Neviem čo so sebou

bajecnazena22
10. apr 2014

ahojte....som tu registrovana už dlhšie ....ale nechcem to písať pod svojim nickom...

začnem tým že som sa vydala pred pár rokmi.... mam dobreho muža,lubim ho ..obaja mame prácu, dobre platenu,môžeme si dovoliť čo chceme....sme vdaka bohu zdraví........ muž je šikovny, pracovity , vela veci vie urobiť sam,netreba mu pomoc..ak tak len minimálnu...je važne majster........ domace práce mu tiež nerobia problém.... ale..... ale nevie dať najavo city.....a mne to vadí.... dosť často mu vravím čo by som chcela aby mi z času načas povedal alebo ako ma potešil.... darčeky mi tiež nekupy sam od seba..nejde o dary....ale o to že som u neho chcena... že sa mu páčim a ma o mna zaujem.... potrebujem z času načas odneho počuť aka som....
muž uprednostnuje svoju mamu...aj ked mu ja niečo poviem, urobí to čo mu povie ona.... ona ho ma pod prstom... a ja to nezvladam....
nezvladam že ma odsuva... davam mu riešenia ako a čo riešiť...on najprv povie ano tak to urobíme a v zapatí s tým nesuhlasí.... byvanie hladame už 2 roky...byvame so svokrou.... ked ja ho presvedčím že ideme preč..ona ho presvedčí o opaku....som na nervy ked ju počujem čo i len šuchnuť s niečím.... neviem si pomôcť

muž tým že urpednostnuje ju mi dosť ubližuje.... a tým že mi nedava najavo že som pre neho podstatna v živote, že o mna stojí a chce ma mi tiež nepomaha.... nepotrebujem aby mi hovoril lubim ťa.... ja chcem vidieť že to tak je...
ak sa jedna niečo okolo byvania...dava ruky preč..ja musím všetko vybaviť... v byte kde sme , preobili sme ho lebo ja som tam tak žiť nemohla... nestretla som sa z uznamím dobre si to urobila, vymyslela... ak sa nepochvalim sama tak nik....
nedarí sa mam male.... a ja viem že je to prenu...ona vie len dohanať a vymyšlať čo jej treba... a syn a nevesta kupia... ved ona je chudinka.... nema prácu a je doma už x rokov.... využíva nas z každej strany...muž o tom vie a nič nerobí.... stagnuje.....a ja nevladzem.... mam psych.tažku prácu, doma svokru...muž mi nedava najavo že patrím do jeho života.... citim sa tam len ako pokladníčka...
muž si zvykol nato že ked som doma a nie v práci, navarím operiem ..ma somnou sex... ..je o všetko postarane.... on nič nerieši..jemu to vyhovuje....
pred časom som si začala písať z inými mužmi... začalo to písaním.....davali mi to čo môj muž nie.... ked on bol v práci ja som vyšla von z niektorým z nich... viem asi ma odsudite ..ale keby ste boli v mojej koži asi by ste to urobili tiež...... nebolo to vela krát...lebo ja som chcela len zabavu a zaujem......nič viac..... ale jeden mi vedel poskytnuť viac.... sex s mojím mužom je fajn.... niekedy skvely ale vačšinou...nič moc... len čakam kedy je koniec...... mam radšej tvrdšie veci v posteli....on na take nie je .... vysvetlujem mu a vravím čo chcem... nerobí to.... nechce... a ten chlap vedel čo chcem a žiadam..... splnil mi to..víno dalo svoje a vyspali sme sa...
teraz ma asi odsudite.....ale všetko čo ma trapy alebo chcem..všetko riešim z mužom..muž vie o všetkých mojích tužbach a snoch... rozprávame sa....ale on ma nepočuva... vypne a nerieši..viem podviesť ho asi nebolo super napad......ale ako keby mi nedal na vyber,...svojím odstupom... ale poviem vam... niekedy mi prebleskne že som urobila chybu....a niekedy to vôbec nelutujem.... ludia robia horšie veci.... to nie je ospravedlnenie..ale fakt......
citim že mi v živote niečo chyba... snažíme sa o male a ja viem že s ním sa všetko pohne kde ma.......
zufalí ludia robia zufale veci....

bajecnazena222
11. apr 2014

@lyzzy vdaka za tvoju odpoved, nazor...

