Nezáujem partnera o rodinu. Čo mám robiť?

ivanka223
27. aug 2007

Mile babenky, mam taky velky problemik a potrebujem poradit. Takze: mala som 21rokov, ked som sa bezhlavo zalubila, do muza, ktory je teraz moj manzel. Chodila som do 2.rocnika na vysokej skole. Po roku a pol chodenia, som ostala tehotna a vzali sme sa. O pat mesiacov sa nam narodila dcerka, dovtedy bolo vsetko ok, teda aspon sa tak zdalo. Planovali sme si, ze si postavime domcek a budeme sami byvat,bo sme byvali u jeho rodicov v jednej izbe. Svokrovci sa zdali byt v pohode. Az nastal jeden problem, teda neviem ci to zacalo to vsetko odvtedy. Z porodnice som prisla na 5den, a svokra mala problem, ze plienky nie su vyplachane, ze co tu aj so sestrou take robime /dosla mi pomoct/, ze sme lenive a pod. Vtedy ma to nesmierne nastvalo a ponizilo, aj segra /je starsia/ plakali sme ako take deti. Manzel dosiel az vecer, ale niezeby isiel ku mne, ale utekal za rodicmi a ti mu vsetko pekne krasne v tom najlepsom svetle povedali, a ked som sa pytala kde je? tak mi jeho otec povedal, ze je na WC a pritom som ho dobre pocula, ze je na poschodi a ohovaraju ma ze som neschopna. Takze ma klamali. Ja co som prisla ubolena z nemocnice po tazkom porode, sa nik ani na mna neobzrel, svokra len, ze vitajte a bezala do prace, manzel tak isto. Pracuje vo velkej firme a ma tam dolezite miesto, pre neho su na prvom mieste peniaze a praca. Rodina nikde. Ale to takto stale nebolo, ja neviem ci sa dokazal takto pretvarovat? Da sa vobec v manzelstve pretvarovat? Ked som mu tu niekedy povedala tak som aj dostala, ale ked sa to opakovalo druhy krat, tak som sa zbalila a odisla k rodicom. Brat bol po mna autom, a teraz tu vykrikuje, ze brat nam rozbil manzelstvo a ze on je na vine. Jeho rodicia sa so mnou aj tyzden nerozpravali, len dobre rano a dobry den, s malou sme pre nich boli ako vzduch a pri tom, sme byvali v jednom dome. Jeho rodicia, mu urcite dohovaraju. Bo ked sme sami, tak hovori inac, ked pride z domu, to urcite vsetko s nimi prediskutuje a poradia mu. Je uplne iny. Ma 28rokov, tak si myslim, ze by uz aj svoj rozum mohol mat?! Ked som chodiavala malu davat poobede spavat do izby, tak ked som sa spiatky vratila do kuchyne kde boli vsetci, teda on a svokrovci, tak hned stichli a odisli do inej izby alebo von. Bolo to uplne psycho.
Teraz budu tomu 2mesiace co som odisla a pre neho som ta najhorsia na svete, co mu spackala karieru v obci, pretoze je poslanec, odlucila som ho od dietata a pod. Ved nejavi o neho zaujem, ani na navstevu nepride a ked ho mala aj videla, este ked sme byvali spolu, tak sa ho bala, pretoze pracoval celymi dnami a niekedy ho videla aj po tyzdni, bo domov, sa chodil len vyspat. A nemohol tomu pochopit, ze ho nepozna, ze to ja som ju proti nemu postvala a pod. Ved take 15mesacne dieta citi, co je dobre a co zle.
Ked mi aj v sobotu volal, tak dieta ani nespomenul. Chce opat, aby som sa tam vratila, ale ja tam nechcem ist spiatky, uz som raz taku chybu urobila, vratila som sa a aj tak sa nic k lepsiemu nedialo. Len som psychicky na tom horsie. Bola som mile, usmievave dievca plne elanu radosi. A co som teraz? Troska, neverim si, schudla som 10kil, hned som nervozna, na chlapov sa ani pozriet nemozem. Ale on stale nemoze pochopit, ze tam kde sme byvali nechcem ist. Na byt takisto nechce ist, to len kebyze ho sama kupim a budem platit. Su velki mamonari, peniaze su pre nich vsetko. Posledny rozhovor co sme spolu mali, tak som mu teda povedala, ze tam sa nevratim a on ze, dobre, tak si zostan tam kde si a daj mi pokoj.A ja ze ved mame dieta? A on ze, to ho nezaujima, a ze ked bude dieta vacsie, samo uvidi, kto je dobry a kto zly, s kym bude chciet byvat a s kym nie. Neuvedomuje si, ze kvoli svojej praci a mame a octovi, straca to najdolezitejsie co ma, manzelku a dieta.
Mozno mate este horsie problemy ako ja, a ja viem, ze omnoho tazsie problemy su, ked je dieta chore alebo ked sa narodi postihnute. Mam zdravu, krasnu dcerku a som ochotna urobit pre nu cokolvek, ale neviem ci by som sa dokazala kvoli malej vratit spat k manzelovi, ked vidim, ze je to horsie ako bolo, ze sa vobec nezmenil a ze ho vobec nezaujimame...

