu! Uprac si v hlave a polož si otázku, čo v momentálnej situácii chceš, čo očakávaš a ako si predstavuješ svoju budúcnosť s ohľadom na svoje prežívanie a svoje vnútorné hodnoty. Za chlapa, ktorý si ťa neváži, neplánuje s tebou budúcnosť a realizuje sa niekde inde, sa neoplatí bojovať!

linda81
23. okt 2013

@empty112 tak ako pises...len laska nestaci....ked neplanuje ani v najmensom s Tebou buducnost, isto nie je muz na cely zivot...