@sashabb toto som už urobila.... povedala som mu že tohto roku sa odsťahujem..bud s ním alebo bez.. že už tak nemôžem dalej.. reakcia bola že povedal dobre...pojdeme... začala som obvolavať byvania na obhliadky... už vie že nie je ina cesta jedine že ma necha...

@denkaajejdeti dakujem ti za odpoved..ja viem kde je chyba a viem že riešením nie je ani dieťa ani...svokra je len časť problému.... ja to viem..ale snažím sa to nejak posunuť... či to ma vyznam....

@digysa vdaka.... viem že zmena nam prospeje... viem že muž ma ťažku povahu...ale aj viem..a teda vidím zmeu v určitych veciach... preto viem že sa mi oplatí vo vzťahu ostať.... milencov už neriešim.... riešim byvanie a muža....
a čo sa týka ultimata....ešte som mu ho nedala.... stale mu opakujem že svokre budeme pomahať a že tu budeme pre nu ale že musíme od nej preč..lebo nevladzem ..... on je raz tak pevne rozhodnuty že ideme ale len čo jej to povie.. zabrzdi.... nechapem...

@keziah maš pravdu vo všetkom čo si napísala..a aj ja som to už neraz tak mužovi povedala...on ma nerozumie... ale vidí že roky sme spolu a vysledky su dobre ale male nič....

bajecnazena222
11. apr 2014

@evickam1 dakujem ja to všetko viem..... uvidíme ako bude

@mamavera ano aj muž ma svoju vinu..nevravím že nie... uprednosnje mamu...ale ja mu nechcem zle ak vravím že sa mame odsťahovať...či ma dal na prve mesto? neviem...tiež to tak nevidím..ale muž je typ človeka ktorý sa rozhýbe až mu horí pod ritou.... tak to bolo aj pred svadbou.... ja viem že ma v sebe veci ktoré spoločne môžeme prekonať...viem to....len na druhu stranu viem že sa to nepodarí ked budeme stale s jeho mamu...

@adri266 .
ja som nenapísala že je za neveru zodpovední len on..a len on je na vine... napísala som obaja... stačí si to hore pozrieť.... a že typicka hlaška neverníkov? ...... v škole ma tiež učili jedno ...ale život bol uplne o niečom inom ako v knihách....
ty sa nemusíš správať ako ja..každy sme iný každy reaguje a kona inač... a ano v živote su horšie problémy ako toto ale ked toto neprekonam... tak ani to ine nie.....
to že mam 25 neznamena že za sebou nemam žiadne skusenosti.... neporovnavaj tých čo učíš s každým mladým človekom okolo 25..... ja viem čo je to bojovať za šťastie... bojujem odkedy som s mužom..... nie všetci boli nadšení že sme sa dali dokopy..a podkopávali nam nohy... takže viem čo je bojovať za lasku... a do manželstva som nešla pre srandu králikov.... viem prečo som dom vstupovala...
nevera bola len jednorázovka... skončilo to....a z vyšie uvedenýcodpovedí najdeš odpovede aj pre seba...
dakujem

zabka88
11. apr 2014

@bajecnazena222 dobre že si sa rozhodla, aj to že o vzťah bojuješ.. a ak je muž ten typ že sa pohne až mu horí pod zadkom, tak treba navodiť túto situáciu 😉 😉 jednoducho keď aj tentokrát cúvne ( čo dúfam že neurobí) tak sa fakt odsťahuj.. trebars aj do podnájmu, ale choď.. možno až toto ho prinúti prehodnotiť svoje priority , lebo všetko ukazuje na to že doteraz bola jeho priorita n.1 mama. Ak ti môžem poradiť (ale je to len na tebe) s dieťatkom počkaj kým sa situácia vykryštalizuje - a keď budeš mať istotu že ty a vaše dieťa budete pre neho prvoradé.. inak by som do toho nešla ..