ajduska
27. aug 2007

No , tak to ti fakt nezávidím, je to ťažká situácia a ešte ťažšie rozhodovanie. Ale po tom, čo som si prečítala, môj osobný názor je taký, že od takéhoto sebca a egoistu utekaj čo najďalej. Diaťa ho nezaujíma teraz a nebude ho ani v budúcnosti, jedine žeby mu to prikázali rodičia, že sa má o malú starať. Nemáš za čím ľutovať, si ešte mladučká, tak si zariaď život po svojom, nech nemusíš trpieť pri tyranovi ani ty, ani tvoja dcérka. 😉

ritaklea
27. aug 2007

ivanka, utekaj od takeho kretena... mamickar jeden... ja by som inak svokre dala uz riadnu kazen v ten den co sa mi do plienok zastarala. sakra, toto je inak chora rodina.

neboj, pride niekto super a este sa budes smiat s kym si to len chcela ostat..

paska
27. aug 2007

no moje nervy toto by som ani ja nezniesla 😠 a dobre si urobila ked sa to jemu páči byť stále s ocinkom a mamičkou tak nech si tam ostane
netráp sa a začni si žiť po svojom a radšej sama ako s niekým kto ti nerozumie lebo deti sú vééélmi vnímavé 😉

dannynka
27. aug 2007

ivanka,presne tak,utekaj od neho.Nestoji ti to za to vobec nad nim rozmyslat. 😝 😝 😝 😝 😝 urcite samým dvom vam bude lepsie ako byt s takym debilom co mu je kariera prednejsia pred rodinou.. 😝 😝 😝 😝
a takisto aj s tou jeho mamickou ked mu je lepsie tak nechsi pri nej ostane a ty si zariad zivot po svojom aj so svojou dcerkou,uvidis ze bude lepsi a krajsi.... 😉 😉 😉 😉

maruschka
28. aug 2007

ivanka,urobila si tú najlepšiu vec pre seba i pre dieťa.Zo začiatku to budeš mať ťažké,ale už sa neobzeraj späť,nenechaj sa prehovárať.Ak sa ukázal pri narodení bábätka aký je to človek,tak ťa bude psychicky mučiť celý život 😠 😠 .A myslím si,viem to,že si zaslúžite ty aj dieťatko v živote niečo lepšie a nie hlupáka a celú jeho nenormálnu rodinu.Buď silná a držíme ti palce. 😵 😵

sstefi
28. aug 2007

Kvoli malej? To nikdy nerob, zamysli sa, čo by to s ňou urobilo? Ani nie vplyv otca na ňu, ale na teba. Keď si z neho nervózna, tak to samozrejme nepôsobí dobre ani na dieťa. 😕
Ja na tvojom mieste sa už určite nevrátim. KeĎ to urobil raz(dokonca 2X) tak to urobí zase. A k lepšie mu sa už nezmení, a keĎ mu kazíš kariéru, nech sa zamyslí čím to je. Ale taký človek si to neuvedomuje.

