Nezvladnuteľný 4,5 ročný syn

natalia_2
17. nov 2017

ahojte.Moj 4,5r syn je nezvladnuteľný. Už dlší čas asi tak dva roky je nervozný,nezvladnuteľný nevieme si s ním dať rady doma.Niekedy je aj zlatý poslušnejší ale sú obdobia ked mam hlavu smútku. Ked si niečo zaujmieni vytrvalo dokaže vrieskať ked nedostane napriklad mobil a pc na ktorom je závyslí. Doma nás bije,hryzie mna aj mamu,v školke sú občasné problemy a učiteľky sa stažujú.Správa sa doma dosť agresívne.Neviem si predstaviť ako to bude ked dosiahne vyšší vek. Doma je neustály krik,nevie sa s ničím sam hrať,robú stále zle,vyžaduje si neustálu našu pozornosť.Za všetko reve.Niekedy som už na pokraji síl z neho unavená psychicky a aj fyzicky z neho.Rozmýšlam že vyhladam dake psychologa,psychiatria.Neviem si už rady.

lauricka
17. nov 2017

ano, vyhladajte, na jeho spravani mate velky podiel prave vy a zda sa, ze sami si s tym neporadite

nikaeli
17. nov 2017

@natalia_2 podla mojho nazoru si takymto nevhodnym spravanim vynucuje pozornost - zistil, ze ked ublizi psovi, budes to riesit a venovat mu cas, rovnako tak ked ta uhryzne - to svedci aj o tom, ze vrieska, ked telefonujes. Kolko casu mu venujes? Len jemu? Ved ked pride zo skolky, je kolko? 16 - 17.00? Hodinku - dve mu snad vies darovat. Len jemu. Piesne z youtube? Aky problem stiahnut ich na usb a pocuvat z radia? Urcite potrebuje nastavit rezim, dohodnut pravidla - teraz robime toto, teraz toto, teraz telefonujem - musis byt tisko.. A pod.. Nenapravi sa to za tyzden, to isto nie. Vela veci si zanedbala, ked bol mensi. Vychova takych deti vyzaduje doslednost a vytrvalost.

Je to rovnake ako s chudnutim. Kilecka sa nabaluju roky a vsetci by chceli schudnut za par dni vypitim carovneho napoja.......

Drzim prsty. A urcite sa porad s odbornikom, mozno by ta mohli nasmerovat aj v skolke..

montemotherone
17. nov 2017

@natalia_2 určite sa poraďte s psychológom. Nesúhlasím celkom s @lauricka Nevieme ako ho vychovávaš, môže v tom byť hocičo. Od alergie (deti sú vtedy mrzutejšie, nervózne...) až po rôzne poruchy s ktorými si bežnými výchovnými postupmi neporadíš 😒 Určite to bude chcieť vytvorenie pevného režimu, bez vymýšľania, ustupovania, veľa pozitívnych podnetov a motivácie, aby sa drobec chcel zmeniť a veľa času a priestoru na dieťa. Čo sa dá, teraz odsunúť a venovať jeho výchove pozornosť ako to len pôjde. (Bez bitky, kroku a trestov samozrejme) Pevná výchova môže byť aj láskavá a milá. PC ani tablet to ale neurobia. Závislosť ste mu pomohli vytvoriť VY 😒

tami2014
17. nov 2017

@natalia_2 Kupte si okrem ineho knizku Maly tyran

nikaeli
17. nov 2017

A este som chcela dodat jednu vec, mne sa v praxi tiez osvedcilo dietatu vratit. Donekonecna mu hovorit, ze kopanec boli? Mozno to nikdy nezazil a nevie, ako to boli.... nehovorim, ze supu s modrinou 😅 ale dat mu pocitit tu bolest (plus by som ho dopredu upozornila, ze este raz ma kopnes, vratim ti to)..ak to nepomoze, dat trest (odovrat mu to, co ma najradsej - nobil - jasne, ze bude jacat - vtedy mu moju pozornost odoberiem, otocim sa, nerozpravam s nim - divadlo sa hra len kym su divaci) 😉

misinka26
17. nov 2017

@natalia_2 s tym pc a mobilom nechapem... moj ma 5 a vobec mu to nedovolime... skus sa mu viac venovat, skladat lego, kocky, kreslit, nalepovat, vystrihovat, pocuvat rozpravky atd. Chapem dat mobil do ruky je jed odnoduche ale podla mna potrebuje jednak hranice ako aj pozornost...

lululilien
17. nov 2017

@mrs_ed ty si ma nepochopila. 😒 To dieťa je na svete štyri roky a z JEHO pohľadu to môže byť určitý spôsob hry. V mojom príspevku som navrhla aj možné riešenie k jeho vyriešeniu.

hettinka
17. nov 2017

@natalia_2 tu pomôže len stanoviť hranice a dôsledne ich dodržiavať. Rozmaznala do ho, dovolila v 4 rokoch mu PC, mobil a keď reve, tak povolíte ... to nie je výchova. Tak sa nečudujem, že sa to stupňuje.

sany90
18. nov 2017

Muj maly byl tez zavisly na mobilu nebo na tablete... schovala sem vsechno aby nevidel kde je a muj mobil jsem pred nim nepouzivala... jestli dela zle psovi tak je treba mu vysvetlit ze ti nesmi delat .... jestli cmare po stenach je treba mu to vysvetlit a jak to nejde podobrom tak treba mu dat i po zadku... ja by jsem take veci neresila vubec psychiatrem nebo nasadi nejake leky a bude na tom jeste horsi nez ted za toto ja nejsu.... mozna psycholog at se maly vykeca.... ale podle me chybi v rodine pevna ruka a hlavne laska.... jestli vyzaduje tvoji pozornost tak se mu az tak nevenujes.... kdyz maly chodi do skolky tak vam do vecera az tak moc hodin nezbyva na hrani... je vela veci co delat a jak ho zabavit a mobil a telka slouzi jen na to aby jsi od neho mela chvilku pokoj. Porozmyslej trosku nad tym....kdyz ti maly huci tak treba ho zabavit jinak s hrackama, malovani s rukama, pexeso, vytvorit nejake veci s papiru je toho dost... a neboj prestane rvat... to vzdy trva jen chvilku a potom zapomene jen je treba vydrzet.

lululilien
18. nov 2017

@natalia_2 ale keď už stanovíš pravidlá, bude veľmi dôležité aby ich dodržiavali aj ostatní členovia rodiny. A s tými knižkami o výchove. Dajú sa aj stiahnuť na nete. Ja mám doma len jednu (Respektovat a být respektován). Aj keď sa podľa nej automaticky nesprávam, mám pocit že mi pomáha pochopiť určité situácie.

majka13245
22. nov 2017

odporúčam skontaktovať Dr. Bullovú. Sídlo by mala mať v Martine ale toto jednoznačne nie je v poriadku.

juliet86
28. nov 2017

Musis mu nastavit hranice. A zmenit sposob spravania a vychovy. Najdi kde sa stala chyba

martina_197
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
7. jan 2021

@natalia_2 naco je 4,5 rocnemu mobil a hry? Tam hladaj problem a veeeeela vela lasky potrebuje