Nie som hodná lásky?

15. jan 2021

Mala som ťažké detstvo.Otca som nepoznala,starala sa o mňa odmalička babka.Mama chodila do roboty.Ked babka zomrela,ostala som sama s mamou.Mala som 12 rokov.A odvtedy začalo peklo.Mama za všetko vinila mňa,nadávala mi že som sprostá,že nič neviem,že som sa ani nemala narodiť a že najlepšie by pre ňu bolo keby som zdochla😭Keď som mala 23 rokov podarilo sa mi od nej odsťahovať sa.Nasla som si manžela,máme dve krásne detičky.Bohuzial časom manžel sa zmenil,začal sa ku mne správať tak isto jak vtedy sa správala moja mama.Nadava na mňa,za všetko viní mňa,že som neschopná a nič neviem.Preco sa to celé opakuje?Prečo nemôžem byť lubena a mať normálne manželstvo?Som vôbec hodná lásky?

martinkatinka
15. jan 2021

V prvom rade sa zacni mat ty rada. To, ze ta vinia z niecoho, este neznamena, ze to je pravda. Preco tomu veris? Si sikovna, pekna? Samozrejme, ze ano. Nikdy nie je chyba iba na jednej strane.

lemonka112
15. jan 2021

Veľmi smutná životná situácia... Každý z nás je hodný lásky, aj keď Ti to možno teraz tak nepríde. Zodpovedz si čo mohlo byť príčinou ochladnutia/ zmenenia manžela vo vzťahu. Ako píšeš, máte 2 krásne detičky. Vybuduj si k nim presne to, čo si Ty nedostávala. Ony Ti tú lásku opätujú... a možno aj nie, sú aj také prípady. Treba si to vydiskutovať s manželom, prečo sa tak k Tebe správa. Najhoršie na tom je, že to vidia deti a deti opakujú... Rada znie: treba si nájsť skutočnú, stabilnú lásku. Tú máme my- kresťania- ako nebeského Otca, s ktorým keď budujeme vzťah, aj tá najväčšia nespravodlivosť, zúfalosť sa stáva zmysluplnou a obohacujúcou. Myslím, že je to jediné východisko. Aj keď je to veeeeľmi subjektívny pohľad, ale ak budeš chcieť skúsiť, skúsiš🙂 Prajem si, aby si získala pocit, že si ľúbená🙂

0silvia0
15. jan 2021

A ty co robis, ked si niekto na tebe vybija svoje komplexy?

marca12
15. jan 2021

Pravdaze si hodna lasky,len nesmies dovolit,aby si na tebe ludia vybijali svoje komplexy.

juliet86
15. jan 2021

si hodna lasky. vyhladaj psychologa

amber74
15. jan 2021

Že vraj si priťahujeme podobných partnerov, aký boli naši rodičia...
Možno sa treba od mamy čo najďalej odpútať, kedže Ti nedáva pomoc, porozumenie, podporu, pochopenie, lásku.

autor
15. jan 2021

@amber74 Mama sa casom zmenila.Teraz pred rokom sme sa zacali stretavat.Sice je to este bolestive pre mna,ale vidim ze sa snazi a chce mat so mnou ako tak dobry vztah.Ma len mna a asi uz pochopila ze nemoze sa na nikoho spolahnut iba na mna.

autor
15. jan 2021

@0silvia0 Nerobim nic,som ticho a cakam kedy prestane nadavat a obvinovat ma.

autor
15. jan 2021

@martinkatinka Mozno aj tam je chyba,ja sa nemam rada vobec.Ked x rokov niketo mi tlkol do hlavy ze som len obycajny odpad spolocnosti a to mi hovorila moja vlastna mama,neviem od toho sa odrazit a ako sa mat rada.

autor
15. jan 2021

@lemonka112 Dakujem,ja verim v Boha a to mi dodava nadej v tazkych casoch.

0silvia0
15. jan 2021

Tak mu pokojnym hlasom vysveti, ze vidis, ze s tebou nie je stastny a ze mu ako partnerka evidentne nevyhovujes, tak by ste mali asi zacat rozmyslat, ako vztah ukoncit.

majah212
16. jan 2021

Je fajn viera v Boha ale ty by si mala (ak to chceš zmeniť) riešiť aktívne situáciu -terapiu, pomoc psychológa a nestavať sa do role trpitela. Druha vec si bezpodmienečne milovaná svojimi deťmi ale ! Dávaš ty aj muz príklad deťom ako to má vyzerať v manželstve, čiže deti zopakujú vás vzor rodinného života a tak to chceš? Keď to nechceš zmeniť kvôli sebe tak daj lepší príklad deťom ako to nemá fungovať...

annamarin
16. jan 2021

Ahoj, ty máš problém so sebadôverou, sebalaskou a sebavedomím. Musíš na tom zapracovať. Tvoje deti inak môžu skončiť tak, že sa budú cítiť rovnako ako ty teraz. Ak chceš môžeš mi napísať. Ja by som na tvojom mieste začala s tým, že by som si napísala aspoň 5-10 vecí, ktoré máš na sebe rada a ktoré si na sebe ceníš. Každý deň si ho prečítaj a možno dopíš nejaké, ktoré ťa napadnú. 🙂 Ak rada čítaš knihy, tak mne v tomto veľmi pomohla Sila prítomného okamihu od Eckharta Tolle. Dala mi taký ten vnútorný pokoj a odvtedy oveľa lepšie zvládam situácie, keď sa ku mne niekto správa hrozne. Už sa ma to nijako vnútorne nedotýka. Prajem ti veľa síl, aby si to všetko zvládla. Aj keď verím, že to zvládneš. Už si urobila prvý krok a začala si to riešiť. ☺️ A k tvojej otázke... Hodná lásky si. Si hodná lásky najmä svojej. Si hodná lásky svojich dvoch detí. Si hodná lásky materinskej. A si hodná aj lásky romantickej.

thewitch
16. jan 2021

Mala som to podobne, keď ma už život kopal do riti cez šikanu v škole, mamu alkoholičku bez práce ktorá mi tiež takto nadávala a potom cez priateľa tyrana, tiež som myslela že ja nikdy nebudem šťastná. A ľaľa, môj terajší priateľ je moja najväčšia podpora a ľúbi ma takú aká som... v živote si podľa mňa každý musí niečo odskákať... aby potom bolo lepšie, verím že to bude aj tak v tvojom prípade, a buď sa manžel posnaží byť iný alebo rozvod .. ciest je mnoho

tony128
Odpoveď bola odstránená
Zobraz