Neviem ako ďalej

nyika
5. jún 2014

Zdravím dnes som sa sem prihlasila,pretože už fakt neviem ako dalej,potrebujem radu,čokolvek čo ma trocha povzbudi. :/ Vlastne ani neviem ako začat ..Volám sa Myja mám 23 rokov,5 ročného syna a priatela 25 r. Zijeme spolu v jednej domacnosti resp. podnájme..S priatelom sme spolu 8 rokov...ale ja som posledné roky teda tri roky sním neštastná ,mám pocit že ho nelubim:/ mám pocit že je neschopný uživiť rodinu ,pýtate sa prečo ? tak ja to tu skusim nejka popísať, a poprosím vás poradte mi,napíšte svoj nazor čo si o tom myslite ,či už ja som najivná a čakam od života vela,alebo kde je chyba..Tak teda skusím začať..žijeme v najme ako som spomínala,priatel platí najom 300 eur .Dostane vyplatu každý mesiac na ruku sem tam 700eur ale sem tam len 490 eur ako kedy..On zo svojho platu plati ten nájom..plus si plati svoj paušal 220 eur!!! ano dobre čitate 220 eur!!nLebo milostivý pán si povyberal paušali ked nemám úeniaze na najom,a teraz mesačne musi 3 roky platiti 220 eur iba telefony,ked som sa to dozvedela skoro som umrela :-/čiže on mi zo svojej vyplaty sem tam da tých 50-80 eur ktoré si ale aj vezme,ked mu dávam na benzín a tak..Ja tiež pracujem zarábam 350-380 eur ,všetko by bolo fajn,lenže ja zo svojej vyplaty hned uhradím 230 eur a to je požička 70 eur ktoru som musela vziat koli nemu,lebo si nemal s coho zaplatiti tie pausaly a nechcela som aby sa to riešilo sudne,dalej 50 eur školka, sporeni 15 eur.poistka 25 eur,mobil 30 eur a internet 20 eur toto všetko musim hradit ja a mna to štve mne ostatne na stravu tých 100-150 eur + stravne listky,ale vždy su aj ine vydavky,skolke vylety,priatelovy na benzín,na hento na tamto...a horko tažko vyžijem do ruhej vyplaty..A mne to už poslednom čase tak lezie na nervy že nemožem mať pri nom nič,možno si poviete že som narocna,ale verte mi že nie..len to je na mna trochu vela.:-/ vždy sa zato pohadame, a ja ho už niekedy za toto tak neznášam že by som od neho najradšej odišla ale nemám kam :/ nemám na najom,a plus ešte tieto moje vydavky to jednoducho neide ..Nemám rodičov čo ma prichylia,proste nikoho...S priatelom už za toto ani nechcem spavať,vadia mi jeho bozky ,dotyky ,uplne sa mi stymto jeho spravaním zhnusil...ale zas mám dni ked si ho aj ja vystískam..Vydidte ani sama neviem čo chcem,možno mi napíšte že som hlupa lebo neviem čo vlastne chcem..:-/ ale verte mi nieje to jednoduche..ked si predstavim že naaahodov by som prišla o robotu tak sme pekne povedane v riti,on by nemal s čoho platii ostatné vydavky čo platim ja a plus čo kupujem celý mesiac stravu .Vo vychove dietata sa hadame,tak ja malemu nechem dovolit ist na počitač a on mu to dovoli,potom mne mali vravi že som zla, ze ma nema rad a viete ako to boli ked vám to povie vaše dieta:( a stoho hoobvinujem najviac :( že maleho hucka proti mne a on vždy vravi že mi šibe že čo si takéto vymýšlam..Baby je to proste na moooc dlho a už nevladzem písať,tak ak mate čas prosím napište mi vaše nazory,čokolvek aj my vynadajte kludne čo len chcete ,len už potrebujem vedieť či už fakt mne preskakuje🙂 Ďakujem .

mysicka36
5. jún 2014

@nyika a nemyslela som to ironicky. A potvrdila si to aj v druhom príspevku, lebo nechceš robiť chyby ako tvoja rodina. Chceš to zmeniť a nevyplakávaš ako to nejde, ale hladáš možnosti, ako by to ísť mohlo. No bohužial si narazila na nesprávneho partnera a to velmi skoro.

kaktusik007
5. jún 2014

@nyika urcite to nemyslela ironicky.

dossy
5. jún 2014

@nyika a chcela by si ho jeho bozky keby prachy mal ??

nyika
autor
5. jún 2014

@dossy Nie myslim že nie...:-/

dossy
5. jún 2014

@nyika no tak si to pories tak aby si bola spokojna.. ked si pojdes za rieseniami tak ich aj dosiahnes 🙂 ..mlady chalani su nezodpovedny.. su to este deti ktore sa holia 🙂

yetta
5. jún 2014

@nyika Múdre rozhodnutie 🙂 Nech Ti to vyjde a nech si konečne šťastná! A keby došlo k najhoršiemu, nie ste svoji, takže to pôjde o niečo ľahšie.

mima4
5. jún 2014

@nyika
urcite si neber kvoli frajerovi pozicku, lebo to bude tovja pozicka, nie vasa, nakolko nie ste rodina, takze u neho opat bude z toho nulova zodpovednost a tebe sa bude parit z kečky..ze z čoho to vobec platit...