Si mladá, život máš pred sebou a určite ťa(vás) ešte čaká krásny vzťah, v ktorom si ťa chlap bude aj ceniť. 😉

Jéééj, aj ja mám Ivanku 😵 😉 .

redkvicka
28. aug 2007

Asi sa tazko radi takto na dialku a ked do tvojej situacie nevidim. Jedno vsak viem, urcite by som urobila na zachranu manzelstva vsetko. V prvom rade by som sa s nim porozpravala, aby sa odstahoval od rodicov, ci s tym suhlasi, v druhom rade by som isla do manzelskej poradni, a skusila tuto krizu vyriesit cez nejakeho psychologa. A v tretom radem, ci je ochotny sa menit a hladat nejaku cestu. Lebo dieta potrebuje aj otca. Vela mudrosti. Kedze som veriacia, ja riesim veci s Bohom. V unahlenosti mozes urobit chyby aj ty. Maj sa pekne,

mareli
28. aug 2007

tak to je ale idiot... asi nic ineho. s takym clovekom, no neviem. ved to je cisty bazon. ako moze uprednostnit rodicov ci karieru pred vlastnou rodinou. a ako si moze mysliet,ze dieta casom zisti kto je dobry a kto zly. no zly bude urcite on v ociach dietata, pretoze sa nestara!!!! juj mila moja, najdi si nejakeho empatickejsieho partnera, ktoremu bude zalezat aj na tebe a amalej. to je moja rada, aj ked sa mi asi lahko radi, ked nie som v tvojej situacii. ☹

maca793
28. aug 2007

ivanka223
ja som mala podobný problém so svokrou. niekde som to aj tu písala.
keď som prišla z nemocnice, hneď doletela jeho sestra z bosny, kde žila aj s dcérou. ja som bola po cisáraku, takže ma dosť bolela rana. na druhý deň prišla rodina z balogu, a ja som o ničom nevedela. pozvali ich bez môjho vedomia. svokra si rada vypila a potom vyvádzala. mňa si ex nikdy nezastal a tak som si zbalila veci aj deťom a odišla som ku rodičom. svokra mi vždy nadávala a ponižovala ma. nezaujímalo ju, čo ma trápi, či mi netreba pomôcť.... s jej synom som to potom ešte vydržala 4 mesiace a rozviedla som sa. u neho bola na prvom mieste mama, pitie, automaty, kamaráti a rodina? tú som nevidela v jeho rebríčku vôbec.
takže zutekaj
držím ti palce

venuss
29. aug 2007

ivanka233:
kdybych byla na tvem miste,nevracela bych se k nemu.Mam takoveho otce a myslim,ze kdyby mamka od neho kdysi odesla,meli bysme se vsichni o moc lepe.Myslim,ze dite otce potrebuje,ale potrebuje otce,ne tyrana a sobce.zalezi to na tobe,ale pokud ti jde o dite,tak mysli na jeho dobro...muzes si prece najit jineho muze,ktery bude dobrym tatou pro tve dite.jsi mlada,tak si nezkaz zivot s takovym blbcem.Mne je 22 let.a kdyz vidim,jak si ma mamka zkazila zivot,tak bych se v zivote nevratila k takovymu kretenovi...🙂ale je to samozrejme jen na tobe.

Drzim pesti,abys byla v zivote stastna a spokojena.

luminkasp
15. okt 2007

ahoj ivanka, nevracaj sa, ak si uz raz odisla, tak uz mas to najhorsie za sebou...

dianga
15. okt 2007

nelutuj, ze si od takeho bezcitneho chumaja odisla, mala si fakt odvahu co nemaju vsetky zeny... napriklad moja mamina ked som ja mala 7 mesiacov dostala prvu facku od otca, lebo si dovolila nechat kluc v zamke a zaspat o pol noci ked on prisiel z krcmy nevedel sa dozvonit... dalej nebudem rozpisovat, asi by to ani pocitac nezniesol a napriek tomu vsetkemu nenasla odvahu odist...

lienocka235
16. okt 2007

Ivanka spravila si to najlepsie co si mohla... nevracaj sa knemu hlavne ak ta uz aj udrel.. len ho dobre vyzmykaj.. mas na to narok na vyzivne nielen dieta ale aj ty.. zivot mas pred sebou a este si najdes noveho partnera.. drz sa.. dieta potrebuje stastnu mamu...

