Nezáujem o rodinu

fifimama
18. máj 2016

Potrebujem od vas radu, ci sa vobec oplati bojovat o manzela.Sme spolu 15 rokov, par rokov dozadu zmenil zamestnanie, aby mohol byt flexibilny a lepsie zarobit, zvazili sme predlzenu matersku.Cize ja som stale doma s detmi, az on moze zarabat.Problemom je jeho narastajuci nezaujem o rodinu.Minuly mesiac som mu naratala 308 hodin, co bol v praci.Cez tyzden chodi aj o 22.00 domov, aj ked prie skor, zapne pc a cely nas rozhovor je o ton, ze odpovie jednym slovom, rozhovor s detmi detto.Ani pohadat sa s nim neda , ironicky na vsetko povie :ano, jasne.Ano, mas pravdu.Mozem mu dohovarat, nech viac casu travi s rodinou, aspon tu blbu hodinu vecer by sa mohol porozpravat, prejavit nejaky zaujem.Chcem tak moc od neho?Tolko krat sme sa o tom v klude rozpravali, ale vidim to horsie a horsie.Pohrdanie v jeho tone, nezaujem, az obtazovanie, ked mu trojrocne dieta zacne rozpravat, co robilo cez den.Uz nemam sil sa mu doprosovat, ked som navrhla rozvod, ze ved sme mu iba na pritaz, tak s kludnym hlasom povedal, ze nech idem, ze ved viem kde su dvere.Je si moc isty, ze nikam neodidem, kedze rodicov uz nemam a s tromi detmi by som si sama neporadila, alebo nema kusok citu uz pre nas?Co sa tyka tej roboty, je szco, biedu netrieme, nieje nuteny tolko pracovat, je v jeho rukach, ako si rozvrhne den.A aby toho nebolo malo, v poslednom case sa ide z prace s kamaratmi na pivko a az potom domov, co na tom, ze sa deti 100x pytaju, kedy uz pride tato.Po vianociach zacal pouzivat k pc slucatka, pusti si hudbu, odpoveda na pracovne meily a v klude si klika, zatial co ja nervacim pri detoch.Som iba ja paranoidna, ked som to pochopila, ze nas ma v pazi a az mu dame pokoj? Tak som zacala spavat s detmi v detskej, az mu teda nezavadziam, pretoze nepotrebujem byt manzelkov iba hodinku v noci.Vykendy po dlllhom prehovarani obcas travi s nami, ale vacsinou je to iba o nakupe v tescu a navsteve cintorina.Na deti je mily, vlastne aj na mna, ale takto mi to nevyhovuje, potrebujeme manzela a otca, ktory by nas vypocul, potrebujeme s niekym riesit problemy, zdielat radosti a citit, ze je s nami, takto mame doma len banku.A teraz mi povedzte, ci som ja sentimentalna, ci chcem tak vela?

mircalla
19. máj 2016

V prvom rade si urobila chybu, ktoru robi vacsina zien. Uplne vsetko si obetovala rodine, si neustale doma s detmi - nemyslim, ze to bolo potrebne ci nevyhnutne, chceli ste to tak. Tym padom si sa dostala pravdepodobne do spolocenskej izolacie, co je horsie - do totalnej financnej zavislosti. Myslim, ze kazda zena by mala tak trosku rozmyslat aj nad tym, ze sa moze ocitnut v situacii, kedy bude musiet deti zivot viac menej sama a podla toho sa zariadit. Za tych 400 euro s rodicakom (ktory nebude vecne) toho moc nekupis pre 3 deti.

Dalej - je to moj dohad, ale zrejme ma milenku.

svetluska82
19. máj 2016

@fifimama ahoj, ja ked som citala tvoj prispevok do urcitej miery som sa nasla na mieste tvojho muza. Mam narocnu pracu a ked pridem domov jedine co chcem je dve hodky kludu, cize bude idem spat na hodku a hodku presedim pri pc tiez so sluchadlami, niekedy ani nevnimam ze co stukam na nete. MOj muz to repsektuje, ale zas ja mam syna 14 rocneho. Mna by trafilo, kebyze po robote, pridem domov a chcelo by sa po mne, aby som sa rozpravala a venovala dietatu...Proste narocne zamestnanie, musim doma totalne vypnut...Po tych 2 hodkach sa pomaly davam do normalu.. Takze skus toto nejako chapat, mne kebyze muz v danej chvili navrhol rozvod, tak tiez mu ukazem dvere....ked som unavena, chcem ticho a nie komunikovat, debatovat. Daj mu cas kym si oddychne a potom skus na neho pomaly vybalit co potrebujes. Zas ak ty nemas ziadne konicky a cakas len kedy pride muz domov, tak potom sa necuduj ze je z teba nervozny...Skus si najst nejaku zalubu, aby si nemala doma stereotyp.

mircalla
19. máj 2016

@svetluska82 ano, v istom zmysle mas aj pravdu...
chyba je asi v tom, ze zmyslom jej zivota sa stalo len cakanie na manzela - sorry, ze to tak pisem

julajlatvar
19. máj 2016

@fifimama mnohé ti tu radia truc manzela opatovat trucom.ale ja si myslím presný opak. Môj manžel mi celý nas vzťah vtlka do hlavy,že ak by došlo u nás k takým situaciam,nikdy mu neman robiť naprieky,či mu vracať jeho chyby.ze je to ten najhorší spôsob ako ma žena riešiť muža. Že ked reagujem trucom,on ma chuť sa ešte viac utiahnuť a just nepovolit. Preto si nemyslim,že keď budeš reagovať nezáujmom, tak niečo sa pohne,práve naopak,jeho hrdosť mu ešte viac nedovoli správať sa normálne. Ja by som na to šla skôr tak,ako si ho získať. Neviem,musí mať nejaké konicky,musí mať niečo rad.prekvap ho,kúp mu niečo,co ho potesi a co budete môcť využívať spolocne ( neviem udicu-nech zoberiete deti na ryby)alebo piknikovy kos,nech si spravite grilovacku v lese.. Neviem co ho bavi,nepoznam ho,ale všeobecne som zastancom toho,že chlapi sú vo svojej podstate citlivi a aviac ich bavi záujem ako nezáujem. Kúp si sexi pradlo a verim,že tie sluchadla odlozi.. Proste rob,co ma rad.. A zbytočne nerozpravaj. Rozrozprava sa raz sám. ..

bluka2
19. máj 2016

@mircalla Aj ja by som si tipla, ze ma milenku...Respektive ak by mal, pekne by to do pribehu zapadalo

danicastiavnica
23. mar 2022

@fifimama ahoj ...prosim Ta ,ak sa smiem spýtať ,ako to nakoniec u Vás dopadlo?....kludne aj do správy...zažívam s manželom momentálne to isté a neviem ako ďalej...🙈