Nezhody so svokrou

zuzincek
22. nov 2016

Podobné príspevky nachádzam všade..Sme spolu už pomaly 7 rokov. Bývam u neho. Zo začiatku bolo všetko v poriadku, teda aspoň som si to myslela. Jeho mama býva s nami. Nejako som ignorovala ich blízky vzťah, dokonca sa mi to aj páčilo, aký majú kamarátsky vzťah. Neskôr mi to začalo vadiť - keď som zistila, že s ňou rieši dokonca aj náš sexuálny život (raz si ma zavolala a začala to so mnou riešiť - neviem či mi bolo niekedy trápnejšie). Myslela som si, že keď mu niečo v súkromí poviem, pochopí, že je to medzi nami, teda to som si myslela, ale už niekoľko krát sa mi ukázalo, že nie. Ona mi to potom vyčíta. Snaha povedať mu, že sú veci, ktoré sa nehovoria je úplne zbytočná, jeho názor je, že v rodine nemajú byť tajomstvá a nevie pochopiť, že určité veci sa naozaj nehodia hovoriť. Každú chvíľu jeho mama vymýšľa nejaké výlety a dovolenky (ktoré poväčšine aj platí - nakoľko nemáme výplaty na to, aby sme si mohli všetky dovoliť) a očakáva že budeme všade chodiť s ňou. Za to očakáva "poslušnosť" z mojej strany aj zo strany priateľa. Je schopná mu volať aj 15-20 x za deň a to aj za úplné hlúposti pokiaľ neni doma. Jemu to tiež občas vadí, ale stále tvrdí, že nemá srdce jej na to niečo povedať, stále že ju to prejde atď. Volá ho zdrobneninou jeho mena alebo inými prezývkami, ktoré by sa viac hodili vo vzťahu muž-žena než mama-syn. Ona síce má vzťah, ale nie celkom ideálny a podľa mňa je to aj dôvod, prečo si to takto vynahrádza. Je to podľa vás normálne? Nebudem tu rozoberať rozdielne názory na domácnosť, lebo to je kapitola sama o sebe...

eludka
23. nov 2016

co by si chcela pocut od zien, co Ti tu radia? za pol roka, rokm Ti nedoslo o com to je, ale si zabila 7 rokov

hivanik
23. nov 2016

Podla mna idealny vztah medzi mladymi a svokrou pod jednou strechou nefunguje. To ze prebera sex.zivot s nou je chore aj ked si neviem dobre predstavit co konkretne by jej hovoril , uz len predstava je neprijemma. Spaja ich asi pupovna snura a ona k nemu prechovava opiciu lasku. Do buducna bude lepsie poriesit vlastne byvanie.

hivanik
23. nov 2016

Opr.pupocna snura. A co bude ked pridu deti? Este len vtedy sa to zacne.

lasina
23. nov 2016

Moj otec ide mať 60 a stále nemá pretrhnutú pupočnú šnúru.Mama( moja stará mama)mu volá každý deň 20 krát.Striehne v okne kedy ide von,aby mu kricala že kde má čiapku,ze prechladne. Otec je bez práce,pretoze stará mam tvrdí že má byť chudácik doma ze sa narobil dosť.A mama ma z neho nervy,lebo iba ona ťahá domácnosť.Kolko sa narevala zaňho.A svokra sa furt starala do nich,dennodenne bola u nás.Chces tak isto dopadnúť?

mia018
23. nov 2016

Riešenie.. odísť, ak sa tu nechceš zanedlho vyplakávať aký máte s priateľom nanič život. Ja som tu tiež xx krát napísala keď som ešte bola vydatá čo robiť baby radili rozvod ale tiež som nechcela, dúfala som že sa ex zmení že všetko bude lepšie, ale prd, niekedy sa oplatí hoci toho človeka miluješ odísť od neho a žiť život taký aký chceš. Ja dnes neľutujem a ďakujem každej jednej ktorá mi radila aby som sa na môjho ex vykašľala. Roky idú ani jedna z nás nemladne tak nečakaj ale zober svoj život pevne do svojich rúk lebo mať takú svokru akú máš ty....

mala_hobitka
23. nov 2016

@zuzincek Ide o kompromis medzi tým čo chceš. Chces byť s ním ... zmier sa s tým, že jeho mama je č. 1 a vždy bude .... už to málo ako si opísala ich vzťah je jasné, že ide o nie že nenormalny... ale úplne extrémny vzťah syn-matka. Oni vlastne fungujú ako partneri viac ako ty s ním .... a pokiaľ on nechce zmenu ... neurobíš s tým vôbec nič. A keďže on nevidí problém, nemá čo riešiť.
Ak chceš fungovať inak... odporúčam prestať dúfať, že sa niečo zmení (nezmení, opakujem...on nemá problém, nemá čo riešiť) ... pozrieť sa na veci triezvo ... a priznať si, že si narazila na ukážkového mamičkára ... dokonca trochu chorý príklad .... a konečne ho nechať bývať s mamičkou osamote. Ak si už predtým odišla a on na veci nič nezmenil (proste ani city voči tebe niesú dosť silné aby sa matke postavil) ... tak už žiadne osvietenie nepríde.
A, že sa nechce s matkou hádať? Si robíš srandu? Aj štvorročné dieťa vie povedať "nechcem" svojim rodičom.