janinah
16. okt 2007

si mladá,neznič si život s takým nezrelým egoistom,ale nerob zatiaľ ani rázny koniec,opýtaj sa v telefone,či nepríde pozrieť malú a teba,možno mu budete po čase chýbať,ale hlavne ber rozum do hrsti a mysli na to,že bez peňazí sa nedá ,dáva ti nejaké peniaze ,ak nie,tak ho slušne požiadaj,že potrebuješ pre dieťa(urob to,aj ked máš svoje peniaze príp. od rodičov),uvidíš ako sa zachová,ale nedaj sa prehovoriť na návrat tam,ešte vidím jedinú šancu v tomto manželstve,a to samostatné bývanie niekde inde,na čo pán poslanec asi nepristúpi,drž sa

elise
16. okt 2007

ivka ruky pred otakého a jeho sebeckej rodiny, ked chceš to najlepšie pre malú tak sa knemu nevracaj, lebo jej len spravíšzle, dieťa vníma problémy v rodine a ty by si sa iba trápila, kašli nanho. ja som zažila niečo podobné s mojou svokrou, ale môj muž si ma vždy zastal...ivka bud rada že si našla tú silu a odyšla si od neho, si silná, vela žien to nedokáže, spravila si prvý krok a nevracaj sa späť, držím ti palčeky, ty to zvládneš 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉

mimi109
17. okt 2007

fufu takeho chlapa zavesit za gule do prievanu 😝 a jeho rodicov tak isto 😝
myslim ze ked budes s malu sama bude vam ovela lepsie ako s takym sebeckym chlapom, len sa nedaj prehovorit peknymi recickami a nenechaj si zivot nicit nim ci jeho rodinu, a etse ked ta udrel no prepac ale je to obycajny chrapun ked na teba zdvihol ruku az mi zle prislo 😢 😢 😢 od takeho co najdalej tot moj nazor

ella1
24. okt 2007

Asi je dosť ovplyvnený rodičmi.ktovie aký by bol,keby s nimi nebýval.možno by to bol úplne iný človek.ale to by musel chcieť v prvom rade.podľa toho,čo si písala,asi moc nechce!je to ťažké,ale asi by som sa nevrátila.bude sa to len zhoršovať!
a kôli malej?práveže kôli deťom sa oplatí nevracať sa k takým mužom,deťom treba dať pokoj a kľudné zázemie.a nie aby ked vyrastá,videlo,ako sa k jeho mame správajú svokrovci a vlastný manžel a otec!
neboj,na svete sú aj dobrý muži. a ked si dokáže nájsť dobrého mamička s niekoľkými deťmi,tak ty určite.
držím palce.je to nejaká psychopatická rodina.

katy1979
27. nov 2007

ivanka ja riešim niečo podobné. Tak uvidím ako to dopadne.
Zatial letím

apricots
28. nov 2007

Podle mě ten chlap je trochu podivnej...Je dost starej na to, aby ho děcko přivedlo k zodpovědnosti. Myslím že dětátko by s člověkem mělo zahýbat, at už byl předtím sebenezodpovědnější. Že by šel do bytu jen kdybys ho platila ty????To přece není slovo pořádného chlapa, co je otcem!Je mi moc líto, co prožíváš, je smutné, že pravý otec nemá zájem, nedokáže se postavit situaci. Bohužel, už je to tak. Neboj se jít od něj, budete obě štastnější - najdete si nového tatínka a manžela, se kterým bude život tak krásný, jak má být. Neboť život s dítětem by měl být krásný. Ne vždy tomu tak je, ale myslím, že s tímhle mužem to asi ani nejde...Být tebou, šla bych asi opravdu dál - za štěstím

lenka386
28. nov 2007

Ahoj Ivka! Suhlasim s kockami, ale chcem ti poradit este jednu vec - mozno jeho aj jeho rodinu tesi, ze ta vidia (ak sa stretavate) utrapenu.. Skus sa dat dokopy a aspon ked sa nahodne stretnete (alebo stretnes ich znamich) tvarit sa , ze ti je fajn..Mozno zisti, ze nie si na nom zavisla a pochopi, co stratil..

katy1979
28. nov 2007

ivanka vcera som nestihla nič napísať. Doletela mi sem kontrolka. My sme síce spolu ale neviem ako dlho to spolu vydržíme. Partnerský život som si predstavovala úplne ináč a nie že po narodení syna môj drahý na mna z vysoka kasle. Malého v podstate živím ja. Všetko oblečenie, kočík, postielku, vysokú stoličku, no jednoducho všetko mu kupujem ja. Však materská je strašne výnosná vec.
To by som síce prežila, až na to že môj manžel zarába myslím v celku dobre a pátram kam miznú jeho zarobené peniaze. Kedze on dva týždne po výplate si je schopný od niekoho požičať. Samozrejme že o tom nemám vedieť. Nemína to na seba, kedze on si kúpi tak jednu vec za pol roka. Po porode a vlastne ani počas tehotenstva sa ma ani nedotkol a po narodení malého dostanem tak dve pusy denne. Ráno ked odchádza do roboty a večer ked príde. Spí si na svojej strane postele. Vôbec už neviem čo to je pritúlenie a už vôbec nie milovanie či taká poriadna pusa. Mám pocit že sa zbláznim a on sa tvári že sa nič nedeje.
Ivka kasli na neho. Urobila si velmi dobre že si od neho odišla. Nedaj mu najavo žiadny strach alebo že si utrápená, tvár sa štastne a spokojne a ich to prejde. A potom budeš konečne slobodná.
Skús veriť