Uprimne povedane, ja by som nemohla s takym clovekom fungovat... proste nemala by som nervy... to su take typy ludi, ktorym financna gramotnost a zodpovednost absolutne nic nehovori...

a co byt? frajerov, ci vas spolocny? lebo ak spolocny, tak predajte ho a ty si kup jednoizbak v BB.

anatalia77
5. jún 2014

@nyika no ahoj krajanka!
Tak po poriadku: v prvom rade si skonsoliduj vasu financnu situaciu. Co sa da,tak zrus,zniz,alebo sa snaz co najskor doplatit. Daj si termin napr. 1 rok,aby si to zvladla co najefektivnejsie. Za ten cas donut priatela,aby vyplatu posielal na tvoj ucet. Pozri si na toprealitke 1 izbaky,a tam najdes ponuku v Majeri,alebo Vlkanovej do 20 tis.eur. Dobra cena na to,ze sa nachadzajuvpriemyselnych parkoch 🙂 .
Ak by si si vzala hyposku tych 20 tis.,tak na 30 rokov to budes mat za 85 eur mesacne.A to zvladnes aj sama.
Ved ked by si za byt platila aj 120 eur,spplu s hypo to mas za 200 masacne. Za dalsie:ak sa financne stabilizujete a rozhodnes sa pre vlastny byt,porozpravaj sa s rodicmi. Ja si myslim,ze ked ta vypocuju a zistia,ze si sa "postavila"do radu dospelych,tak ti pomozu.

anatalia77
5. jún 2014

@mima4 maju prenajom

borkavan
5. jún 2014

@nyika tak z toho čo som čítala, už jeho nechceš. Ani sa ti nečudujem. Ženy potrebujú mať istotu, že sa muž o nich vie postarať a to je jedným merítkom príťažlivosti.
Takže sa pripravuj na odchod. Urobíš najlepšie. TENTO človek sa NIKDY nezmení. Má dieťa a ako žije? Nevadí, máš zdravé dieťatko, ty si zdravá, čo je super a môžeš hocikedy začať odznova.

Takže si pripravuj odchod do garsonky, alebo menšieho bytu na ten november, kedy ti končí paušál a internet. ďalej choď do banky, nech ti znížia splátky tej 70 € pôžičky, že si matka samoživiteľka. Ked nebudú chcieť, vyhladaj iné banky a prefinancuj si tento úver. Ked to nezvládneš, vyhladaj nejakého finančného poradcu. Oni to robia iba za iné mená. Čiže im dáš mená iných osôb, ktorých by mohli osloviť.

NEBOJSA TO ZVLADNEŠ!!! super je, že už pracuješ, máš stálu prácu. samozrejme ked budeš sama, musíš počítať aj s opatrovateľkou ale najlepšie je, nájsť nejakú mamičku v okolí, ktorá si berie deti domov na stráženie popri vlastnom dieťatku.
veľmi ti držím palce nech sa čoskoro postavíš na vlastné nohy a keď budeš mať chuť si nájdeš toho správneho partnera. 🙂

rosabella
5. júl 2014

@nyika aj ja si myslím, že máš hlavu na správnom mieste. Naďalej sa drž plánovania vopred. Od svojho chlapa zatiaľ neodchádzaj, porozprávaj sa s ním, ak uzná, že porobil hlúposti ( napr. predať mobil a platiť ďalej paušál) a sľúbi, že to už neurobí, tak s ním zostaň. Je dobré, že máte obaja prácu, že sa sami živíte, staráte sa o svoje dieťa a tie úlety - no, mnohí 23-25 roční robia aj horšie... Záver: najprv spoločná dohoda o naozaj nevyhnutných výdavkoch, ísť do banky - tam vám poradia nejakú pôžičku presne na vašu situáciu, aby ste mali menšie splátky, ak sa nezaobídete bez telefónu a internetu - obehať všetkých operátorov a vybrať si najvýhodnejšiu ponuku.

rosabella
5. júl 2014

@nyika aha - téma je už mesiac stará 🙂 Ako to s vašou rodinkou vyzerá ? Zmenilo sa niečo ?