Nezáujem starých rodičov o vnúča

22. jún 2020

Ahojte žienky viete mi niečo poradiť, čo robíť aby starí rodičia z mužovej strany mali záujem o malú vnučku,? Malá ma 17 mesiacov a boli ju pozrieť iba 2x.My tam chodíme pomerne často, ale problém v je v tom, že vždy ked tam prídeme, tak stará mama je na zákusku alebo kávičke s kamoškou v meste.Starý otec tiež nejaví záujem.Pri tom je to ich jediné vnúča,iné nemajú.Obaja sú na dôchodku, celé dni sú doma. Malá sa ich bojí ,velmi ich nepozná aj ked my tam ako som písala chodíme často, nevedia si nájsť k nej cestu.Ked tam prídeme tak začnú vravieť že prečo malá nevie toto, alebo tamto, prečo sama nenapá, prečo už nehovorí.Iba ju kritizujú.Pre tie čo budú písať ano ja viem starí rodičia nie sú povinní starať sa o dieťa, ale záujem by mohli mat.Co by ste robili vy na mojom mieste?

elzus
22. jún 2020

Nieco taketo mala moja mama so svojou svokrou a svojou mamou ani jedna strana nejavili zaujem o nas vnucata, ja som.bola pre nich len tamta. A aj tak sme tam chodili a nic mi to nedalo vedela by som.lepsie vyuzit cas neviem ci im vykat alebo tykat a uz sama mam.dieta a len pocuvam co knim viac nechodime a na co pre.mna su to cudzi ludia. Proste ked nemaju zaujem netlacit sa. Ja som mala na to len neskor nervy ze na co tam chodime a doteraz ich nemusim.

timea179
22. jún 2020

Vôbec nič si z toho nerob,mojich detí starí rodičia ich nevideli päť rokov a bývajú štyri km od nás.Nechybaju im a aspoň máme od nich svätý pokoj

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonah73
22. jún 2020

u nas je to podobne, len s tym, ze ma este od mladsieho syna vnuka, ktory je o par mesiacov starsi od nasej mladsej. v kazdom pripade asi pat rokov mali len jednu vnucku a to nasu starsiu. byvaju do 15km od nasho mesta, dochodcovia zatial nie su ani jeden. ona robila aj v nasom meste, chodi tam k lekarom, nakupovat. uz sa aj nam stalo, ze nam niekto znamy povedal, ze ju videli v meste aj s jej mamou ci sme mali navstevu, ale nezastavila sa. naposledy sme ju videli tusim na vianoce 2018 sa mi zda. medzitym tusim nebola u nas uz. zo zaciatku bol tiez muz nastvany, ze sa nikdy nezastavia, ani len na sviatok niektorej nezavolaju, ale uz to vzdal. najprv sme tam prestali chodit na velku noc, lebo ved chce niekto nase dievcata vyslahat tak moze prist, nikto nema u nas dvere zatvorene. ale tak ked nie je zaujem. myslim, ze vela jej znamych ani nevie ze ma dvoch synov a dalsie dve vnucky. aj jej muz povedal, ze ked nema peniaze, nech prezvoni, zavolame jej, prideme pre nu aby bola s vnuckami a aj by sme nazad odviezli.

simonah73
22. jún 2020

a zase u nas aj dobre ze nechodi, lebo kedze aj vlastnemu synovi zavidi, ze sa ma dobre, tak keby videla, ze sme za posledne dva roky kompletne vymenili terasu aj s pristreskom nie za male peniaze, teraz nam dva dni stoji v garazi nove auto, tak neviem ci by ju neodviezli.....

simonah73
22. jún 2020

skuste tam prestat chodit, mozno si uvedomia, o co prichadzaju, teraz to asi beru ako samozrejmost ze tam pridete. u nas ked povie niektory z nas dvoch, ze pride babka tak ziadna sa uz nepyta, ze ktora ale vedia, ze moja mama.

jajka71
22. jún 2020

Neries, trapit ta to bude....ale nechodit tam, zacnu riesit oni preco nechodite,...budu sa ich pytat susedia ako vnucka...a dlho vymyslat nebudu....lebo sa spytaju vas alebo si zistia. Raz ich to bude mrziet, ale organizujte ai cas tak, aby si ho uzila mala a mali moznost sa zapojit ak budu chciet....ale rozhodne sa tam nesackovat ;) kazde dieta ma svoje tempo...mozno im to docvakne, ak nie, tak ich cvaknite a bude mat mala aspon rodostrom v albume....moj svokor bol urazeny ked sa maly spytal ci je to ten dedo co je na stene (v rodostrome), to ho vidi par krat do roka a nase predcasniatka maju 5.