marianna9630
11. apr 2014

fuha, tak podviesť muža to je už troška silná káva, každý tu otom mlčí a rieši sa bývaniem city a svokra ale podvod nič, veď je to vpohode ... stávajú sa aj horšie veci. To fakt ? X príspevkov otom ako muži podvádzaju ženy a tam by sme ich najradšej ukameňovali. Je to zvláštne že tu partneri, muži alebo ženy to je jedno, najprv robia blboviny a tak sa to všetko rozpadá. Čo tak predtým ako ho podvedieš uviesť všetko na pravú mieru. Povedať že to tak nejde a úprimne tiež to že ti to v sexe nevyhovuje a máš všeliaké myšlienky. Ale to sa niet čomu čudovať, keď tu partneri niesú jeden druhému úprimní. Plne úprimni.

mamavera
11. apr 2014

@bajecnazena222 tak keď sa rozhýbe, až keď mu horí pod riťou, tak je najvyšší čas zakúriť. Len ja osobne by som nespájala svoj život s mužom, na ktorom mi vadí toľko vecí a ktorého som schopná po takom krátkom čase podviesť.

adri266
11. apr 2014

@bajecnazena222 zase sa najezim, nevera bola LEN jednorazovka. To ma byt akoze z Tvojej strany ospravedlnenie? Nevera je nevera, ci trva roky, ci raz.
A minimalne ten sex si s nim musela preberat aj s ostanymi, kedze pises, ze jeden Ti vedel dat viac. Teda si to pytala?
A mna irituje to, ze nepovies, ze bola som neverna, zlyhala som, ale tvrdis, ze ste vinni obaja rovnako. 😠 Ze nelutujes. Ale fajn, si aka si. Nastastie nie si moja manzelka 🙂
A teraz ber ironie, drzim Ti prsty, aby si v zivote nasla, co hladas, aby sa Tvoj vztah s manzelom zlepsil.

lyzzy
11. apr 2014

@adri266
@bajecnazena22 ....v tomto musim dat zapravdu adri.Ja osobne som si prezila nieco podobne (aj ked sex nebol) ale nikdy by som z toho neobvinovala partnera.Dalo sa to riesit inak.

adri266
12. apr 2014

@lyzzy palec hore, ze si vies priznat vlastnu chybu. To vie velmi malo ludi 🙂

lyzzy
12. apr 2014

@adri266 ...dnes uz ano.A poviem ti ze to mi pomohlo sa cez to preniest a prestat obvinovat striedavo seba a partnera.Ludia robia chyby a toto bola jedina ktoru som v zivote spravila a viem,ze som ublizila milovanemu cloveku.Ale priznala som sa,odpustil mi.Ja som si sama sebe odpustila az po dllllhom case.

mami1801
28. apr 2014

ako moze niekto napisat lubim ho a vychrapat sa s inym z akehokolvek dovodu.....dievca nic v zlom nemat vycitky ze si spala s inym , ak ho lubis neni na mieste.....ak nemas vycitky tak šup šup pochval sa mu tym 🙂 a ked ta ten koho lubis nepocuva a ignoruje tvoje prosby zelania, tym padom mas pocit ze ta nelubi....preco preco pre pana Jana silit nieco kde je tolko proti..... 😕

kalutara
24. dec 2014

@bajecnazena222 co sa tyka svokry, uplne ta chapem, pretoze mne ta moja uplne vysava energiu. vsetka negativna energia, ktora sa vo mne hromadi, prameni uz len z myslienky na nu. uz som zufala, lebo aj dnes sa mi potvrdilo, kto je pre mojho partnera dolezitejsi. len bohuzial ja som v horsej situacii, lebo ja uz babatko cakam, ale bojim sa, co caka v tomto svete jeho. iba kvoli nemu sa snazim mysliet pozitivne, ale niekedy ma to premoze a upadnem do depresie. je to velmi narocne, najma, ked si uvedomim, ze nemam vobec v nikom plnu podporu, a najma nie v tom, v kom by som mat mala... :(

tinka323
25. dec 2014

@adri266 boze ,zas sa dobre kritizuje¿?obula si si jej topanky a chodila v nich aspon 3 dni¿?pre mne je tiez nevera nieco,co absulutne nepatri do vztahu, ale preco to tu tak vyzdvihovat¿? Ved nespravila to v case,ked jej muz nosil denne kvety, robil ju stastnou. Tu na koniku sa riesi muzi nevernici,ale vacsinou je jeho manzelka doma sama s malym dietatom stara sa o vsetko a on si uziva. V tom je rozdiel.