lindda
28. nov 2007

kasli na neho kade lahsie prec s tekeho psycha - prostredia ☹
Mas zdrave krasne dieta a to je to najdolezitejsie 🙂 Daj sa dokopy a sup nanovo ,zit !!! Viem ,ze sa to lahko hovori ,ale skus to ! 😉

sisa29
5. dec 2007

ahoj ivanka.az mi slzy tecu po tvari ked citam tvoj pribeh. ☹ ja teda takyto problem nemam ale viem o com pises kvoli mojej mame.aj ona sa vidala ja uz som bola velka otehotnela pokial bola na svete prva sestra bolo vsetko v poriadku.jej manzel sa prestahoval k nam mali sme 3 izbovy byt vsetko bolo super boli sme stastna rodina.po roku mu zomrel otec a mama dosla za nim ze ked sa nenastťahuje naspet k nej ze ho vydedi.on si zbalil kufre a odisiel bez slova bez rozlucky.potom sa dva mesiace neozval az ked mu moja mama jeho manzelka zavolala tak sa niak stretli porozpravali a ....hups a bola druha sestra.tehotenstvo v pohode mamina sa mala stahovat k nim vsak mali 2 poschodovy barak.tak mamina sa tesila ze jej parada vsetko bude ok.pomali si zariadovali.potom sme tam isli na vikend a skoncilo to tak ze svokra mojej mami nas v noci vyhodila z baraku a ked mama chcela namietat tak dostala taku facku podotykam s malou na rukach ze stena jej dala druhu.a jej manzel len stal a povedal ze nema byt drza ze si to zasluzila.tak mama s rocnym dietatom somnou a bruskom isla 10 kilometrov pesi domov nakolko oni byvaju na dedine a v noci uz autobus nesiel a mobili este neboli.takto ju nivocil celych osem rokov az to mama nevidrzala a musela navstivit psychiatra.teraz sa odstahovala kupila si domcek daleko od vsetkych aj odomna ☹ ☹ ☹ ale je tam stastna a zacala s detmi novy zivot.teraz tam chodime s mojou rodinkou na vikendy a je nam vsetkym super.zabudni na takeho chlapa nestoji zato

anula
13. dec 2007

Pripajam sa k ostatnym babam. Prec od nezreleho sebca, hlavne ked na Teba zdvihol ruku. Po jednej facke pride vzdy aj dalsia. Vo svojej praxi lekara som videla dost takychto zien-trosiek, co nenasli odvahu, ale len vyhovorky a ospravedlnenia preco znasat psychicke a fyzicke tyranie. Nie si sama, Tvoji rodicia a brat Ta podrzali. Pozbieraj sa a zacni sa starat aj o seba, zment uces, kup si nieco pekne, skratka povedz si, ze oddnes zacinas novy zivot. Viem, ze Ta to bude stat vela sil, vela prebdenych noci, ale mas svoje dieta a svoju rodinu, ktori su tu pre Teba. Drzim Ti palce.

janta1982
27. apr 2010

to je pribeh ako moj...ide o oidipov komplex!!!!

sambucca
27. apr 2010

ivanka: drzim ti palce abys mela silu tohle vsechno ustat, nastesti mas svoje miminko a to ma Tebe ve dvou je sila 😉 ja byt Tebou urcite se k takovemu muzi nevracim, ve 28 by mel jasne vedet jake jsou priority 😠 dala bych mu sanci jedine pokud by si uvedomil ze uz ma krome sve rodiny v matce a otci i rodiny svoji novou, v Tobe a miminku - a nasel pro Vas bydleni kde budete bydlet bez jeho rodicu. Musi si uvedomit ze nemuzes byt stastna a vychovavat v klidu vase spolecne dite, pokud te za zady pomlouva jeho vlaszni rodina a v dome se citis nezvana. Hodne stesti!