simonah73
22. jún 2020

muzovho otca sme minule s mensou stretli v meste. som ho zbadala, hovorim malej, pozri dedo, ides za nim, ze nie a ani nesla, isla az za mnou. pozdravila som ho, odzdravil ako keby sme sa den predtym videli, ze ide dat psovi pazure skratit a este na poistovnu, tak sme sa zase rozdelili a isli prec ani nereagoval na malu co sa za mnou schovavala ale vidiet ju bolo. a asi dva roky dozadu prisla starsia domov ze ja som asi videla druhu babku, ze isla okolo nej ked isla domov ale nasa si nebola ista ci je to ona, lebo ked sme tam vzdy po dlhsej dobe prisli tak vzdy inej farby vlasy a strih a ani ona ju nepozdravila, len presli okolo seba ako cudzie osoby a to vlastne isla na vedlajsiu ulicu kde ma lekara.

karolinakr
23. jún 2020

Ja sa pozeram na vec z tejto strany- prečo sa dobíjate do dverí, ktoré sú zavreté? Najdite si otvorené dvere.Ja som hrozne chcela stražiť sestrine decko, ledva - ledva mi ho dala po velkych hadkach, liezla som s malym stvoŕnožky, chodili dme do parku, vždy dostal najviac darčekov odo mňa a pravdepodobne by aj dedil niečo..Najdite si niekoho, kto bude mať oňho zaujem.Chapem, že ta mrzi, že biologicka babka radšej ide nakupovať, ale určite žiju sj zaujimavi ludia okolo ktori ich zastupia.A ked to tak nebudeš chcieť, len sa budeš trápiť zbytočne

karolinakr
23. jún 2020

Inak tieto moderné babky nechapem.Ja som zbožňovala babku, otcovu mamu; neviem či dokonca nie viac ako rodičov a ked zomrela, to bola neskutočna trauma pre mna.Byvali na dedine, tak to bolo take zaujimavejšiie.Inak si neviem predstaviť prazdniny v 2 izbovom panelaku v Petržalke s umakartovym jadrom.Akože boli sme na prazdninach u babky hróza

prasiatko30
23. jún 2020

@karolinakr tak v bratislave to nemusi byt az take zle - tam je tolko dennych taborov a zaujimavych, ze hned by som tam poslala moje deti - ako tiez nemoze clovek chcit ze babka bude robit 2-3 tyzdne fullservice unudenym detom tak treba zabezpwcit program aby babka s dedkom mai cas aj pre seba😅

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonah73
23. jún 2020

@saja1 a to ako stihaju, ze nechodia a kritizuju? nasi nechodia a predpokladam, ze ani o nas nerozpravaju nikomu, ved co by povedali, ze uz nas dlho nevideli. ak stretnem niekoho znameho, kto ju pozna tak je prekvapeny, ked sa na to dostane rec, ze je taka.

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonah73
23. jún 2020

@saja1 ked sme sa my zosobasili. tak hovoril, ze jeho maminka bude vzdy u neho na prvom mieste, aj ma to na zaciatku hnevalo, ale potom zistil aka vlastne je. potom ked sa narodila prva a uz mala asi dva-styri roky (nepamatam si presne) sme im boli pomahat po prestahovani sa s montazou kuchyne, svokra mala strazit malu ale niekto jej zavolal a medzitym mala pichla kliniec do zasuvky, nastastie sa trafila do spravnej dierky a nic sa jej nestalo. potom zase ked sme boli u nich si malu stiahla dovnutra, my sme boli pred domom na zahrade, ked zrazu svokra vyletela von, ze mala sa zamkla v jednej izbe. takze po tomto vsetkom som uz stratila jej doveru v opatrovani nasho dietata a to este ked muz povedal, ze radsej by dal malu postrazit otcovi ako jej.... no a potom uz bolo obdobie, ked som sa ja snazila udrzat to aby sme tam chodili, ze uz sme dlho neboli, ideme. az sme potom postupne zistili od znamych, od susedy ku ktorej chodili nakupovat, co je obchod kusok od nas a oni sa u nas nezastavili nikdy, tak sme si povedali, preco my by sme tam mali chodit ked my im nestojime ani za to aby sa zastavili oni u nas. potom nastalo obdobie, ked raz za tristvrte roka zavolala ze ci moze dojst, to potom bolo ako ste vy vyrastli, ako ich ona dlho nevidela a slzy ako hrachy, no uplne ze na oscara. tak potom raz ked mu volala ci moze prist (nikto jej nikdy nezakazal k nam chodit) som povedala ze jasne ze moze ale nech si odpusti to divadlo. baby boli akurat vtedy v bazene len ju pozdravili a kupali sa dalej. a teraz uz je obdobie co naposledy uz len muzovi pisala ci jej nenajde nejaku robotu, ale to zas nie, lebo nic sa jej nepaci, ona hocico robit nebude, pritom ma len zakladne vzdelanie. a uz je to mozno aj viac ako rok co sa vobec neozvala, teda co sa tyka bab (ak neratam tu ziadost o robotu)

barborkabar
23. jún 2020

@saja1 a ešte to začnú dávať pomaly tebe za vinu :/

blontimka
28. sep 2022

Rešpektovala ich nastavenie

micusa2222
7. máj 2023

kašli na to..ako niekoho chceš nútiť, aby mal záujem, dať pištoľ k hlave ?

zuzuliennka1
16. aug 2023

ako to casom dopadlo v rodine?