adri266
25. dec 2014

@tinka323 aj Tebe krasne Vianoce 😉
A druhykrat radsej napis nieco dotycnej, ako niekomu, co uz nejaku radu dal, ok? Beries, to nejako osobne 😕
PS Podla toho, ze sa uz neozvala, to beriem, ze to bolo vymyslene. Takze klud a pohoda. a este posledna vec, ako hore pisem, nevera je nevera, ci jej kvety nosil, ci nie. Nevera je rozhodnutie jedneho cloveka, nie nasledkom spravania toho druheho cloveka. Cokolvek bolo zle vo vztahu, ma sa riesit v TOM vztahu, nie v cudzej posteli.

tinka323
25. dec 2014

@adri266 ja som kludna, vediet povedat cloveku,ze spravil chybu je jedna vec ale z tvojho prispevku citit ako ju odsudzujes. Treba odsudit samotnu neveru,ale cloveka,mas na to pravo? Nepisem zakladatelke preto,ked neviem poradit,nebudem pisat blaboly.ona sama najlepsie ,ze je tam toho viac co sa pokazilo a nasledky su o to tazsie.prajem krasny vianocny cas a dufam, a v dobrom to ber,ale nikdy nevies ,ci ta nevera nezastihne vo vlastnom vztahu,nemusis podviest ty,ale co ak partner? Vtedy sa ti tiez bude tak lahko sudit?ja som neveru nezazila,problemov sme mali dost,na neveru sme nepomysleli.a co vies ci ju tiez nepodviedol?

adri266
25. dec 2014

@tinka323 prepac, ale ak je neverny aj ten druhy partner, tak potom je jej nevera ferova? Ci ako to mam chapat. 😕
A ak sa raz stane, ze ma podvedie moj partner, ano, odsudim aj jeho. A bude to koniec nasho vztahu. Pre mna je toto dolezity faktor vo vztahu. Ale ako vidim, pre ine zeny nie.
Kazdy nech si robi vo svojom zivote, co uzna za vhodne, ale kedze autorka tu napisala, lebo chcela pocut od nas nejake rady, tak sa necuduj, ze som napisala svoj nazor. viditelne ju trapi svedomie, inak by to tu nepisala, nie? TAkze co som jej mala, zatlieskat?

salonka9
25. dec 2014

@bajecnazena222 ja si myslím, že má Tvoj muž za matku manipulátorku a preto sa nevie od nej odpútať. Skús si stiahnuť napr. knihu Nenechte sebou manipulovat. Tam pekne vysvetľujú, prečo nemôže takéto dieťa manipulátora odolať požiadavkám. Jednoducho napísané - takýto človek (svokra) vie vzbudiť v svojom dieťati(Tvoj muž) taký pocit viny, že nedokáže jej prosbám, argumentom, vydieraniu odolať.

emocka
25. dec 2014

Som zvedavá, či to doriešite, ako ste spomenuli. Viem svoje o "matkách" partnera, o manipuláciách, jasné, že to môže pretrvať aj po odsťahovaní, lenže nová rodina to má šancu zvládnuť, časom manipulácie svokier oslabnú až zaniknú. Ctím vlastnú skúsenosť, dokonca sa nájde cesta ako sa manipulácii vyhnúť, ja som to nazývala štádiom tak "troška sa hnevať" a fungovlao to, kým svokra žila. 🙂 Držím palce.

romanovic
25. dec 2014

@bajecnazena222 Podla mna na nevere zivot nestoji a nepada. A uz vobec nie na jednorazovke.
Nerozmyslala si nad psychologickou? Pomohla by ti utriedit myslienky (niezeby si ich nemala), ale ten iny, nezaujaty pohlad na vec byva velkym obohatenim a rozsiruje obzory...